Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek VI: The Undiscovered Country

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juun 27, 2007 9:35 pm    Teema: Star Trek VI: The Undiscovered Country Vasta viitega

Olen juba pikka aega mõelnud, et peaks tegema ka Star Trek'i VI osa kohta midagi ning nüüd leidsin ka veidi aega, et sellega maha saada. Cool

The Undiscovered Country on üks minu lemmikutest kõigist Star Trek'i filmidest ning see on ühtlasi ka esimese põlvkonna viimaseks filmiks, kus neil on võimalus terve filmi ulatuses laiutada. Laughing

Filmi re¾issööriks on Nicholas Meyer, kes tegi ka ST II: The Wrath of Khan. Mõlemad filmid on super-head ning minu arvates väga hea stsenaariumiga on ST VI väga heaks Kirk & Co viimaseks etteasteks.

Veidike siis ka filmist endast:

Klingoni koduplaneet Qo'noS on sattunud ohtu, kui selle kuul, Praxis'el - klingonite võtmetähtsusega energia tootmise koht, toimub tugev plahvatus, mis vigastab ka koduplaneedi atmosfääri. Hinnangute põhjal klingonitel on jäänud veel 50 aastat võimaluseks elada oma koduplaneedil, mis mõjub hävitavalt Klingoni majandusele. Seetõttu ei suuda Klingoni Impeerium enam rahastada vaenutsemist Föderatsiooniga ning asutakse viimasega leidma võimalust rahu sõlmimiseks. Muidugi saadab Föderatsioon välja jällegi Enterprise'i koos Kirk'ga, et eskortida Maale Klingonite esindaja kantsler Gorkon. Kirk'le see mõte ei meeldi, sest just klingonid tapsid tema poja ST III: The Search for Spock.

"I've never trusted Klingons and I never will. I can never forgive them for the death of my boy." - Kirk

Enterprise kohtub Gorkon'i lahinguristlejaga Qo'nos One ning Kirk kutsub Gorkoni Enterprise'le õhtustama. Koosviibimine aga ei lähe eriti hästi ning klingonite ja inimeste vahel tekib väike hõõrumine.

""To be, or not to be," that is the question that preoccupies our people today Captain Kirk. We need breathing room."
"Earth, Hitler, 1938."
"I beg your pardon."


- kindral Chang, kõigile õhtustajatele. Kirk'i vastus Chang'i kommentaarile.

Mõni aeg pärast õhtusööki, olles teel Maale, paistab, et Enterprise tulistas kaitseta Qo'noS One'i kahe torpeedoga, mis tabavad laeva strateegilisi kohti ning ühtlasi kaob ka laeva tehislik gravitatsioon. Sel ajal, kui Qo'noS One'sel valitseb segadus kiirgavad laevale kaks Tähelaevastiku skafandrites inimest, kes tapavad kantsler Gorkoni. Kapten Kirk ja doktor McCoy lähevad klingoni laevale appi ning arreteeritakse.

Edasi peate juba ise vaatama. Wink


Filmis võib veel nähe selliseid näitlejaid nagu
*Kim Cattrall (Sex And the City), kes mängib vulkanlasest Tähelaevastiku leitnant Valerist;
* David Warner (Planet Of the Apes uusversioon, Total Recall 2070, Wing Commander, Titanic, The Lost World), mängides kantsler Gorkonit;
*Chritopher Plummer (Alexander, National Treasure, Twelve Monkeys, Malcom X, Murder by Decree) mängib kindral Chang'i. Suurepärane esitlus.
* Kurtwood Smith (That 70s Show, Robocop, Under Seage 2: Dark Territory) mängib Föderatsiooni presidenti.
*Michael Dorn (Star Trek: The Next Generation) mängib Klingonit, kes kaitseb Kirk'i Klingonite kohtus. Worf'i vanaisa.

Oma koht on ka Mark Lenard'il Sarekina.

Film valmis 1991. aastal ning seetõttu on sisu saanud mõjutusi sel ajal maailmas sündivast - Nõukogude Liidu lagunemine, T¹ernoboli katastroof, Perestroika. Filmis ei ole ühtegi hetke, kui hakkaks igav, mis on vürtsitatud heade eriefektidega, suurepärase näitlejatööga ning võimsa score'ga - heliloojaks seekord suhteliselt noor Cliff Eidelman, kuid muusikat ta teha oskab. Wink
Kirk peab võitlema oma vihaga klingonite vastu, sest nad tapsid ta poja ning Föderatsioon saadab nüüd tema rahu eesmärgil klingoneid eskortima. Ta ütleb filmis ka vihaga "Let them die" ning esialgu pidigi see nii julmalt jääma, kuid Shatner tegi ettepaneku, et pärast selle välja ütlemist ta nagu saaks aru, et see, mis ta ütles... ta nii tegelikult ei tahtnud öelda. Ka Gene Roddenberry ei kiitnud alguses selle filmi stsenaariumit heaks, kuna ta arvas, et Star Treki olemus on sealt kaotsi läinud ning olukorda kujutatakse ette liiga mustades toonides ja Tähelaevastikust on ka joonistatud kui para-militaarne organisatsioon.
Igatahes, kellele see film kätte juhtub, vaadake kindlasti ära. Saate mõnusa annuse actionit, draamat, veidi thrillerit ning vahepeal tekib ka selline mõnus detektiivifilmi tunne.

9,9/10 p. Cool
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitaval kombel pole nii olulise filmi kohta siiani keegi vastust postitanud. Smile

Star Trek VI on üldiselt üks Treki fännide hulgas hinnatumaid Star Treki filme ning kui vaadata selle ülesehitust, siis pole ka mitte midagi imestada. Filmis on kõike, mis Star Treki heaks teeb ning mõningane viienda filmi poolt valmistatud pettumus parandati käesolevas filmis rohkem kui külluslikult.

Antud linateost iseloomustab ehk kõige rohkem ülimalt sisutihe sü¾ee, sest sündmusi on ühe filmi kohta suhteliselt palju ja erilist ajaraiskamist pole kusagil näha. Nagu juba Artzz mainis, jagub filmis nii märulit kui draamat ning teatud kohtades ka Trekile igati sobilikku komöödiat. Smile
Ainukeseks ilmseks miinuseks võiks tuua ehk asjaolu, et võrreldes mõne eelneva Star Treki filmiga, ei keskenduta kõige muu kõrval eriti tuumikmeeskonna peale ning peale Kirki ei anta kellelegi eriti suurt võimalust särada. Samas aitab seda puudujääki katta väga hea töö külalisnäitlejatelt, kelle värvika nimekirja ka Artzz välja tõi. Cool

Kokkuvõtlikult on tegu väga värvikireva ja sündmusterohke Star Treki seiklusega, mis on kindlasti igale fännile nauditav eelkõige seetõttu, et vaatajale pakutakse midagi pea kõikidest Treki aspketidest. Mõneti võiks seega antud filmi pidada ka Star Trek XI inspiratsiooniks, sest uues filmis oli rõhk eelkõige võimalikult rohkete sündmuste kajastamisel ning puudusid sarnaselt Star Trek VI-le kõikvõimalikud hingamispausid.

Kuigi film oli hea ning ka mina vaatan seda endiselt huviga üle, ei ole tegemist minu isikliku lemmikuga. Paigutaksin filmi ehk Star Treki saagas 3.-4. kohale. Eelkõige tingib minu puhul veidi madalama hinnangu filmi üldine ülesehitus, mis nagu mainitud, paiskab vaataja väga kiiresse sündmuste keerisesse. Isiklikult olen veidi rahulikemate Star Treki filmide sõber, kus on natuke rohkem dialoogi ning mille sündmuste ahel pole nii värvikirev. Smile

Üldiselt aga väga hea filmielamus, mis on kindlasti igale Treki fännile kohustuslik.

8,5/10. Naughty
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2010 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

Väga kahju, et olen selle teema omalt poolt varem tähelepanuta jätnud. Mäletan, et mõned aastad tagasi alustasin siin foorumis ideega kõik Star Treki filmid üle vaadata ja nende kohta teema teha. Kahjuks hakkas aga reaalne elu segama ja pärast Star Trek V äravaatamist jäi asi minu poolt katki. Õnneks võttis Artzz siiski järje tublilt üle. Very Happy Kui ma lõpuks uuesti filme edasi vaatama hakkasin, oli juba saabunud aeg, kus ma ei viitsinud enam Ulmefoorumis eriti kirjutada ja nii see linateos kommenteerimata jäigi. Very Happy

Ühes varasemas teemas, täpsemalt kuus aastat tagasi olen kõnealust filmi nimetanud oma lemmikuks Star Treki filmiks. Vahepeal on valminud ka üheteistkümnes film, kuid tunnistan, et minu arvamus ei ole varasemaga võrreldes kuigivõrd muutunud ning olles filmi värskelt üle vaadanud, võin öelda, et The Undiscovered Country on endiselt minu arvates parim Star Treki film.

Artzz on juba põhjalikult välja toonud filmi tausta, eriti selle seose lähiajaloost pärit oluliste sündmuste nagu Nõukogude Liidu lagunemine ja T¹ernobõli tuumaelektrijaama plahvatus. Selles mõttes on TUC kindlasti oma ajastu laps ja võib ehk tänapäevasele kriitilisemalt meelestatud vaatajale tunduda natuke aegununa. Mina siiski ütleksin, et filmis käsitletud teemad on sellele vaatamata ajatud, sest ajalugu kipub ennast kordama, nagu Kirk Hitlerit meenutades ka välja tõi. Ehk siis mineviku õppetunnid tuleks kõrva taha panna. Väga tugevalt hindan ka filmi filosoofilisemat poolt, mis seekord oli ehk tavapärasemast otsekohesemalt esile toodud, kuid ei mõjunud siiski sunnituna. Shakespeare'iga, eriti originaalses klingoni keeles, lihtsalt ei saa mööda panna. Very Happy

Nagu Artzz samuti mainis, siis filmi re¾issööriks oli Nicholas Meyer ning sarnasus tema eelmise meistriteosega The Wrath of Khan paistab läbi mitmel rindel. Eriti muidugi seetõttu, et kogu filmi atmosfäär on realistlikum, militaarsem ning ka "tumedam" tavapärastest teleepisoodidest ja teistest filmidest. Muidugi võib selles osas esiteks välja tuua värske visuaalse stiili, näiteks Enterprise'i kaptenisild nägi seekord välja tõelise juhtimiskeskusena; aga ka suhteliselt karmi sisulise külje (mida natuke rikkus klingonite roosa veri). Minu arvates sobib selline stiil kinolinale suurepäraselt ja teeb Star Trekist hoopis tõsiseltvõetavama filmi. Seejuures ei tähenda selline lähenemine kaugeltki seda, et filmist peaks puuduma humoorikad ja kergemad elemendid nagu TUC edukalt demonstreerib. Hästi jäid meelde näiteks stseenid, kus Uhura&Co sõnaraamatuid lappasid, et klingonitele vastata ning Kirki kaklus Rura Penthe kaevanduses, kus selgus, et mitte kõikidel rassidel pole suguelundid samas kohas. Very Happy

Näitlejatöö oli loomulikult suurepärane ja ilma kahtluseta parim kõigist Star Treki filmidest. Võib ehk nõustuda TrekRangeriga osas, et teised meeskonnaliikmed peale Kirki ei saanud väga suurt tähelepanu, kuid muudes rollides olnud näitlejate etteasted olid ühtlaselt väga tugevad: nii klingonid Chang, Gorkon kui ka tema tütar Azetbur; aga samuti admiral Cartwright ja Valeris olid kõik väga meeldejäävad tegelased ja seda just tänu näitlejatele, kes suutsid need tegelaskujud ellu äratada. Ning muidugi oli tore näha ka TNG-st Worfina tuttavat Michael Dorni oma tegelaskuju esivanema rollis ning DS9-st tuntud kujumuutjat Odot kolonel Westina. Ka tehniline pool oli väga tugev. Kuigi võteteks kasutati suuresti ümberkujundatud TNG sete, siis olid need ometi suudetud teha piisavalt omapäraseks. Kostüümid ning eriefektid olid samuti senistest Star Treki filmidest parimad. Muusikaline pool mõjus meeldivalt värskelt, sest Goldsmithi ja Horneri tööd on paljudes filmides kuulda olnud ja see kipub ennast aeg-ajalt liigselt kordama.

Vabandan eelkõnelejate kordamise pärast. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group