Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kummitavad kohad

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
morgul
Kadett


Liitunud: 2 Juul 2007
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 10:08 pm    Teema: Kummitavad kohad Vasta viitega

Ma ei leidnud seda teemat kusagilt siit juba eest, seega loodan et midagi topelt ei tekita.

Aga küsimus on selline - kas keegi on kuulnud/lugenud kohtadest, kus kummitab? Silmas pean kohti, kus TÕESTI kummitab ja mis ei ole mõnest muinasjuturaamatust välja nopitud (muidugi ei välista, et ka seal tõesti on kohti, millel reaalselt oma müstiline aura ja olustik).

St et parim variant oleks kirja panna mõni kohanimi ja võimalusel ka täpsemalt, mis põhjustel ja kes seal siis juttude järgi kummitab.

Miks ma seda küsin - on üks seltskond, kes sooviks selliseid kohti külastada. Nii närvikõdi kui ka ...ütleme teaduslikul eesmärgil.
Üldiselt, kel soovi, võib alati ju liituda Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 1:05 am    Teema: Vasta viitega

Selliseid kohti, kus TÕESTI kummitab, ei ole olemas.

Tegelikult oled sa tõenäoliselt natuke valesse foorumisse sattunud. Mine näiteks Para-webi, sealt saad oma küsimusele tõenäoliselt enda jaoks meeldivama vastuse. Ulmefoorumlased reeglina mõistavad, et ulme on väljmõeldis, nii et nõiakunsti õppimise, lasermõõkade valmistamise vms kohta siin küsida ei ole erilist mõtet.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 2:20 pm    Teema: Vasta viitega

mul on kodulähedal üks maja, see suht vana, ennemoli see veisekasvatus Wink kuid ma kinnitan, et olen seal majas näinud küünlavalgust!
Ei, ma ei olnud laksu all!

Teine koht on suht Märjamaa lähedal, kus majas keegi öösel eriti hästi magada ei saa, ning kõik majas elavad inimesed surevad noorelt ära.
Seda on mulle räägitud Rolling Eyes
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
mul on kodulähedal üks maja, see suht vana, ennemoli see veisekasvatus Wink kuid ma kinnitan, et olen seal majas näinud küünlavalgust!
Ei, ma ei olnud laksu all!


Ma arvan, et keegi ei mõtlegi, et sa oleksid olnud laksu all, aga äkki sa nägidki tõesti küünlavalgust, sest keegi jalutas seal ringi küünal käes. Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
morgul
Kadett


Liitunud: 2 Juul 2007
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 04, 2007 12:42 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Mine näiteks Para-webi, sealt saad oma küsimusele tõenäoliselt enda jaoks meeldivama vastuse.


Tõelisi kummitusi ma ei usugi. Aga legende küll ja nende tekkepõhjusi.
Para-web Very Happy sorry, aga oma vaimsest tervisest nii palju ikkagi hoolin et sinna mitte sisse astuda Very Happy

Kirjutasin siia, sest ulme on tihedas seoses fantaasiaga, kummitused ja õuduslood on sageli fantastilised väljamõeldised, mille aines siiski REAALSEST elust võetud.
_________________
///In tha darkness that surrounds me, I see my own special Hell\\\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 04, 2007 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

Pole see Para-web nii hull ühti. Endal peab pea otsas olema.
Otseselt ise kummitusi ei usu, mingi kategooriline eitaja ka pole. " Ma tean , et ma midagi ei tea."
Kas Tallinna vanalinna olete juba läbi töötanud? Siin pea igas majas kondab mõni munk või neitsi ringi.
Võimaluse korral uuriks mina Eesti mõisu ja mõisakoole. Mõni aeg tagasi sai mööda Järva mõisu väike tiir tehtud, huvitav oli ilma kummitustetagi.
Kui tahad oma vaimse tervise tõeliselt proovile panna minge Kirna mõisa. (kui teid jutule võetakse). Sealne nn. tervenduskeskus oli minu jaoks uus kogemus... .http://www.mois.ee/jarva/kirna.shtml
http://www.hot.ee/kirnamois/
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 04, 2007 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Para-webis on iganes kahtlaseid vendi, pole seda kohta enam terve aasta külastanud. Muidu sai mõne teema kohapealt ikka korralikult naerda
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
morgul
Kadett


Liitunud: 2 Juul 2007
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 04, 2007 9:09 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:
Sealne nn. tervenduskeskus oli minu jaoks uus kogemus... .http://www.mois.ee/jarva/kirna.shtml
http://www.hot.ee/kirnamois/


Magnetväljad sõitsid katuse paigast? Rolling Eyes

Niipalju ka veel, et meile pakuti välja mõte mahajäetud surnuaedu otsida, kuhu pargid või majad peale tehtud. Kui keegi midagi teab neist, siis Very Happy
_________________
///In tha darkness that surrounds me, I see my own special Hell\\\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

liigu öösel keset ükskõik millist surnuaeda, see kujuneb juba omaette ekstreemsuseks, eksole?
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 2:56 pm    Teema: Vasta viitega

Kiili vallas paari uusehitise elanikud olevat kurtnud, et nenede majades toimuvad veidrad asjad. Mingi sensitiiv oli ka kohal käinud ja väitnud, et sinna oli sõja ajal kaevikutesse sõdureid maetud. Seda jutu hästi ei taha uskuda, sest seal on siiani põld olnud ja ju need laibad oleks üles küntud juba praeguseks. Samas... just praegu tuli meelde, et kunagi lapsepõlves hüppas just seal kohas süda saapasäärde kui öösel sai kondatud ja sealt põllult järsku veidraid hääli hakkas kostuma Smile Need majad muide on juba mitu korda omanike vahetanud, kuna närvid ei pidanud vastu.

Tegelikult kummitustesse ma ei usu, eks see kõik on kuidagi siiski seletatav Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 06, 2007 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

morgul kirjutas:
rincewind kirjutas:
Sealne nn. tervenduskeskus oli minu jaoks uus kogemus... .http://www.mois.ee/jarva/kirna.shtml
http://www.hot.ee/kirnamois/

Magnetväljad sõitsid katuse paigast? Rolling Eyes
Niipalju ka veel, et meile pakuti välja mõte mahajäetud surnuaedu otsida, kuhu pargid või majad peale tehtud. Kui keegi midagi teab neist, siis Very Happy

Raporteerin, et minu katusega on vähemalt omaniku arvates kõik kõige paremas korras. Kuigi esineb vastuväiteid.
Tavaliselgi surnuaial tajud öösiti asju tõesti teist moodi. Lisaks kummituste peibutamisele tuleb vältida kohalikke, kes võivad teile kui saatana teenritele üle tahi anda.
Mahajäetud surnuaedu Eestis naljalt ei leia, kui siis päris keskajast (nagu Tartu mnt. seegi oma oli, ka Roosikrantsi tänavalt veeti luid minema).
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Elanus
Lipnik


Liitunud: 21 Dets 2006
Postitusi: 29

PostitusPostitatud: Reede Juul 06, 2007 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult võib surnuaias nii mõndagi näha, mis võib tunduda "kummituslik".
Näiteks; On kindlaks tehtud, et laibad eraldavad teatud "vedelikku", mis läbi mulla aurustudes tekitab öösel, mingit valgust peegeldades (kuu, tänavapost) kollakas lilla kogumi.

Ja kummitused on minu arvates defineerimises kinni. Kuidas me defineerime kummitust? Haua tagant tagasi tulnud kadunukest, või energiline tempel, mis aja jooksul kaotab oma jõua, nagu iga "laine".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
morgul
Kadett


Liitunud: 2 Juul 2007
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 09, 2007 5:43 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
liigu öösel keset ükskõik millist surnuaeda, see kujuneb juba omaette ekstreemsuseks, eksole?


Raadi kalmistu Tartus ei pakkunud küll erilist elamust. Ainuke kole asi oli kabel, mis levitas mingit omamoodi õõvastavat ja külma...aurat või surma hõngu.
Aga olen küllaltki kindel, et seda vaid seetõttu, et olin seal ihuüksi.

Aga ma ei teagi, kuidas kummitust defineerida. Arvatavasti eelistaks stampi ehk siis kummitus on midagi mis peidab endas soovi ja igatsust kadunud elus midagi saavutada. Surm.

Selliseid tüüpilisi tonte ongi...huvi otsida just seetõttu, et energia jäävusesse ja selle seotusse maailmas toimuvate paranormaalsete nähtustega usun ma niikuinii. Aga tahaks teada, kas on olemas ka midagi sellist, mida nii paljud on näinud ja millest nii palju räägitakse (ehk siis mis oleks vähem individuaalne). Puh, segane.
_________________
///In tha darkness that surrounds me, I see my own special Hell\\\
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Esm Juul 09, 2007 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Kummitava koha testimiseks on kõikse parem kaasata skeptik (st. isik, kes oma elus kõike üleloomulikku ja meelevälist eitab), sest kui skeptik ka midagi tajub, siis võib isegi midagi olla...

Olen elanud kummitavas korteris ja olen elanud kummitavas majas... endal oli vastik ning isegi mu skeptikust sõber tunnistas vaikselt, et on küll midagi... sealjuures ühes kohas tal igasugune eelinfo puudus...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group