Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Larp

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 4:38 pm    Teema: Larp Vasta viitega

Tere!

Juhtusin täna nägema youtubest sellist videot: http://www.youtube.com/watch?v=6QOX5h1Gwdg&mode=related&search=

Mõtlesin, et jagan seda ka teiega. Ehk keegi teab neid tüüpe? Tahaks isegi cyberpunk LARPi proovida. Esimest korda näen sellist larpi Eestis!

Huvilisi? Mida arvate asjast teie? Kas ulmefoorumil peaks ka olema oma larp?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 19, 2007 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

teemast olen vägagi teadlik. igalpool toimuvad sellised madinad, ja suht huvitav.
On igasuguseid Larpi klanne. üks tuntumatest on näiteks visnagrim.
aga ise olen kah sellega tegelenud, huvi kadus vahepeal, aga nüüd olen jälle huvitatud.
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 20, 2007 5:13 pm    Teema: Vasta viitega

Aga muidugi võiks täiesti vabalt teha ka näiteks star warsi larpi. Rolling Eyes
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 20, 2007 5:32 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, ma olen seda värki nüüd natukene juba uurinud, ja larp.ee andmetel on Eestis ka star wars larp toimunud ja kunagi ka toimumas.

Siiski, ma pole kunagi larpi mänginud ja ei saa päris täpselt aru. Foorumites kah piisavalt infot polnud. Et mismoodi siis ikkagi need värgid käivad, foorumites räägitakse pidevalt mingitest d20 jms mängusüsteemidest, wtf Question Eh?
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 20, 2007 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

kõike larpi teemalist saad küsida www.dragon.ee foorumis. see ongi põhiliselt larpiteemaline koht
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Püh Mai 27, 2007 10:22 am    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
/.../ Siiski, ma pole kunagi larpi mänginud ja ei saa päris täpselt aru. Foorumites kah piisavalt infot polnud. Et mismoodi siis ikkagi need värgid käivad, foorumites räägitakse pidevalt mingitest d20 jms mängusüsteemidest, wtf Question Eh?


d20 on rollimängude (RPG) süsteem... noh, need, mida mängitakse toas ja täringutega... LARP (Live Action Role Play) erineb RPG-st eelkõige seetõttu, et kui RPG-s räägitakse sellest, mis toimub... siis LARP-s tehakse (peaaegu) kõik ise füüsiliselt läbi.

Eesti larbimaastikul on eelkõige kaks puudust:
1) väga palju larpijaid on suht noored tegelased ning nende ainus huvi larbis on see mõõgavõitlus ja tapatöö...
2) rõhuv enamus siinmaised larpe on fantasyl baseeruvad ja rõhuvalt ebatehnoloogilised... peamiselt siiski pigem keskaeg ja veel varasemad perioodid...

Omaette õnnetus on ka see, et viimasel ajal on eriti palju pead tõstam hakanud taaskehastajad, mis kohalikes oludes tähendab eelkõige miski pastlakultuuri promomist. Taaskehastajad on siis tegelased, kes püüavad larbis taasluua autentset keskkonda...

Olen kuulnud, et siinsete venelaste seas on tehnoloogilised larbid populaarsemad, et nad justkui on teinud miskeid postapokalüptilisi ja küberpunk asju... aga täpselt ei tea...

Ülevaate toimunud ja toimuvatest larpidest saab siit: http://larp.ee/uritus/
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group