Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 4x20 "The Last Man"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
12%
 12%  [ 1 ]
9
75%
 75%  [ 6 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
12%
 12%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 08, 2008 1:49 pm    Teema: SGA - 4x20 "The Last Man" Vasta viitega

Sheppard naaseb Teyla otsingult Atlantisele ning leiab linna tühjana, vooluta ja ookeani asemel suure kõrbe

Alguses ma arvasin, et tegu pole Atlantisega, õnneks eksisin... Mu meelest oleks nad pidanud minema sama rada pidi mis "1969" läks, aga ka "praegune" lahendus oli suht koht hea, kuigi ebaloogiline. Millegipärast arvasin, et Sheppard jääb tulevikku kinni ja alles järgmises osa leiab kodutee... Selline lõpp lihtslat oleks olnud ettearvatav, aga võta näpust... Tegelik lõpp ei olnud üldse aimatav, täiesti ootamatult tuli. Tegelikult jättis episoodi ülesehitus just mulje, et saada see lõpukaader kuidagi kätte, sest ajasreisimisel tegelikult ei olnud ju mingit otsest seost sellega, nad oleks võinud sama hästi vihje saada selle laokohta ja lõpp oleks ikka sama olnud...

Flashbackid olid kangelaslikud, eriti Rononi ja Sami ohverdused...
PS! Uue laeva nimi on Phoenix ja ka see on Daedalus-klass. Maal polegi vaja uut klassi looma hakata, sest see on juba täiuslik. Kuigi jäi mõistetamatuks, miks Sam põgenes teise Hive'i eest? Kui Apollo ja Daedalus said Replikaatorite vastu, siis Hive vastu saamine pole pooltki nii keeruline, või on? Mulle tundus nagu esimese möödalennuga võttis ta ühe maha, seega poleks olnud ju probleem teine ka maha võtta? Samas oleks see jälle tähendanud, et inimestel on kõige võimsamad relvad ja keegi nende vastu ei saa ning põnevus oleks kadunud....

Egas muud kui 9 puntki tuleb ära, jään suve ootama.


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 09, 2008 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt samuti 9 punkti. Päris kümmet ei taha anda, sest see natuke jäi puudu, mida mina täispunktide väärilistelt episoodidelt ootan. Sellegi poolest oli episood väga etteaimamatu sisuga. Smile

Sheppardi tulevikku saatmine ja tagasitulek polnud iseenesest nii erilised asjad, kuid episoodi üldine ülesehitus oli. McKay hologramm olu super idee, sest selle kaudu saime väga loogilisel viisil teada mis pärast Sheppardi kadumist juhtus. Minu arust oli see jutustus väga põnevalt üles ehitatud.
Siiski veidi kummalisena tundub asjaolu, et Sheppardi kadumine ja Teyla lapse Michaeli kätte langemine sellise katastroofilise pöörde galaktika saatusesse tõid. Eks näis kuidas siis uues hooajas olukorda päästma hakatase, kuid hologrammi jutustuse järgi tundus küll tulevik igat pidi pime.

Mis puutub aga episoodi lõppu, siis see pööras kõik pea peale ning muudab ühtlasi keerulisemaks varasema kommenteerimise. Kas tõesti said siis kõik need inimesed surma, kõige olulisemad tegelased sarjas? Shocked
Sellisel juhul ootaks meid viiendas hooajas uus meeskond, kuid miski pärast arvan, et siin on kolm võimalust:
A. Kõik nad beamiti Daedaluse poolt majast välja enne seda kui see kokku kukkuda jõudis või jäid nad lihtsalt rusude alla kinni.
B. See, mis juhtus, pole õige reaalsus ning Sheppard on ikka veel tulevikus.
C. Keegi saadab Sheppardile holorgammi näol tulevikku uue teate, milles ütleb, et sinna Michaeli hideouti minek on viga. Razz

Ei tea kas asi üldse nii läheb, aga igal juhul mõtteainet andis lõpp palju ja selle eest suur kiitus tegijatele. Jään huviga järgmist osa ootama. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 20, 2008 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav oli vaadata ka pessimistlikku varianti tuleviku universumist. "Teadagi" surid peategelased kangelaslikult, aga nenede surm iseenesest jättis neist mulje kui inimestest mitte kui koomiksi kangelastest. Lõpuski polnud happy endi. Näpuga huumorit ka ja midagi rohkemat ei osanudki ma oodata.
10/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group