Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG - 2x21 "Peak Performance"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
28%
 28%  [ 2 ]
7
42%
 42%  [ 3 ]
6
14%
 14%  [ 1 ]
5
14%
 14%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 7

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 16, 2007 6:57 pm    Teema: TNG - 2x21 "Peak Performance" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 16. aprillil 2007 kell 00:10 ETV's

"Tippsaavutus"
Picard ja Riker peavad võistlema teineteisega 24 tundi kestvatel Föderatsiooni sõjamängudel. U.S.S. Enterprise'i meeskonda kamandab Picard. Rikeri käsutusse antakse Hathaway, mille paremad päevad on jäänud minevikku. Vaatlejana saabub pardale mainekas zakdorni strateeg Kolrami, kes ei ole Rikeri taktikuvõimetest kuigi heal arvamusel. Ometi suudavad Riker ja Picard vaenulikult meelestatud ferengid üle kavaldada ning manöövrid oluliste kaotusteta lõpetada.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 12:03 am    Teema: Vasta viitega

Oli päris hea osa, kuigi mitte just parimate sekka kuuluv. Minu jaoks rikkus selle episoodi ära Kolrami, kes oli kuidagi liiga multifilmilik ja muidu häiriv tegelane ning keda oli seetõttu raske tõsiselt võtta.
Jõuproov Rikeri ja Picardi vahel kahjuks katkestati tänu ferengide vahelesegamisele, nii et me ei saanudki teada, kes lõpuks võitnud oleks - ei tea, kas see oli nüüd meelega, et neid mitte üksteisele vastandada või mis. Razz Igatahes Riker tegi päris tubli töö. Mõtlema pani vaid see, et kas intsident ferengidega pühitaksegi lihtsalt vaiba alla? Tegu oli ju siiski otsese rünnakuga Föderatsiooni vastu.
Veel pani kõrvu kikitama see, kuidas Picard kõva häälega kuulutas, et Tähelaevastik pole sõjaline organisatsioon ning lahinguoskused on kapteni puhul vähetähtsad Exclamation - oi-oi-oi, okei, esimesest ma veel saan aru, aga kuidas saab Picard nii külmalt suhtuda oskusesse lahingut pidada? Isegi selles samas episoodis oli näha kui vajalikud sellised teadmised on.

Wesley näitas juba oma (kuri)kavalat meelt ning valmidust petta - millegi sarnasega tuleb tal kunagi hiljem tõsiselt tegemist. Very Happy
Data oli väga tubli ning tõestas lõpuks, et Kolrami polnudki nii väga hea. Cool

Hinne: NCC1701D NCC1701D NCC1701D NCC1701D NCC1701D
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 12:21 am    Teema: Vasta viitega

Nojah, üldiselt tuleb nõustuda eelkõnelejaga. Episood oli esimese ja teise hooaja lonkava taseme juures täitsa hea ning nauditavaid seiku isegi esines.
Suur kiitus seekord Datale, kes oli episoodis üheks peategelaseks ning nagu alati, suutis panna vaatajat nii imestama kui ka naerma. Wink Data "hingeelu" uurimine oli muidugi väga põnev ja innovatiivne ning näitas, et ta ei erinegi inimestest nii palju kui arvata võiks.
Eriti hea oli muidugi lõpp, kui olles Strategema venitamisega Kolrami ära väsitanud, ütles Data: "I didn't win....I busted him up!" Laughing

Ka minul oli kahju, et Picard ja Riker ei saanudki oma vastasseisu lõpule viia ning asjasse sekkusid ferengid, kelle osalus antud episoodis oli minu arust täiesti arusaamatu. Esiteks oli see kohatu ja teiseks tekkis küsimus, et kuidas kõik sellesse lahendusse nii rahulikult suhtuda said ning samas kuidas fergengid nii avalikult föderatsiooni laeva rünnata julgesid? Aga eks see kõik ole teise hooaja puhul arusaadav, kus õhus rippusid veel mõned vanad ideed, mis olid realiseerimata ning ei haakunud just kõige paremini tegijate tulevikuplaanidega. Razz

Muidu oli episoodi täitsa tore vaadata, eriti selle vana laeva ülesputitamist. Wink
Esimene kord vaadates jäi küll parem mulje, kuid siis ei olnud ma veel näinud ka sarja hilisemaid episoode, mis oma tasemega antud osa väärtust oluliselt alandavad.

6 punkti ja saan õnnelikult tõdeda, et juba ülejärgmine nädal hakkavad kolmanda hooaja episoodid. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 12:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

No ma räägin, et Data ON mees kellega võib luurele minna. Andsin 8 punkti.
Hea osa oli. Ei hakkagi siin pikemalt lahti ütlema seda mida eelnevad kõnelejad juba öelnud on.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 1:12 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 7 punni.

Mulle meeldis ka see osa väga. Mulle jäi ka kõrva ütlus, et Föderatsioon ei ole sõjaline organisatsioon, kuigi kõik kannavad vorme, sõjalisi auastmeid, laevad on hambuni relvastataud, luure- ja igasugused muud salajased organisatsioonid. No ma ei tea. Kuigi arvan, et see oli just Roddenberry soov ja tahe, et Föderatsioon selline oleks. Vaadates, et see osa tehti mingi '89 ning VI film tehti '91. aastal, mis just kujutas Föderatsiooni sõjalise organisatsioonina, siis Rodd. päris pahandas selle peale, et filmi tegijad nii tegid.

Ferengid olid lahedad - omal viisil, et "mida Te seal sepitsete, et kaks Föderatsiooni laeva üksteisega võitlevad. Järelikult Te peate midagi varjama..."

Oleks ka tahtnud näha, kuidas Riker'i ja Picard'i kahevõitlus oleks lõppenud, sest algus oli paljulubav. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Artzz kirjutas:

Mulle jäi ka kõrva ütlus, et Föderatsioon ei ole sõjaline organisatsioon, kuigi kõik kannavad vorme, sõjalisi auastmeid, laevad on hambuni relvastataud, luure- ja igasugused muud salajased organisatsioonid. No ma ei tea. Kuigi arvan, et see oli just Roddenberry soov ja tahe, et Föderatsioon selline oleks. Vaadates, et see osa tehti mingi '89 ning VI film tehti '91. aastal, mis just kujutas Föderatsiooni sõjalise organisatsioonina, siis Rodd. päris pahandas selle peale, et filmi tegijad nii tegid.


Ei, siin sa eksid. Föderatsiooni kohta ei mainitud seal midagi. Ega siis auastmed ja vormid pole föderatsiooni teema. Jutt käis ikka StarFleeti(Tähelaevastiku) kohta. Föderatsioon ei ole kunagi mingi sõjaline organisatsioon olnud..vaid planeetide ühendus - poliitiline ja majandusühendus. Küll aga ei saa ma nõustuda ka Picardi väitega nagu StarFleet ei oleks sõjaline organisatsioon. Küll ma siiski sain aru mida tema ikkagi mõttes Enterprise seisukohast. Nimelt Enterprise ei ole sõjalaev vaid teaduslaev. Ilmselt panid osa tegijad võibolla ka tõlkijad selle kohaga tsipa mööda. StarFleet iseenesest on väga-väga suur ja mitmekülgne organisatsioon Föderatsooni juristiktsioonis. Seal on sõjaline külge, teadus, kaubandus, luure, juriidika, jne...

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 17, 2007 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

Panin tõesti mööda veidi... tegin uurimist ja leidsin, et Tähelaevastik koosneb järgnevatest üksustest:

Harud:

Starfleet Command
Starfleet Operations
Starfleet Intelligence
Starfleet Tactical
Starfleet Security
Starfleet Corps of Engineers
Starfleet Science
Starfleet Research and Development
Starfleet Medical
Judge Advocate General

Agentuurid:

Administrative Operations
Department of Internal Affairs
Fleet Supply Office
Office of the Inspector General
Personnel Deployment
Section 31 (Rogue agency not officially acknowledged by Starfleet Command)
Starfleet Administration
Starfleet Advanced Technologies
Starfleet Bureau of Information
Starfleet Exploratory Division
Starfleet Mission Operations
Starfleet Operational Support Services
Strategic Operations
Starfleet Orbital Operations
Starfleet Shipyards Operations
Starfleet Stellar Imaging
United Earth Space Probe Agency (UESPA) (Existed from the 21st to the 23rd Century)

Nii et suhteliselt seinast seina ikka.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group