Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 3x07 "Not in Portland"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
33%
 33%  [ 2 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
66%
 66%  [ 4 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 23, 2007 6:38 pm    Teema: Lost - 3x07 "Not in Portland" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 23. oktoobril 2007 kell 20:30 Kanal2-s
Episoodi korratakse pühapäeval, 28. oktoobril kell 10:00


"Mitte Portlandis"
Teised on meeleheitlikus olukorras, sest nende juhi Beni elu on ainuüksi Jacki kätes. Kate ja Sawyer ei anna alla ja üritavad endiselt põgeneda. Tagasivaade näitab meile Julieti elu uurijana Miamis.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 23, 2007 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti.

Jah, ma ei tee nalja, see oli parim Losti episood seni. Very Happy

Raske on millestki kirjeldamist alustada, kuid ütleks ehk, et peamine põhjus, miks antud episood hea oli, peitub selles, et lõpuks ometi hakkas tegevusliin taaskord edasi liikuma ning flashbackid ja hetkel toimuv moodustasid väga hea terviku. Episoodi oli vähemalt minu jaoks algusest lõpuni väga põnev vaadata ning esimest korda üle pika aja, tekkis mul tunne, et ma tahaks kohe sarja edasi vaadata. Nädalane ootamine tundub nüüd väga pikk. Very Happy

Episoodi aluseks oli väga hästi kirjutatud stsenaarium ning väga veenev näitlejatöö kõigilt osalistelt.
Juileti flashback oli kahtlemata selle hooaja parim ja just sellepärast, et tegu oli uue tegelasega, kelle minevikust me mitte midagi ei teadnud. Eelnevates episoodides oli ta jätnud mulle pigem küüniku mulje, kuid flashback suutis selle arvamuse väga tõhusalt kallutada. Midagi väga erilist Juileti flashbackis ei juhtunud, kuid mulle see lihtsalt mõjus, paremini kui enamus eelnevad (võrrelda saaks seda ehk Locke'i flashbackidega, mis on alati tasemel olnud).
Nagu episoodi lõpust välja tuli, on ka Juliet saarel vang, nagu Jack ning sellest tulenevalt tekib väga huvitav küsimus...kes on siis need Teised, kes saarel olijaid kinni hoiavad ja kas üldse keegi neist isikutest on vaba saarelt lahkuma? Sellist pööret ma ausalt öeldes ei osanud oodata. Applause
Lisaks, kes juhib tervet operatsiooni ja mis eesmärki nad saavutada tahavad? Nagu falshbackist näha võis, on tegu millegi palju kõrgemaga, kui lihtsalt ühe jõugu toimetustega.
Igal juhul palju uusi küsimusi, kuid õnneks saime seekord ka mõne vastuse.

Mis puutub Kate'i ja Sawyeri lahkumisse, siis minu arust oli see ülihea idee, sest nüüd saab sari muude asjadega edasi minna, selles teemas oldi natuke liiga kaua kinni. Sama puutub selle Sawyeri ahistaja surma, kes minu arust väga tüütavaks muutus.

Minu arust parim osa seni, nii sisult kui ka vormilt. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Kolm Okt 24, 2007 11:49 am    Teema: Vasta viitega

Mina seda osa nii kõrgelt ei hinda. Ongi Teisi lahates selguma hakanud, et tegu on vaeste olude sunnil sealolijatega. Mis Juliet-i puhul mind algusest peale häiris. Samas ei taha kõik temaga seoses nähtu senises 7 osas omavahel eriti hästi klappida. Kord on ta küünikust küünkum (nagu Teistele sobilik), ähvardades "meie" Kate ja Sawwerit relvaga ja manipuleerides Jackiga. Kas ta siis enne viimast vestlust Ben-iga tundis end ometigi täieliku Teiste maailma sulandununa, soovides ise juhiks hakata, kud korrga tuli koduigatsus ja vana "mina" tuli tagasi? Siis muidugi pole ses osas imestada, et ta kasutas juhust ja lasi maha Ben-i enda käsku eirata tahtnud Danny, ühe oma vangishoidjatest. Iseasi, kas see teistele Teistele, mh. Ben-ile, edaspidi meeldib.

Kui aga mõni teine Teine, kasvõi meie valehabemik Tom, või suisa Ben ise, tagasivaadetaga hoolikalt üle vaadata, kas ei selguks viimati midagi samataolist? Ausalt öeldes, mina seda ei tahaks.

Kas siis Jackist saab samasugune "uus-Juliet" , keda Teised tasapisi kasuliku arstina endi hulka püüavad sulandada? Tundub nagu nii.

Need Teised üldiselt aga kaugenesid selle osaga siiski meist uuesti ning panid endast isegi uutes toonides süngelt mõtlema. See tuleb muidugi sarjale kasuks.
Nende haardeulatus ulatub siis vajadusel saarest eemalegi ning jõudu ning oskusi oma tahtmist saada näib neil olevat ka mujal maailmas peale saare.

Seda parem tundub aga ikka ja jälle olevat Locke ja Desmondi meeleheitlik otsus punker õhku lasta. Igatahes Teised said seeläbi oma tehnilistes võimalustes kõvasti kannatada.
Selle sündmuse mõjud ei näi olevat sugugi väheolulised, et Jackil omakorda õnnestus Teiste
hulgas parajat segadust külvata ning aidata Sawweril ja Katel Teiste haardest (esialgu vähemalt) põgeneda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2007 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle ka hakkab vastu mõte, et Teisi üritatakse inimliku(ma)ks muuta. Nende müstilisus oli osa nende võlust, kui neist nüüd ohvrid tehakse, siis on see vähemalt minu silmis küll väga suur miinus.

Julieti flashbackid olid liigutavad ja kahtlemata informatiivsed, kuid kuna mul tema kui tegelase suhtes erilised emotsioonid puuduvad, siis jätsid need mind vähemalt tundelisel tasandil võrdlemisi külmaks. Veidi segadusse ajas, et kui ta oli enne 'mitte-Portlandi' sattumist tippteadlane/arst, siis kas ta tõesti ei suutnud operatsiooni ise sooritada? Okei, kasvaja eemaldamine võibolla mitte, kuid kui Jack arterit lõikas, siis selle oleks tema taustaga arst küll pidanud suutma ära lappida? Või äkki ta meelega eitas seda, kuigi Benile peaks Julieti minevik ja oskused küll täiesti teada olema...

See, et Beni mässajast tütar Sawyerile ja Kate'le appi tuli, oli veidi kummaline. Kas ta siis jooksis sellel väiksel saarel kogu aeg üksinda ringi (džunglisse kaevatud aukude põhjal võiks küll seda oletada) ja Teised ei teinud midagi? Nad teadsid ju kõik, et tüdrukul on, khm, kalduvus 'meie' omi aidata ja et ta tahab oma poissi vabastada.
Väga mõtlematu samm Teiste poolelt, igatahes.

Ja loodetavasti ei õnnestu Teistel Jackiga jamada ja ta pääseb lõpuks põgenema. Või õnnestub tal teisi kompromiteerida või hoopis ise saarelt minema saada? Ben lubas ju talle seda, iseasi, kas ta lubadusest ka kinni peab, nüüd kui Sawyer ja Kate põgenesid.

Pinge kasvab. 8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaagup
Kaptenleitnant


Liitunud: 9 Nov 2006
Postitusi: 108

PostitusPostitatud: Esm Okt 29, 2007 9:02 am    Teema: Vasta viitega

See "Beni tütar" peaks tegelikult olema selle pantslanna Danielle käest 16 aasta eest röövitud tütar. Kuigi temaga seonduv on jah imelik.Samas, kui JUHT ise on otsustanud ta enda tütreks (või millekski selletaoliseks) nimetada, siis eks sealt ka tema mõningane "vabadus" oma teismelise mässumeelt rakendada. Samas, kui ikka väga "vaja", saab ta ikka sõna otses mööda pead ja mitte tingimata Benilt, (meenutaks Micaheli ja Kate kinnipüüdmist teisel hooajal).

Iseasi, kes see Karl on. Veeel keegi kogemata saarelesattuja?

Ning ikkagi häirivad ka osad "meie" omad mind endiselt. Nagu see ikka.hypper-supper-aktiva- Kate. Viimases osas tuli kohati suisa naer peale. Kellegi surma, ka Kate puhul, ma ei soovi, kuid mingil kombel võiks see emalendur vähemalt vahelduseks mingiks ajakski pildidlt kaduda. Nt. võiks teha sellise üllatava pöörde (Lost ju!), et lihtsalt ei näita seda kuju enam peaaegu üldse nagu suurt hulka teisigi lennukisolnuid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ju siis teised alahindasid neid võsaelanikke,olid kindlad, et nad "meie" omadega kokku ei satu.Teiste inimlikumad küljed pidid ka varem või hiljem väja tulema. Kardan , et vähesed pidasid neid energiaolenditeks, näiteks. Samas ma ei usu, et kogu kollektiivi taust Julieti taoline on.
8/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group