Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jericho arutlusteema (TV3)
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 09, 2007 7:35 pm    Teema: Jericho arutlusteema (TV3) Vasta viitega

"Jericho" on TV3 eetris alates 9.maist, kolmapäeviti kell 21.05

"Jericho" on lugu sellest, kuidas hetkest, mil väikese linnakese elanike silmapiirile ilmub tuumaseen, pole enam miski endine. Pisikese Kansase linnakese elanikud jäävad isoleerituks muust maailmast, teadmata, kas on ehk nemad ainsad, kes kohutavas katastroofis ellu jäid. Teadmatuse õud tekitab kaose, mille sotsiaalsed, psühholoogilised ja füüsilised probleemid toovad kaasa ettearvamatuid tagajärgi.

Antud teema on aruteluks siis neile, kes sarja TV3 vahendusel jälgima hakkavad ning jutud episoodidest, mida veel ei ole Eestis näidatud, paluks hoida teise Jericho teema jaoks. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 09, 2007 9:06 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka siis uuesti esimest osa ja tuleb öelda, et arvamus sugugi ei muutunud; niisiis kopeerin siia teisest teemast oma arvamuse:

1x01 - Pilootosa
Nagu Sigma juba selles selles teemas mainis, pole uuel sarjal ulmega eriti midagi pistmist.
Üldjoontes võiks minu arvates Jerichot iseloomustada sõnadega "igav" ja "külmaks jättev". Suurimaks probleemiks olid minu jaoks tegelased, kellest ükski mulle eriti huvitava ega meeldivana ei tundnud. Vaid too mustanahaline ekspolitseinik St. Louisist tundus teatavat potentsiaali omavat, kuid teda näidati liiga vähe, et mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Lihtsalt ta tõi välja ühe väga tõsise ja õige probleemi: kui tõesti toimus tuumarünnak, siis võivad tekkida mingid Mad Maxi ja The Postmani tüüpi jõugud, kes kõik kindlasti nende ressursse kasutada tahaksid.
Aga üldse on esimese osa põhjal siiski raske mingeid pikemaajalisi prognoose teha, sest ehk üht-teist muutub ja sari osutub huvitavamaks, kui esmapilgul paistab. Näiteks Invasion eelmisel aastal, mis toimus samuti suhteliselt eraldatud linnakeses, oli vägagi hea.

Elame-näeme, 5 punkti pilootosale.


Aga ütlen niipalju, et minu arvates läheb sari hiljem küll oluliselt paremaks, aga seda tuleb veel vähemalt 10 osa oodata. Razz Loodan, et keegi seda nüüd spoileriks ei pidanud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 09, 2007 9:16 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin samuti esimese osa uuesti ära ja kuigi ma olen suur tuumasõja ja post-apokalüptiliste filmide/sarjade fänn, siis see sari valmistas esialgu pettumuse. Tegevustik tundus kuidagi liialt roosiline taolise olukorra kohta, pigem kujutaks ette märksa suuremat kaost. Õnneks jätkasin vaatamist ja olen vägagi rahul, sari kogus vaikselt hoogu ja nüüd olen iga osa oodanud märksa enam kui näiteks Heroes'e või samal õhtul ilmuvat Lost'i episoodi. Ei tea, kas stsenaristid tõesti võtsid nurisevaid vaatajaid kuulda? Ühesõnaga tahan öelda, et soovitan ka skeptikutel sarjaga püsida, hooaja teine pool on kindlasti väärt vaatamist.

Punkte ei oskagi panna esimesele osale, aga ehk polegi oluline.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 09, 2007 9:23 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Vaatasin uuesti esimese osa ära ja teise kohe takkaotsa...
Esimene oli lahja, aga kenast "pingeliseks" läks kui seened hakkasid tõusma ja õhustiku jne eest saab siis 7 punkti.


Ei ole midagi muutunud.
Need kes esimest korda nägid, vaadake kindlasti edasi, esimese osa järgi ei tasu sellele sarjale hinnagut anda.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 09, 2007 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

Pilootosa lühike arvustus:

Väga hea. Alguses kartsin, et see on kui Stephen Kingi "The Stand", kus läheb mitu osa tegelaste tutvustamise peale ja alles siis hakkab midagi toimuma ehk kartsin tuumaplahvatusi näha alles lõpustseenides. Õnneks tekkis pinge juba enne esimest reklaami ja pinge püsis osa lõpuni. Postapokalüptika on alati huvitav, aga mina mingeid jõuke ja mutante ei taha näha. Kõige lahedam oleks, kui nad seal oma probleeme lahendavad (näiteks mõni tüüp pöörab ära; vangide teema on juba lubav) ja samas üritavad uurida mis väljaspool toimus. Suur üllatus linna hävimise ja käputäie inimeste ellujäämise ning x-koha otsingute näol poleks ka sugugi halb. Mulle meeldis, et suudeti säilitada rahu ja ei tekkinud mingit paanikat ega segadust. Tõotab tulla hea sari ja kõik räägivad veel, et esimene osa oli halb ja teised lähevad paremaks.
Väga hästi siis, juba see osa saab 7 punkti (kusjuures hindan rangelt, mitte vanade Losti kriteeriumite järgi).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 10, 2007 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kuigi olin valmis sarja ilusti algusest peale vaatama, ei õnnestunud see tehnilistel põhjustel ja ei saanud ka kordust vaadata... kui näidati. Crying or Very sad

Aga umbes poole pealt sain asuda seada vaatama ja mulle isegi täitsa meeldis. Tore oli see, et ei olnud olukorraga üle pingutatud - et kui ka kuskil a-pommike plahvatab, siis ei tähenda see seda, et kõik inimesed peaksid hulluma ja anarhia valla pääsema. Tundus, et asja võeti siiski suhteliselt kaine peaga ja jäädi ootama järgmist päeva, mis võiks olukorrale selgust tuua.

Teise poole eest 6 punni. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Laup Mai 12, 2007 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

Esimese osa põhjal on muidugi raske midagi arvata... esialgu suht selline suhtedraama... loodan, et kõikvõimalike väliste faktoritega (nt. vanglabuss) üle ei pingutada...

Juba õhtul vaadates, aga veel enam järgmisel hommikul kordust vaadates, sai selgeks, et filmil on hea pilt... ehk pisut kenitlev, aga hulgaliselt oli ikka põrgulilkult häid kaadreid... näiteks see poiss katuseharjal tuumaseent vaatamas... või siis tuumaseene peegeldus koolibussi aknal... või surnud linnud teel...

Esimese osa kõikse enigmaatilisem asi/isik oli see neeger, kes igat asja jagas... eks näis, mis sellest välja tuleb... loodan, et tegu pole kõigest meeleparanduse teele asunud vangiga...

Järgmine nädal vaatan kindlasti...

Hinnet ei oska panna, sest suht raske on hinnata proloogi, kus tutvustatakse tegelasi ja kohta.
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 15, 2007 12:22 am    Teema: Vasta viitega

Pean tõdema, et esimest korda telekast vaadates jäi episoodist suhteliselt hägune mulje, kuna reklaamid tükeldasid tervikut ikka päris korralikult. Otsustasin seega nüüd esimese osa uuesti ühes tükis üle vaadata ning tuleb öelda, et kui juba eelmine teisipäev jäi hea mulje, siis jäi nüüd veelgi parem mulje.

Kõigi eelnevate kommentaaride põhjal, mida sarja kohta olin lugenud, mõtlesin, et tegu on tõepoolest ühe igava draamaga, milles tuumakatastroof on vaid mingiks taustaks, mis probleeme juurde lisab. Nägin aga nüüd, et nii see kaugeltki pole ja juba algusest peale oli esimesel episoodil selline omamoodi lummav jõud, mida just igal sarjal pole. Eelkõige tulenes see jõud lihtsusest ja tavalisusest, kuna osas ei olnud praktiliselt ühtegi säravat ja teiste seast eredalt esilekerkivat tegelast. Kõik olid tavalised inimesed ning käitusid minu arust katastroofi olukorras just nii, nagu ühe rahuliku linna normaalsed elanikud käituma peaksidki (alguses olid nad loomulikult ärevad, kuid ei hakanud paanitsema, nagu see paraku tihti näiteks katastrooffilmide tegelastega juhtub).

Sisult iseeneset ju midagi väga erilist polnud ja me ei saa rääkida mingitest ülioriginaalsetest ideedest, kuid seda minu arust polnudki vaja. Episood töötas väga hästi sellisena nagu ta oli ja mõjus hulga reaalsemana kui paljud teised samateemalised filmid/sarjad.
Juba eelkõnelejate poolt mainitud mõjusad visuaalsed stseenid andsid episoodile väga isikupärase ja huvitava ilme.

Selge see, et sari hakkab ilmselt vähemalt alguses suures osas keskenduma inimsuhetele, kuid mulle olid enamus tegelased sümpaatsed ja loodan, et ka sellist sündmustikku on väga põnev jälgima hakata.

Ütleks veel, et isiklikult kahtlustan selle musta mehe seost vanglabussiga (kas ta oli nüüd vang või mitte ja kas ta kavatsused on head või mitte, seda loomulikult hetkel ette aimata ei oska).

Asjaolu, et tegelased said teada veel ka teisest plahvatusest USA pinnal, lisas loole kõvasti pinget, kuid muidugi jääb õhku hirm, et kui tegijad nii laiahaardelise alguse sarjale teevad, siis ka vaataja ootused kasvavad oluliselt suuremateks tuleviku suhtes. Wink

Igal juhul minu jaoks pilootepisood töötas ja hindama ei hakka antud momendil ka mina, eks paistab, mis järgnevad episoodid toovad. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 1:21 am    Teema: Vasta viitega

Ehm, tegelikult ei ole ju kindel, kas selles teises linnas oli tuumaplahvatus või mitte, võis ka lihtsalt midagi muud arusaamatut olla. Kummaline on aga, et mitte mingisugust sõjaväelist reageeringut ei märganud, saan aru küll, et pealinnad ja liinid maas, aga mingi sõjaväelaste hädakanal ikka vast on.
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tuletan meelde, et täna on järgmine episood.
Eetris 16. mail kell 21.05


1x02 - "Fallout"
Denveri tuumakatastroofi tagajärjed on jõudmas Jerichosse ning Jake peab saama tunni ajaga kõik linnaelanikud siseruumidesse. Emily võetakse vahi alla.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Et arvamus ka selle osa puhul ei muutunud, siis teen jälle kopipeisti:

Enterprise kirjutas:
1x02 "Fallout"

Enne päriselt episoodi enda juurde mainiks ära veel paar asja, mis eelmises postis ütlemata jäid. Esiteks meeldib mulle hästi sarja muusikaline pool, kasutatud on stseenidesse hästi sobivaid palu. Samuti on hea sarja alguskiri, mis on sobilikult minimalistlik (kuigi see on väga paljudel uuematel sarjadel nii) ja sümboolne, koosnedes staatiliselt telekapildist:

Eelmise osa kohta veel niipalju, et kõige mõjukam stseen minu jaoks oli see surnud vareste parv tee peal. Kummalisel kombel oli mul sel hetkel neist lindudest veel oluliselt rohkem kahju kui inimestest, mis vist ütleb üht-teist selle osa võime kohta vaatajaid haarata. Very Happy

Aga OK, nüüd siis teise episoodi juurde.
Esimese osa põhjal ma seda kindlasti oodata ei osanud, aga nüüd võib peaaegu arvata, et see sari meeldib mulle. Kõigepealt ei olnud see enam muidugi sissejuhatav osa ning tegevusega asuti kohe asja juurde. Hästi oli kujutatud katastroofijärgset segast olukorda, mis muidugi tulenes rünnaku ootamatusest ja inimeste ettevalmistamatusest. Nagu osas mainiti, oli linnas viimane juhend tuumarünnaku tarbeks pärit aastast 1957. Hea oli, et polnud unustatud tuumaplahvatusest tulenevat radiatsiooni ning et selle eest üritati varjuda. Siiski nägin selles teemaarenduses kui mitte just viga, siis poolikut arendust küll. Võib-olla olen BSG vägivaldsusega liialt harjunud, aga oleks tahtnud näha elanike tülisid selle üle, kes nö. ametlikesse varjualustesse pääsevad. Ei usu, et reaalelus kõik nii puhtalt ja libedalt läheks.

Selle, et Emily kohatud 'politseinikud' oli tegelikult eelmises osas põgenenud pätid, nägin kohe läbi, mis sest, et vähemalt roolis olnud tüüp nägi esimestes kaadrites üsna ausa mehe moodi välja. Very Happy Kuigi ega nende tegelikku identiteeti vist väga varjata ei üritatudki. Igatahes tekitas valem "2 naist + 2 kurjategijat + tuumarünnaku tagajärjel tekkiv korralagedus" üsnagi ebameeldiva eelaimduse. Vist olen jälle liiga BSG-ga harjunud, sest õnneks sedapuhku asjad siiski halvasti ei lõppenud.

Mustanahaline ekspollar Hawkins oli endiselt minu jaoks huvitavaim tegelane ning tema käitumisest oli selgelt aru saada, et ta on katastroofiolukordades käitumisega tuttav. Pean siin silmas tema otsust mitte rääkida inimestele rünnaku tegelikust ulatusest, et hoida inimmassi paanikasse sattumast. Lõpp nägi visuaalselt väga hea välja, kuigi mulle jäi veidi arusaamatuks, miks tal tegelikult oli tarvis hävitatud linnu kaardile märkida. Märkasin, et hävitatud linnade seas oli ka San Diego - seoses sellega tuli meelde, et Babylon 5'e universumis hävis see linn terroristide tuumarünnaku tagajärjel. Tegelikult küll kahtlen, et selle seiga näol vihjega tegu oli, kuid mine tea. Samas tundub nii laiaulatuslik rünnak terroristidele siiski veidi üle jõu käiv.

Kõige nõmedam tegevusliin (õnneks lühike) oli nende kahe teismelise poisi ja tüdruku oma. Tüdruk muutis kole kiiresti meelt, kui Dale talle selle cocapurgi tõi; millegipärast ei usu, et niisugune bitch järsku heaks muutub. Ja üleüldse ei meeldi mulle see, mida ma nimetatud loost tulemas näen. Varsti hakkavad neil seal omaette olles nagunii hormoonid möllama ja mis siis saab, seda me juba teame...

8 punkti.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 9:10 pm    Teema: Vasta viitega

Paistab, et iga osa hakkab ainult huvitavamaks minema, kuigi olen ainult 2 osa näinud... ja esimesest ka ainult teise poole Razz peaks millalgi ka selle esimese poole ära vaatama.

Eks need "pollarid" ei näinud tõesti pollarite moodi välja. Nõustun Enterprise'ga, et ühel mehel oli tõesti selline ausa-mehe-nägu, et ei oskakski teda kahtlustada. Samas teine oli küll nagu mingi korralik elumees - huvitava vuntsi lõikega ja ajamata habemega Smile

Hawkings paistab olukorraga mingis mõttes kursis olema, st et on saanud vastava koolituse ning teab mida teha kriisiolukorras. Samas tekib mul jälle tunne, et imelik on, kui keegi teab jällegi liiga hästi, mis toimub või kuidas peaks toimuma - see loob sellise müstilise oleku, et ei tea, millega see mees veel võib välja tulla.

Äkki see coca-tüdruk ei olegi nii bitch kui ta end välja laseb paista... Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Ma pakun, et see coca tüdruk on 15 aastat noor, seega on selline käitumine väga hästi sobiv.

Aga see laskmistseen oli küll veits hollywoodilik... jooksu pealt ja puha, happy end... Kuid samas oleks ma ka veits kurb olnud, kui need pätid linna oleks pääsenud.

Keegi morseoskaja teab, mis täpselt selles raadiosignaalis sõnumiks oli? Täpne lause?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Otsustasin ka ikkagi sarjale uue võimaluse anda.

Kuigi ma suhtun endiselt suure skepsisega antud sarja, tuleb tunnistada, et teine osa oli esimesest mõnevõrra parem. Mis meeldis, oli see, et asuti kiiresti asja kallale... tundub, et sellest ei saa eriline uimerdamissari ja ma vähemalt loodan, et ka järgnevate episoodide jooksul on rõhk ikka põhilool. Samas kardan, et sari võib muutuda liiga lapsikuks, väikeseid ilminguid selleks juba on. Liigne superkangelaslikkus mõne tegelase poolt ja Enterprise'i poolt juba mainitud asjad (võrdluses BSG-ga). Ühesõnaga kõike võetakse kuidagi liiga easylt ja inimesed on liiga rahulikud, arvestades kõike toimunut. Paanikat ja massihüsteeriat eeldaks. Isegi kauplust ei üritanud keegi peale nende kahe kokapurgiga plika röövida. Nende pätt-politseinikega prooviti küll natuke lugu karmimaks ajada, aga tegelikult oli see liin üsna mõttetu... eriti kuna see nii kergesti superkangelase Jake'i poolt ära lõpetati. Üldsegi võiks mõttetute kõrvalliinide ja ka tegelaste arvu tunduvalt vähendada; ma loodan, et järgmisel nädalal näeme me massiliselt radiaotsioonitõveilminguid Twisted Evil

Punkte panen sellele osale 6 ja järgmisel nädalal vaatan edasi Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 17, 2007 9:39 am    Teema: Vasta viitega

8 punkti teisele osale.

Teine osa oli minu arust võrdselt hea esimese osaga ning näha oli isegi kvaliteedi paranemise ilminguid. Eelkõige tuleb rahul olla selle pinge tõusuga, mida radiatsioonivihma tulek tekitas. Ilma vihmata oleks sündmuste käik tegelastest veidi kaugele jäänud, aga nüüd said ka nemad sündmustest otse mõjutatud ja see oli väga hea.

Juba vihmaks valmistumist oli täitsa põnev vaadata, eelkõige tänu sellele mustale mehele, kes paistab tõepoolest jube palju teadvat ja arvata võib, et tema tegelik identiteet selgub alles kunagi hiljem. Nägime kuidas ta raadiost morsesingnaali sai ja selle üles kirjutas, kuid ei tea mis põhjusel ta seda enda teada hoidis (paanika vältimiseks?). Lõpustseeni, kus ta linnu nende knopkatega märgistas võib muidugi mitmeti tõlgendada, aga kas tõesti on siis enamus Ameerika suuri linnu hävinenud? Sarnaselt Enterprise'le tuli mulle kohe meelde B5 kui ta San Diego ära märgistas. Very Happy Loodaks siiski, et rünnakute näol ei ole tegu terrorirünnakutega, sest selline ulatus oleks väga ebatõenäoline.

Mis puutub neisse pättidesse siis muidugi oli kohe näha, et nad pole politseid, kuna me juba eelnevast osast teadsime, et ¹heriff lasti maha ja võis eelada, et ka teiste saatus palju parem polnud. Pealegi oli näha, et need mehed ei käitu päris nii, nagu politsei peaks käituma (kuid kõik see oligi ilmselt taotluslik). Mis puutub aga üldisesse sündmuste käiku selle teema raames, siis tuleb tunnistada, et sellist asja, kus libapolitseid mingite naistega kusagile üksi jäävad ja siis need naised peavad oma elu eest võitlema, oleme küll mitmeid kordi actionfilmides näinud. Jake tuli ka tüüpilise kangelasena neid päästma ja loomulikult oli võit tema poolel. See sündmustik oli seega veidi liiga ebaoriginaalne, kuid samas olen sarnaselt Tindile väga õnnelik, et need pätid linna ei pääsenud, sest siis oleks me selle jamaga venitamist veel palju näinud (eeldades muidugi, et need mehed ei tule radiatsioonist monstrumiks muutunutena veel tagasi Very Happy).

Üldiselt oli väga tugev episood ning ainsaks nõrgaks kohaks võikski pidada just seda eelnevalt mainitud lugu. Isegi teismeliste värk mind veel häirinud, võibolla tulevikus hakkab. Smile

Aa, ja pean minagi kiitma sarja väga head muusika valikut, sobib olustikuga üliästi. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 23, 2007 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

2x03 - "Four Horsemen"
Episood eetris 23. mail kell 21.05


Jake näeb teleprogrammi Aasiast ning otsustab linnaelanike abiga ka ise rohkem välja uurida. Ta jagab inimesed nelja rühma ning üheskoos asutakse välja uurima, mis peitub väljaspool Jerichot.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 23, 2007 9:03 pm    Teema: Vasta viitega

Et ikka arutelus osaleda, siis:

Enterprise kirjutas:
1x03 - "Four Horsemen"

Kõige rohkem meeldis mulle selle osa juures see, et tolle poisi ja tüdruku teema kähku ära lõpetati, sest ma tõesti kartsin sealt mingit tobedat teismeliste armulugu. Ei saa muidugi kindlalt väita, et tulevikus midagi sellist ei juhtu, näiteks need pilgud seal õhtul peol võisid üht-teist tähendada, aga siiski loodan, et tegijatel on piisavalt mõistust sellisest libedast teest hoiduda.

Nagu AlienX'ile, jätab ka mulle Hawkinsi tegevus järjest kahtlasema mulje. Esimeses episoodis ei osanud ma sellele tähelepanu pöörata, aga nüüd küll. Minule jäi siiski mulje, et Hawkins üritas oma keldris midagi seina sisse müürida, mida täpselt, ei tea. Ehk tõesti tuumapommi? Very Happy Pigem arvan, et tegu võib olla valgustkartva informatsiooniga.
Põhiküsimuseks jääb siiski, et mis siis täpsemalt juhtus. Hiina/Korea/Jaapani või-mis-iganes-idamaa-kanal igatahes töötas, mis tähendab, et mujal tõenäoliselt sellist katastroofi ei toimunud. Kummaline on aga see, et uudistesaates näidatud kaardil neid punaseid ringe nüüd nii palju ka ei olnud, mistõttu tundub täielik infopuudus veidi ebaloogiline. On suhteliselt tõenäoline, et vähemalt mingi osa ülevõrkudest jääks rünnaku korral püsti ning satelliitside taastamine ei tohiks ka väga kaua võtta. Vähemalt USA valitsus/sõjavägi või muud võimustruktuurid ise peaks üritama mingit infot edastada.

Eriti ei meeldinud see, et vihm ei osutunudki radioaktiivseks ja Stanley rõõmsalt edasi elas. Mitte, et mul tema tegelaskuju vastu midagi oleks - seda üldse mitte, ta täitsa meeldib mulle ja meenutab Nathan Fillionit Firefly'st, aga lihtsalt sarja seisukohalt oleks tunduvalt mõjusam, kui inimesed, nende seas ka näilised peategelased, sureks nagu kärbsed. Ka ei keskendutud seekord eriti kaevanduses toimuva näitamisele, välja arvatud mitte eriti mõjusad stseenid hullunud Scottiga. See, et tema surm päris puhas polnud, paistis siiski kohe välja.

Linnapea mulle endiselt eriti ei meeldi, on selline tüüpiline redneck. Hell, seal linnas on peaaegu kõik tüüpilised redneckid. Very Happy Igatahes mina ootan nüüd järgmiselt osalt rohkem keskendumist linnast välja olukorda uurima saadetud tiimidele.
7 punkti.

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 23, 2007 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

Hawkins muutub tõesti veelgi salapärasemaks - ei luba oma perekonnal linnaga koos pidutsema minna, kuna pidi veel vara olema.... milleks on vara? Ja mis kahtlast tünni ta nurka ära peitis, mille peale oli pandud mingi musta kile sees olev "staff". Mis veel asja kahtlasemaks tegi, et ennem ta pani endale kaitsva kostüümi selga ja käis vihma ajal midagi kokku korjamas või ära toomas ning nüüd veel sellele ka müür ümber ehitada....

Muidu tundub, et asi areneb... siiski veel suhteliselt vaevaliselt, aga ega muidu vast ei saakski teha mingit hooajalist sarja, kui juba mõne osaga hakkab pilt selgeks saama. Mõningaid infokillukesi jagatakse ja see on hea.

Suht positiivne osa oli. Loodan, et asi läheb millalgi käest ära ka. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Mai 23, 2007 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

Inimesed ei hakanudki surema... jama Twisted Evil

Mitte et ma mingi psühhopaat oleks, kellele radioaktiivsuse käes helendavate inimeste surmaeelse agoonia vaatamine ilgelt korda läheks, aga Jerichosugune sari vajaks lihtsalt pisut rohkem dramaatikat. Elu ei ole nii ilus, nagu Jericho seda meile näitab.

Mul pole positiivsete ja elujaatavate sarjade vastu tegelikult midagi, aga Jericho ei ole ju selline sari. Ei peaks olema.

Samas sarja ümbritsev müstika mulle meeldib. Paneb järgmist osa ootama, et natuke vastuseid saada. Pole küll Lost, aga parema puudumisel ajab asja ära Smile Vastuseid paistab vähemalt natuke kiiremini antavat. On see hea või halb, eks tulevik näitab. Liiga kiire vastuste jagamise tõttu võib sarja lõpp jälle ära vajuda, loodetavasti seda ei juhtu.

Kui nüüd läbi lillede näidatav maailm, imalavõitu dialoogid ja Jake'i jacksheppardilik organiseerimistahe kõrvale jätta, siis pole sellel sarjal ju väga vigagi. Kahjuks pole mainitud asjad aga nii tühised, et need lihtsalt kõrvale jätta võiks. Smile

Eelmine episood oli parem, nii et seekord panen 5 punkti.

Kui kõige lollakam koht sarjas auhinna saaks, siis minu hääl läheks stseenile, kus Jake lennuki musta kasti kuulamisel taustalt tolle Emily sõbra/kelleiganes hääle tuvastas.

Kui mu postitus kaootiline ja mõttelage tundus, siis süüdistage meistrite liiga finaalmängu :p
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Mai 24, 2007 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Ma vist aiman, mida see tünn sisaldada võib ja kes hawkins on...

Aga jah, õnnelik sari see ikkagi. Ma juba lootsin, et kui toit otsa saab, siis hakkavad koeri sööma, aga näe, eikusagilt leitakse rongitäis toitu...
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group