Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 4x05 "Travelers"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
30%
 30%  [ 3 ]
9
30%
 30%  [ 3 ]
8
30%
 30%  [ 3 ]
7
10%
 10%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 27, 2007 9:02 am    Teema: SGA - 4x05 "Travelers" Vasta viitega

Grupp rändajaid võtab Sheppardi kinni, et too aitaks neid

Ma annan kohe 9 punkti ära. Idee pole just uus, olen kindlasti kusagil sama asja kohanud. Kaudselt on isegi BSG sama: grupp inimesi rändab laevades ja põgenedes vaenlase eest.
Hetkel pole eriti aega rohkem kommenteerida. Mulle see episood meeldis.

_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Okt 27, 2007 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei ole veel vaadanud, aga minu jaoks on siin üks tõmbenumber Jill Wagner. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 28, 2007 11:35 am    Teema: Vasta viitega

Panin selle osa eest 7 punkti, idee oli norm, aga rakendus jättis kuidagi soovida, oleks andnud kidlasti midagi paremat välja pigistada. Mul ei olnud selle osa vastu midagi, aga köitvaks ma seda osa ei nimetaks.

Leian, et kui sellist igivana teemat kasutada(mees ja naine koostöötavad kui on vaja, aga muidu ajavad oma agendat) võiks seda veidi paremini välja mängida, ületada eeelmised või siis vähemalt olla samal tasemel, aga seekord jäi asi nõrgaks.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Okt 28, 2007 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mina andsin 8 punkti. Larrin oli minu arust huvitavam tegelane, kui 90% teisi karaktereid, keda tiim oma missioonidel kohtab nii, et jäin rahule täiesti. Avastasime ju ka uue rassi Pegasuse galaktikas (ja isegi üpris huvitava).
Mind on aga täiesti närvi ajanud see et, Wraithid on muutunud Pegasuse galaktika luuseriteks. See on tõsi. Nad pole hirmsad olnud sellest ajast peale, kui Daedalus esimest korda Atlantist kaitsma tuli ja nad panid Wraithid uskuma, et Atlantis hävis tuumaplahvatuses. Peale seda on Wraithid täiesit mõttetuks muutunud. Igas osas (kus Wraithid on), võetakse tiim kinni ja siis nad põgenevad jälle ära. Ja kas oleks saanud midagi nõmedamat teha, kui anda Wraithidele võime seda elujõudu inimestele tagastada. See oli küll viiimane piisk ja tagajärgi saime just selles osas näha (Wraith andis Larrinile elujõu tagasi). Wraithidel oli nii palju potentsiaali, aga SGA tegijad pole sellest vist kunagi aru saanud. Nad pole enam isegi SGAle võrdväärsed vastased. Nüüd veel pealekaubaks on nad sõjas Asuranitega (ei saa aru, miks vahetati see nimi 'replikaatorite' vastu välja. Nad ei ole replikaatorid) ja saavad nende käest peksa. SG1el läks Goa'uldide hävitamiseks 8 hooaega ja alati oli selline ohutunne. Näiteks Anubis, kui ta hävitas Abydose või Apophis, kes oli eriti ähvardav esimestes hooaegades. Miks on nii lahedad elukad nagu Wraithid muudetud sellisteks nõmedikeks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 29, 2007 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti ka minu poolt.

Kuigi tuleb nõustuda eelkõnelejatega, et mitmed ideed olid kusagilt mujalt laenatud ning midagi sisuliselt uut episood ei pakkunud, vaatasin ma seda suure huviga. Mõni osa lihtsalt töötab, polegi midagi erilist vaja, et asi põnev oleks.
Parim asi oli kahtlemata see, et mängu toodi uus rass (noh, tegelikult vist siiski inimesed), kellel on kõrgel tasemel tehnoloogia. Sarja varasemat kulgu vaadates poleks sellist käiku üldse oodata osanud. Tundus, et geniid on Galaktika kõige kaugemale arenenud inimesed. Lisaks oli nende laevade disain väga hea (näitas just väga hästi kulumise märke) ning nad ise olid veidi keerulisema olemusega kui meie omadele vastanduvad tegelased üldiselt on (nagu siin ka mainiti). Larrin oli mitmetahuline tegelane ning selle eest suur kiitus.
Vahelduseks oli tore näha ka veidi pikemaid kosmosestseene, mida viimasel ajal Atlantises ilmselt rahalistel põhjustel eriti rikkalikult ei kasutata.
Võibolla oleks episoodi veelgi paremaks teinud ka veidi pikem kestvus, 40 minutit lihtsalt ei olnud minu arust piisav. Ja jällegi ideedes midagi ainulaadset polnud, aga kahe episoodi materjali oleks kenasti kokku saanud.

Mis puutub SinkaVonka arutlusse, et wraithid on mõttetuks muutunud, siis pean suures osas nõus olema. Juba pikka aega saavad nad alati peksa ning jääb tõesti mulje, et nad polegi enam mingi oht. Kuid eks kõik see tuleneb ka asjaolust, et tegu on ikkagi juba kokku Stargate'i 14. hooajaga ning uusi lahendusi ei suudeta enam eriti tihti välja mõelda.
Kui tagasi vaadata, siis tegelikult oli ka Stargate SG1's Goa'Uldidel ikkagi üldiselt peksupoiste maik küljes, O'Neillil polnud üldiselt probleemi 30'ne jaffa kiire tapmisega oma P90 kaudu. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 29, 2007 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Mis puutub SinkaVonka arutlusse, et wraithid on mõttetuks muutunud, siis pean suures osas nõus olema. Juba pikka aega saavad nad alati peksa ning jääb tõesti mulje, et nad polegi enam mingi oht. Kuid eks kõik see tuleneb ka asjaolust, et tegu on ikkagi juba kokku Stargate'i 14. hooajaga ning uusi lahendusi ei suudeta enam eriti tihti välja mõelda.
Kui tagasi vaadata, siis tegelikult oli ka Stargate SG1's Goa'Uldidel ikkagi üldiselt peksupoiste maik küljes, O'Neillil polnud üldiselt probleemi 30'ne jaffa kiire tapmisega oma P90 kaudu. Very Happy


Okei, aga Goa'uldidele anti väheamlt häid episoode. Näiteks kõige esimene, kus Sha're ja Skaara võeti sümbiootide poolt üle. Ma isiklikult leian, et see esimene osa oli ehk üks kõige negatiivsemaid (heas mõttes) episoode üldse. Peale selle hukkus Kawalsky teises osas tänu sümbioodile ja pandi paika asjaolu, et Goa'uldi sõmbiooti on pea võimatu inimorganismist eemaldada. See pani kohe alguses paika, et Goa'uldid on tõsised vastased (ja ma ei tea miks, aga miskipärast ma hoolisin nendest kolmest tegelasest). Siis oli kohe esimeses hooajas see alternatiivuniversumi osa, kus Jackson satub Maale, mis on peaaegu täielikult Apophise poolt hävitatud. See episood andis samuti SG-1 pahalastee juurde. Ja üks minu lemmikepisoode on 6. hooaja viimane, kus Anubis hävitab Abydose, mis toob meid lausa tagasi filmi juurde ja lõpetab selle tegevusliini lõplikult. Väga hea oli ka see, et me endiselt ei teadnud kui võimas Anubis ikkagi on (näiliselt oli ta Danielist jagu saanud kuigi ta ka ise ütles, et see ei olnud tema tegu).
Wraithidele pole aga peaaegu ühtegi sellist võimalust antud. Nad pole kunagi kedagi tapnud, kellest meil tõeliselt kahju oleks (näiteks Janet sai SG-1es lahignus surma). Nende laevad üldjuhul suckivad, nende käsirelvad mugavalt ei tapa (selleks et hiljem oleks oma ohvrid võimalik elusalt "ära süüa") ja nad mökutavad alati oma vangidega nii kaua, et neil (SGA tiimil) tekiks võimalus põgeneda. Kusjuures Wraithidel on vangide pikaajaliseks elushoidmiseks vähem põhjust (on nende põhimine eesmärk ju toit). Mulle meenub mingi Athosialase dialoog esimesest osast. Ta ütles umbes, et Wraithidel ei ole vaja anda seletusi ja nad ei pea enda tegusid põhjendama. Vaat seda tahtsin mina näha. Hea aspekt oli ka see, et Wraithidel on ühtne liit erinevalt Goa'ulididest. Aga siis hiljem mindi sama vana rada pidi ja avaldati, et nad siiski sõdivad ka omavahel, ka neil on oma liidud jne jne. Peale selle on paha asi see, et meil pole Wraithi juhte ka eriti, kõik on nii anonüümsed. Minu arust oleks see olnud just hea võimalus panna pahalaste eesotsa naine (Wraith Queen). Kui oli vaja Carson ära tappa, kas ei oleks võinud Wraithid seda teha? Hea võimalus Wraithidesse uut elu süstida, aga ei. Ma ausalt usun, et mina suudaksin neid olendeid paremini realiseerida, kui praegused stsenaristid. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 25, 2007 6:34 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle osa meeldis. See uus "rass" oleks võinud natuke ebamaisem olla. Mingi salapära oreool oleks neile ära kulunud. Muidugi sai Sheppard seekord ka huvitava mitmetahulise vastase, keda arvatavasti veel kohtame.
9/10.
SinkaVonka:
Tsiteerin::
nad mökutavad alati oma vangidega nii kaua, et neil (SGA tiimil) tekiks võimalus põgeneda.

Nii teevad peakõik pahalased pea kõigis sarjades/filmides, ka goa`uldid. Siit tuleneb, et kui sa oled kurja poolel pead sa ka parajalt loll olema (õnneks on ka erandeid).
SinkaVonka:
Tsiteerin::
Kusjuures Wraithidel on vangide pikaajaliseks elushoidmiseks vähem põhjust (on nende põhimine eesmärk ju toit).

Noh, vaevalt wraithid sahvri mõistet kasutavad, aga mõte jääb samaks. Kui toitu vähe tuleb seda ratsionaalselt kasutada.
SinkaVonka:
Tsiteerin::
Hea aspekt oli ka see, et Wraithidel on ühtne liit erinevalt Goa'ulididest

Minu meelest oli see just goa`uldide plussiks, mitte küll sõjalise võimsuse koha pealt. Nad olid huvitavamad vastased.
SinkaVonka:
Tsiteerin::
Peale selle on paha asi see, et meil pole Wraithi juhte ka eriti, kõik on nii anonüümsed

See on tõesti suur puudus. Hall mass pole kunagi huvitav, eriti pärast nende muutmist Pegasuse sõjalisteks äpudeks.
Trekranger:
Tsiteerin::
Kui tagasi vaadata, siis tegelikult oli ka Stargate SG1's Goa'Uldidel ikkagi üldiselt peksupoiste maik küljes, O'Neillil polnud üldiselt probleemi 30'ne jaffa kiire tapmisega oma P90 kaudu.

Õigust räägid. Tegijad vabandasid seda goa`uldide üleoleva suhtumisega jaffadesse, nagu kahurilihasse. Üpris levinud suhtumine väejuhtide seas.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group