Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sphere (1998)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 3:31 pm    Teema: Sphere (1998) Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Sphere_%28film%29
http://www.imdb.com/title/tt0120184/


"Kera" on minu arvates kindlasti eelmise sajandi viimase aastakümne üks paremaid ulmefilme. Ta ei ole küll selline film, mida mitu korda põnevusega vaataks, sest selleks on tegevus natuke liiga aeglane ja sellest tulenevalt võib ka igav hakata, kuid siiski suudab ta käia päris edukalt 2001: A Space Odyssey jälgedes.
Esimeseks üsna ebatavaliseks teguriks, mida ma filmi juures märkasin, oli see, et allakukkunud kosmoselaevas käidi juba suhteliselt alguses ära - tekkis nagu küsimus, et mida huvitavat siis nüüd veel enam juhtuda saab. Mõnes teises harilikumas filmis oleks sinna sisse pääsemine olnud tõenäoliselt filmi tipphetk, kuid Sphere'is tegevus sellega alles tegelikult algas. Ainsaks kli¹eeliseks elemendiks tundus olema see torm, mille tõttu pidid peategelased vee alla jääma, kuid ehk oli seegi kera tekitatud.
Psühholoogilise ulmeõudukana täitis Sphere oma ülesande korralikult, seda nii hea näitlejatöö kui ka rusuva ja ohtliku veealuse atmosfääri tõttu. Parandamisruumi muidugi on, kuid lõpptulemus oli ikkagi suhteliselt hea.

Filmi põhiliseks sõnumiks oli siis see, et inimesed pole veel valmis sellisteks ülivõimeteks nagu kera neile pakkus. Loomulikult jõudsid nad lõpuks "õigele" otsusele ja unustasid toimunu, kuid küsimus jääb, et mis oleks juhtunud, kui nad oleksid otsustanud need võimed säilitada? Kas siis kera oleks neilt ise võimed ära võtnud või lasknud lõpuks inimtsivilisatsioonil üldse hävida? Ja miks peab alati inimeste olemust nii negatiivses toonis kujutama?Very Happy Palju toredam ja happym oleks ju, kui inimesed oleksid suutnud nende võimetega midagi head teha.

8/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 5:01 pm    Teema: Vasta viitega

Ei nõustu kuidagi sinu arvamusega, eelmise sajandi viimase kümnendi lõpp oli ulmefilmide rohke ning sealt meenuvad filmid, mis ületavad "kera" mitmekordselt, ma ei saaks küll kuidagi seda paremiku hulka liigitada.

Võibolla tasuks veelkord heita pilk 90-aastate ulmefilmidele ja vaadata ka neid, mis esimesel korral on vahele jäänud

-e-
Unustasin hinnangu 6/10
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.


Viimati muutis seda velz83 (Esm Juun 25, 2007 5:57 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

Olen seda ainult ühe korra näinud, kuid see on mulle eluks ajaks meelde jäänud. tegin isegi natuke fan arti'i Wink
_________________
Jaapanipärased Hääled

Music for the space traveller
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav kokkusattumus. Mul see film täpselt seisab praegu kapi peal, et seda lähipäevil vaadata. Kunagi olen seda küll näinud, aga suurt ei mäleta. Eks ma siis editin seda posti kui olen ära vaadanud.

Muide tint, seoses selle fan artiga ma tundsin ära, et sa oled AGS-i boardil ka Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
V
Kapten


Liitunud: 26 Mai 2007
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

Mul selle filmiga sama suhe, mis eelkirjutanul. Kunagi nähtud, ent pea midagi pole meeles.
_________________
Remember, remember, the 5th of november!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group