Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 10x20 "Unending"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
73%
 73%  [ 17 ]
9
17%
 17%  [ 4 ]
8
8%
 8%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 23

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 14, 2007 8:18 pm    Teema: SG1 - 10x20 "Unending" Vasta viitega

SG1 võitleb Ori laevadega ja jääb lõksu ajavälja.

RIP Asgardid... Kahju, et nad nii lahkusid. Landry surm oli ka kurb...
Seda episoodi ei saa tavaskaalas hinnata, sest tegu on ikkagi kultussarja viimase osaga... Nüüd pole muud kui filme oodata, sest need jõuavad enne turule kui SGA.
Lõpp oli etteaimatav. Teal'ci uus soeng on ka väga hea Razz

10 punkti hea sarja eest Razz


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 14, 2007 9:40 pm    Teema: Vasta viitega

9 punkti.

Väga hea lõpp sarjale, teades, et filmid on veel tulekul. Siiski ei saa ma panna maksimumpunkte, sest leian, et nii head tegelased nagu asgardid lihtsalt ei väärinud nii lihtsat ja kiiret lõppu. Teadsime ju juba ammu, et nende rass on väljasuremisohus, kuid sellest hoolimata oleks saanud välja mõelda igasuguseid huvitavaid pöördeid. Oleks võinud kasvõi välja mõelda viisi, kuidas asgardide kehalist degeneratisooni ümber pöörata...sarjas nagu Stargate oleks ju kõik võimalik. Bad
See, et Maa nüüd asgardidelt kiiresti super tehnoloogia Oride hävitamiseks sai, oli muidugi väga SG'lik ja tegi võitmatu Ori laevastiku kohe paberikotiks. Näidati, et piisaks vaid paarist Maa laevast, et tervet Ori laevastikku lüüa. Kellele see nüüd meeldib, kellele mitte, kuid tuleb lihtsalt tõdeda, et selline on alati olnud sarja stiil ja tuleb ka seekord sellise pöördega leppida. Eks maalased hävitavad siis filmis Star Treki tüüpi phaseritega Orid lõplikult. Smile

Mis puutub aga episoodi tuuma, siis ei ole mul ühtegi laitvat sõna. Idee sellest, et meeskond jääb ajavangi ja peab sisuliselt terve oma elu laeva peal ära elama, enne kui saab kõike ümber pöörata, oli lausa fantastiline. Eriti meeldis mulle selle loo lõbusam algus, mis oli muidugi vürtsitatud ka väga hea muusikaga. Näha veel meeskonda niimoodi viimases episoodis koos tegutsemas oli tõeliselt nauditav. Wink
Lõpupoole läks lugu väga tõsiseks, kuid ei saa öelda, et halvemaks, pigem vastupidi. Palju aitas kaasa asjaolu, et Teal'C oli sunnitud oma ajamullis veedetud aastatest loobuma ning mäletas toimunut. Reseti oleme juba paljudes sarjades selliste sündmuste puhul näinud, seega antud mõte oli värskendav. Cool

Mina olen lõpuga rahul ja nõustun eelkõnelejaga, et väga hea sari oli. Stargate SG-1 tõi lõbusa vahelduse sci-fi maailma, mille sarnast polnud varem olnud.

Jään huviga ootama esimest filmi. Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 15, 2007 12:10 am    Teema: Vasta viitega

10/10
Minu poolt siis maksimumpunktid nii seeriale kui ka kogu sarjale. SG on minu meelest koos Babylon 5-ga parimad sarjad üldse mis tehtud. Ja loodame ainult, et talle tuleks samapalju või siis rohkemgi kõrvalsarju nagu Star Trekilgi... Very Happy
Selles osas oli kõige muhedam koht minu meelest see, kui Vala seisis Danieli ukse taga käeraudadega... Laughing Huvitav, kas ta kannab selliseid pehmendatud käeraudu kogu aeg missioonidel kaasas või... Razz
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Märts 15, 2007 1:10 am    Teema: Vasta viitega

Mis oleks parem viis sellist suurepärast sarja lõpetada kui sellise tõeliselt hea episoodiga. Kindlasti üks paremaid osi Stargate SG-1 ajaloos üldse. Kõik oli paigas - üsna kerge ja isegi koomiline algus (välja arvatud see Asgaardide kurb lõpp), millest aja edasikulgemisel kujunes midagi palju tõsisemat. Praegu ma ainult imestan, kuidas see kõik suudeti 45 minuti sisse ära mahutada, ilma et mingit erilist kiirustamist, mida keerulisemate lugude jutustamisel tihti ette tuleb, olnud oleks (välja arvatud jälle see Asgaardide kurb lõpp). Vajalikes kohtades jätkus ruumi aja maha võtmiseks, et vaatajad tõesti tunnetaks seda aastate möödumist. Muusikaline taust sobis meeleolu loomiseks ka väga hästi.

Kindel kümme punkti. Hea, et viimane episood oma nime väärt oli, midagi paremat oleks sellest raske tahta olnud. Ainukese väikese miinusena võibki mainida ehk seda, et Asgaardide hukust üsna väikesemastaabiline sündmus oli korraldatud. Aga loogiline on, et sellesse episoodi mingit pikemat ja põhjalikumat käsitlust mahutada oleks võimatu. Ja rohkem episoode ju lihtsalt ei tule. Selles mõttes ma TrekRangeriga ei nõustu, et Asgaardid oleks parem olnud viimasel hetkel päästa. Minu arvates oleks see liigagi kli¹eeline olnud, kuna selliseid viimase hetke õlekõrsi kasutatakse selles sarjas niigi enam kui küll. Hea, kui vahepeal ei lähe kõik kõige paremini ja Carteril ei õnnestu järjekordse hiilgava ideega päeva päästa.

Teal'Cist on kahju Smile

SoulHunter kirjutas:
Selles osas oli kõige muhedam koht minu meelest see, kui Vala seisis Danieli ukse taga käeraudadega... Laughing Huvitav, kas ta kannab selliseid pehmendatud käeraudu kogu aeg missioonidel kaasas või... Razz

Vaevalt küll... nagu ta ei kanna ka rulluiske kaasas ja nagu Carter ei kanna kontrabassi. See kõik oli replicatori toodang. Või milleks iganes seda nimetatigi, sest sõnal replicator on selles sarjas natuke teistsugune tähendus.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 15, 2007 11:10 pm    Teema: Vasta viitega

Wow. 10 punkti. Ma küll teadsin, et see seriaal läbi saab, kuid ma ei teadvustanud endale, et vaatan viimast osa enne, kui lugesin praegu läbi eelnevad kommentaarid.
Minu arvates oli see ka vapustav idee panna meeskond ajamulli, kus nende jaoks läheb aeg ikka edasin nii nagu tavaliselt, kuid väljaspool seda mulli on aja pikkuseks ainult mõned millisekundid. Ei suuda ette kujutada, mida ma tunneksin, kui peaksin ka nii 50 aastat olema laevas käputäie inimestega, keda sa ehk kindlasti õpid juba mõne aastaga tundma läbi ja lõhki.
Aga muusikaline taust oli super, sü¾ee hästi välja mängitud ja suurepärane lõpp kogu sarjale.

Inquisition
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 16, 2007 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti ka minu poolt, päris ilus lõpp oli. Üle hulga aja oli ka sarias põnevust. Rohkem ei ole aega momendil kommida, võibolla kunagi hiljem täiendan...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Märts 19, 2007 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Unending (milline suurepärane nimi pikima USA ulmesarja viimasele osale Cool) oli kindlasti viimase episoodi vääriline, kuigi mina oleksin tegelikult oodanud natuke rohkemat. Aga pole lugu, sest SG-1 ju tegelikult veel lõppenud pole, sest tegemisel on ju kaks filmi.
Eelkõige oli see muidugi lugu tegelastest ja vähem sündmustikust, erinevalt näiteks enamikest Orisid puudutavatest episoodidest ja eks see ole ka kohane. Mis mulle eriti ei meeldinud, oli see, et episoodi oli kangesti Star Treki stiilis, kus selliseid mänge ajaga ja reset-nuppe liiga palju kasutatakse, lisaks veel, et tegevuspaik oli kosmoselaeval. Stargate oleks ehk võinud pigem oma liistude juurde jääda.
Episoodis olid üsna hästi tasakaalustatud humoorikad (Vala sünnipäev) ja kurvad (Landry surm) seigad.

Asgarditest. Kohe kui Thor ütles, et nad annavad inimestele kogu oma tehnoloogia, teadsin ma, et nendega on lõpp. See oli ainus loogiline seletus ning samas seletab see ka seda, miks asgarde nii ammu pole näha olnud. Eriti meeldis mulle see, kui Thor tõstatas uuesti "viienda rassi" teema, millest pole samuti ammu juttu olnud. Hetkeks tundus, et Stargate on tagasi oma mõneti maagiliste ja imeliste algusaegade juures, kus universumis oli veel palju enam salapärast ja mõistmatut kui praegu.
Siiski pean ka nõustuma teistega, et asgarditest vabanemine käis siin kuidagi liiga kergelt ning nad oleksid väärinud, et nende lõppu oleks tähtsamalt käsitletud. Aga siiski, mis on saanud Hermiodist, kes on Daedaluse meeskonnaliige? Kas ta kutsuti tagasi oma koduplaneedile või on ta veel elus ja peale tema teisigi asgarde?

Igatahes, päris tore osa ning viimase osa puhul teen ka karmuses natuke hinnaalandust ja annan 9 punkti ära.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2007 5:05 pm    Teema: Vasta viitega

Eelkõnelejad on kõik öelnud. Segas teadmine , et episood on viimane.Tõsised sündmused, paras ports huumorit - kõik mis ühes SG1 episoodis olema peab , pealegi väga heal tasemel. Ei originaalitse minagi.
10/10.

P.S. Kas üks Neljast Rassist mitte käsitlemata ei jäänud? Või veab mälu alt... .
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2007 6:47 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
P.S. Kas üks Neljast Rassist mitte käsitlemata ei jäänud? Või veab mälu alt... .


Furlingud on tõesti käsitlemata jäänud, kuigi ega ka noxe pole palju näha olnud. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Weeb
Lipnik


Liitunud: 11 Apr 2007
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 5:07 pm    Teema: Vasta viitega

10 punni ja asgardidest on kahju aga mis teha.hea lõpp kõik hea.filme jään ootama suure huviga aga ma lugesin et mingi 10.5 hooaeg on veel kuskil aga ma ei tea kas see on õige.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Weeb kirjutas:
10 punni ja asgardidest on kahju aga mis teha.hea lõpp kõik hea.filme jään ootama suure huviga aga ma lugesin et mingi 10.5 hooaeg on veel kuskil aga ma ei tea kas see on õige.


See on arvatavasti DVD'de tähis vms, nagu BSGl on, 3.0 ja 3.5 näiteks.
Uus sari tuleb küll: Stargate: Universe
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Weeb
Lipnik


Liitunud: 11 Apr 2007
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mis telekanal näitama hakkab? Kui tead.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Weeb kirjutas:
Mis telekanal näitama hakkab? Kui tead.


SciFi arvatavasti.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Weeb
Lipnik


Liitunud: 11 Apr 2007
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 9:17 pm    Teema: Vasta viitega

Ok.juu keegi ikka kuskile üles paneb ja siis saab tõmmata ja vaatata
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 9:27 pm    Teema: Vasta viitega

Weeb kirjutas:
Ok.juu keegi ikka kuskile üles paneb ja siis saab tõmmata ja vaatata


Sellest me siin ei räägi. Piraatlus on Eesti Vabariigis tabu nagu ka mujal maailmas, nii et ma soovitan sul ikka ametlike kanalite vahendusel kõike head ja huvitavat vaadata. Kui keegi leiab midagi vabavarana kasutavat materjali, siis on see siin teretulnud ka teistega jagada. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Zinera
Leitnant


Liitunud: 23 Nov 2006
Postitusi: 62

PostitusPostitatud: Esm Mai 14, 2007 2:28 pm    Teema: Vasta viitega

päris hea osa oli...kahju et viimane...ma vaataks veel 10 hooaega...nu ehk filmid siis korvavad need 10 hooaega... Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Asgate
Kadett


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 2
Asukoht: Atlantis

PostitusPostitatud: Püh Mai 27, 2007 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Tegemist oli tõepoolest hea osaga, ning isegi minul on kahju et Asgard niimoodi lõpu sai. Ma lootsin tegelikult et sari ikka edasi läheb ning tuleb ka koht kus 4 rassi uuesti omavahel kokku saavad.

Tegelikult kui ma seda osa vaatasin siis ma ei teadnudki et see viimane on, üllatus oli pärast suur kui uurima hakkasin milline 11 hooaeg hakkab välja nägema Sad Kuid kui kommentaare lugeda siis peab ühtima arvamusega et on parem sari ära lõpetada enne kuni ta mõtte kaotab

Uued tehtavad filmid ning võimalik sarja teke Very Happy teeb tuju jälle heaks. Ootan tõepoolest huviga kuidas asi edasi areneb ning mis SG-1 saab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
lyina
Kadett


Liitunud: 28 Juul 2007
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Juul 28, 2007 10:24 am    Teema: Vasta viitega

kas see oligi siis kõige, kõige viimane osa?

muidu oli hullult kurb osa aga samas ka hea!!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 28, 2007 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

lyina kirjutas:
kas see oligi siis kõige, kõige viimane osa?

muidu oli hullult kurb osa aga samas ka hea!!!!


Kõige kõige kõige viimane osa kui arvestada sarja episoode. Filme tuleb veel.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
lyina
Kadett


Liitunud: 28 Juul 2007
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 30, 2007 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
lyina kirjutas:
kas see oligi siis kõige, kõige viimane osa?

muidu oli hullult kurb osa aga samas ka hea!!!!


Kõige kõige kõige viimane osa kui arvestada sarja episoode. Filme tuleb veel.



hea seegi, et filme tuleb veel, see lohutab
_________________
Baal: You dare mock me?
Colonel: Come on Ba'al, you should know. Of course I dare mock you.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group