Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek III: The Search for Spock

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2007 9:05 pm    Teema: Star Trek III: The Search for Spock Vasta viitega

Mõtlesin elustada vahepeal soiku jäänud teemade tegemise Star Treki filmide kohta. Järjekorras järgmiseks oleks siis, nagu juba teema pealkirjast lugeda võib, saaga kolmas täispikk film Star Trek III: The Searc for Spock.
Ei ole vist isegi mõtet mainida, et loomulikult sisaldab see teema spoilereid, nii et kes neid lugeda ei soovi, lahkugu siit lehelt kähku. Very Happy

Film algab sobiva meenutusega Star Trek II: The Wrath of Khan lõpust, mis aitab vaatajal piisavalt hästi toimuvaga järje peale saada. Loomulikult oli kaheksakümnendatel selline asi kindlasti vajalikum kui tänapäevasel DVD-ajastul, kui filme on võimalik vaadata vastavalt tahtmisele sõltumata kino- ja telekavadest, kuid üleliia pole see kindlasti ka praegu. Eriti minu jaoks, sest vaatamata plaanidele jäid mul filmide järjest ära vaatamine katki. Very Happy
Filmi eelloost võiks ehk veel rääkida niipalju, et Leonard Nimoy tahtis Star Trekiga lõpparve teha ja seepärast ta ka eelmises filmis surma sai, kuid muutis vahepeal meelt ja tuli tagasi. Laiemalt vaadatuna mõjub selline surnust ülesäratamine kuidagi kli¹eelisena ja ehk vähendab tagasiulatuvalt ka eelmise filmi mõjukust. Teades, et Spock järgmises filmis tagasi on, ei ole Star Treki II-e ülevaatamisel enam ehk sellist efekti kui esimesel korral seda nähes. Aga teisest küljest, tegu on ju ikkagi Star Trekiga ning eriti veel kõigi lemmiktegelase Spockiga, nii et sel puhul anname andeks. Mis on lubatud Jupiterile, ei ole lubatud härjale. Very Happy
Näitlejate koha pealt tasub kindlasti mainimist see, et Saaviku osas on nüüd uus näitleja - Robin Curtis. Minu arvates ei olnud see vahetus just samm positiivses suunas, sest Kirstie Alley suutis selle rolli kuidagi sobilikumalt välja mängida ning muidugi pole need kaks näitlejannat ka välimuselt päris identsed. Ehk oleks parem olnud tema tegelaskuju filmist üldse välja jätta ja asendada kellegi teisega.

Kirki monoloog laeva tühjusest jätkab sobilikult flashbackidega algust ning aitab tähelepanuta jätta fakti, et filmide tegemise vahele jäi paar aastat. Üldse on huvitav, et tegijad otsustasid valida sellise tee, sest algne sari ise oli täiesti episoodipõhine ega omanud peaaegu mingit jätkuvust; vaid üks lugu oli kaheosaline ja seda 79-st filmitud episoodist. Aga see selleks, lõppude lõpuks saime teada, et kuidas ometi Scottyl õnnestub kõik parandustööd nii imeliselt kiiresti lõpetada. Very HappyWink

Vahelepõikena räägiks natuke eriefektidest. Ka eelmises kahes filmis olid need väga head, kuid vähemalt minu jaoks tõstis Star Trek III taseme uuele kõrgusele. Eriti pean silmas just kosmosedokis toimunut. Kaader suurte akendega vaateruumist, millest hiiglaslik Enterprise möödub, on minu jaoks üks meeldejäävamaid ja parimaid efekte üldse. Aga ka millelegi muule pole midagi ette heita - kõik näib selge ning kadunud on hägu ja liikumatus, mis saatsid Originaalseeria efektikaadreid.

Nüüd tagasi sisu juurde. Enterprise'i mahakandmine tuli üllatusena, ning vabandage väljendust, mõjus ebaloogilisena. Eriti jäi kõrvu väide, et laev on 20 aastat vana - mida selle all mõeldi? Laeva ehitusest oli kindlasti rohkem möödas, vähemalt 40 aastat. Samas esimese filmi eelset ümberehitust samuti vaevalt mõeldi, sest nii palju polnud sellest veel aega möödunud. Samuti polnud laeva vigastused nähtavasti ka nii suured, et parandamine poleks ära tasunud. Ainsaks lahenduseks oskan siin pakkuda seda, et võib-olla soovis Tähelaevastiku Ülemjuhatus teha Excelsiorist uus lipulaev ning leiti, et pigem oleks viisakas Enterprise vanaduspuhkusele saata kui talle mingi n-järguline staatus anda. Aga teisest küljest oli Enterprise ka juba enne õppelaev olnud, nii et kes teab.

Peale TOS'i episoodis "Journey to Babel" juhtunut sai Sarek arvatavasti oma pojaga väga lähedaseks. Sest kuidas muidu seletada tema (vulkanlase kohta) ülimat emotsionaalsust antud subjekti suhtes. Tema põhimõtteliselt ründav suhtumine Kirki tuli pehmelt öeldes külma du¹ina. Niisiis püüti kinni McCoy, kes baaris üritas ilma erilise eduta turvateenistuse ametniku peal neck pinchi kasutada, ning asuti eelmise filmi ajal Enterprise'il toimunu videosalvestusi üle vaatama. Very Happy Huvitav, et selle aja laevade valvekaamerad nii kinematograafilisi ülesvõtteid teevad. Very Happy Kas tegu on selliste väikeste lendavate "sputnikutega", millesarnaseid võis vähemalt ühes Babylon 5-e episoodis näha või konstrueeritakse arvutite abil selline pilt ühest staatilisest kaameranurgast?
Kõige selle juures pean siiski avaldama imestust, et peale 200 aastat tihedat läbikäimist ei tea inimesed vulkanlaste võimest oma hinge teise... hmm... persooni sisse kanda mitte midagi.

Et Tähelaevastik ei soostunud Kirki & Co-d Genesise planeedile lubama, siis tuli muidugi vana ustav Enterprise varastada ning see oli selle filmi ehk üks lõbusamaid osi. Eriti meeldis mulle Uhura lühikeseks jäänud vestlus transporteriruumis olnud noormehega, kes soovis seiklusi ja ootamatusi igavuse asemel ning täpselt seda ka sai... kapis. Very Happy Siinkohal tuleks märkida, et Uhura roll selles filmis oli üldse kuidagi silmapaistvalt piiratud.
Et Star Trekis on ainult ühed kangelased (Kirk&Co), näitas suurepäraselt see, et Excelsiori kaptenist oli tehtud järjekordne tropp. Milles see väljendus, eks vaadake ise. Sellised väiksed detailid kipuvad ebameeldivalt silma paistma. Miks ei oleks teda võinud kujutada lihtsalt oma tööd tegeva tubli ohvitserina?

Alles eelmises filmis tutvustatud Kirki poeg David leidis oma otsa päris kiiresti. Head muljet selline teguviis ei jätnud, sest sellest jäi mulje kui millestki väga kõrvalisest. Okei, David ei olnud väga õnnestunud tegelane ja ega mul ausalt öeldes ka temast väga kahju ei ole, aga filmi üldises plaanis jääb siin pigem kajama ebaõiglus, mis talle osaks sai. Teiseks kaotas Kirk selles filmis oma laeva. Ja see mõjus palju emotsionaalsemalt, nähtavasti ka Kirki enda jaoks. Mis on ka arusaadav, sest oma pojaga polnud ta ju jõudnud isegi praktiliselt tuttavaks saada, kuid annab järjekordse märgi, et David oli tegelasena (suhteliselt) tühine. Isegi tüüpiline "lõpukaklus" Kirki ja Kruge vahel oli meeldejäävam.

Kirk: "The needs of the one outweigh the needs of the many." Kui Kirk seda filmi lõpus Spockile ütles, tabasin end esimest korda pahalt mõttelt, et kelle vajadusi Kirk siin ikkagi silmas pidas. Seni olin alati eeldanud, et loomulikult Spocki, kuid uute mõtete valguses hakkas koitma see, et kuna Kirk on üsnagi isekas tegelane, siis ehk tegi ta seda kõike hoopis enda pärast - tema oli kaotanud sõbra ja nüüd oli tal võimalus ta tagasi saada.

Lõppkokkuvõttes oli tegu siiski ühe väga hea filmiga, mis on natuke rohkem, kui ehk esmapilgul paistab. Tegu pole palja looga kellegi elluäratamisest, see film räägib ka ohverdustest, mida inimesed on valmis eesmärgi nimel tegema ja veel muustki.

Ootan teie arvamusi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juun 27, 2007 7:19 pm    Teema: Vasta viitega

Esimene asi, mis ma sissejuhtatavates tiitrites avastasin, et selle filmi re¾issööriks oli Leonard Nimoy. See oli mulle küll üllatuseks ja ehk võibolla sellega meelitati Nimoy ka tagasi ST juurde. Smile

Efektid olid tasemel ja mis mulle eriti meeldis, oli see, et läbi filmi võis näha erinevaid laevu ning ei piirdutud ainult Enterprise'ga ja siis kes iganes juhtus tema vastu olema.

Peaks mainima, et alguses oli tõesti imelik vaadata Curtist Saaviku osas, kuid naljakas on see, et ta isegi näeb kuidagi rohkem vulkanlase moodi välja Cool Ma arvan, et ilma Saavikuta ei oleks hakkama saadud, sest ta mõistis rohkem Spock'i olukorda - Pon'far, ning ju siis arvati, et ilma vulkanlaseta filmis hakkama ei saada.

@Enterprise. Võibolla mõeldi selle 20 aastaga hoopis seda, et nii kaua on olnud Kirk Enterprise'i kapteniks ja ta on juba vana ning oma aja ära elanud. Muidugi ei allu Kirk sellisele provokatsioonile ning teeb ikka nii nagu tema tahab.

Kruge'i mängib selline tuntud näitleja nagu Christopher Lloyd ("Back To The Future"). Ta mängib küll veenvalt ja ta isegi sobib klingoni rolli tõesti hästi, kuid olles näinud juba teda kui "hullu" professorina, siis on suht raske teda tõsisesse ossa kujutada. Aga see on muidugi minu probleem. Kindlasti sai ta paremini hakkama kui kõik teised klingoneid mänginud näitlejad. Wink

Üldmulje on hea. Filmis on palju varjatud mõtteid ning kui keegi esimest korda vaatab seda filmi efektide pärast, siis peaks seda vaatama ka teist korda ja mõtlema juba inimese tasandil toimuvast. Smile
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juun 27, 2007 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
@Enterprise. Võibolla mõeldi selle 20 aastaga hoopis seda, et nii kaua on olnud Kirk Enterprise'i kapteniks ja ta on juba vana ning oma aja ära elanud. Muidugi ei allu Kirk sellisele provokatsioonile ning teeb ikka nii nagu tema tahab.


Hmm... kõlab tegelikult väga loogiliselt ja isegi aastad saab niimoodi klappima. Very Happy Ise küll selle peale tulla ei osanud. Kuigi jah, tundub tõenäolisem, et tekstikirjutajad ajasid midagi segamini.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group