Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jericho arutlusteema (TV3)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 10:38 am    Teema: Vasta viitega

Üks asi tuli veel meelde. Kui neil elektrit ei ole, siis kuidas Ravenwoodi mehed seal talus seda kütust tankisid oma masinatesse? Mingi käsipumbaga või. Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Üks asi tuli veel meelde. Kui neil elektrit ei ole, siis kuidas Ravenwoodi mehed seal talus seda kütust tankisid oma masinatesse? Mingi käsipumbaga või. Smile


Kuna see oli talu, siis võibolla tomiski see värk seal ilma elektrita? Razz

Igal juhul mulle meeldis see osa väga. Ravenwoodi teemat arendati kenasti edasi ja sellest tuli seni üks põnevamaid episoode. Silla õhkulaskmine oli üks väga karm idee ja mina isiklikult ei olnud kindel, et seda ellu ei viida, seega minu jaoks oli lõpptulemuse ootamine põnev. Very Happy
Suure üllatusena tuli see, et Hawkins lisaks kõigele ka nii hea sniper on, kui see Ravenwoodi sniper seal suri, siis esimese hooga ei saanud ma aru, kes tulistas. Teise suure üllatusena tuli see, et halvaks peetud kamp tuli hoopis Jerichole appi. Muidugi ei tea, mis Eric neile lubas, kuid kindel on see, et kahest halvast on nad kindlasti paremad.
Terve episood oli üldiselt väga pingeline, kui välja arvata Emily unistused, mis minu arust konteksti eriti ei sobinud ja olid üpris igavad. Eks siis tegijad ei tahtnud ilmselt Ravenwoodi meeste tulekust episoodi ainsat põhiliini teha. Razz

Minu poolt 9 punkti. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 11, 2007 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

1x10 - "Red Flag"
Episood eetris 11. juulil kell 21.00


Jerichot varustatakse toidu- ja tarbeesemetega ning Greenid ja Hawkinsid arvavad teadvat, kellelt abi tuli. Jonah Prowse naaseb Jerichosse ning tekitab seal taaskord pahandusi.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juul 12, 2007 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1x10 - "Red Flag"

Do not fight. China is your friend.

Päris huvitav episood oli seekord ja pakkus natuke mõtteainet ka. Päris segane värk - vene lennukitega visati alla Hiina humanitaarabi USA Õhujõudude langevarjudega. Seletus sellele peab olema kas väga lihtne või väga keeruline. Kõige suurema küsimuse tekitasid just need lendlehed, kus oli kirjas, et ärge osutage vastupanu ja et Hiina on sõber. Tõepoolest, kas on võimalik, et Hiina ründas USA-d ning üritab nüüd, nagu Jake arvas, teise rünnakulainena inimesi mürgitada? Või on asi selles, et Hiina tõesti saatis abi, kuid kusagil mujal USA-s arvati, et Hiina ründab ja lasti mõned abilennukid alla? Mõlemal juhul on võimalik seletada saatehävitajate (sedapuhku MiG-29) kasutamist.
Siiski tuleb mulle meelde, et ühes episoodis mainiti, et osas "9:02" nähtud raketid lendasid ida poole, mis ei oleks loogiline, kui USA üritaks Hiinat vastu rünnata, sest Hiina on USA poolt vaadates läänest lähemal.
Muidugi oleks veel päris huvitav twist, kui tuleks välja, et tegelikult hoopis USA ründas kedagi esimesena (see seletab samuti sündmuste ootamatust, sest kui plaanid kellegi vastu tuumarünnakut, siis ei hakka sa sellest kõva häälega meedias pasundama), kuid selle vastu räägib nagu see seik, et vähemalt New Yorgis oli tuumapomm mingis minibussis, mis ühtlasi tähendab, et USA-vastane rünnak oli ilmselt pikemalt ette plaanitsetud.

Abisaadetiste jagamine oli ka päris hästi korraldatud - õige on see, et kaup tuleks kokku koguda ja jaotada vastavalt vajadusele. Jonah on ka linnale jätkuvaks ohuks, kuid Emily poolt oli täitsa üllatuslik mõte minna salaja kaasa ja generaator ise tagasi varastada, sest ta teadis, et Jonah ei lase oma tütre pihta tulistada.
Lõpus suudeti ka veel ootamatusega ¹okeerida - valitses küll seoses tänupühadega selline meeldiv õhkkond, kuid siis rünnati järsku poemutt Gracie't. Igatahes ma pean ausalt tunnistama, et minul temast kahju küll ei ole ja loodan, et teda ära ei päästeta. Very Happy Ta oli lihtsalt selline ebameeldiv tegelane.
8 punkti.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 12, 2007 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt küsiks, et kuhu kõik sarja vaatajad kadunud on? (mitte, et neid eriti palju siin olnud oleks)
Ok, ma saan aru, et sari pole võibolla tõesti siiani väga kaasahaarav olnud, aga minu arust on näha, et asi areneb paremuse poole ja kindlasti tasuks sarja vaadata. Tegu on ikkagi praegu ainsa veidi ulmelise sarjaga Eesti telekanalitel ja selle vaatamine on minu arust kõigile ulmefännidele kohustuslik, et näidata TV3'le sellise sarja näitamise vajalikkust. Smile

Ok, nüüd siis episoodi juurde.

Iseenesest väga hea osa oli, aga minu arust natuke nõrgem kui eelmine, polnud päris sellist pinget üleval. Razz

Toiduabi tuli tõepoolest suure üllatusena ja ise kaldun arvama, et tegu oli ikkagi USA enda abiga oma elanikele, kuid milleks oli siis vaja sellist maskeeringut? Kas mingi valitsuse osa ei taha, et tavaelanikud olukorrast õiget pilti saaksid või kogu katastroofi näol ongi tegu ühe suure katseklaasi eksperimendiga? Igal juhul see osa paistis kinnitavat minu varasemat kahtlust, et Jericho elanikud on mingid katsealused, kelle abil kontrollitakse inimeste käitumist sellises olukorras. Siiski sisimas kahtlen, et asi nii lihtne on, mingi nõks on siin veel kindlasti juures, tegu ei ole nii lihtsa sarjaga. Smile
Hiina ja Venemaa otsene seotus antud olukorraga muutub aga järjest vähemtõenäoliseks, sellest hoolimata, et sellele justkui vihjeid oleks. Razz
Aga see selleks, võibolla lähen oma ennustustega sügavalt rappa ja tegu ongi uue maailmasõjaga. Very Happy

Mis puutub Jonah kamba tegevusse, siis see ei tulnud eriti suure üllatusena. Ise lootsin tegelikult hoopis, et Jonahi kamp muutub ajapikku normaalsemaks, kuid hetkel tundub, et asi on vastupidine. Kuigi Jonahis oli näha mingit meelemuutuse hõngu pärast seda, kui ta enda tütar oli varastatud generaatori ära viinud. Tundus aga, et Jonahi jõuk võib varsti tema enda vastu pöörata. Razz
Huvitav see generaatori möll oli, aga minu arust mitte just väga vajalik.

See Ericu ja ta naiste värk ei ole just sarja kõige õnnestunum liin ja loodaks, et see jääb tulevikus varju. Very Happy

Lõpp oli episoodil karm ja ootamatu, eriti tänu sellele rahulikule muusikale, millega episood justkui rõõmsalt lõppes. Gracie ei olnud ka minu eriline lemmiktegelane, kuid mõrv on siiski linna jaoks hetkel ootamatu nähtus. Kui vaadata sarja kulgu, siis on kõik siiani suhteliselt vägivallatu olnud (üksteist maha pole ikka väga palju löödud). Mõrva taga oli ilmselt mingi vihane Jonahi kamba liige, aga miks ta seda tegi, ei oska hetkel öelda. Razz

Osale 7 punkti.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 12, 2007 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

No ma arvan, et inimesed ikka vaatavad, ise ma ei viitsi näiteks pidevalt siia teemasse küll postitada Very Happy

Igatahes on kogu sellel kamal üks ülisuur rahvusvahelise konspiratsiooni hõng küljes. Võimalik, et Hiina ründas ja saadab nüüd abi, tehes näo, et ta pole midagi teinud. Ma pole küll sarja edasi näinud, kuid võimalik, et see ründaja küsimus jäetaksegi lahtiseks, nö vaataja otsustada, et mitte riike diskrimineerida vms.
Aga kust te teate, et New Yorkis oli tuumapomm minibussis?

Viimase osa kõige suurem müstika paikneb muidugi selle poemüüja koksamises. Huvitav kes seda tegi? Keegi linnaelanikest? Ise arvan, et selle taga on Jonahi kamba jõmmid, et linna seestpoolt nõrgestada, aga kes seda teab...

Mis sellesse Ravenwoodi puutub, siis äkki nad on ka selle Hawkinsi keldrisse müüritud tünniga (tuumapomm?) kuidagimoodi seotud?...
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 12, 2007 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, stseen, kus poemutile magusa muusika saatel nuga anti, oli tõesti meeldejääv. Very Happy

Mis puutub Ericu ja naiste liini, siis see on tõesti suht tüütu. Millegipärast on Ameerika filmidele omane, et inimesed klaarivad surmasuus ja kriisiolukorras oma isiklikke suhteid...
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 12, 2007 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

No naisvaatajaskonda on ka ju vaja meelitada Very Happy
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Juul 13, 2007 2:17 am    Teema: Vasta viitega

Mina olen sarja siiamaani jälginud ja kuigi selles leidub palju toredat, pole sari minu jaoks piisavalt hea, et ma pikki ülevaateid kirjutada viitsiks. Kirjutan nüüd lühidalt, mis mulle sarjas meeldib ja mis ei meeldi.

Meeldib
*Ravenwoodiga toimunu
*Väikesed infokillud välismaailmas toimuva kohta, mis vaatajatele tasapisi ette söödetakse

Ei meeldi
*Vahel muutub liiga seebikaks
*Kli¹eed ja etteaimatavad olukorrad (mulle käib pinda, et Jake oma innustuskõnedega poole minuti jooksul kõik korda seab)
*See poiss, kelle nimi mul meeles pole ja see tüdruk, kelle nimi mul samuti meeles pole. Aga te teate küll kellest ma räägin. Ja issand jumal, kindlasti on maailmalõpu lävel vaja muretseda, kes on peole kutsumiseks piisavalt populaarsed ja kes mitte.
*Vahel muutub liiga seebikaks

Noh, üldiselt ma jään rahule, aga maailma hõlmav tuumasõda ja postapokalüptika on teemad, mis mulle väga meeldivad ja sel teemal saab luua nii palju põnevat ja huvitavat, et kahju hakkab, et suurem osa sarjast naisi vahetatakse ja maisikorjamise pärast jageletakse. Draama pole muidu halb, aga siin sarjas on see igavalt välja kukkunud. Kogu sarjale annaks hetkel 7/10, aga ma ootan, et läheb põnevamaks.

Tõesti parim sari Eesti telekanalitelt hetkel ja ma rõhutaks, et seda öeldes ei kiida ma sarja, vaid pigem imestan, kui kesine ja igav saab meie kanalite telekava olla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 13, 2007 10:31 am    Teema: Vasta viitega

Väga hea, vähemalt sain paljudelt mingi reaktsiooni. Smile

Mis puutub aga sarja, võin usaldusväärsete allikate järgi öelda, et hooaja viimased episoodid pidavat olema ülihead. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Juul 13, 2007 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Mis puutub aga sarja, võin usaldusväärsete allikate järgi öelda, et hooaja viimased episoodid pidavat olema ülihead. Cool


No kas just ülihead, aga väga pingeliseks ja hoogsaks läheb küll! Cool
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 15, 2007 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

Sain ka nüüd aega viimase osa kohta paar rida kirja panna.

Selle abisaadetisega on tõesti midagi imelikku lahti. Mitte selles mõttes, et see oleks mingiks söödaks hädas olevatele inimestele, vaid just see, et kes selle siiski saatis. Mitte ei taha uskuda, et need oleksid tulnud otse Venemaalt või hoopis Hiinast, sest nendel lennukitel küll sellist lennukaugust ei ole. Kohale ehk jõuaks, aga tagasi vast enam mitte. Hävitajatega oleks lihtsam muidugi, sest lennukikandjatega ei ole mingi probleem neid kuhugi toimetada; suurte kaubalennukitega on aga teine jutt.

Graci sai nuga... nojah, arvatavasti oli noa andjaks see tegelane, kes Jonah´ga rääkis meeste rahulolematusest tema vastu, et tõestada ennast meestele ning maksta kätte Graci`le, et ta niimoodi pooli vahetas.

Hea episood oli - 7 punni.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Juul 15, 2007 3:35 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, eks naisvaatajaid ole ka erinevaid...
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Juul 17, 2007 10:57 am    Teema: Vasta viitega

Ma vaatan Jerichot pigem harjumusest, kui tõsisest huvist toimuva vastu.
Jerichol ei ole seda klikki, seda väikest nüanssi, mis teleka ette naelutaks, nagu seda on nt Lostil.

Siiamaani on tegevustik küll pingelisemaks läinud, kuid ma küünitan iga kord mõttes ämbri järele, kui Jake või ta isa kõnet peab või, kui rahvas mässama hakkab ja keegi hüppab kuskilt välja ja ütleb jälle midagi kena, inspireerivat ja/või patriootliku ja kõik rahunevad hetkega.

Või siis need intiimsemat laadi suhted, mis on niiii ilmsed, kuid milledega venitatakse ja venitatakse, kuigi lõpplahendus on kõigile niikuinii teada.
Ja need nö 'ilusad' stseenid, mida ka vägisi sisse topitakse - sarja alguses nad isegi mõjusid, nagu näiteks see tuumaseen, mida väike poiss katuselt vaatas, kuid viimase aja omad on nii läbinähtavad, nad üritavad vägisi rõhutada tegelaste isiklikke tragöödiaid, kuid ei pääse minu puhul küll mõjule.

Tegelased ise on kõik kas negatiivsed ja/või ebameeldivad või lihtsalt mittemidagiütlevad. Sunnitud heroilisus teeb asja ainult hullemaks ja sinna juurde pidev võimuvõitlus meeste vahel. Vahepeal üritati pinget üles kruvida ka vendade endi vahel, kuid seegi ei kukkunud väga hästi välja, sest silda ei lastud ju õhku, isa ajas end jälle jalule ja kõik läks hästi.

Mind häirivad ka hajevil tegevusliinid, milledest vahel ei ole midagi kuulda, kuid mis siis jälle rammivad täie jõuga end peategevustikku. Loomulikult ei pea mainimagi Dale'i ja-tolle-tüdruku vahelist asja - kui see on püüd meelitada nooremat publikut sarja juurde, siis on see küll täielikult läbi kukkunud.

Nii, nüüd peaks midagi head ka ütlema, kuid kahjuks ei tule mul midagi erilist meelde. Siiski tundub mulle, et sari on seda parem, mida vähem pingutatakse. Lihtsad ja südamlikud arutelud ning tavalised stseenid annavad igal juhul plusspunkte.
Ahjaa, huumorit ka ei ole. Isegi, kui keegi ütleb või teeb midagi tavalisest vaimukamast, rikub selle kohe ära lähenev tragöödia või kellegi teise reaktsioon või teab mis muu.

Kuid noh, lugesin eespoolt, et hooaja viimased osad pidavat parimad olema. Ootan siis neid. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Juul 17, 2007 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Alustaks sellest, et Eric ja ta naised on see, mida nimetatakse eluks... kui keskmisel ulmenohikul selliseid probleeme pole, siis on see tema kergendus või traagika...

Mis puutub tahtmisesse segastes oludes säherduste asjadega tegeleda, siis paljud inimesed tahavad, et enne lõppu oleks asjad jonksus... ja Jerichos toimuv paneb kindlasti keskmisest sagedamini mõtlema ka sellele, et lõpp võib olla ligemal, kui arvad...

Poeomanikule nuga andes teostas end ilmselt mõni Jonah'i kamba liige... see nö. parem käsi oli ju ilmselge kompleksihunnik (st. tüüp, kes on nii "mees", et hoia ja keela)...

Jonah on ajudega lurjus, aga enamus ta kampa on ju absoluutsed põmmpead, kes ilma Jonahita oleks juba ammu linna tapma ja vägistama läinud ja kes siis oleks ka kiirelt maha notitud... Jonahil oli piisavalt mõistust, et seda mitte teha...

On kaks tõenäolisemat varianti:
a) kamp hakkab omaette tegutsema ja Jonah liitub linnaelanikega
b) Jonah lööb kambas korra taas majja ja viib kamba mujale minema

Teine variant on tõenäolisem.

*

Mulle see sari meeldib, aga on üks asi, mis mind tõsiselt häirib... filmi tegijad ei suuda minuni tuua aja kulgu ja olukorra tõsidust... st. tegelaste jutust saan aru, et paar nädalat on möödas, aga see ongi ainult jutt, sest pilt seda kuidagi edasi ei anna... või siis jutust tuleb välja, et linn on praktiliselt nälja äärel, aga pilt seda taas ei näita...

Film on siiski visuaalne kunst...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/


Viimati muutis seda Ulmeguru (Teis Juul 17, 2007 5:05 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juul 17, 2007 2:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ok, abiellu ja tuumasõtta pole sattunud...Kui juhtub, saan teada, seni kogenumate inimestega ei vaidle. Very Happy
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 18, 2007 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

1x11 - "Vox Populi"
Episood eetris 18. juulil kell 21.00


Osad Jericho elanikud on mures, et Gray teod võivad temast teha uue linnapea. Mitchell kahtlustab, et tapjaks on Jonah.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 18, 2007 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Gray saigi siis linnapeaks - milline pettumus, peaks ütlema, aga eks seda oli ka sündmuste põhjal oodata. Võis ka eeldada, et see episood keskendub nüüd Graci'e tapja otsingutele. Ma kahtlustasin ka, et eks selleks see Mitchell oli, kes muu. Hawkins'i kambajõmmid hakkavad ka juba vaikselt pead tõstma ja ehk selles liinis hakkab ka varsti midagi huvitavamat toimuma ning saab siis teada ka, mis tegelikult seal riigis toimub. Osa lõpp oli kummaline... ei tea, kas tõesti need nn lennuõnnetuse üleelanud inimesed kõndisid nii kaua jala, et kuhugi jõuda. Kui plahvatusest on möödas 8 NÄDALAT (samas lõpus keegi mainis, et nad on juba kaks nädalat kõndinud), siis midagi selle juures ei klapi. Ning miks pidid nad just Jerichosse tulema ning mitte kuhugi mujale - eks nad siis eksisid ära kuhugi ei-tea-kuhu-Jerichosse-keset-kõrbe-või-midagi-sellist. Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juul 19, 2007 10:21 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1x11 - "Vox Populi"

Jälle päris hea episood.
Hea, et Gray Anderson ikkagi linnapeaks valiti, sest ma tõesti enne kartsin, et tuleb klassikaline seebiseriaali lahendus, kus "hea pool" ikkagi võidab lõpuks. Loodetavasti toob uus linnapea sarja juurde natuke põnevust, sest võib arvata, et tema otsused teatavates valdkondades erinevad kindlasti Greeni omadest. Ühes osas on Gray Andersoni isik mulle ikkagi arusaamatu - kas temasugused mehed tõesti mõtlevad seda, mida nad ütlevad, või teevad nad seda kõike ainult võimu nimel? Lõpuks ta ju tunnistas Greenile, et armastab Jerichot ja tahab head, aga arvestades tema suhtumist on seda nagu veidi keeruline uskuda.

Jonah' ümber toimuv oli kuidagi huvitavam. Päris hea, kuigi kli¹eeline oli stseen, kus Jake surus Andersonile relva kätte ja käskis Jonah' avalikult maha lasta ning värske linnapea muidugi ei suutnud seda teha. Ainsaks tõsisemaks miinuspooleks selle juures oli Jake'i jätkuv heroiseerimine.
Kahjuks oli vähemalt minu jaoks väga ettenähtav see, et Dale Gracie' tegeliku mõrvari ja väljapressija maha laseb. Razz

Suhteliselt häiriv on minu jaoks Jake'i ja Emily armulugu, eriti veel nüüd, kui silmnähtavalt üritati selles pingeid tekitada Rogeri sissetoomisega. Huvitav, kuidas ta üldse 2 kuud keset tühja maad vastu pidanud oli? Razz

7 punkti.


Mõtteid sarjast üldiselt peale poolt hooaega:

Nojah, üldiselt on Jericho mulle pettumuse valmistanud. Ootasin midagi tunduvalt enamat, kuid kahjuks on tegu üsna hariliku seebiga, kus esikohal on inimeste keerulised suhted ning needki on väga kli¹eeliseks aetud. Muidugi on olnud ka päris häid episoode, näiteks "Rogue River", kuid 11 nähtud osa seas on neid siiski väga vähe ning neilgi on oma tõsised vead.
Tegelased on minu jaoks kõik kuidagi hallid, keegi neist ei ole eriliselt meeldejääv - isegi Hawkes, kes alguses tundus päris huvitavana, on kuidagi ära vajunud.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 1:26 pm    Teema: Vasta viitega

6 punkti.

Seni kõige kehvem episood minu jaoks.
Midagi põnevat nagu ei toimunudki, väga raske on seda üldse kommenteerida.

Ei tulnud üllatusena, et Anderson valiti uueks linnapeaks, aga leian, et tegijate poolt on see väga kehv samm, sest nüüd saab tema käkerdamiste peale mitu episoodi raisata.

Seda ma arvasin kohe, et Gracie tapja ei olnud Jonah, vaid Mitchell, kuid seda päris ei oodanud, et Dale õigluse oma kätesse võtab. Arvan, et see tapmine kindlasti muudab Dale'i ja ma ei imestaks kui ta hoopis ise pätiks hakkab. Razz

Lennukiõnnetusest pääsenud inimeste tulek oli natuke kummaline, sest kuidas said nad mitmeid nädalaid niisama ringi uitada ja alles nüüd Jerichosse jõuda? Kusagil on loogikaauk.

Kõige põnevam oli vast Hawkinsi liin, sest nüüd tuli välja, et ta ei tahagi eriti nende inimestega suhelda, kellega ta pidevalt salasõnumeid vahetanud on. Põgeneda nende eest paistab aga olevat võimatu. Kes nad siis ikkagi on, kas valitsusest? Igal juhul see liin on päris huvitav.

Jään ootama paremat jätku. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group