Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Valima!
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2011 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

Tegin ühe neist testidest mõnda aega tagasi ja selle tõttu ei mäleta täpseid tulemusi aga üldiselt olid need vastupidiselt enda arvamusele eelistustest. Mulle meeldivad mitmed keski ja roheliste ideed ja vastavalt sellele ka vastasin aga üldiselt ei meeldi mulle nende käitumine ja olek.

Lugesin täna palju meediakära tekitanud abilinnapea Taavi Aasa nõuniku blogi (selle, kes twitteris lastekodupõlengu vaimus propagandat tegi) ning päris jube oli. Olen aeg-ajalt lugenud ka teiste erakondade poliitikute mõtteid nende blogidest ja ma tõesti ei tea, kas asi on selles, et nad on suutnud mulle märkamatult ajupesu teha aga ma tõesti leian, et mõned irli, reformi ja sde (kuigi viimased sobivad pigem teise äärde) poliitikud on.. "normaalsemad" või siis vähemalt mitte nii lahmivad. Muidugi sõltub see kõik inimestest ja on ka asjalikke blogisd keski poolt ja nõmedat lahmimist parempoolsete poolt.

Ma ei ole nii suur poliitikahuviline, et praegust olukorda riigis põhjalikult analüüsida ning siis pooli võtta, kas IRL ja reform on hästi hakkama saanud või mitte. Seetõttu polegi valimistel millestki muust lähtuda, kui isiklikust sümpaatiast mõne erakonna või poliitika vastu.

Praegu loeb tõesti pigem erakonna värk, sest valime ikkagi riigikogu. Minu meelest palju meeldivamad on aga kohalikud valimised, kus sa valid inimesi OMA valla etteotsa. Ja kui sa juhtud aktiivsemaid rohkem teadma, siis pole ju otseselt vahet, kas valid inimese keskist või reformist (ajakirjanikud saavad jälle kirjutada, mis vallas mis partei võitis). Eeldus ju on, et kõik on ühiselt valla heaolu eest väljas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2011 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ka Eesti Üliõpilaskondade Liit on nüüd oma testiga valmis saanud, mis on suunatud eeskätt üliõpilastele ja koosneb 15 küsimusest.

Minu ehmatuseks osutus erakondadest mulle sobivaks Keskerakond. Very Happy Üksikkandidaatidest oli lähim Aivar Koitla. Rohkem tulemusi see test kahjuks ei näitagi.

Tsiteerin::
Tänan vastamast!
Sarnaseimate vaadetega erakond:

Keskerakond
Keskerakond läheb 2011. aasta Riigikogu valimistele vastu veendunult, et meil on nii plaan kui ka kogemused andmaks Eesti rahvale selline riik, millist rahvas tõesti väärib. Riik, kus noorus ja töökogemuste puudumine ei tähenda lootusetut seisundit tööturul. Riik, mille majanduskasvu taas imetletakse. Riik, kus maksukoormus on õiglane ja kus bussid sõidavad regulaarselt ka maal. Keskerakonna peamised valimislubadused on vähendada tööpuudust, peatada hinnatõus ja kehtestada astmeline tulumaks.
Keskerakonna programmi ja kandidaatidega saad tutvuda siin: www.keskerakond.ee


Sarnaseimate vaadetega üksikkandidaat:

Aivar Koitla
"Eestile on vaja tagasi anda tema ainulaadne eestluse olemus, sest see on ainuke maa kus meie lapsed saavad õppida, rääkida ja kultuuri tarbida eesti keeles. Ainult siin saab olla Eesti rahvas kaitstud ja hoitud! ENSV-stamine ja endiste komparteilaste võim tuleb lõpetada!
Arvan, et suudan Eestile pakkuda uut hingamist, läbipaistvust, arusaamist, et poliitku amet on samasugune töökoht nagu seda on meie kõigi igapäevane töö. Püüan olla selline riigikogu saadik, kes reaalselt esindab Teid, saate minu käest otse aru pärida ja püüan oma valijate sõnumi viia Toompeale. Ka poliitik peab kandma vastutust oma ülesannete ja kohustuste täitmise või mittetäitmise eest!
Kindlasti tasub üksikkandidaatide puhul arvestada, et me ei ole "üks sõdur lahinguväljal", Ühinenud üksikkandidaadid moodustavad ühise platvormi ja tegevuskava, mis hetkel koosneb 7 inimese veendumustest. Võib öelda, et üksikkandidaat ei jää riigikogus kindlasti üksikuks vaid koos me suudame suuri mägesi paigalt liigutada. Andes hääle tänastele kartellipoliitikutele Riigikogus, annad oma hääle kehtivale võimustruktuurile! See on kadunud ja rüvetatud hääl....
Ma usun Eestisse ja usun ka, et ükskord kärgatab kõu ning eestlased ja Eesti kodanikud võtavad oma võimu tagasi inimestelt, kes nimetavad täna ennast Eesti poliitikuteks. Eestlane võiks rohkem usaldada iseennast ja teha valikuid oma südametunnistuse järgi. Mina usun, et kõik ei ole veel kadunud ja sellepärast kandideerin ka riigikokku.

VÕID KINDEL OLLA, ET AITAB....... SEST MEIEGA ON KINDEL VÕIT JA UUS ALGUS!!!
VALI ÜKSIKKANDIDAAT!"

Kandidaadi number: 881
Valimisringkond nr. 6 - Lääne-Viru

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2011 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

Arvasin, et seekord ei tule mulle vastuseks Erakond Eestimaa Rohelised, kuna tõenäosus, et minu hariduspoliitika vaated just selle erakonnaga ühtivad, polnud väga suur. Antud valdkond lihtsalt pole erakondade vahel niivõrd teravalt diferentseeritav. Siiski meeldiva üllatusena sain seegi kord oma valiku kohta kinnitust. Smile

Tsiteerin::
Sarnaseimate vaadetega erakond:

Erakond Eestimaa Rohelised
Eesti poliitmaastikku on vaja muuta vabamaks, mitmekesisemaks ning mõttejõulisemaks, luues senisest palju lihtsam võimalus osaleda demokraatlikus valitsemises neil, kes erakondadesse ei kuulu. Eestimaa Rohelised koos vabade kodanikega seavad eesmärgiks esindada Riigikogus Eesti jätkusuutlikkuse printsiibist lähtuvaid huve, mis on kirjas käesolevas programmis. Selleks ei pea me olema enamuses, et aidata Eestil jõuda pikaajaliselt õigete otsusteni. Eestimaa roheliste peamised valimislubadused on suurendada osalusdemokraatiat, tagada kõikidele inimestele kodanikupalk ja tegeleda rohkem loodushoiu ning Eesti keskkonna säästmisega.
Roheliste programmi ja kandidaatidega saad tutvuda siin: www.erakond.ee


Sarnaseimate vaadetega üksikkandidaat:

Koit Luus

Kandidaadi number: 875
Valimisringkkond nr. 4 - Harju, Rapla

_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2011 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Hääletasin täna elektrooniliselt ära ja närv läks nii püsti kogu selle kaadervärgi peale. IE ei vedanud üldse, programmid jooksid kokku ja üldse oleks tahtnud lihtsalt pead vastu seina taguda. Olge hoiatatud! '
Järjepidavus ja kannatlikkus viisid vaid lõpuks sihile, varuge seda, kui ka probleeme esineb. Wink
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2011 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

Valimised on siis selleks korraks jälle läbi ja kuigi lõplike tulemuste kinnitamiseni läheb veel natuke aega, siis võib vist küll üsna kindlalt väita, et mingeid muutusi kohtade arvus Riigikogus enam ei tule. Küsiks siis, et kas Ulmefoorumi külastajate jaoks oli tulemus ootuspärane või pigem üllatav ja kas jäite rahule?

Kuna kritiseerida ja kaevelda on ikka kergem ja mõnusam kui positiivset leida, siis ma alustan ka sellest. Esiteks on väga kahju, et sisse ei saanud Rohelised. Nõustuks siin kindlasti nende esindaja Lotmani kui ka muude inimestega, kes on arvanud, et ainult nelja erakonna pääsemisel parlamenti on kokkuvõttes pigem halb mõju meie demokraatia arengule. Minu arvates loob see väga mugava pinnase lähemas tulevikus kaheparteisüsteemi tekkele, mis aga tähendab erakondade platvormide palju suuremat ühtlustumist ning maailmavaate alusel valiku vähenemist. Arvestades seda, kui palju hääli läks neil valimistel erakondadele ja üksikkandidaatidele, kes Riigikokku ei pääsenud, siis usun, et potentsiaali viienda ja loodetavasti isegi kuuenda arvestatava jõu esilekerkimiseks on. Kõige parem oleks minu arvates, kui rohelised suudaksid ümber grupeeruda ja moodustada senisest tugevama ja üksmeelsema erakonna. Vähemalt kõrvaltvaatajana on mulle jäänud mulje, et nende peamiseks probleemiks suurema toetuse leidmisel oli hiljutine tõsine sisetüli. Rahvaliidu osas ma ausalt öeldes ei näe erilisi variante tõsise comebacki sooritamiseks, sest liikmeskond ja sellega koos ka kandepind on üsna kokku kuivanud. Paljud liitusid SDE-ga ning suurte sisetülide tõttu ei ole ka nemad suutnud oma platvormi minu arvates piisavalt selgeks ja eristatavaks teha. Samuti on mul väga kahju, et sisse ei saanud üksikkandidaat Leo Kunnas, kes on oma ala märkimisväärne asjatundja.

Nagu ma siin teemas varem viidanud olen, siis valisin ise SDE. Tunnistan, et minu pettumus selles erakonnas oli suur pärast seda, kui otsustati Tallinnas minna koalitsiooni Keskerakonnaga, kuid pärast Mikseri valimist esimeheks ja koalitsioonist lahkumist suutsid nad minu silmis oma mainet piisavalt parandada. Vahepeal kaalusin ka Roheliste poolt hääletamist, aga lõpuks tundus SDE poliitika mulle maailmavaateliselt siiski lähedasem.

Mille üle on siis hea meel? Esiteks muidugi SDE suure edu üle nendel valimistel. Ise julgesin loota neile umbes 15 kohta, aga 19 on võrreldes senise kümnega ligi kaks korda parem tulemus ja tore, et Eesti rahvale suudeti oma sõnum nii hästi kohale viia. Kindlasti mängis siin suurt rolli ka minu arvates erakonna tugev esinemine meedias. Teiseks, et Keskerakond kaotas kolm kohta. Kolmandaks, et toetus sellistele erakondadele nagu EIP ja EKD ja üksikkandidaat Martin Helmele jäi väga väikeseks. Kui viimasel paaril valimiseelsel kuul lugeda Postimehe ja Delfi lugejakommentaare, siis oleks jäänud sealt mulje, et EIP võidab selgelt valimised suure ülekaaluga, siis reaalne valimistulemus näitab õnneks siiski, et sellistel ideedel ei ole väga laia kandepinda. Aga see on minu isiklik poliitiline eelistus ja ma ei hakka neid seisukohti hetkel pikemalt lahkama, v.a. juhul kui keegi diskuteerida tahab. Very Happy

Isiklikult arvan, et hetkel on kõik trumbid Reformierakonna käes, sest koalitsioon IRL+SDE+Kesk näib suhteliselt ebareaalne. Igatahes olen kindel, et sisuliselt korraldab Reformierakond nii-öelda vähempakkumise, kus koalitsiooni nendega pääseb see erakond, kes on valmis neile suurimaid järeleandmisi tegema. Paratamatult tähendaks see aga sellele väiksemale partnerile oma näo ja tõenäoliselt valijate kaotamist. Tsiteeriks siin Ain Seppikut ühest Postimehe artiklist, kus ta ütles, et orav on kõva kallistaja. Ta kallistab kohe hinge välja. Usun ja loodan, et SDE-l jätkub pärast kogemust Tallinnas Keskerakonnaga piisavalt mõistust ja meelekindlust, et mitte sellisele kohale asuda, v.a. juhul, kui nad tõesti paljud oma lubadused täita saavad, aga see on vähetõenäoline. Arvan ka, et IRL pärast suhteliselt kõva tulemust ei ole kerge partner läbirääkimistel ja nii võibki Reformierakond pöörduda Keskerakonna poole, kes on juba varem tõestanud, et võimu nimel on nad valmis kõigest loobuma ja oleks Reformierakonnale suhteliselt mugav partner. Tõenäoliselt eeldab see siiski Savisaare lahkumist erakonna juhi kohalt või siis vähemalt valitsusest kõrvale jäämist. Mis ei oleks ka imelik, sest linnapea koht on ju suhteliselt hea.

Aga ma nüüd lõpetan. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2011 2:57 am    Teema: Vasta viitega

Rohelised on ise süüdi, et eelneva nelja aastaga endast sellise müüdava litsi mulje jätsid. Kui aga piisav nuts hammaste vahele lükati, siis ka sittade otsuste poolt hääletasid. Ühesõnaga tantsisid nii kuidas orav pilli puhus.
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group