Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Charlie Jade

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juun 27, 2007 4:36 pm    Teema: Charlie Jade Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Jade
http://www.imdb.com/title/tt0408378/

Charlie Jade on Kanada ja Lõuna-Aafrika ühistööna valminud sari, mis nägi ilmavalgust 2005. aastal; praeguseks on tehtud üks hooaeg. Wikipedia andmetel on teise hooaja episoodid küll valmis kirjutatud, kuid filmimist pole alustatud.

Sain sellest sarjast teada üsna hiljuti ning asja natuke lähemalt uurides selgus, et see on saanud neilt vähestelt, kes seda näinud on, väga positiivseid hinnanguid. Muidugi sekka ka mõni negatiivne kommentaar, aga sellest ei lasknud ma ennast väga häirida.
Ise olen ära vaadanud kaks osa ja võin öelda, et kindlasti on tegu väga omapärase sarjaga. Sisuliselt on seda kohati päris raske jälgida ja kõigest toimuvast aru saada, kuid lool näib siiski olevat potentsiaali. Suurimaks tõmbenumbriks selle sarja juures on minu arvates sarjade kohta väga ebatüüpiline kaameratöö. Kogu Charlie Jade'i visuaalne külg jätab väga kunstilise mulje; näiteks sarja kolm paralleeluniversumi on kõik esitatud erinevates värvitoonides - peategelase kodu, düstoopiline alfaversum, on peaasjalikult roheline, meie "reaalsus" ehk beetaversum aga sinistes toonides ning utoopiline gammaversum on kollakas-punastes toonides.
Mitmeid sarnasusi võiks tuua ka näiteks filmiga Blade Runner ja sellel suuresti põhineva sarjaga Total Recall 2070, seda eriti alfaversumi tumeda atmosfääri poolest, mida kontrollivad suurkorporatsioonid.

Kuna mul veel nii vähe nähtud, siis põhjalikumalt sisu kommenteerima ei hakka, sest sel pole lihtsalt mõtet. Kui aga keegi teine on seda sarja näinud, siis kindlasti palun arvamust avaldada. Kui ei ole näinud, siis julgen soovitada pilk peale heita. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Entilzha
Kadett


Liitunud: 1 Aug 2007
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Teis Aug 28, 2007 5:36 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kogu sarja näinud ja võin öelda et tõesti hea sari on ja soovitan seda julgelt kõigile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group