Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Valima!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

Valisin Iseseisvuspartei. Poliitiliste mängudega ei arvestanud, käitusin südametunnistuse järgi.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav uudis valimiste teemal:

Euroopat üllatas vaese Eesti suutlikkus e-hääletust korraldada

http://www.postimees.ee/060307/esileht/siseuudised/248433.php
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

Et nüüd kui valimised on läbi, oleks aeg vist paar kommentaari teha.
Üllatas Reformierakonna nii suur edu. Ma olin küll kindel, et nad saavad tunduvalt suurema häälesaagi kui eelmistel valimistel, kuid nii suurt võitu ma oodata ei osanud. Arvasin, et põhimõtteliselt kogu vene rahvusest elanikkonna + veel paljude eestlaste toetust omav Keskerakond paneb ikka valimised kinni, aga näe, ei õnnestunud see savietsil seekordki. Muidugi olid mõlemad erakonnad siiski väga edukad, sest Reform sai juurde 11 kohta ja Kesk ühe.
Isamaliidule ootasin veidi väiksemat häältesaaki, nii et 19 kohta tuli positiivse üllatusena. Oma väljavalitutele pseudovasakpoolsetele sotsdemokraatidele lootsin aga paremat tulemust, nii 12-15 kohta. Siiski, neli lisakohta võrreldes eelmiste valimistega ei ole ka midagi häbeneda. Samuti eeldasin suuremat häältesaaki Rohelistele, kelle kuus kohta tuli mõningase pettumusena - 10 kohta oleks juba rahuldav olnud. Pakun, et siin on just süüdi kampaania (peaaegu) täielik puudumine - saan küll aru, et nad põhimõtteliselt ei tahtnud teiste sarnaselt reklaami teha, kuid kui nad oleks veidi rohkem välja paistnud ja oma vaateid laiemalt tutvustanud, siis oleks ehk ka hääli rohkem tulnud.
Rahvaliit sai vähem kui kartsin. Õnneks. Olin päris kindel, et kuna neil on maapiirkondades siiski suur toetus, võivad nad saada kuni 15 kohta.

Väikeparteidest niipalju, et EKD-le ootasin kõvasti rohkem hääli - küll mitte künnise ületamist, aga nii 4% ligi. Tegid nad ju päris kõvasti reklaami ja esinesid ka võrdselt teistega Valimisstuudiotes. Samuti eeldasin, et Konstitutsioonierakond saab rohkem venelaste hääli kui nad tegelikult said. Küllap on venelased nüüd lõplikult arvama hakanud, et on mõtet hääletada vaid Keski poolt. Iseseisvuslased ja vasakpoolsed said oodatult vähe hääli.


Et minu eelistatud SDE+IRL+Rohelised ei saanud, nagu ennustatud, kolme peale Riigikogus enamust, siis praegu meeldiks mulle kõige rohkem kunagise kolmikliidu ehk RE+IRL+SDE taassünd, kuid siin loodan seda, et sotsid näitavad piisavalt meelekindlust (nagu nad seda enne on korduvalt Keski vastu teinud) ja igasuguse hinnaga valitsusse ei trügi. Kui kõik hakkaks kulgema Reformi diktaadi all, siis arvan, et pigem võiks tulla koalitsioon RE+IRL+Rohelised. Hääli oleks neil küll vähem, aga ilmavaade see-eest tõenäoliselt ühtsem.
Millegipärast kahtlustan siiski, et unzipil ja savietsil on diil juba ammu tehtud ja kõik praegused läbirääkimised on lihtsalt suitsukate rahva petmiseks. Mõne aja pärast on Reformil hea öelda, et teised ei olnud piisavalt vastutulelikud ja olukorra päästmiseks tuleb minna koalitsiooni Keskiga. Sad
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 06, 2007 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

A mind huvitab, et miks siis need valijad selle reformierakonna valisid siis?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
DarthAnubis
Leitnant


Liitunud: 1 Apr 2007
Postitusi: 62
Asukoht: Galaktika tumedaimad kohad

PostitusPostitatud: Esm Apr 02, 2007 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

juba omad teised valimised ja "no way" - keeldun valimast erakonda ja mida peed - nagunii loovad hiljem koalitsioonid, opositsioonid ja mida iganes weel Sad Sad Sad ... ainus kus olen oma häält käinud jagamas oli rahvahääletus kas liitud EL'ga või mitte.

Seega nagu aru võis saada valimas ei käinud Twisted Evil
_________________
Feel the power of the dark side!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 02, 2007 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

@DarthAnubis
Kas sa siis eelistaksid üheparteisüsteemi? Very Happy Eks selliseid riike on ka olemas. Muidugi ei oleks mul midagi selle vastu, kui minu valitud sotsiaaldemokraadid oleksid saanud Riigikogus enamuse, aga seda ainult emotsionaalsest vaatepunktist. Demokraatliku ja parlamentaarse riigikorra kestmiseks on minu arvates just vajalik erinevate maailmavaadete paljusus ja nende esindatus riigi tasandil. Seetõttu leian ka, et koalitsioonid on just nimelt head, sest nii saavad vähemalt mingil moel esindatud võimalikult suure osa valijaskonna huvid. Kui valitseks ainult üks partei, siis oleks see juba oma olemuselt diktatuur.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
DarthAnubis
Leitnant


Liitunud: 1 Apr 2007
Postitusi: 62
Asukoht: Galaktika tumedaimad kohad

PostitusPostitatud: Esm Apr 02, 2007 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
@DarthAnubis
Kas sa siis eelistaksid üheparteisüsteemi? Very Happy Eks selliseid riike on ka olemas. Muidugi ei oleks mul midagi selle vastu, kui minu valitud sotsiaaldemokraadid oleksid saanud Riigikogus enamuse, aga seda ainult emotsionaalsest vaatepunktist. Demokraatliku ja parlamentaarse riigikorra kestmiseks on minu arvates just vajalik erinevate maailmavaadete paljusus ja nende esindatus riigi tasandil. Seetõttu leian ka, et koalitsioonid on just nimelt head, sest nii saavad vähemalt mingil moel esindatud võimalikult suure osa valijaskonna huvid. Kui valitseks ainult üks partei, siis oleks see juba oma olemuselt diktatuur.


Tegelikult ma eelistaksin, et vastavalt häältearvule saaksid kandidaadid valitsusse ja sealt edasi riigikokku.... aga noh samas arvatavasti siis kaoks ära riigi jaoks oluline stabiilsus... aga ikkagi - mingi häälte ümbermängimised jms.... häirib Sad
_________________
Feel the power of the dark side!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 02, 2007 9:27 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan, et minul, kui valijal, peab olema õigus teada, miks esitatud kandidaadid on oma kandidaadikohale sobivad. Veel rohkem pean vajalikuks üksikasjalikku põhjendust ministrikohtade jagamisel. Näiteks miks on just Juhan Parts majandus- ja kommunikatsiooniministriks sobilik.

Praegusel momendil erilist muud sidet riigi ja rahva vahel peale valimiste nagu ei olegi... Kaalun tõsiselt, kas järgmine kord valimisi boikoteerida või mitte, sest ka mittehääletamine ja hääletussedeli rikkumine on oma seisukoha väljendamine.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Apr 02, 2007 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

DarthAnubis kirjutas:
Tegelikult ma eelistaksin, et vastavalt häältearvule saaksid kandidaadid valitsusse ja sealt edasi riigikokku.

Mitte mingil juhul. 100% vastumeelne.

Ka mulle tekitab väikest hämmingut ministrikohtade jagamised. Rahandusminister Padar? Kaitseminister Aaviksoo? Sotsiaalminister Maripuu?
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Apr 09, 2007 9:34 am    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
DarthAnubis kirjutas:
Tegelikult ma eelistaksin, et vastavalt häältearvule saaksid kandidaadid valitsusse ja sealt edasi riigikokku.

Mitte mingil juhul. 100% vastumeelne.

Ka mulle tekitab väikest hämmingut ministrikohtade jagamised. Rahandusminister Padar? Kaitseminister Aaviksoo? Sotsiaalminister Maripuu?


See on poliitika, ehk üks lõputu kompromiss... et hundid söönud ja lammastel oleks ka tunne, et otsekui oleks terved... ministrite valik on muidugi võigas...

Ise hääletasin natside poolt, sest minu käsi ei tõuse andma häält miskite lurjuste poolt... jah, ka mulle räägiti seda häälte kantimise juttu, aga rahulolev südametunnistus on peamine, mille nimel ma tegutsen...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2011 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

ERR-i valijakompass:

Tsiteerin::
Leia enda vaadetele lähim erakond

Milline on Sinu positsioon Eesti poliitilisel maastikul?

Valijakompass 2011 aitab Sul mööda vaadata tavapärastest stereotüüpidest ning keskenduda sellele, mis on oluline igas toimivas demokraatlikus riigis - poliitika sõlmküsimustele.

Vastates 30 poliitilisele väitele on Sul võimalik määrata oma asukoht poliitlisel maastikul ning leida Sinu vaadetele kõige lähem erakond.


Mul tuli üllatuslikult lähimaks erakonnaks Rahvaliit 66%-ga ja teised Kristlikud Demokraadid 59%, mis on väga kummaline, sest nende kahe erakonna poolt pole ma kunagi hääletanud ega kavatse seda ka teha. Very Happy
Keskerakond ja Rohelised tulid võrdselt 58%, siis alles järgnes senine isiklik eelistus SDE 51%-ga (foori järgi oli SDE siiski esimene). Eelviimaseks jäi Reformierakond 49%-ga ja kõige vähem ühisosa oli mul IRL-ga, täpsemalt siis 45%.
Kuigi jah, need valimised on minu jaoks esimesed, kus on tõesti raske kedagi valida, sest iga erakonna juures on mingid olulised seisukohad, millega ma ei nõustu. Eks siis tuleb jälle valida see, kes kõige vähem ebameeldiv on. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2011 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tegin ka selle küsimustiku läbi ning sain enamvähem samad tulemused: esimeseks pakuti siiski Rohelisi (70%) ja teiseks SDE (70%; foori järgi esimene), kolmas oli Rahvaliit (67%) ja kõige väiksem osakaal oli Reformil (51%).

Minul siiski nendel valimistel probleemi ei ole, keda valida ning eelistan ikkagi seda erakonda, kelle poolt olen juba mitmetel viimastel valimistel hääletanud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2011 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

Ma sain enamvähem täpselt vastupidise järjekorra võrreldes Enterprise'iga. Inferno
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2011 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Minul on rohelised esimesel kohal, mida oligi arvata. Sotsiaaldemokraadid on järgmine lähim valik. Kuid protsentsuaalselt on teisel kohal siiski Kesikud, milline tragöödia, et ma nende eest ei kavatse elusees hääletada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2011 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tulid esimeseks rohelised (mis on ka minu eelistus), teisel kohal olid võrdselt IRL, Reformierakond ja Rahvaliit, edasi sotsiaaldemokraadid, siis kristlikud demokraadid ja kõige viimasena keskerakond.

Tulemused on ilma foorita. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 28, 2011 4:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ma elaksin Harju- või Raplamaal, siis ma hääletaksin tegelikult Leo Kunnase poolt, kelle programm ja ideed mulle selgelt sümpatiseerivad. Aga kahjuks ma seal ei ela ja seetõttu tuleb ilmselt valik teha SDE või Roheliste vahel. SDE osas ei meeldi mulle aga astmelise tulumaksu idee (pigem tuleks tõsta maksuvaba miinimumi, mis iseenesest muudab ka maksusüsteemi nagu kaheastmeliseks, aga on minu arvates tunduvalt õiglasem) ja jääb ka kartus, et nad on valmis Keskerakonnaga valitsust moodustama, mis on aga minu jaoks vastuvõetamatu.

Roheliste osas on jälle esiteks kaheldav, kas nad Riigikogusse saavadki, teiseks paar ebasümpaatset liiget ning siis muidugi maksupoliitilised ja tuumajaama küsimused. Aga eks näis, natuke on õnneks veel aega. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2011 1:23 am    Teema: Vasta viitega

Tulid ka rohelised, tegelikult on aga plaan sotsiaaldemokraatide poolt hääletada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2011 12:01 pm    Teema: Vasta viitega

Eesti erakonnapoliitika on minu jaoks igasuguse taluvuspiiri ületanud, otsin mõne sümpaatse üksikkandidaadi ja annan oma hääle talle. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2011 2:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ka Postimees on loonud oma valimismasina, kus tuleb omale sobivaima kandidaadi leidmiseks vastata 24 küsimusele.

Selle järgi selgus, et mulle kõige lähedasemaks kandidaadiks (vastuste kattuvus 63%) on Kristiina Ojuland Reformierakonnast. Aga seal on vist osalt asi ka selles, et paljud kandidaadid pole veel ise testi teinud ja seega ei ole võrdlusmaterjal täielik.

Ka erakondade osas oli suurim kattumine Reformierakonnaga, tervelt 70%. Järgnesid Kristlikud Demokraadid 60%, Rohelised 50%, SDE ja Keskerakond mõlemad 45%, Vene Erakond Eestis, IRL ja Rahvaliit kolmekesi 40%.

Nagu näha, siis minu puhul on IRL mõlema testi järgi suhteliselt lõpus, aga samas kui eelmise testi järgi oli Rahvaliit minu jaoks esimene, siis nüüd viimane. Very Happy Täitsa naljakas tegelikult, paneb jälle mõtlema.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2011 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tegin ka eelneva testi läbi ja kõige lähedasem vastuste kattuvus oli Urve Madar (Rohelised).

Protsendiliselt tuli erakondade vastuste kattuvus järgnev:
55% Rohelised, 50% SDE, 45% Reformierakond, 40% Vene Erakond, 35% Rahvaliit, 30% Keskerakond, 25% EKD ja 20% IRL.

Üldiselt peaks ütlema, et järjestus läks minu puhul suhteliselt hästi paika, vähemalt selles osas mis puudutab kolme esimest. Rohelised on taaskord minu kindel valik ja nagu näha, siis sain ka seekord oma vaadetele kinnitust.
Kui rääkida Roheliste nimekirjast, siis on kahtlemata sümpaatne klassikaliste peibutuspartide puudumine ning kampaania osas suurte välireklaamide mittekasutamine. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group