Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Valima!
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 12:51 pm    Teema: Valima! Vasta viitega

Just käidud valimas, loodetavasti teevad sama ka teised foorumlased.

Andsin hääle Reformile. Mulle sümpaatne erakond (ja meeldib nende programm). Lihtne valik minu jaoks - Kesk on liiga vasak ja ebasümpaatne, IRL on jälle liiga paremäärmus. Sotsiaaldemokraadid oleks minu teine valik, kuid ma kardan et nad võivad Keskiga liitu astuda. Teised on jälle liiga väiksed ja tundmatud.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Mina valisin Rohelisi. Aeg on hakata mõtlema selle peale, kuidas oleme käitunud oma elukeskkonnaga ning kui palju raiskame iga aasta arutult loodusressursse. Kui midagi ruttu ette ei võeta, muutub olukord pöördumatuks. Puhas keskkond ja investeeringud tervisesse on normaalse elu aluseks.

Ärritab mind mõne erakonna populistlik programm, millest enamus lubadused on täitmatud ja kui neid ka täita üritatakse, on tulemuseks majanduslik kaos. Ei hakka siin üldse varjama, mis erakonnad on just eelmainitud tee valinud - nendeks on Keskerakond ja Reformierakond.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 1:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mind häiris kogu see pronkssõduri ümber toimuv. Sealhulgas siit ka kivi Reformi kapsaaeda, nõus Ilvesega et mõned erakonnad püüdsid siit lihtsalt hääli võita.

Mind see kuju ei häiri, las ta seisab seal. Sääsest on tehtud elevant, kasu rohkem Venemaale kui Eestile.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 1:23 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik valima! See on Eesti kodaniku kohus ja kes valima ei lähe, see kaotab järgmiseks neljaks aastaks igasuguse õiguse elu Eestis kritiseerida.

Ise valisin SDE. Muidugi tuleb tunnistada, et minu jaoks ei ole ühtegi erakonda, kellega ma igas punktis nõustuksin, nii et minu eelistuse määras mitmete erinevate kaalutluste kombinatsioon.
Keskerakond ja Rahvaliit on mulle absoluutselt vastuvõetamatud ja mul on raske aru saada, kuidas nende valijad ei suuda aru saada, millise seltskonnaga on tegu. Reformierakond samuti minu häält ei saa, sest see on lihtsalt kollast värvi Keskerakond - peale Kallase lahkumist on Reformierakond muutunud populistlikuks parteiks. Lisaks on neil veel Rein Lang, kes tahtis sõnavabadust piirata ja Jürgen Ligi, kes tahab Eesti kaitsevõimet maatasa teha. Usun, et kui valid Reformi, siis saad Savisaare - näiteks eilses Valimisstuudios panid Ansip ja Savisaar vahepeal kenasti pead kokku ja ajasid juttu - neil juba plaan olemas. Very Happy
Minu teine valik oleks olnud täna IRL, kuigi on väga palju asju, milles ma nendega ei nõustu. Mulle meeldib, et nad on eestimeelsed, kuid kahjuks on nad samas ka paremkonservatiivid ja sõna "konservatiivne" nähes mina üldiselt jooksen väga kiiresti minema ja selja taha ei vaata. Asja ei paranda ka Res Publica pool (Lihula skandaal jms). Valikust jääb välja ka EKD, mis on ehk IRL-i veidi radikaalsem versioon ja toetab kohustuslikku usuõpetust - teadmised religioonidest on vajalikud, kuid nende koht on ühiskonnaõpetuse tundides. Pealegi ei ärata minus erilist usaldust, kui sellist asja reklaamib partei, mis on selgelt seotud ühe religiooniga - erapooletusest jääb nagu puudu.
Rohelised oleks vist kolmas valik. Nende häda on aga minu jaoks selles, et tegu on veel liiga "rohelise" kambaga ja samuti tuleb mulle meelde Res Publicaga juhtunu. Roheliste näol on tegu kiiresti enne valimisi kokku klopsitud erakonnaga, mille inimesi ühendab põhiliselt küll vist ainult roheline mõtteviis. Ma ei ole sugugi veendunud, et seal peale valimisi ei hakka sisevastuolusid tekkima ja nad laiali ei lagune. Lisaks tundub mulle, et paljud nende valijad ei ole oma häält sugugi mitte läbimõeldult andnud, vaid teevad seda lähtuvalt hetkeliselt moesuunast, et "lahe on olla loodussäästlik."
Vene parteid jäävad arusaadavalt minu jaoks samuti välja, sest ma leian, et minu huve nad kindlasti ei esinda. Kuigi teisest küljest ma tunnistan, et enne annaksin hääle ühele neist kui Keskerakonnale, sest vähemalt neist on teada, mida oodata ja ehk on nad sellevõrra ka ausamad.
Iseseisvuspartei äärmuslased on täiesti out - neist on jäänud mulje kui mitte eriti terve mõistusega inimestest. Vasakpartei ehk siis ENSV Kommunistliku Partei järeltulija tuleb veel vähem kõne alla.

Seega jäävadki ainult sotsid. Kuigi mulle ei meeldi Ivari Padar ja astmeline tulumaks. Aga neil on hulk väga tarku inimesi nagu Peeter Kreitzberg, Sven Mikser, Eiki Nestor jt nagu ajalugu ja ETV Valimisstuudio-saated on tõestanud ning mulle vähemalt tundub, et nad on veidi ausamad kui ülejäänud erakonnad. Vähetähtis ei ole ka see, et sotsid on just sotsiaalküsimustes liberaalse mõtteviisiga ning samas eestimeelsed. Ma usun ka, et Sotsiaaldemokraadid ei lähe Keskerakonnaga koalitsiooni, sest nende hulgas on ju endisi keskerakondlasi, kes sealt lahkunud on või välja heideti.


Minu eelistatud koalitsioon: SDE+IRL+Rohelised
Kahjuks tuleb siiski olla realistlik ja aru saada, et seda ei juhtu, sest kolme peale nad enamust Riigikogus ei saavuta.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 1:43 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kõik valima! See on Eesti kodaniku kohus ja kes valima ei lähe, see kaotab järgmiseks neljaks aastaks igasuguse õiguse elu Eestis kritiseerida.


Isegi kui ma saaks valida, ma ei valiks. Kõik see mees on niikuinii suurte lubadustega ja kui nende täitmine algab, siis = 0.

Minu arust saagu võimule ükskõik kes, va EKD (nende usuõpetus pigem võrdub sellega, et tambitakse pähe ainult kristlust.. ja kuskilt lugesin algelist nn plaani usuõpetusest ning sellest tekkis pigem mulje, et tegu on ajupesuga mitte usuõpetusega)

Keskerakond on täielik naljanumber, nende reklaamid on lausa nii jultunud, et solvavad vastaserakonda. Sama käib ka Reformierakonna kohta.

Ülejäänud ei huvita üldse. Või pigem ei oota neist ka midagi etemat. Kõik soovivad oma rahakotti suuremaks ajada, muud midagi.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Isegi kui ma saaks valida, ma ei valiks. Kõik see mees on niikuinii suurte lubadustega ja kui nende täitmine algab, siis = 0.

Minu arust saagu võimule ükskõik kes

Pole üldse nõus. Maksumaksjana huvitab mind väga, kuhu minu maksuraha läheb ja kui suur on minu maksukoormus (tulumaksu teema). Tahame me seda või mitte, riigi õigel majanduskursil püsimine on väga tähtis meie kõigi sissetulekule ja heaolule.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 2:42 pm    Teema: Vasta viitega

Mina valisin juba esmaspäeval ära läbi e-valimiste ja oma hääle andsin SDE'le - ega siin midagi kommenteerida ei olegi, sest sellest tohuvapohu kambast on nemad kõige normaalsemad. Keskerakond on out, enne sümpatiseeris ka Reform, kuid on nemadki käest ära läinud. Teisena oleks ehk valinud IRL'i; mõtlesin ka Roheliste peale, aga siis mõtlesin ümber, kuna mõtlesin ka, et ehk kujuneb sellest uus Respublica.

Aga ootan huviga täna õhtul tulevaid valimistulemusi ja hoian pöialt ikka SDE'le. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
mõtlesin ka Roheliste peale, aga siis mõtlesin ümber, kuna mõtlesin ka, et ehk kujuneb sellest uus Respublica.


Selles osas olen küll väga kurb, et ResPublica rikkus nelja aasta eest ära inimeste usu uutesse tulijatesse. Mis on aga veel kurvem, on see, et inimesed ei näe mööda oma eelarvamustest. ResPublica oli selgelt populistlik erakond, Rohelised seda aga mingil juhul ei ole.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 3:53 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Isegi kui ma saaks valida, ma ei valiks. Kõik see mees on niikuinii suurte lubadustega ja kui nende täitmine algab, siis = 0.




Aga ma tean küll, et sa alaealine oled, nii et aega on veel meelt parandada. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Samantha
Nooremleitnant


Liitunud: 24 Aug 2006
Postitusi: 43
Asukoht: Teisel pool

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 4:00 pm    Teema: Vasta viitega

SDE
Teine valik oleks olnud Rohelised ja kolmandat valikut polegi.

Reformierakond ei meeldi, kuna nende lubadused käivad ainult ärimeeste kohta (sest reformikad ise ongi ärimehed).. ja kuidas nad loodavad madalate maksudega pensioni tõsta arvestades seda, et maksudest tulebki pension. Twisted Evil
_________________
The universe is vast and we are so small. There is only one thing we can truly control. -Oma-

Amanda Tapping and her fans support Hearing Dogs
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 7:26 pm    Teema: Vasta viitega

Igal pundil on minu silmis mingid miinused.
Kesk. Ainuüksi nende isakesele mõtlemine ajab ihukarvad püsti. Savisaar rahakonteinerite taustal - nagu lihasööja bakter. Nüüd majandusministrina kiitleb majanduskasvuga, ometi oli just kesk see kes EL suhtes otsusele ei suutnud tulla.
Rohelised - nimed liiga tundmatud ja kardan, et teevad "respublikat". Peaksid end tegudega tõestama.
Reform - Pole minusugusele palgatöölisele.
Rahvaliit - Vennad Reiljanid ja Tuiksoo - kõige antipaatsemad parteiliidrid Eestis.
IRL - Nende kampaania nägi päris hea välja kuna ei laskunud konkreetsete rahanumbriteni, vaid mõjusid teiste praalimise taustal kõige rohkem riigimeestena. Miinuseks nende liiga jäigad seisukohd mõnes küsimuses, kuid kuidagi peavad nad ju reformist eristuma.
SDE - Vist kõige parempoolsemad sotsid Euroopas.
Mõtlesin tükk aega IRLi ja SDE vahel. Otsustasin Postimehe testi abil, mis väitis, et kõige paremini kattuvad minu vaated SDE omadega. Loogiline, omal ajal hääletasin sotside eelkäija Mõõdukate poolt. Kuid ka SDE puhul oli vaadete kattuvus vaid 48%.
Vaadates rahvast valimisjaoskonnas saab Savisaar seekord oma tahtmise. Crying or Very sad
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

Valisin reformi.
Mulle rohelised ei meeldi, sugulane on suutnud terve erakonna mulle ebasümpaatseks muuta....
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
SDE - Vist kõige parempoolsemad sotsid Euroopas.


Kui meie sotsid oleksid vasakpoolsemad, siis ma ei oleks kindel, et ma nende poolt hääletaksin. Very Happy Nii et mina pean nende paremale kaldumist pigem plussiks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 7:38 pm    Teema: Vasta viitega

Valisin ka Rohelised, sest nende jutu järgi taotlevad nad otsedemokraatiat ja mingit populismi ma enne valimisi nende poolt eriti ei kohanud. Tõsi, aeg on hakata mõtlema teisiti! Olgugi, et härra Strandberg pole teab mis eeskuju, on erakonnas teisi eeskujusid küll, isegi anarhiste.
Mis Reformi puutub, siis minumeelest on see küll üks väga populistlik erakond, kelle pärast Eesti ka inflatsioonis püsib, ei ole see erakond mulle millegi positiivsega silma paistnud.

tegelikult ma ei usu eriti mitte ühegi erakonna poliitikasse ja ma arvan, et tõenäoliselt rohelised ei võida, aga vähemalt ei ole ma nii tühi koht, kelle eest kõik ära otsustatakse ja kes siis pärast vingub. Kui vingun, siis on põhjust vinguda.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Püh Märts 04, 2007 8:35 pm    Teema: Re: Valima! Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Andsin hääle Reformile. [...] Sotsiaaldemokraadid oleks minu teine valik, kuid ma kardan et nad võivad Keskiga liitu astuda.

Mis Keskiga liitumisse puutub, siis ikka just Reform on see, kes igas valitsuses on olnud (Keskiga koos või mitte :)

Soovitan lugeda ka:
esiteks,
teiseks.

Reform+Kesk koalitsiooni puhul on pigem tõenäoline, et vahetub Rahvaliit --> see kord Rohelised, kui nad künnise ületavad - Reformile-Keskile mugav uus vähempretensioonikas erakond.

Edit:
Jooksev seis vastavalt tulemuste laekumisele:
http://www.vvk.ee/r07/pv_aken2.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 05, 2007 9:42 am    Teema: Vasta viitega

IRL. Tegelikult tahtsin valida Iseseisvusparteid, kuigi seal on koos parajad lambad, aga just nagu protesti mõttes. Laupäeval sattusin aga Tammsaare pargis mingile kontserdile, kus käis parajalt ka poliitikuid ringi. No ja Mart Laar ise seletas mu küsimise peale asja ära. Eesti värdjaliku valimissüsteemi juures jagatakse künnist (5%) mitteületanud erakondade hääled võitjate vahel ja laupäevase seisuga tundus kõige tõenäolisem võitja olevat Edgar ise. Iseseisvuspartei valijad muidugi laseks pigem endal käe otsast raiuda kui hääle Edgarile annaks, aga nii see süsteem juba kord on. Seda et Andrus Unzip Edgarit suure ülekaaluga lööb, polnud laupäeval veel teada.
Anyways, andsin oma hääle IRLle, kuigi ma neid Res Publica oinaid ei talu.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
padawan
Kapten


Liitunud: 3 Jan 2006
Postitusi: 144
Asukoht: Maa, vähetuntud planeet Galaktika spiraalharus

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 9:29 am    Teema: Vasta viitega

Rohelised.
Mõtlesin ka Iseseisvuspartei peale, kuid nende programm tundus kohati äärmuslik-utoopiline.
_________________
Armasta oma vaenlasi - kas või selleks, et neile närvidele käia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 2:51 pm    Teema: Vasta viitega

Valisin Reformi just selle mõttega, et Savisaar ei saaks peaminstriks.
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Oeh kui palju on Eestis idioote ja populismiohvreid... + Teeme pronkssõduri pärast kodusõja ka.

Tõrva meepotti, vaidlust ja tüli on vaja, loome foorumis ELU!
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub et Pronkssõduri pärast tahetakse mürtsu teha nii ehk naa, ilma kelleltki luba küsimata. Küsimus on ainult selles, kui kaugele on valmis eestlased taganema.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group