Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

nuBSG - 3x16 "Dirty Hands"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
20%
 20%  [ 2 ]
9
40%
 40%  [ 4 ]
8
20%
 20%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
10%
 10%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
10%
 10%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 26, 2007 9:38 pm    Teema: nuBSG - 3x16 "Dirty Hands" Vasta viitega

Tyrol palub abi vangistatud Baltarilt. Seelix avastab, et tal võivad olla tunded Tyroli vastu. Galen peab otsustama, et kas ta taaselustab tööliste ühingu Uus Caprical või mitte.

Ei saa kommenteerida hetkel, kuna episood on nägemata, homme lisan siia samasee kommentari ka. Teema tegin teistele, et nad saaksid hinnata Smile

Väga hea vaheepisood, parajalt pingeline. Klasside vaheline võitlus oli väga hästi kujutatud. 10 puntki ka minu poolt.
_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Teis Veeb 27, 2007 2:06 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 27, 2007 2:03 am    Teema: Vasta viitega

Kuigi ka antud episoodi võib pidada vaheepisoodiks, oli see hoopis isasem kui ülejäänud viimase aja episoodid...

Nii, et Baltar on lisaks kõigele muule ka inimkonna uus Karl Marx Rolling Eyes
Antud osa oli ikka tugevalt mõtlemapanev, põnevust oli oma jagu ja klassivõtluse käsitlus oli ka suurepärane.

10 punkti minu poolt.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 28, 2007 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun eelkõnelejatega, väga hea episood. Lõpuks ometi ka midagi sisukat. Episood näitas ilmekalt kuidas saab teha ka selliseid peateemast eraldiseisvaid osi, mis ka midagi tähendavad ja on huvitavad vaadata.
Tõepoolest Baltar = Marx ja ka välimus pole väga mööda. Very Happy Aga nali naljaks see oli tegijate poolt päris hea samm, lisas Baltarile veel ühe kihi juurde, mis teeb tema mõistmise isegi keerukamaks kui varem. Võib ju öelda, et Baltar on lihtsalt üks mentaalselt ebastabiilne isik, kuid kohati tundub, et ta on midagi palju enamat. Wink

Episoodi sisu oli aga väga mõtlemapanev ning väljendas probleeme ka paljudes tänapäeva riikides. Sotsiaalseid probleeme ei tohi kunagi unustada, sest nagu ka Roslin episoodi lõpuosas väga hästi ütles, võivad sellised probleemid ühiskonna hävitada isegi efektiivsemalt kui vaenlased (ehk siis antud juhul cylonid). Ka näitlejatöö vürtsitas episoodi tervalt ning aitas probleeme veelgi naturaalsemalt välja tuua. Tegu oli ühe reaalseima episoodiga hooajas.

Natuke üllatas mind küll Adama käitumine, tundus natuke liiga karm, isegi hullumeelne. Ma saan aru, et ta üritab laevastikku koos hoida, kuid selline admiral, kes hakkab omavoliliselt eraisikuid tapma, tuleks koheselt trellide taha panna. Antud moment häiriski mind episoodi juures natuke ning tegi mulle admirali tegelase oluliselt ebasümpaatsemaks.

9 punkti minu poolt, suurepärane elamus. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 2:24 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Natuke üllatas mind küll Adama käitumine, tundus natuke liiga karm, isegi hullumeelne. Ma saan aru, et ta üritab laevastikku koos hoida, kuid selline admiral, kes hakkab omavoliliselt eraisikuid tapma, tuleks koheselt trellide taha panna. Antud moment häiriski mind episoodi juures natuke ning tegi mulle admirali tegelase oluliselt ebasümpaatsemaks.

9 punkti minu poolt, suurepärane elamus. Cool


Esiteks pole Cally eraisik! Teiseks kehtivad sõja ajal teised reeglid. Sõjalaval mässu tõstvate inimeste palk oli vanasti surm, miks peaks see siis kosmoslaeval teistsugune olema?. Ja nagu Adama ütles kord peab valitsema ning mees tegutses nö raamatu järgi. Üllatama pani mind hoopis presidendi ükskõiksus probleemi varasemas staadiumis, sest just tsiviilkontroll peaks olema see, mis likvideerib sellised juhtumid juba eos.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 7:40 am    Teema: Vasta viitega

@velz: Eraisikuks nimetasin Callyt seetõttu, et ta pole otseselt ka sõjaväelane, mis siis, et töötab Galactical. Teiseks ei õigusta ei mingi mässu ettekääne mitte kunagi sellist barbaarsust, nagu on süütu inimese tapmine. Antud juhul ei olnud tegu mingi tavalise mässuga, vaid püüdega võimatuid elutingimusi paremaks muuta ja see töötas.
Minu arust peaks selline jõhker käitumine olema vastumeelne igale inimesele.
Ja veel, miks ei võiks kosmoselaeval teistmoodi olla?? Kas surmaga hirmutamine on tõesti normaalne viis kellegi allutamiseks??
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
@velz: Eraisikuks nimetasin Callyt seetõttu, et ta pole otseselt ka sõjaväelane, mis siis, et töötab Galactical. Teiseks ei õigusta ei mingi mässu ettekääne mitte kunagi sellist barbaarsust, nagu on süütu inimese tapmine. Antud juhul ei olnud tegu mingi tavalise mässuga, vaid püüdega võimatuid elutingimusi paremaks muuta ja see töötas.
Minu arust peaks selline jõhker käitumine olema vastumeelne igale inimesele.
Ja veel, miks ei võiks kosmoselaeval teistmoodi olla?? Kas surmaga hirmutamine on tõesti normaalne viis kellegi allutamiseks??


Ka sõjaväe koosseisus töötav mehaanik on sõjaväelane.
Sõjavägi ei ole demokraatlik struktuur vaid rangelt hierarhiline institutsioon. Mässud ei ole kunagi tavalised, alati on selleks mingi põhjus ja mässajate enda arvates on tegu väga mõjuva põhjusega. See, et ka sinu ja minu arust oli põhjus mõjuv ei muuda mitte sugugi asjade käiku, kõige olulisem on säilitada kord, kui teha ühe põhjuse puhul järelandmine võib tekkide arvamus, et selline järelandmine tekib ka mõne muu küsimuse juures ja sellises olukorras on sõjaväe juhtimine võimatu. Pealegi ei olnud Cally sugugi süütu inimene, ta eiras oma ülemuste otseseid käske, mis on sõjaväes väga rangelt karistatav. Pealegi ei ole küsimus selles, milline on normaalne viis kellegi allutamiseks, vaid hoopis selles kuidas kedagi allutada, kõiki allutusviise kasutatakse vastavalt hetke olukorrale ja Adama arvates oli olukord piisavalt kriitiline, et kasutada sellist äärmuslikku viisi. Mulle isiklikult on selline käitumisviis vastumeelne, samuti oli see vastumeelne ka Adamale endale, aga mõnikord tuleb käituda ka karmilt. Sõjaväes pole pehme ja järeleandlik juht mitte kellegile kasulik. Aga nagu ma eespool mainisin, oleks pidanud sellise olukorra tekkimise üldse ära hoidma. Olen endiselt veendumusel, et suurem süü lasub hoopis presidendil, oleks tema antud probleemi algselt lahendama asunud, ei oleks pidanud Adama hiljem sellise käitumise teele minema. Pealegi sai suurem jama eelkõige alguse presidendi, emotsioonide põhjal tehtud, otsusest üks mees raamatu tsiteerimise eest türmi visata. Adama otsus oli selgelt ratsionaalne, kus olid iga tegevuse pluss ja miinuspooled kaalutud ja tähtis ei olnud sellel puhul mitte moraal ja eetika vaid laevastiku püsima jäämine ja korra säilimine. Kas Adama käitumine probleemi lahendamisel oli õige või vale? Kui võtta seda eesmärgipäraselt, siis oli tema käitumine igati õige.
Kui võtta seda moraali ja eetika seisukohast siis oli tema käitumine vale.

Aga hullumeelsusest oli asi ikka väga kaugel, tegemist oli kaalutletud ja ratsionaalse otsusega. Ta oli täiesti veendunud, et kedagi luugist välja visata ei ole vaja, et ta suudab pealiku endale allutada, samuti loob ta pealikus teadmise, et käsk on kuuletumiseks ja see sama teadmine levib kogu laevastikus ning hoiab ära edasised mässukatsed(mis võivad tuleneda mingitest väikestest põhjustest) ning kindlasti ei vääri ta selle eest trellide taha panemist, ega kellegi põlu alla sattumist. Tuleb mõista, mitte hukka mõista.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

@velz: Aitäh pika selgituse eest, kuid tegelikult ei mõlenudki ma seda, kas antud tegevus oli efektiivne, vaid pigem kas sellist ähvardust üldse lubada saab. Isiklikult olen seisukohal, et mitte ükski olukord ei õigusta sellist käitumist ja mul on antud juhul täiesti ükskõik, mida ütleb sõjaväe reeglistik. Lisaks ei nimetaks ma antud olukorda mässuks, vaid lihtsalt streigiks, sest töölised, kelle allasurumisest asi alguse sai, ei olnud ju sõjaväega otseselt seotud.
Selles võib kindel olla, et kui Chief oleks Adamale järjekordselt vastu seisnud, oleks viimane ka oma lubaduse täide viinud (ta lihtsalt poleks saanud teha katteta ähvardust ja tundus, et tal oli täiesti tõsi taga).
Olukorra normaliseerimiseks oleks aga piisanud vaid Chiefi kuuldavõtmisest, kes nii kui nii tahtis presidendiga rääkida.

Aga ma ei tahagi siin vaielda, lihtsalt selline brutaalne tapmisähvardus tekitab minus vastikust.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Selles võib kindel olla, et kui Chief oleks Adamale järjekordselt vastu seisnud, oleks viimane ka oma lubaduse täide viinud (ta lihtsalt poleks saanud teha katteta ähvardust ja tundus, et tal oli täiesti tõsi taga).

Aga ma ei tahagi siin vaielda, lihtsalt selline brutaalne tapmisähvardus tekitab minus vastikust.


Selles olen ma samuti täiesti veendunud, et Adama oleks oma ähvarduse täide viinud, aga ma olen ka veendunud, et Adama oli vähemalt 90% kindel, et Chief ei hakka vastu. Aga lihtsalt presidendi juurde viimisest ei oleks piisanud, sest siis oleks tema sõnum andmata jäänud(Ei stregi te siin midagi, niikaua kui mina olen admiral). Antud lahendus töötas ju suurepäraselt, kõigepealt hirmutad ja siis tuled kaudselt vastu. Antud lahendusest võitsid ju kõik. Adama sai näidata kes on ülemus, aga samas tuldi ka Chief-le vastu ning parandati töötingimusi. Tobe ainult, et sündmuste käigul lasti nii kaugele areneda.

Mis puudutab tapmisähvardusse, siis oli see ratsionaalne otsus ja kui seda ratsionaalselt kästleda, siis ei tekita see minus isiklikult erilisi emotsioone. Sul on õigus vastikust tunda, mul ka algusel hakkas veidi vastu(õigemini olin segaduses), aga pärast seda kui Adama olukorra ära seletas ja ise veidi selle üle juurdlesin kadus see see segadus ära.

Minu eesmärk ei olnud samuti vaielda, vaid lihtsalt tutvustada teist seisukohta, et antud teema käsitlus ei jääks väga ühepoolseks.

-e-
Ütlen veel seda, et Adama oli antud situatsioonis, kõrge sõjaväelase kohta, veel küllaltki paindlik, eelmine admiral(see naine, nimi ei tule praegu meelde), oleks Cheif-i ja võibolla ka Cally tõenäoliselt ilma pikema jututa kosmosesse lennutanud.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Ütlen veel seda, et Adama oli antud situatsioonis, kõrge sõjaväelase kohta, veel küllaltki paindlik, eelmine admiral(see naine, nimi ei tule praegu meelde), oleks Cheif-i ja võibolla ka Cally tõenäoliselt ilma pikema jututa kosmosesse lennutanud.


Selles olen täiesti nõus, see eelmine admiral kasutas selliseid meetmeid juba oluliselt väiksemate probleemide puhul.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Märts 01, 2007 9:18 pm    Teema: Vasta viitega

Väga huvitav arutelu on siin, tänan põneva lugemise eest. Cool

Nagu öeldud, oli põhimõtteliselt küll tegu vaheosaga, kuid seejuures hoopis parema vaheosaga kui senised ning samuti väga olulise ja vajaliku osaga. Episood keskendus tervet laevastikku hõlmavatale probleemidele ja tõi vaatajale "lihtsate inimeste" kurva saatuse otse koju kätte - sellistest episoodidest on minu arvates sügav puudus olnud. Adama ja presidendi käitumine tundus ka mulle ebameeldivana, kuid ma kaldun siin pigem nõustuma velz83'ga. Õige on see, et sõjavägi ei saa olla demokraatia - nagu ei saa seda olla ka kord laevastikus, mis kannab endas kohutava rünnaku üle elanud inimrassi riismeid ja mille eesmärgiks on inimeste edasikestmine. See aga ei tähenda, et tegu peaks olema julma "käsin, keelan, poon ja lasen" diktatuuriga, sest ühel hetkel jõuab asi sel juhul lihtsalt nii kaugele, et inimestel on sügavalt ükskõik, mis neist saab ja tapmisähvardus neid kas enam ei hirmuta või näevad nad selles hoopis väljapääsu. Sest kui me kaotame reegleid järgides oma inimsuse, tekib küsimus, et kas me oleme enam inimesed ja korrates admiral Adama mõtet miniseeriast, väärt päästmist? Või ehk laste pärast siiski on, nagu see episood meile Cally ja Tyroli poja näol selgesti näitas? Need on rasked küsimused ja head vastust on neile võimatu leida.

Mis puutub Baltarisse ja tema raamatusse, siis seegi tekitab minus vastuolulisi tundeid. Kõige rohkem häirib mind vist see, et kuigi see, mida ta kirjutab, on (tõenäoliselt) tõsi (ja kuigi ta võib siin teatavad põhjused ja tagajärjed meelega segamini ajada), paneb see halba valgusesse paljud need ausad ja head inimesed, kes soovivad positiivseid muutusi ja keda nüüd hakatakse Baltariga seostama ja seetõttu kannatab nende usaldusväärsus ja kahaneb maine. Arvatavasti ongi Baltari eesmärgiks tekitada laevastikus sisevastuolusid ja sellega omale teatava kontingendi toetust võita, et võimalikku hukkamisotsust ära hoida. Aga teisest küljest on sügavalt vale keelata inimestel lugeda ükskõik millist kirjandust. Kuigi see haakub nüüd muidugi selle teemaga, et täielik demokraatia viiks laevastiku praegusel hetkel kaoseni. Razz

Väga, väga tugev osa. 9 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 02, 2007 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Oih, küll mina olen alles hiljaks jäänud kommenteerimisega. 8 punkti.
Nagu eelpool öeldud, oli tegu väga hea vaheepisoodiga, tunduvalt parem kui eelnevate nädalate osad. BSG on veel täiesti võimeline headeks osadeks, loodetavasti on viimased hooaja episoodd sama tasemel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Esm Märts 05, 2007 2:42 pm    Teema: Vasta viitega

nu vahe episoodina võix ta hea olla, aga muidu... Evil or Very Mad
hetkel rohkem küsimus, kas selles osas alanud sündmused jätkuvad ka järgmistes osades... või unustatakse see lihtsalt ära


ning rohkem ootaks uut info-t maale suundumise tegevusliini pealt , eriti suure huviga aga ootan kohut Baltasari üle!

a-ja... bsg pole küll viimasel ajal nendega hiilanud aga üks korralik lahing kosmoses oleks ka vahelduseks lahe Razz (viimane oli AMMU!).. võix veel mõne bacestari sodiks lasta või midagi Wink


4 punni minupoolt liiga mitu vaheepisoodi järjest!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 03, 2008 8:42 am    Teema: Vasta viitega

Ei meeldi mulle see BG nn. sotsiaalne külg. Probleem oli iseenesest huvitavalt ja põhjalikult esitatud, kuid mina ootan ulmesarjadelt midagi muud. Laserkahurid ja rohelised mehikesed pole just hädavajalikud, aga inimeste omavaheline nagin kosmoses mind vähemalt seekord ka ei köitnud.
6/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group