Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Far Cry (2008)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Mai 22, 2009 10:57 pm    Teema: Far Cry (2008) Vasta viitega

http://www.imdb.com/title/tt0400426/
http://en.wikipedia.org/wiki/Far_Cry_(film)

Teema populaarse arvutimängu Far Cry põhjal tehtud filmi kohta! Smile


Alustuseks olgu öeldud, et pean Far Cryd üheks parimaks arvutimänguks, mida mina mänginud olen. Ei enne ega peale seda ei ole ükski teine mäng suutnud pakkuda nii head ega vahetut elamust. GTA: San Andreas ja World of Warcraft tulevad lähedale, kuid on siiski natuke teisest puust. Arusaadavalt olin seetõttu väga rõõmus, kui kuulsin, et mängust on tulemas ka filmiversioon. Üritasin jälgida uudiseid, mis filmi valmimist kajastasid, kuid mingil hetkel vajus see nagu silmapiirilt ära. Mõni aeg tagasi avastasin amazon.de-st, et film on DVD-na müügile jõudnud. Mängu suure austajana ei olnud mul loomulikult mingit soovi filmi endale ebaseaduslike vahendite kaudu hankida ja vormistasin tellimuse. Ootused olid muidugi suhteliselt kõrged, kuigi arvestades mõningaid arvamusi, mida olin lugenud ning samuti seda, et tegu pole eriti kõrge eelarvega filmiga, ma midagi täiuslikku siiski ka ei oodanud.

Kokkuvõtlikult ei olnud film küll väga halb, kuid valmistas siiski suhtelise pettumuse. Võib-olla tunduks Far Cry filmiversioon parem, kui ma ei oleks samanimelist mängu enne mänginud. Esiteks häiris muidugi see, et mängu imekaunis troopiline keskkond koos smaragdroheliste taimede ja türkiissinise merega oli vahetatud igava Washingtoni osariigi kuusemetsade vastu, mida on erinevates filmides ja sarjades juba niigi palju näidatud. Teiseks ei olnud tegelaskujusid kehastavad näitlejad kuigi kõrgel tasemel. Peaosalist Jack Carverit kehastas Saksa näitleja Til Schweiger, kelle saksa aktsent on kergesti märgatav ja mille üle filmis ka nalja tehti. Vähemalt kandis ta oma mängust tuttavat punast havai särki. Very Happy Äratundmisrõõmu pakkus kõige rohkem Tähevärava sarjadest kindral Hammondina tuntud Don S. Davis, kellele see jäi üheks viimastest filmirollidest. R.I.P. Sad Kuid kahjuks jäi tema ekraaniaeg väga lühikeseks.
Dr. Kriegeri loodud mutandid samuti kuigi hirmuäratavana ei mõjunud, erinevalt ahvidest aretatud elukatest arvutimängus. Samuti surid nad liiga kergelt. Ja actionit oli üldse suhteliselt vähe, parimad stseenid olid ehk tagaajamisest paatides. Põhiprobleemiks oli ehk see, et filmil polnud mingit selgelt märgatavad kulminatsiooni, vaid kogu tegevus oli ära jaotatud selliseks ühtlaseks vooluks. Eriefektidest pole erilist mõtet rääkida, sest neid oli nii vähe ja samuti polnud seal midagi olulist.

Hindeks paneks 4/10, aga seda ainult seetõttu, et tegu ikkagi minu lemmikmängu järglasega. Loodan väga, et kunagi tuleb mängu põhjal ka mõni teine film, mis mängu tegevusliini täpsemalt järgib.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group