Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jericho arutlusteema (TV3)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Sept 01, 2007 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1x16 - "Winter's End"

Kahjuks jäi see osa siis kommenteerimata, kui selleks õige aeg oli ja nüüd on suurem osa meelest läinud. Ütleks vaid niipalju, et Aprili surm tuli päris ootamatuna ning tundus suhteliselt jõhker ka ta sarjast välja kirjutada, sest ta oli ju ikkagi lapseootel. Aga ok, selliseid asju juhtub mõnikord ning see näitas ka, mis võib juhtuda, kui korralikku arstiabi pole võimalik saada. Razz

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 05, 2007 6:13 pm    Teema: Vasta viitega

1x17 - "One Man's Terrorist"

Täna kell 20:00 TV3's


Gray ajab põgenikud Jerichost välja ning Roger viiakse meeleheite piirile. Hawkins üritab jätkuvalt Sarah'i kohta andmeid leida.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 05, 2007 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
1x17 - "One Man's Terrorist"

Gray ajab põgenikud Jerichost välja ning Roger viiakse meeleheite piirile. Hawkins üritab jätkuvalt Sarah'i kohta andmeid leida.


Ma ütleks, et see oli põnevaim osa Jerichos siiamaani. Väga ettearmavatu ja oli palju võimalikke sü¾eepöörde kohti. Probleem sai osa lõpuks lahenduse ja Jerichole omaselt oli lõpp siiski positiivne, oleks võinud palju hullemat juhtuda. Seekord mul aga polnud algusest peale tunnet, et küll kõik hästi lõpeb, võimalikke lõpplahendusi oli palju.
Veel peaks mainima, et ka loo kõrvalliinid olid mõlemad huvitavad ja seda ei juhtu tihti, tavaliselt on üks ikka jama, eriti kui neid teismelisi näidati. Poiss on aga selgroogu kasvatanud ja lõpuks kaitseb oma poodi, võttis veel bensu ka teistelt ära.
Hawkinsi otsingud olid ka huvitavad, hetkel on ta olukorra peremees ja teistest sammu võrra ees. Tark mees tegelikult ja võib veel paljugi välja uurida. Uudis, mis osa lõpul raadiost kõlas, võib paljut muuta. See võmm ju oskab Hawkinsit nüüd kahtlustada.

Üldiselt annaks ma 9/10. Lõppkokkuvõttes üks osa sarja ei päästa, aga ma loodan, et pannakse lõpuni täiega välja.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2007 11:41 am    Teema: Vasta viitega

Ei oskagi midagi rohkem juurde lisada, Olorin on kõik tähtsa ära öelnud ja peab nõustuma, et üle pika aja oli tõesti väga huvitav jälgida, mis toimuma hakkab. Tundub tõesti, et Hawkins'il on rasked ajad ees või suudab ta jälle mingi ime kombel välja rabeleda, sest kahtlus tõusis tõesti tema peale ja sel võmmil hakkasid muttrid liikuma.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 11, 2007 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Lisan ka siis omalt poolt, et taaskord oli väga põnev osa. Kriis põgenikega polnud sugugi ettaimatava lõpuga ning oli väga huvitavaks lahenduseks linna elanike ja uustulnukate vahel tekkinud pingetele. Roger läks küll üle piiri, kuid samas võib ka teda mõista...tema oli ju see, kes need inimesed sinna linna läbi raskuste tõi ning oli seega tõepoolest osaliselt nende eest vastutav. Ei usu, et me teda enam kunagi näeme, vaevalt ta oma reisi üle elab.

Hawkinsi toimetused olid samuti väga põnevad, nagu alati ning võin kinnitada, et see kõik on alles algus. Mul polnud seda episoodi vaadates aiumgi, kes juhib Hawkinsi poolt jälitatavaid mehi.

Hindeks paneks 8/10. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2007 6:44 pm    Teema: Vasta viitega

Kurat nad muutsid aja ära... hetkel seda teemat vaadates tuli küll meelde... samas eelmise nädala osa vaadates... noh, seda põgenike mässu oma... tekkis mul korduvalt küsimus, et miks ma seda vaatan..?
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2007 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

1x18 - "A.K.A."

Jake avastab, et Hawkins pole linnaelanikele oma minevikust tõtt rääkinud ning kavatseb ta relvaähvardusel rääkima sundida.

P.S. Kuna mina olen juba sarja näinud, siis unustasin selle nädala osa ära, vabandust. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2007 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
1x17 - "One Man's Terrorist"

Jericho on sarjana ikka kõvasti paremaks läinud kui hooaja algusega võrrelda. Tipptasemest on asi kaugel, aga seebi maik on kaduma hakanud.

Päris hea osa oli jälle. Eriti hästi illustreeris teatavaid raskeid küsimusi algus, kus näidati väikest armast jänest ringi kalpsamas ja siis kaks last jälitasid teda kavatsusega jänkupoiss maha lasta, et temast suppi keeta. Valikud, valikud...
Aga põhiteemaks oli muidugi Rogeri juhtimisel linna saabunud põgenike lugu, mis üsna dramaatilise pöörde võttis. Kogu konflikti juures hämmastas mind tegelikult kõige rohkem see, et linnapea Gray Anderson ei olnudki see, kes tuli idee peale põgenikud linnast minema ajada ja oli sellele isegi vastu - seni on teda väga vastiku või pigem rumala tegelasena näidatud, kuid seekord oli ta isegi poolkorralik. Rogeri käitumine seevastu tundus kuidagi liiga ekstreemne, sest isegi peale Gray tulistamist ei lubanud ta talle arsti lähedale. Okei, ta olevat oma sõnade järgi nende rännakul oldud kolme kuu jooksul jubedaid asju läbi elanud, aga see tundus kuidagi mõtlematu. Häiris see, et probleemile leiti jälle lihtne ja suurepärane lahendus, kui paljud linnaelanikud nõustusid nendega endale ettenähtud varusid jagama. Liiga roosamanna ja idealistlik.
Lõpp tõotab igatahes midagi põnevat, sest nüüd tekkis tollel politseinikul tõsine kahtlus Hawkinsi identiteedi suhtes...


1x18 - "A.K.A."

Lõpuks ometi. Tõde. Või kas ikka oli? Ilmselt ikka oli, sest tõesti polnud erilist põhjust Hawkinsi jutus seekord kahelda. See, mida ma alguses kahtlustasin, osutus põhimõtteliselt tõeks - rünnaku korraldasid USA enda ekstremistid, kuid pomme ei teinud nad siiski ise, vaid said need CIA programmi abil, mille eesmärgiks oli peale Nõukogude Liidu lagunemist vedelema jäänud tuumapommid kokku osta. Et Hawkins tõesti agent oli, tuli nüüd juba siiski teatava üllatusena, sest seni oli päris hästi suudetud mulje jätta, et ta oli terrorist. Paistab aga, et vandenõu oli väga kõrgetasemeline, sest mingi kõrge ülemus ise paistis asja taga olema. Razz
Muidu oli ka suhteliselt hea osa, aga Hawkinsi teema nagu jättis muud elemendid minu jaoks oma varju. Tuletaks vaid seda meelde, et see, kuidas Mimi kana tapma pidi ja nendega rääkis, oli väga naljakas. Very Happy

_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

Mind pani ka Hawkins'i jutt mõtlema, kas me siis kuulsime lõplikku tõde või oli see mingisugune hädatõde, mille ta kiiresti kokku klopsis. Samas tundus jutt ka suht loogiline olema. Samas usun, et kogu tõde välja ei räägitud, muidu väheneks seriaali mõte, mis on ehitatud just selle peale üles, et keegi ei tea täpselt mis toimub ja kes teab, ei räägiks sellest veel kindlasti midagi. Saime ka aimu, kes võib see vanamees olla - niiöelda oma mees, kelle eesmärgiks oligi äkki kõik tuumapommid kokku saada ja siis nendega midagi nurjatut ette võtta. Ja kindlasti ei olnud osade pommide kaduma minek juhuslik.

Mimi suhtlemine kanadega oli tõesti naljakas.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 17, 2007 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kuhu siis kõik vaatajad kadunud on? Minu arust läheb ikka sari järjest paremaks. Smile

Igal juhul antud osa meeldis mulle väga ja tuleks isegi öelda, et pean seda parimaks osaks seni. Miks siis parimaks? Eelkõige sellepärast, et väga põnev oli ja Hawkins polnud mingi lihtlabane terrorist nagu eelnevate osade põhjal võis eeldada (ma olen suhteliselt kindel, et ta rääkis seekord tõtt). Huvitav oli see, kuidas ta oli sunnitud tõe Jake'ile ära rääkima ning ka lugu ise.
Tuleb välja, et Hawkins on nüüd ainuke (või üks väheseid) riigis, kes veel täielikku tõde teab ning võib juhtuda, et teda üritatakse peagi väga jõuliselt kõrvaldada. Lugu oli tõsine, aga mingi huumor oli ka asjas sees, eriti kui arvestada Jake'i reaktsioone Hawkinsi jutule ja seda kuidas Hawkins pidevalt toonitas Jake'ile, et viimane on nüüd tagasipöördumatult asjaga seotud. Very Happy
Minu poolt seega suur kiitus tegijatele, et lõpuks ometi üks suur jupp tõest välja toodi, see tuli sarjale kasuks.

Muidugi oli väga lõbus vaadata Mimit ja tema dilemmat kanaga, kelle tapmise vajadust ta linnule selgeks üritas teha. Very Happy

9/10 minu poolt. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Sept 18, 2007 8:57 am    Teema: Vasta viitega

1x19 - "Casus Belli"
Episood on eetris 19. septembril kell 20:00 TV3's.


"Sõjajuhtum"
Eric ei ole New Bernist naasenud ning Jake kahtlustab, et kõik ei pruugi korras olla. Jake ja Hawkins lähevad New Berni ning avastavad, et Jericho on hädaohus.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 20, 2007 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti sellele osale.

Kui nüüd mõtlema hakata, siis on seda episoodi väga raske pikalt kommenteerida, sest sündmused olid nii kiired.

Igal juhul selle episoodiga hakkas sarja tempo vaikselt kiiremaks minema ning valmistuma hoogsaks hooaja lõpuks. Kuna mul lõpp nähtud on, siis ei hakka ma episoodi detaile igaks juhuks kommenteerima.
Ütleks vaid nii palju, et New Berni plaan Jerichot sõjaliselt rünnata, tuli mulle üllatusena ning kahtlemata andis sarjale hoopis teise jume. Lõpuks ometi hakatakse tegelema uue karmi reaalsuse käsitlemisega. Siiani on asjad võibolla natuke liigagi hästi läinud, kuigi probleeme on olnud (mitte, et mulle sari varem poleks meeldinud, nagu ka hinnetest näha).

Jake'i ja Hawkinsi toimetusi oli lihtsalt väga põnev vaadata ning ka kõrvalliinid polnud sugugi igavad.
See osa näitas järjekordselt, et tegijad on võimelised tugevaid episoode tegema. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Sept 20, 2007 5:43 pm    Teema: Vasta viitega

See osa oli isegi põnev ning taastas pisut minu vankumalöövat usku sarja headusesse...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 20, 2007 5:49 pm    Teema: Vasta viitega

Ja-jaa, põnev osa...
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 23, 2007 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Peab tunnistama, et see osa oli ühtlaselt huvitav ning võib loota, et läheb suuremaks madistamiseks. Samas võib see jällegi paari lasu ja kellegi lõpetame-selle-üksteise-tapmise-ära heroilisel kõnega. Ei tea, kas Jericho rahvas saab nüüd ka selle küüni ära peidetud tanki ära kasutada Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 26, 2007 5:15 pm    Teema: Vasta viitega

1x20 - "One If by Land"
Episood on eetris 26. septembril kell 20:00 TV3's.


Jericho ja New Berni elanike vahelised pinged on süvenenud. Mõned New Berni elanikud üritavad Jerichosse vargile tulla ning saavad tulevahetuses haavata.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 29, 2007 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tundub, et kõigil on Jericho väsimus peale tulnud, ning ei taha enam kommenteerida seda.

Üldiselt oli jällegi hea osa. Ma ei tea mida, aga oleks oodanud ehk midagi suuremat pööret sündmustesse, aga kõik "head mehed" pääsesid New Bernist mõningaste vigastustega. Ega midagi muud erilist samas ei toimunud ka - peamiseks liiniks oligi Jake`i ja Eric´u päästmine. Ootan juba ka viimaseid osi, et ära näha, kuhu siis lõpuks välja jõutakse ja mida meile veel teada antakse nende tuumaplahvatuste kohta ja kes kuidas sellega seotud on. Võiks ju ka arvata, et Jericho rahval tuleb veel tegemist teha New Berniga, kuid eks näeme.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 29, 2007 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Jällegi väga hea episood, midagi eriti öelda pole, kuid põnevus räägib enda eest.
Jericho ja New Berni vaheline pinge kasvab iga episoodiga ning on selge, et sõda kahe linna vahel on juba peaaegu vältimatu.
Selle episoodi lemmiktegelaseks oli mul kahtlemata Hawkins, kes suutis mitme New Berni politsei kiire kõrvaldamisega üllatada (pean silmas seda, kuidas mehed läksid ühekaupa hütti ning ainult Hawkins tuli välja). Noh, päris üllatus see polnud, sest midagi sellist ma ootasin, kuid vähemalt mulle mõjus see naljakana. Very Happy

Ütleks veel, et New Berni ¹heriff on üks tõeliselt vastik tegelane ning minu arust heas mõttes vastik, sest tegu on väga hea näitlejaga.

Ka episoodi rahulik lõpp mõjus sellise actioni järel väga hästi ning lõpetas hea osa suurepäraselt.

9/10. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 03, 2007 5:34 pm    Teema: Vasta viitega

1x21 - "Coalition of the Willing "
Episood on eetris 3. oktoobril kell 20:00 TV3's.


Jericho ja New Berni elanikud võitlevad vajalike ressursside üle. Jericho tänavaid pommitatakse ning Gray peab vastu võtma tähtsa otsuse.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 03, 2007 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Vot see oli alles kõva osa, verd ja actionit! Näib nagu uuelaadne Ameerika ei erineks palju Kongo konfliktialadest.

Aga siiski jäi mulle mõistatuseks, miks nad seda tanki ei kasuta, mille nad võltssõjaväelastelt ära võtsid. Või neil ei ole enam seda? New Berni mehed on tolle ala über piiranud?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group