Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kyle XY

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Juun 21, 2007 7:31 pm    Teema: Kyle XY Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Kyle_xy
http://www.imdb.com/title/tt0756509/

Teine hooaeg on nüüd alanud ja kaks esimest osa ära näidatud. Sellest sarjast on pinnapealselt küll Ulmefoorumis ka enne juttu olnud, aga arvan, et see väärib oma teemat. Esimene hooaeg oli päris põnev ja näitlejatöö samuti hea, nii et ei ole mingit põhjust, miks selle üle natuke laiemalt arutada.
Positiivne on ka see, et teise hooaja episoodide arvu on suurendatud 13-lt 23-le. Loodetavasti ei tähenda see ainult liigselt fillereid. Very Happy

2x01 - "The Prophet"

Selle episoodi algus tõotas ehk põhjalikumaid vastuseid ja uutmoodi tegevusliine, kuid osa lõpuks taastus siiski status quo, mis oli ilmselt ainumõeldav lahendus senise formaadi jätkamiseks. Adami surma pean siiski väga kahtlaseks, sest kui lasti maha tema, siis miks ei lastud maha Kyle'i ennast ja kuidas oli võimalik teda üldse niimoodi tulistada, kui Kyle enam-vähem otse tema ees seisis.
Fossi katse juures Zyzzx-i laborit õhku lasta pani mind imestama see, et ta isegi pärast Kyle'i selget vastuseisu ja arutelu ei üritanud teist katsealust XX-i päästa. Hea seegi, et ta nähtavasti ellu jäi; seega areneb sellest ehk midagi huvitavat, kuigi tundub, et see on lihtsalt suhteliselt mugav viis Kyle'ile mingi kaaslane leida.
Tragerite perekonna tegemisi oli ehk isegi paremini kujutatud ning Kyle'i lahkumisest põhjustatud tülid üsna loogiliselt esitletud. Mõtlema pani vaid see, et nüüd kui pereema olukorraga lõpuks leppis, ilmus Kyle nende juurde tagasi. Arvatavasti ei saa järjekordse tõsise muudatusega tegelemine niisama kerge olema.


2x02 - "The Homecoming"

XX-i esimene kohtumine teiste inimestega ei olnud just eriti positiivne ja meenutas pigem õudusfilmi... iseasi küll, et kelle poolt vaadatuna. Very Happy Huvitav muidugi, et see mees pimedas tüdruku juures esimese asjana muidugi naba puudumist märkas, aga küllap ei kõlvanud perekanalil muud näidata. Nagu näha, on tal samasugused, ehk isegi kaugemale arenenud võimed kui Kyle'il endal ning nad suudavad üksteist mingi vahemaa tagant kuidagi tajuda. Kummaline vaid, et XX seal konteineris nähtud inimeste pilte joonistama hakkas - ilmselgelt tegijate poolt otsitud põhjus selleks, et paha kompanii Kyle'i jälgedele saaks.
Nagu ma juba eelmise episoodi kommentaari kirjutades lootsin, ei jäetud ka Kyle'i tagasitulekust tekkivaid võimalikke probleeme täiesti tähelepanuta. Ausalt öeldes imestasin, et sellele dilemmale isegi nii palju aega pühendati, sest algusest peale oli ju selge, et niikuinii jääb Kyle nende juurde elama. Kahju ainult Declanist, kes oli tema heaks palju teinud, kuid kellele Kyle ikkagi midagi öelda ei saanud. Sellised olukorrad, kus sa kellelegi haiget tehes teda tegelikult aitad, pole just lihtsad. Aga vähemalt üks järjekordne etapp Kyle'i elust on nüüd läbi ja nagu episoodi lõpus öeldi: "Here we are. Back to normal." Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2007 7:39 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei viitsi praegu pikemat kokkuvõtet teha, aga lisaks lihtsalt, et teine hooaeg on alanud tunduvalt nõrgemalt kui eelmine hooaeg. Ma loodan, et läheb paremaks, aga kui nii jätkub, siis ma olen pisut pettunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Juun 24, 2007 10:57 am    Teema: Vasta viitega

VV kirjutas:
Ma ei viitsi praegu pikemat kokkuvõtet teha, aga lisaks lihtsalt, et teine hooaeg on alanud tunduvalt nõrgemalt kui eelmine hooaeg. Ma loodan, et läheb paremaks, aga kui nii jätkub, siis ma olen pisut pettunud.


Nõustun. Kyle XY meeldis mulle eelkõige draama pärast (ütlen ausalt, et vahel tuli suht nutt kurku isegi mõnes stseenis) ning Kyle XY tegemiste tõttu. Nüüd kus kõik on teada ja käib koguaeg miskine tagaajamine ja kassi-hiire mäng,on sari kaotanud selle maagilisuse, mis esimeses hooajas peitus. Siiamaani on ka asi üsnagi kli¹eeline olnud ausalt öeldes, "pahad" on ülimalt stereotüüpsed ja ei saaks öelda et näitlemine just professionaalne on. Ei, kli¹eed ei ole tihtipeale üldsegi mitte halvad, kuid siin on see veidi häiriv. Ma siiralt loodan, et järgnevates osades keskendutakse rohkem suhetele jms. Loodan ka järgmisi episoode detailsemalt kommenteerida. Igastahes siiamaani on minu arvamus nigel.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Juul 13, 2007 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

"Detailsete kommentaaridega" kirjutamisega pole siiani hakkama saanud, seega parandan viga, sest vaatasin täna kaks episoodi. Kolmanda vaatasin ammu ära ja ütleksin vaid, et kippus paremuse poole.

Järgnevad kommentaarid on muidugi spoileririkkad, nagu kõik meie kommentaarid tavaliselt siin foorumis. Kellele spoilerid ei meeldi, lugegu "lõppsõna" ja vaadaku ainult hinnet.

2x04 - "Balancing Act"

Sari hakkab aina enam keskenduma perele ja mulle see meeldib. Eelmistes osades häiris mind just see, et ekraanil nägime koguaeg Kyle sekeldamas Fossiga või pahalasi. Mulle meeldis esimene hooaeg eelkõige draama pärast ning tore, et see episood ka rohkem perekonna elule ja suhetele pöördus, jättes samas Kyle treenimise jms alles. Sarja hingeks ei ole minu arvates ainult olnud Kyle, vaid ka teised pereliikmed ja nende mured. Tean, et paljud suhted (eriti LorixDeclan) võib paljusi häirida eelkõige just sellepärast, et see võib paista teismeliste "melodraamana". Milleks aga nentida fakti, et sari teeb seda hästi?

Episood sisaldas kõige rohkem Kyle tegemisi. Minu arvates on üldse näitlejatel väga hea keemia omavahel, tunduvad nagu päris pere kohe. Declan hakkab muidu Kyle saladusele aina lähemale jõudma, kuid kas ta jätkab Kyle järele nuhkimisega? Eriti arvestades fotosi, mida ta episoodi lõpus nägi. Declan on väga imelik, on lasknud oma suhtel Lori'ga karile sõita ainult Kyle pärast. Minu arvates on ta veidi ära pööranud, Kyle tal lausa kinnisideeks muutunud. TV.com foorumites juba keegi arvas, et ta on Kyle armunud Shocked . Tegu on pelgalt kellegi "jutuga", lobajutuga. Fossi minevikust saime ka tilluke teada ning selle abil said Foss ja Kyle lähedamaks. Josh oli Josh (kindlasti on see uus tüdruk, keda ta kohtas, tulevane tüdruksõber, uskuge mind Very Happy) , seekord oli siis tema sünnipäev ja perekonnapea lasti lahti. See naine, kes selle afroameeriklase heaks töötab, hakkab aina enam tungima Kyle ellu Jessi abil.

7,5/10.

2x05 - "Come to Your Senses"

Tegu oli väga hea episoodiga ning erilist kriitikat ei oska ma kübarast välja tõmmata selle osa tarvis. Kindlasti ei nõustu minuga paljud foorumlased, sest siin mindi rohkem just teismeliste armusuhete teed. Kyle XY pani ka oma oskused tööle, suutes nii jälile saada Amanda kaelakee varastajale. Lõpptulemus kaelakeega seoses oli üpris etteaimamatu, kuid ei midagi ¹okeerivat. Ma vaatan, et Xbox (Xbox 360 täpsemalt vist) on ka saanud kõvasti reklaami sarjas, Josh ja vahel ta isa tihti mängivad. Kogu "pot" idee ei olnudki nii halb, kui paljud TV.com kasutajad väidavad. Muidugi ei viinud see sarja edasi, kuid miks mitte kaasata ka muid probleeme nende pereellu? Jessi külastas ka Tregorite maja, olles pereema patsiendiks. Kohtumine Declaniga võib osutuda muidugi väga tüüpiliseks ja Lori muutub kohutavalt armukadedaks (spekuleerin varianti, et Declan tahab Jessi kaudu Lorit armukadedaks teha, et nad saaksid kuidagi asjad klaariks teha. Jessi saab haiget ja arvatavasti on nii vihane, et Declanile lausa füüsiliselt haiget teeb. Muidugi on see veidi ebaloogiline arvestades Declani senist käitumist, kuid kes sarja kirjutajate ebaloogilist fantaasiat teab). Ise ei ole just tüüp, keda näed "oi ei, ANOTHER teenage love crap" lausumas (oleneb muidugi, Jerichos on näiteks talumatu see noorukite armuelu), seega ootan pikisilmi mis siis neist lõppude lõpuks saab. Oli kena ka vaadata, et Kyle leppis Amandaga ära. Lõpp oli päris mõtlemapanev, tahaks näha mis asjast edasi saab (ehk tema endine firma osteti ära just tolle afroameeriklase poolt, et ta saaks ta endale värvata, tungides nii Kyle'le lähemale)

8,5/10


Oma kommentaarides võisin tahtmatult keskenduda liialt ebaolulisemale ning ehk vääriks nende põhjal Ulmefoorum hoopis nime "Armufoorum" Very Happy . Lihtsalt Kyle XY ei ole peamiselt sci-fi seriaal, vaid sci-fi on ainult nagu alus, mille peale draamat ehitatakse. Kindlasti väärt sari, sest teeb seda hästi minu arvates ja ei teki tunnet, et "oeh lõpetage see jama ära juba, get to the story!!!". Minu arvates.

Eelnevad kaks episoodi meeldisid, kustutasid natuke seda ebaolulist müsteeriumijanti ekraaniajalt, jättes olulise alles. Braavo, sari edeneb, sari edeneb. Loodan et jätkab samas vaimus ja hooaja lõpus võin öelda, et olen vaimustuses. Sari kindlasti venib veidi, kuid kui nii hästi venib, siis miks ka mitte. Hoolimata oma kiindumusest sarja vastu loodan, et Kyle XY jääb kahe hooaja hitiks ning ei lange debiilsuseni, kui kolmas hooaeg peaks tulema.

PS! Selle "sisene klikkides" turvameetme tõttu oleks peaaegu postitus kustunud. Lihtsalt teen vahemärkuse, ei midagi hullu. Muidugi kui oleks kustunud, kaoks mul uuesti selle kirjutamise isu ära. Smile Very Happy

PS nr. 2! Liikmed, näidake natukene elu ja kommenteeriga/arutlege!! Kisub muidu liiga üksildaseks siin.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Juul 15, 2007 12:00 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
PS nr. 2! Liikmed, näidake natukene elu ja kommenteeriga/arutlege!! Kisub muidu liiga üksildaseks siin.


Vabandan, aga töö tõttu pole olnud eriti aega ega viitsmist filme ning sarju viimasel ajal vaadata. Luban, et augustis teen puudujäägid tasa. Very Happy

2x03 ja 2x04

Minu arvates olid mõlemad väga head osad ning kui isegi esimese kahe episoodi puhul võis ehk nõustuda siin teemas toodud kriitikaga, siis need olid täiesti võrreldavad oma põnevuses esimese hooaja osadega. Meeldib eriti see, et tegestik vaheldub suhteliselt tempokalt ning ka sündmused arenevad päris kiiresti, mistõttu ei teki sellist venivuse tunnet nagu Losti puhul.
Nagu ka eelkõneleja mainis, ei ole sarja põhitegelaseks siiski sugugi mitte ainult Kyle, vaid ka kõik teised oma rõõmude ja muredega ning see on hea. Mida tuleb ka kindlasti rõhutada, on see, et kogu see teismeliste temaatika ei mõju tõepoolest totaka või sunnituna, vaid voolab kuidagi loomulikuna. Ilmselt on siin asi heas näitlejatöös.
Natuke häirib see, et üritatakse korraga tekitada võimalikult suur hulk probleeme, mis Tragerite pereelu segamini peaks lööma, kuid see on kõigest väike asi.
Põnevust peaks igatahes jätkuma ja loodetavasti teevad tegijad sarjas ka mõningaid ootamatumaid pöördeid.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2008 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

10ndast augustist on võimalik Kyle XY vaadata ka eestlastel, täpsemalt siis Kanal 2 kaudu.

Ise peaksin vist võtma teise hooaja teise poole käsile.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
suzlik
Leitnant


Liitunud: 11 Okt 2005
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Teis Aug 05, 2008 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

nägin ka just reklaami

Kanal 2-s pühapäeval kell 16:55

MA olen seda sarja muidu varem Nelonen kanalilt näinud ja tegelt see pole paha sari, mulle meeldis Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group