Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mütoloogia
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Nelj Apr 05, 2007 8:32 pm    Teema: Mütoloogia Vasta viitega

Tahaks siin teemas rääkida mütoloogiast ja nats ka püramiididest.
*Ma olen kuulnud sellist legendi püramiidide kohta ,et ammustel aegadel olid nende tipus mingid "kristallid", mis tekitasid maakera ümber mingisuguse kaitse kilbi või muud sellist. Kui vanades raamatutes ja muudes kohtades on räägitud et taevas kukub alla, siis see võis olla see ,et inimeste tsiviliseatsioonide vahel tekkis sõda ja selle taga järjel hävitat see "kristall" , ning kaitse kilp kadus.
*Veel , käisin Egiptuses ja nägin neid püramiide oma silmaga ja kui aus olla siis nad pidid päris napakad olema ,et need ehitada hauakambrite jaoks. Confused
*On kirjeldatud igasuguseid ingleid,hiiglasi,draakoneid,pegasuguseid,trolle vanade aegade raamatutes ja muudes kohtades.Et midagi siukest ju pidi olema ,sest ma ei usu ,et nad lambist mingi mütoloogilise olendi välja mõtlesid Confused Question Think

Oleks tore kui saaks palju teie mõteid teada selle teema kohta Very Happy
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 05, 2007 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

See taevast kukkub alla on käinud läbi väga paljudest kultuuridest ja Hancock pakkus välja variandi, et maakoor nihkus, tekitades inimestele mulje, et taevas kukkus alla.
Täpsemalt loe "Jumalate jäljed" vms.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 05, 2007 10:02 pm    Teema: Vasta viitega

Kangur, su küsimused on nii ebamäärased kahjuks, et raske paari lausega vastata ning pikka juttu ma lihtsalt ei viitsi kirjutada. Razz
Vastates viimasele küsimusele: fantastilisi loomi võidi ka päris lambist mõelda. Kord ühes vaeses külas üks vanaeit rääkis oma lapselapsele hirmutamiseks juttu kolmepealisest ebardist - kimäärist Laps jättis meelde, rääkis oma lastele edasi. Ükspäev (kuna hirmul on suured silmad) üks lastest veel "nägi" seda looma. See põlluharijate poeg hakkas aga huvituma ajaloost ning sattus juhuse tahtel ühe aadliku õukonda, kirjutas seal elu lõpus raamatu ning lisas oma metsa peale "here be chimeras" või muud sellist. Joonistas juurde ka ühe pildi loomast, keda ta (võibolla unenäos) näinud oli. Ja siis hakkas ebausklik kindral seda raamatut uurima ning jutud levisid laiemal tasemel.
Sellise loo tegelik juhtumine ajaloos on väga-väga ebatõenäoline. Võimalus võib olla parimal juhul üks miljonist, aga kui kokku lugeda kõik inimesed, kes kunagi elanud, kõik ideed, mid kunagi öeldud-mõeldud, siis ei tundugi see enam nii võimatu.
Teisalt olid need fantastilised elukad tekkinud ka ühe meie ajal tavalise looma nägemisest. Näiteks ristisõdijad võisid krokodille nähes ehmatada niivõrd, et neist jutustades rääkisid nad loomad kümme korda suuremateks ja tultpurskavateks.
Ning siis on veel võimalus, et mitmed neist loomadest olid olemas, kuigi juba tol pimedal keskajal väljasuremise äärel, mille tõttu neist nüüd pole jälgegi. Samas on Maal veel kõrgeid mäestike, hiiglaslikke metsi ja tihedaid džungleid, mis uurimata on.

Ahjaa, need sinu pegasugused tunduvad päris naljakas loomad olevat. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2007 10:54 am    Teema: Vasta viitega

väike viga oli jah Very Happy , see on ikka pegasus.
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2007 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

Eesti tuntuima egiptoloogi sõnul olid püramiidid mõeldud siiski eelkõige hauakambritena.Ka mulle tundub surma selline austamine eriliselt mõistuse vastane.Kuid kui natuke kas või Tallinnas ringi vaadata,võib märgata milliseid ,rõhutan mitmekordseid kabeleid on ehitanud endale iga vähegi "parun"Kahjuks hävitati nõuka ajal enamik neist.Endise lõbustuspargi juures rannas vedelevad paljud hauasambad ,kuhu neid tee ehituseks veeti.
Kuid milleks minna ajalukku,kui kalleid haudehitisi võib leida piisavalt ka tänapäeva kalmistuil.Kus on siin ratsionaalsus.Sellepärast ma ei imesta kui püramiidid on just nimelt hauamonumendid.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Apr 09, 2007 9:03 am    Teema: Vasta viitega

See püramiidijutt paistab olevat taas üks järjekordne Däniken.

Loomulikult ei pruugi me tänapäeval vanadest asjadest kõike täpselt teada, aga sedasorti «paljastavate avastuste» autorid on tavaliselt teadusega vähe kursis ning selle vähese pealt mõtlevad siis igasugu keerulisi skeeme välja...

Mis on imelikku selles, et püramiid on hauakamber? Kui surmajärgne olemine on maailmapildis olemas, siis tuleb ju ehitada korralik koht laibale. Et miks nii võimas? Vaarao oli ju praktiliselt pooljumal, ega tema pealt resursse kokku hoitud...

On olemas selline mõiste nagu Occami habemenuga, mis tähendab, et pole mõtet asju ajada liialt keeruliseks, et lahendus on reeglina hulga lihtsam...

http://en.wikipedia.org/wiki/Occam's_Razor
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 7:43 pm    Teema: Re: Mütoloogia Vasta viitega

kangur1000 kirjutas:
...*Veel , käisin Egiptuses ja nägin neid püramiide oma silmaga ja kui aus olla siis nad pidid päris napakad olema ,et need ehitada hauakambrite jaoks. Confused
*On kirjeldatud igasuguseid ingleid,hiiglasi,draakoneid,pegasuguseid,trolle vanade aegade raamatutes ja muudes kohtades.Et midagi siukest ju pidi olema ,sest ma ei usu ,et nad lambist mingi mütoloogilise olendi välja mõtlesid Confused Question Think

Miks napakad? Tänapäeva inimesed mõtlevad hoopis teistmoodi. Vanaegiptuse valitsejaid ajendas püramiide ehitama auahnus, kuid mitte ainult. Hirm oli see mis need kiviplokkid virna ladus. Vaaraod pidid iga hinna eest kindlustama oma surematuse. See oli iga muistse egpitlase põhimure ja igaüks hoolitses selle eest vastavalt oma võimalustele.

Ka muistsed inimesed omasid fantaasiat ja mõni asjalikum proovis "teadust teha". Nad üritasid põhjendada loodusnähtuste teket ja kuna see ei õnnestunud, siis leiutati "lambist" igasuguseid mütoloogilisi olendeid. Paljud müüdid põhinevad kindlasti ka faktidel ning loodetavasti suudame mitmeid neist ka lahti seletada.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2007 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, tegelikult on see ikka hämmastav, kui karmilt me ikka oma ajas ja kehtivates mõtteideaalides kinni oleme. Me ei tule selle pealegi, et teiselpool Maakera võib kehtida hoopis teistugune moraal, mis on seal nii loomulik, et ei tulda selle pealegi, et on võimalik teistmoodi Laughing
Inimene, kes on elu aeg ateist olnud ja sellise moraaliga üles kasvanud, ei kujuta teistmoodi elu ettegi, ta ei saa sellest aru. Sama kehtib ka näiteks inimese ja mõne teise looma võrdlemise puhul. Keskkonnad on nii erinevad, et tahes tahtmata on vaja teist moraali ja sellest tulenevalt ka erinevat reageerimist mitmesugustele asjadele. Tihti on aga inimene oma maailmas nii kinni, et ta keeldub nägemast teistsugust keskkonda.
Iidsed egiptlased olid harjunud maailma niimoodi tõlgendama, seda süvendas nende pikk ajalugu. Mõnesmõttes võib neid samastada ka näiteks islamiusulistega, kes viis korda päevas Meka poole palvetavad. Või tegelikult, samastada saab sellega isegi meid, tavalisi ateistidest linnainimesi, kes iga päev teadmata eesmärkide saavutamiseks, oletatavalt kehtiva õnnekontseptsiooni järgi, päevast päeva tööd rabavad.

Siit ka üks küsimus, mille vastamine eeldab natuke mõttemaailma laiendamist "teistele tasemetele," enda praegusest olukorrast natuke kaugemale: Kas sa oled õnnelik, ning kas kujutad ette õnne ilma praeguse maailma tarbijaimpeeriumita? Pane nüüd ennast näiteks karjapoisi rolli kuskil tundmata ajal, elades uskumusega, et Maa ongi lapik.
Mina näiteks mäletan veel aega kui ma veel väga väikese poisina uskusin, et Maa on lapik, kuni keegi selle mulle ükspäev ära seletas, oi kus siis oli mõtlemist! Mis on sinu esimesed mälestused maailmakonsteptsiooni tunnetamisest?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Nelj Apr 12, 2007 2:37 pm    Teema: Vasta viitega

pagana pihta,ma küll ei lootnud nii palju negatiivset vastu kaja Sad Smile
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Apr 15, 2007 12:17 am    Teema: Vasta viitega

Erm, kui sa ka mind silmas pead, siis minu postitus ei olnud otseselt Sulle suunatud ja ma ei mõelnud seda üldsegi mitte vaenulikult Smile
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

vahet pole Smile
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alariroh
Nooremleitnant


Liitunud: 27 Nov 2006
Postitusi: 56
Asukoht: tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2007 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Mind hoopis rõõmustab,et siin foorumis ratsionaalne mõtlemine nii tugevalt on esindatud.Seda vastukaja ei peaks ma negatiivseks,pigem objektiivseks.

Jutustust kristallidest võiks arendada aga näiteks Loomingu nurgas.Seal ma kinnitan Sulle et tõepoolest eksisteeris aastatuhandeid tagasi võimas tsivilisatsioon mis kontrollis kogu planeeti,enamgi veel.Kristallid püramiidide tippudes kujutasid endast majakate süsteemi,mille abil omati ülevaadet maal toimuvast,nendega loodi eluks ideaalsed tingimused mitte ainult inimestele vaid ka paljudele õrnadele loomaliikidele nagu ükssarv,hulgipäine lohe,sinilind jne.Kogu seda süsteemi juhiti kõrgel orbiidil paiknevast väikese linna mõõtmetega keskusest,mida tavalised inimesed nimetasid Kõrgeimaks Taevaks,haritumad nende seast aga 13. korruseks...
Kellel huvi jätkaku.
_________________
solaris
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2007 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Seal ma kinnitan Sulle et tõepoolest eksisteeris aastatuhandeid tagasi võimas tsivilisatsioon mis kontrollis kogu planeeti,enamgi veel.Kristallid püramiidide tippudes kujutasid endast majakate süsteemi,mille abil omati ülevaadet maal toimuvast,nendega loodi eluks ideaalsed tingimused mitte ainult inimestele vaid ka paljudele õrnadele loomaliikidele nagu ükssarv,hulgipäine lohe,sinilind jne.Kogu seda süsteemi juhiti kõrgel orbiidil paiknevast väikese linna mõõtmetega keskusest,mida tavalised inimesed nimetasid Kõrgeimaks Taevaks,haritumad nende seast aga 13. korruseks...


Ja see on siis ratsionaalne mõtlemine... Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kangur1000
Kommodoor


Liitunud: 8 Aug 2005
Postitusi: 153

PostitusPostitatud: Püh Apr 22, 2007 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

alariroh kirjutas:
Mind hoopis rõõmustab,et siin foorumis ratsionaalne mõtlemine nii tugevalt on esindatud.Seda vastukaja ei peaks ma negatiivseks,pigem objektiivseks.

Jutustust kristallidest võiks arendada aga näiteks Loomingu nurgas.Seal ma kinnitan Sulle et tõepoolest eksisteeris aastatuhandeid tagasi võimas tsivilisatsioon mis kontrollis kogu planeeti,enamgi veel.Kristallid püramiidide tippudes kujutasid endast majakate süsteemi,mille abil omati ülevaadet maal toimuvast,nendega loodi eluks ideaalsed tingimused mitte ainult inimestele vaid ka paljudele õrnadele loomaliikidele nagu ükssarv,hulgipäine lohe,sinilind jne.Kogu seda süsteemi juhiti kõrgel orbiidil paiknevast väikese linna mõõtmetega keskusest,mida tavalised inimesed nimetasid Kõrgeimaks Taevaks,haritumad nende seast aga 13. korruseks...
Kellel huvi jätkaku.


kuule väga huvitav,lase edasi....
_________________
"An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 12:23 pm    Teema: Vasta viitega

Kristallid püramiidide tipus? Hmm, pole kuulnudki.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
DarthAnubis
Leitnant


Liitunud: 1 Apr 2007
Postitusi: 62
Asukoht: Galaktika tumedaimad kohad

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 6:08 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Kristallid püramiidide tipus? Hmm, pole kuulnudki.


irfff.... aga filmi "Muumia tagasitulek" oled näinud Very Happy ... seal päris pirakas teemant püramiidi tipus.... sellest taeva langemisest tea ma midagi.... aga maapind kadus kuskile ära hoopis - nii et pigem mingi maapinna langemine toimis Very Happy
_________________
Feel the power of the dark side!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

Püramiidide tipud olid kaetud kullaga vms. Mingist hiigelteemantist ei tea ma küll midagi Confused
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

Kuigi mu teadmised selles alas on väga limiteeritud, meeldivad mulle mütoloogilised koletised nagu fööniks, kentaurid, minotaurid jne. Peale selle huvitavad mind ka erinevad erinevad vaimud ja legendid, eriti Jaapani omad nagu Rokurokubi.

http://www.obakemono.com/index.php

Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
DarthAnubis
Leitnant


Liitunud: 1 Apr 2007
Postitusi: 62
Asukoht: Galaktika tumedaimad kohad

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2007 9:39 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Püramiidide tipud olid kaetud kullaga vms. Mingist hiigelteemantist ei tea ma küll midagi Confused


irfff.... noh see hiigelteemant on vast ka mõnus müüt Laughing ... aga tõsi ta on jah, et püramiidid olid kaetud mingi seguga mis sisaldas kulda... nt. Chephereni püramiid... kuigi seal ainult tipuosas antud segu säilinud v. kuidas iganes seda nimetada tuleb.
_________________
Feel the power of the dark side!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2007 9:22 am    Teema: Vasta viitega

Ma päris täpselt ei mäleta, kuid olen lugenud, et Cheopsi püramiidid olid kaetud kas graniit või siis lubjakivi moodi kiviga, mis oli lihvitud siledaks ning püramiidi tipp olevat olnud tõesti kaetud mingisuguse metalliga, millel olid peegeldavad omadused. Vabandan, et terve see jutt on umbes, aga kus suitsu, seal tuld. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group