Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

USA presidendivalimised

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kumba kandidaati eelistasite?
John F. Kerry
63%
 63%  [ 12 ]
George W. Bush
36%
 36%  [ 7 ]
Kokku Hääli : 19

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:17 pm    Teema: USA presidendivalimised Vasta viitega

Praeguseks võib siis pea kindlalt öelda, et Bush jätkab USA juhina ka järgmised 4 aastat.
Kuid kindel on ka see, et USA rahvas on lõhestunud, ja seda pea täpselt pooleks. Enamikes osariikides oli häälte arvu erinevuseks vaid mõni protsent, enamasti kõikus see 45-55 ümber. Ma pole päris kindel, mida sellest järeldada, kuid sisetunne ütleb, et hea see pole. Confused

Küsiks siis, kelle poolt ise olite ja miks. Smile

Mina olin Kerry poolt ning mul on kahju, et just nii läks. Kerryt pooldasin eelkõige tema vaadete ja parteissekuuluvuse tõttu, kuna oli väheusutav, et poliitikas radikaalseid muutuseid oleks tulnud, sest ega nad väga palju üksteisest erinegi.

Mis mind häirib Bushi juures:

1) Konservatiivsed vaated. Religioonile toetuv maailmavaade ning nähtavasti sellest tulenev arvamus, et tal on õigus teiste inimeste vabadusi oma arusaamade järgi piirata. Pean silmas eelkõige homoabielusid ning abordiõigust, kuid ka Patriot Act'i ning muid kitsendusi (see ei puutu ju sugugi neid vastustavate inimeste ellu, miks olla nende vastu?). Seda, kui keegi toob oma tegude põhjenduseks religiooni, pean mina üheks ebameeldivamaks asjaks üldse, sest sellega on väga raske võidelda.

Konservatiivide juures häirib mind peamiselt see, et nad tahavad, et ka kõik teised nende vaadete järgi elaks. Seetõttu mulle meeldivadki rohkem liberaalsemad inimesed, keda põhiliselt esindavad demokraadid. Kui konservatiivid soovivad elada konservatiivselt, siis palun väga, ma ei usu, et demokraadid neid selle juures kuidagi takistada üritaksid.

Inimene, kes püüab oma tahet peale suruda ning räägib, et jumal on andnud talle missiooni Rolling Eyes , tuleks minu arvates võimust, eriti veel nii suure ja mõjuvõimsa riigi kui USA omast, võimalikult kaugele hoida.

2)Välispoliitika ja ignorantsus. Maailma üldsuse arvamuse eiramine ning retoorika nagu "kes ei ole meie poolt, see on meie vastu" saab tekitada vaid vastumeelsust. Tänu sellele on USA maine kolinal kukkunud.

Bush räägib, kuidas terrorism ohustab "vaba maailma" ning seletab "lääneliku elukorralduse" kaitsmisest, unustades, et eriti just islamimaades leviv vaenulik meelestatud on suuresti nende enda tekitatud. Põhiliseks probleemiks on siin Iisraeli jäägitu toetamine. Siin on loomulikult tegu väga delikaatse teemaga, sest selge on, et kui USA enam juudiriiki ei kaitseks, langeks see tõenäoliselt kiiresti rünnaku alla. Samas vaadatakse kergesti mööda okupatsiooni all kannatavatest palestiinlastest, kel puudub võimalus end organiseeritult kaitsta. Sellele probleemile ei näe mina muud lahendust kui seda, et Iisrael tõmbub tagasi oma algsetesse või siis 1967. aasta piiridesse. Selle teema juures poleks olnud muidugi midagi loota ka Kerrylt, kes lubas USA jätkuvat toetust. Razz

Sõda Afganistanis ma isegi toetasin, kuid Iraagi kampaania oli minu arvates täiesti põhjendamatu. Tõenditega vassimine ning pidev uute põhjenduste otsimine jätab suhteliselt kindla pildi, et selle põhjuseks ei olnud ei väidetav Husseini seotus Bin Ladeniga (mida polnud) ning väidetavad massihävitusrelvad (mida pole leitud ning Iraak ei kujutanud endast kellelegi sõjalist ohtu nagunii), vaid midagi muud. Mnu arvamus on, et selle põhjuseks oli naftavarude enda kontrolli alla saamine ning samuti soov kindlustada Iisraeli julgeolekut ning tagada endale võimalus muuta teisigi piirkonna re¾iime omale meelepärasemaks.

Ameerikas endas aga jäävad lahendamata paljud sotsiaalsed probleemid ning majandus on augus.

Lõpetuseks ütleksin, et minu arvates ei ole kumbki pool vale. Neil mõlemil on oma ideaalid. Lihtsalt minu omad sarnanevad rohkem demokraatide omadele. Kindlasti on täpselt sama palju inimesi, kellele ülaltoodud põhjustel just nimelt Bush meeldib.


P.S: Sõimata pole kedagi vaja, mina kellegi peale siin vihastama ei hakka. Igaühel on õigus oma arvamusele.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen siis Bushi toetaja Smile

Põhjused on järgmised:

1) Mulle meeldib tema järjekindlus oma ideede ellu viimises.

2) Mulle meeldivad tema konservatiivsed maailmavaated ja leian, et Maailm on juba liigagi vabaks muutunud vajab Bushi taolise mehe karmi kätt. Homoabielude keelustamist pean ma samuti vajalikus, sest mina pean abielu mehe ja naise vaheliseks, mis on ka bioloogiliselt õige.
Minu arvates kahjustab selline abielu ka nooremat põlvkonda.

3) Leian, et religioon on vajalik osa inimese elus, kuna see on midagi kõrgemat ja puhtamat kui me ise oleme. Selliste ideaalide austamine toob esile voorusliku käitumise.
Minu arvates, on religioon üks väheseid asju mis inimese hinge, täieliku hävingu eest päästab ja tänu millele ei ole me ennast veel barbaarselt hävitanud.
N-Liit ja Natslik Saksamaa olid head näited religiooni eiramisest.

4) Sõda Iraagis: Olen nõus eeltoodud väitega, et Bush ei läinud sinna Iraaki massihävitusrelvi otsima ega ka otsima Husseini võimalikke sidemeid Bin Laden'iga.
Usun, et ta läks lihtsalt seda kurjust, mis selles riigis valitses eemaldama ja leian, et sama tuleks teha ka riikides nagu Põhja-Korea.
Pean sellist inimõiguste piiramist, mis hetkel toimub ka Põhja-Koreas plekiks tänapäeva ühiskonnale, milles peaks valitsema üldine heaolu.

5) Mulle meeldis Bushi idee rahastada NASA kosmose visiooni ja eraldada lisaraha muule teaduslikule arengule.

Te võite pidada minu välja toodud punkte naiivseteks vaadeteks või utoopiaks, aga väidan et igaüks vaatab neid läbi oma ideaalide.

Minu arvamus lõpeb siin...
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Te võite pidada minu välja toodud punkte naiivseteks vaadeteks või utoopiaks, aga väidan et igaüks vaatab neid läbi oma ideaalide.

Minu arvamus lõpeb siin...


Tänan konstruktiivse vastuse eest, just nimelt sellist diskussiooni ma ootasingi. Cool Tavaliselt läheb sellistel teemadel hirmsaks lahmimiseks ja üksteise süüdistamiseks, katsume selle topicu puhtana hoida.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Peaksin vist veel mõningaid asju selgitama...

Point 1: Ma ei kavatse kedagi ümber veenda ja see oleks nagunii täiesti mõttetu, sest iga inimene näeb toimuvat ikka ainult oma mätta otsast, kui tahes ta ka ei üritaks (see käib otse loomulikult ka minu kohta Wink ).

Nii, selle homonduse kohta niipalju, et enne kui keegi silte kleepima hakkab Very Happy , mainin ära, et ise olen täiesti "normaalne" straight male ning homosuhetele mõtlemine on minu jaoks pehmelt öeldes ebameeldiv. Wink

Aga nüüd tõsisemate asjade, eeskätt religiooni, juurde

Sa ütlesid:
Tsiteerin::
Leian, et religioon on vajalik osa inimese elus, kuna see on midagi kõrgemat ja puhtamat kui me ise oleme. Selliste ideaalide austamine toob esile voorusliku käitumise.
Minu arvates, on religioon üks väheseid asju mis inimese hinge, täieliku hävingu eest päästab ja tänu millele ei ole me ennast veel barbaarselt hävitanud.
N-Liit ja Natslik Saksamaa olid head näited religiooni eiramisest.


Muidugi ei saa ma öelda, et sa eksid. See on sinu nägemus asjadest. Mina isiklikult ei ole oma elus Jumalat leidnud, sest ma pole tema järele vajadust tundnud. Tegelikult ma ka ei usu jumala olemasolusse ("usu" - paradoks, eh? Wink ), kuid olen enda jaoks siiski nii-öelda ukse lahti jätnud, mitte välistades võimalust, et jumal võib olemas olla. Võib-olla olen mina "pime", võib-olla oled sina.

Edasi ma enam nii nõus ei ole (kordan, ma ei ürita kedagi ümber veenda, lihtsalt oma vaateid selgitada). Oma kogemuste kohaselt on väga paljud usklikud (muidugi mitte kõik Exclamation ) seisukohal, et neil on teatav monopol armastusele, headusele ja vooruslikule käitumisele ning need inimesed, kes jumalat ei usu, ei oma neid omadusi ega suuda ka siiralt hästi käituda.
Ise olen tähele pannud pigem sellist trendi: Usklik inimene käitub kenasti ja ei tee teistele kurja, kuna jumal on nii öelnud. Mitte-usklik inimene käitub kenasti ja ei tee teistele kurja, kuna ta näeb, et vastupidine oleks halb teistele, s.t. ta on jõudnud selleni arutluse läbi eneses.

Nõukogude Liidu koha pealt on minu arvamus selline, et kui seal üldse midagi kasulikku oli, siis oli see just toosama "teaduslik ateism".

Oot, vahepeal defineeriks natuke. Wink Mina ei nõustu nendega, kes väidavad, et ateism on samuti religioon. Minu jaoks on see lihtsalt elu ilma jumalata.

Nimelt on siis ateism minu mõistes minu arvates neutraalne lüli ja inimese nö. "default-setting". Kõik muu tuleb ju hiljem.

Asjaolu, et seda peale sunniti, on samas loomulikult kahtlasevõitu. On ju ka see kellegi oma tahtmise peale surumine. Minu idee kohaselt tuleks noorele inimesele õpetada kõikide religioonide ajalugu ning see noor peab tegema ise oma valiku.
Üht religiooni tõe pähe esitada (kui kellelegi paistab, et ma siin ainult kristluse-vastane olen, siis oh ei, sama käb ka islami ja muude uskude kohta) on minu arvates aga kuritegu, eriti tuleb meelde, kuidas USA's mõnedes osariikides taheti Darwini evolutsiooniteooria ära keelata. Evil or Very Mad

Kolmanda Reichi koha pealt jääb asi mulle veidi segaseks. Hitler kasutas oma retoorikas sageli religiooni kui rahvast ühendavat jõudu, samas ta ise ei olnud usklik. Religiooniga oli Hitleri-Saksamaal tegelikult tegemist küll, keskenduti eriti Skandinaavia muinasusundite elluäratamisele ja okultismile (Nt. SS'i tähiseks olnud ruunid olid just nimelt Muinas-Skandinaaviast). Või mõtlesid sa siinkohal religiooni all ainult kristlust?


Ok, kole pikk jutt tuli, lõpetuseks midagi veidi kergemat siis Very Happy

Tsiteerin::
Mulle meeldis Bushi idee rahastada NASA kosmose visiooni ja eraldada lisaraha muule teaduslikule arengule.


Ka minule meeldib see idee ning see on üks punktidest, milles ma GWB'ga nõustun. Cool Samas muidugi oli ka Kerry valimisplatvormil teadusuuringute toetamine tähtsal kohal.
(Muuseas, ma kaldun arvama, et tegu oli pigem propagandaga Razz )
Teisest küljest tuleb muidugi vaadata, mille arvelt selle jaoks raha võetakse, sest kui selle tõttu kuskil mõni laps nälga jääb või keegi töö kaotab, siis hakkab selle võlu juba hajuma. Crying or Very sad
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:22 pm    Teema: Vasta viitega

Vastan siis lihtsalt sinu vastuargumenttidele, muidu venib liiga pikaks.

Teen taas punktid:

1) Religioon:

Minu arvamus on ikkagi selline, et usk on osa inimese hingest ja üldreeglina selles sügavate veendumustega inimesed kurja ei tee.
(Jätame välja Islami äärmusrühmitused, kes tegelikult astuvad vastu oma Koraanile).
Siin on meie arvamus sarane, kuid:
Leian ka, et inimene, kellel ei ole oma kindlat usundit (ehk siis on ateistliku mõtlemisviisiga) võib palju kergemini langeda ebaeetilise käitumise saagiks kuna tal võivad puududa õiged moraalsed tõekspidamised. (Rõhutaks sõna "võivad", kuna paljud mitteusklikud inimesed on äärmiselt eetilised).

2) Pean tunnistama, et religiooni all pidasin tõesti silmas ristiusku.
Hitlerlik Saksamaa hülgas oma põlisusundi, millel olid vooruslikud tõekspidamised ja võttis üle minu arvates "paganliku" usundi, mis ei olnud osa nende hingest.
Sellest tulenevalt leian, et usundi muutmine oma tõekspidmiste järgi toob kaasa vaid hukatust. (seda pidasingi silmas eelnevas postituses )

Lapsele teiste usundite õpetamine on minu arvates tõesti vajalik, kuid samas peaks tal olema olemas oma kindel usund, mida ta noorest east alates järgib.
Ühelt usundilt teistele hüplemine võib kaotada usu mõtte ja muuta ta tavaliseks ühiskonnaõpetuseks.

4) Leian, et see kosmose programmi toetamine võib tõseti mõnes osas propaganda valda langeda, kuid siiski aitab ta arendada kosmose tööstust NASA't.

Ma ei arva ka, et sellepärast mõni laps nälga jääb, kuna USA ei ole kunagi kodutute/vaeste probleemi lahendamisele lähemal olnud. Kodutud jäävad ning Aafrika näljahädalisi see raha nii kui nii ei toetaks.

Selline on siis minu vastuargument
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Laup Jan 15, 2005 12:58 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:24 pm    Teema: Vasta viitega

Hüva Cool

Me mõlemad oleme oma järeldusteni jõudnud läbi arutluse iseendaga (ma eeldan, et see on nii?), seega ei ole midagi ka vastu vaielda. Nagu öeldakse: Nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi." Ma arvan, et võime suures osas selle debati lõppenuks lugeda, kuid eks moraali- ja eetikaküsimusi ole ikka huvitav arutada ju, ka edaspidi Wink Cool

Üks pisiasi ainult:
Ma vist tegin ise ühe väikese vea oma tekstis, õigemini jätsin mainimata, et: "Hitler kasutas oma retoorikas võimule saamiseks ja võimu kindlustamiseks sageli kristlikku religiooni kui rahvast ühendavat jõudu..."
Põhjuseks siis see, et valdavaks religiooniks oli loomulikult kristlus ja see oli üks tee rahva enda poole võitmiseks. (Aga tegelikult pole mul ju mõtet seda seletada, niigi iseenesestmõistetav Wink )
Muinas-Skandinaavia usundeid kasutati seoses selle aaria-rassi värgiga.



Njah, eks see topic ole teemast veits mööda läinud aga USA valimiste kohta veel see, et Kerryle tuli tõsiselt kahjuks see, et inimesed ei olnud tema poolt, vaid GWB vastu. Razz
Loodan, et järgmistele valimistele suudavad Demokraadid leida kandidaadi, keda rahvas ennast armastab.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2004 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nõus, et USA rahvas hääletas Kerry poolt rohkem Bushi vihates, mitte Kerry't pooldades.

See võtab kõvasti maha selle valimise mõtet ja loodan samuti, et järgmine kord hääletatakse tõesti kandidaadi väljavaadete poolt.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

mina ootan küll huviga millal Fahrenhei 9/11 siia ka jõuab..
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

VÄGA tore jutt. Oli lahe lugeda sellist mõtekat juttu - silmad väsisid ära... Ise toetan Kerryt.
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 9:54 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, valimised on läbi ja ei tea, kas on üldse sobilik siia enam midagi postitada. Ütleks siis lihtsalt ära, et Bush võib olla loll (madalaim IQ üldse USA presidentide ajaloos) ja harimatu maakas, kuid ta on igaljuhul parem kui Kerry, kes ei ole midagi muud kui maotu poliitik. Kuigi kumbki neist ei tohiks valitseda maailma kõige võimsamat riiki...
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
grunt
Kaptenleitnant


Liitunud: 5 Apr 2005
Postitusi: 122

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

käesoleva teemaga tõstataks ka siis millalgi lähenevad Eesti presidendi valimised...ise ei poolda Rüütli tagasivalimist, tema konservatiivsete vaadete tõttu (ja pealegi mis te vana meest enam piinate)

USA valimised on küll ammu möödas aga tahaks ka siis oma arvamuse öelda, et nõustun Wendehliga, selles mõttes et minu arust kumbki poleks pidanud presidendiks saama, samas asi ei ole enam minu arust niivõrd presidendis kui terve Ameerika suhtumises üldse, sest olgem ausad nende poliitika pärineb 18-st sajandist..kui midagi Ameerikas muuta siis tuleb seda teha ühiskonna tasandil mitte erinevaid mehi presidendipukki sokutades..
_________________
"Dont watch daytime TV - It will only make you feel stupid." - Sean Kennedy
http://www.rantmedia.ca/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Slice
Nooremleitnant


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 48

PostitusPostitatud: Nelj Aug 11, 2005 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Poliitikud, poliitikud, poliitikud....Pean siis nõustuma paari eelneva postitajaga, kes ütlesid, et kumbki, ei Bush, ega Kerry ei tohiks valitseda Ameerikat. Ja minu meelest võiks nüüd keegi teine Eesti president olla, kui Rüütel. Kahjuks alaealine, ei saa valida Silenced
_________________
R.I.P.
Albus Dumbledore
May there be Acid Pops in heaven.
...And Writer's Block Strikes Back!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Aug 21, 2005 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

USAs puudub poliitika, seal on diktatuur. Enamikud valimistulemused on võltsitud ja toimub võimas manipulatsioon rahvaga.

Kerry ja Bush on samasugused diktaatorid mõlemad, nad mõlemad kuuluvad ka Sculls and Bones põrandaalusesse organisatsiooni ja see on üks vähestest juhtumitest, kus kaks selle organisatsiooni liiget vastamisi seisavad. Nimelt on organisatsiooni üks eesmärkidest aidata võimule võimalikult palju liikmeid.

Ainus asi, miks valitsus Bushi valis, on see, et Bushil on parem sõjaplaan ja ta on juba supis sees, ei oleks hea kedagi teist suppi sööma viia, raiskaks varuplaani ära.

Mis nendesse sõdadesse puutub, siis piisab lijhtsalt paar korda rahva hirmutamisest mõne "terroriaktiga" (näiteks sept 11, 2001) ja juba on rahvas valmis sõtta jooksma, sest keegi inimene näitab näpuga, et Bin Laden tegi. Tegelikult on ka hämmastav, et Iraagi missiooni põhjendati WTC kättemaksuga, kuigi üldmeedia seisukohalt polnud ei Husseinil ega tervel Iraagil mingit pistmist antud juhtumiga.

Ja Eestit ei valitse President, President toimib ainult riigiesindajana, põhiliselt. President viib ainult täide otsuse, mis temale abiliste poolt ette söödetakse, tihti pole ka president see, kes lõpliku otsuse annab, eriti Eesti riigis. Presidendi otsust ja üldse, presidenti, tegelikult ei vajatagi.


Mis minu enda poliitilistesse seisukohtadesse puutub, siis ise olen rahu pooldaja kes ei pea vajaölikusk ei valitsusi, ega riike Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group