Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jericho arutlusteema (TV3)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Mai 24, 2007 3:55 pm    Teema: Vasta viitega

Seni veel meedlib... kardan, et vaatamine jääb tänu ilmastikuoludele pooleli... kolmandat osa vaatasin juba nagu Jeeriku elanikud (st. läbi udu ja asjuti kaduva pildiga)... suvel keerab ikka telekapildi sedavõrd minema... ja hommikul korduse ajal polnud TV3-e enam üldse olemas...

Aga sari meeldib... esialgu ei oska öelda, et kas DVD-d ostaks, aga telekast vägagi sobiv vaadata...

Samas andis kolmanda osa pealkiri ikka üsna selge vihje, et USA/maailma/lõpp on käes... kui see pealkiri just irooniline polnud...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Mai 27, 2007 10:00 am    Teema: Vasta viitega

Seni on kõik väga hea olnud, välja arvatud Jake. Muudkui jookseb ringi ja päästab maailma. Täiesti naeruväärne, miks peab alati üks tegelane superkangelast mängima? Ja palju ebaloogilisi hetki on ka olnud, kuid kõiki neid on ka juba eespool mainitud.
Ja tv3 võiks sarja korduse ikka normaalsemale ajale panna, kui seda on neljapäev kell 12.15.

Aga siiski, mulle meeldib sarja üldine ülesehitus. Piisavalt konkreetne ja piisavalt salapärane, lahtisi otsi on praegu parajalt.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 30, 2007 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

Minu kommentaar on nüüd küll lootusetult hiljaks jäänud ja tuleb tunnistada, et ega ma neid detaile seal eriti hästi enam ei mäletagi, aga mulle antud episood meeldis. Selline müstiline õhkkond, mis kahes esimeses episoodis loodi, püsis vankumatuna ja tahaks loota, et läheb veelgi põnevamaks. Loo naelaks oli muidugi see Hiina televisioonipildi vaatamine ja mulle isiklikult tundus küll, et praktiliselt terve USA pind on hävitatud. Razz
Nõustun eelkõnelejatega selles osas, et linnaelanike elu on siiani ehk liigagi roosiline olnud ning arvestades toiduvarude leidmist ei saa see ka väga palju hullemaks minna.
Hawkins muutub aga iga episoodiga kummalisemaks, nagu juba mainiti, on temast üliraske aru saada. Olgu muuga kuidas on, aga miks ta peaks oma peret isolatsioonis hoidma? Rolling Eyes Aga elame näeme, äkki on asjal ka mingi point taga.

Sündmusi oli piisavalt palju ja uut informatsiooni saime ka mõnevõrra teada, nii et minu poolt 8 punkti, täitsa hea osa. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Kolm Mai 30, 2007 4:31 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 30, 2007 4:31 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 - "Walls of Jericho"
Episood eetris 30. mail kell 21.05


Jake leiab linnast mehe, kellel on tõsised tervisehäired ning peab otsustama, kas võõrast aidata või mitte. Haigla generaatoril pole enam piisavalt kütet ning ka kohalikud elanikud avastavad, et nende varud on lõppemas.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 30, 2007 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1x04 - "Walls of Jericho"

[Lost]Teised tulevad![/Lost]

Suuremalt jaolt nõustun shadowmani üsna karmi arvamusega, eriti peale neljandat osa. Idee ise ei ole küll üldse paha, aga teostus on see, mis mulle närvidele käib.
Põhiliini edasiarendamine oli selle osa juures ehk kõige huvitavam - Hawkins on üks kahtlane kuju ja see tema pere ei ole tegelikult tema pere, tundub mulle. Hakkab tekkima tunne, et USA suurlinnu ei rünnanud mitte mingi väline jõud nagu Hiina või islamiterroristid, vaid mingid ameeriklased ise. Võib-olla on näiteks tegu mingi radikaalse ususektiga, kes arvavad, et maailm tuleb millestki "puhastada", et siis uuesti alustada, või on näiteks tegu mingite tehnoloogiavaenlastega - kuigi see läheks jälle vastuollu tuumarelva ning arvutite kasutamisega. Igatahes jääb mulje, et Hawkins on rünnakutega kuidagi seotud - kas ta lihtsalt teab täpselt, mis juhtus, või on isegi üks korraldajatest.

Muu, kui üsna reaalne elektrikaotus välja arvata, oli paras juust. Eriti muidugi see teismeliste pidu - mulle lihtsalt käivad sellised tegevusliinid raskelt närvidele.

No saab 5 punkti.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Juun 02, 2007 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

Pisut häirib ka mind see, et Jake siin ja Jake seal... samas on ta muidugi ka selline seiklejahing ning ilma ja inimesi näinud tüüp... ülejäänud paistavad siiski sellised kogu aeg sellessamas linnas elanud tüüpidena...

Pealegi, kui tuumawärk kõrvale jätta, siis üks filmi põhiliine olegi ju see kadunud poja tagasitulek... ja tema koht perekonnas... noh, et selgub, et see perekonna vesivõsu on hoopis kõikse ausam ja toredam...

*

Viimane osa meeldis just seepärast, et seal avati selle mõistatustliku neegri ja tema libaperekonna suhteid... noh, et lihtsasse ellujäämislukku tekkis intriig ja põnevus...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 02, 2007 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ma küll ei ütleks, et tegu on libaperekonnaga. Ta lihtsalt ei tunne oma pereliikmeid, sest on pikalt kusagil ära olnud.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 1:17 am    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Ma küll ei ütleks, et tegu on libaperekonnaga. Ta lihtsalt ei tunne oma pereliikmeid, sest on pikalt kusagil ära olnud.


Kas Sa väidad seda millegi konkreetse põhjal (st. oled seriaali näinud) või uhad niisama? Kui oled varem näinud, siis...

Minul jäi sarja (varem mittenäinuna) küll mulje, et tegu on miski libaperekonnaga, kes isaneegrit eriti ei armasta (kuid kardavad) ning toimus ju miski pidev legendi tuupimine...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 9:18 am    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:
FLT kirjutas:
Ma küll ei ütleks, et tegu on libaperekonnaga. Ta lihtsalt ei tunne oma pereliikmeid, sest on pikalt kusagil ära olnud.


Kas Sa väidad seda millegi konkreetse põhjal (st. oled seriaali näinud) või uhad niisama? Kui oled varem näinud, siis...

Minul jäi sarja (varem mittenäinuna) küll mulje, et tegu on miski libaperekonnaga, kes isaneegrit eriti ei armasta (kuid kardavad) ning toimus ju miski pidev legendi tuupimine...


Kui ma seda sarja esimest korda vaatasin jäin küll uskuma, et tegu on õige perekonnaga, ju nad siis nii hästi näitlesid :d
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 1:07 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et nad on õige perekond küll, kuid natuke teistsuguse minevikuga lihtsalt.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 1:50 pm    Teema: Vasta viitega

hm... ma ei ole ka veel selle mõtte peale tulnud, et tegu võiks olla mingi libaperekonnaga... aga midagi väga kahtlast oleks nagu küll. Tuleb välja, et tõesti on olemas mingi grupp inimesi, kes on teadlikud sellest, mis tegelikult toimub ja kui suures ulatuses. Võibolla on tõesti tegemist sisemise rünnakuga kui välise rünnakuga USA vastu. Aga eks peab edasi vaatama ja asjas selgusele jõudma. Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Kui ma seda sarja esimest korda vaatasin jäin küll uskuma, et tegu on õige perekonnaga, ju nad siis nii hästi näitlesid :d


Ju mu's on siis liialt palju seda paranoiasoont... Smile
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Te ikka kõik teate, et Jericho katkestati (teist hooaega ei tule) ja kõik jääb poolikuks?
Hea et ma otsustasin kohe alguses seda sarja mitte vaadata. Nii tüütu kui jälgid mingit uut sarja terve hooaja ja siis katkestatakse ära ja lõpplahendust ei tulegi. Mad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2007 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Te ikka kõik teate, et Jericho katkestati (teist hooaega ei tule) ja kõik jääb poolikuks?
Hea et ma otsustasin kohe alguses seda sarja mitte vaadata. Nii tüütu kui jälgid mingit uut sarja terve hooaja ja siis katkestatakse ära ja lõpplahendust ei tulegi. Mad


Sellisel sarjal ei saagi olla lõpplahendust ju. Lugu pidi mingisuguse lõpu ikka leidma, minisarja vms näol.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 04, 2007 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, Jerichole on üks minisari küll, kus käsitletakse just peamiselt selle neegri toiminguid enne rünnakuid Very Happy
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 04, 2007 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Millel see informatsioon põhineb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Juun 04, 2007 8:56 pm    Teema: Vasta viitega

VV kirjutas:
Millel see informatsioon põhineb?


Ma arvan, et ta mõtleb pigem veebisarja "Countdown".
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 05, 2007 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Olen taaskord jätnud episoodi õigel ajal kommenteerimata, kuid nüüd võiks siiski paar sõna öelda.

Nõustun eelkõnelejatega selles osas, et episood oli võrdlemisi nõrk, kuid samas sündmustiku edasiarendamise koha pealt väga oluline just tänu Hawkinsi tegelaskuju avamisele. Palju on veel puudu, kuid selle põhjal, mida näinud olen, arvan sarnaselt Enterprise'ile, et Hawkinsi kavatsused ei ole just kõige üllamad. Kes siis oli aga see kiiritusse surev mees, kellelt Hawkins veel viimastel eluhetkedel informatsiooni saada üritas? Ja kellega Hawkins oma laptopi abil pidevalt ühendust võtab? Eks nendele küsimustele saab varsti vastuse. Kõige imelikum on muidugi Hawkinsi suhe oma perekonda, ka minul tekkis tunne, et see ei ole tema pere, kuid eks siis elame näeme. Milleks oleks vaja aga lapsi isolatsioonis hoida, mida nemad teavad, mis võiks talle ohtlik olla?
Igal juhul palju küsimusi ja vähe vastuseid, mida ausalt öeldes ei tahagi nii pea teada saada, sest see hoiab pinget üleval. Very Happy

Plussiks oli episoodile veel ehk see, et kiiritusse surnute abil aidati sündmustikku vaatajale veidi lähemale tuua, nägime ka karmimaid tagajärgi kui seni. Asjale lisas veidi jumet ka see videoklip, mida Jericho elanikud vaatasid.

6 punkti, varsti läheb kindlasti paremaks. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juun 06, 2007 7:21 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 - "Federal Response"
Episood eetris 6. juunil kell 21.05


Jericho lapsed on uuesti kooli minemas, ent mänguväljakul juhtub õnnetus. Jake varjab isa eest saladust ning tal tekib emaga selle üle sõnelus.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Juun 07, 2007 6:53 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, Hawkinsi perega sai siiski selgeks, et tegu on õige perega...

Hawkins on ilmselt miski sõjaväelane, kes pani putku... kas luuraja või analüütik... oletan, et mingi kamp sõjaväelasi sai teada kavandatavast rünnakust ja kuna nende juttu ei usutud, siis panid nad koos peredega putku...

Või siis on tegu miski tagavarameeskonnaga, mis peab hakkama tegutsema kriisiolukorras... sealt siis etteheide surijale, et meid on nüüd üks vähem...

Jake on ilmselt olnud sõjaväes ja ilmselt miskis eriüksuses... kui see arvutis näidatav miskit tähendust omas, siis oli ta ilmselt kusagil Lõuna-Ameerika džunglites...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group