Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Total Recall 2070

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 16, 2007 9:56 pm    Teema: Total Recall 2070 Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Total_Recall_2070
http://www.imdb.com/title/tt0159920/

Total Recall 2070 on sari, mis põhineb kirjanik Philip K. Dicki teostel ja räägib lähitulevikust.

Minu jaoks oli Total Recall üks kategooriasse "algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama" kuuluvatest sarjadest, s.t. esimesed episoodid ei tekitanud minus erilist huvi ega põnevust, kuid mida aeg edasi, seda rohkem hakkas mulle kohale jõudma, kui hea see sari tegelikult on. Total Recall 2070 üheks põhiliseks eripäraks on tume atmosfäär, seda nii kaudses kui otseses mõttes. Päevavalguses filmitud kaadreid terve sarja jooksul peaaegu ei olnudki, kui mõni üksik koht välja arvata. Selle juures ei mõjunud sari siiski üleliia depressiivsena nagu mõningad uuemad sarjad nagu BSG uusversioon. Alles tagantjärele olen ma seda sarja tõsiselt hindama hakanud.
Oma nime võtab see sari küll tuntud Arnoldi-filmilt, kuid nagu ka üldiselt arvatakse, on Total Recall palju-palju sarnasem filmile Blade Runner, mis põhineb sama kirjaniku teisel jutul. Filmiga Total Recall seovad sarja pigem vaid pinnapealsed asjad nagu kolooniad Marsil ja masinad, mille abil saab läbi elada erinevaid sündmusi ja neist mälestusi tekitada, kuid kogu üldine tegevustik, eriti just androide puudutav probleemistik, on tunduvalt sarnasemad Blade Runnerile.

Tegelastest. Peategelased olid siis uurija David Hume ja tema abiliseks määratud android Ian Farve. Kuigi Hume polnud ehk kõige huvitavam tegelane telemaastikul, oli ta siiski väga omapärane. Tema põhiliseks tunnuseks oli see, et praktiliselt igal pool näis ta kuidagi eemalolevana ja mitte eriti osavõtlikuna. Sellest jutust võiks nüüd jääda mulje, nagu ei võtnuks näitleja Michael Easton oma rolli eriti tõsiselt, kuid nii see siiski sugugi ei olnud. Oma suhteliselt kinnise ja monotoonse olekuga.
Teadmata päritoluga seninägematult inimlähedane Farve oli natuke põnevam tegelane ning kindlasti ei saa vältida seoste toomist ühe teise tuntud teleandroidiga... Dataga. Wink Sarnasusi oli päris palju ning kindlasti ei olnud need alati ka juhuslikud, sest ma olen päris kindel, et Data oli vähemalt mingis osas Farve'i tegelaskuju eeskujuks.
Teised tegelased nii olulised vast polnud, kuigi Hume'i naisega seonduv tegevusliin osutus ka päris põnevaks.

Sisust. Põhiteemaks oli tehisintellekt ja sellega kaasnevad probleemid. Viimane ja minu arvates ühtlasi sarja parim osa andis olulisi vastuseid, kuid viimastel sekunditel tõstatas ka uue küsimuse. Very Happy Mina juba arvasin, et cliffhangerit õnneks ei tulegi, kuid võta näpust. Igatahes pakkus sari kõvasti mõtlemisainet. Kui kaugele on tark minna tehisintellekti arendamisega? Ja mis juhtub siis, kui see tehisintellekt muutub iseenese olemasolust teadlikuks ning ta otsustab hakata looma teisi omasuguseid? Omamoodi põnevaks muudeti see küsimus ka seetõttu, et tehisintellekt ei osutunud pahatahtlikuks, vaid soovis inimestega rahulikult koos eksisteerida. Küsimus oli pigem selles, et kas inimesed ise on valmis midagi seesugust lubama.


Ootaks arvamusi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
padawan
Kapten


Liitunud: 3 Jan 2006
Postitusi: 144
Asukoht: Maa, vähetuntud planeet Galaktika spiraalharus

PostitusPostitatud: Nelj Jan 31, 2008 9:35 am    Teema: Vasta viitega



"Salatoimikud" mõnikümmend aastat tulevikus ja tulnukateta.
CPB (Citizens Protection Bureau) uurijad David Hume ja tema abiliseks määratud android Ian Farve peavad korda looma maailmas, kus valitsus on tegelikult Konsortsiumi käepikendus. Konsortsiumi põhitegijateks on "Rekall" (võltsmälestused) ja "Uber Braun" (androidid).
Seejuurwes Farve ei mitte tavaline android, vaid justkui mitte kusagilt tekkinud alfa prototüüp, kelle taolise loomiseks ei ole (teadaolevalt) kellelgi tehnoloogilist taset.

Enterprise kirjutas:

Põhiteemaks oli tehisintellekt ja sellega kaasnevad probleemid.


Vaidleks vastu.
Tehisintellektil oli küll oma osa, kuid üldisel oli sari minu arvates pigem hoiatus: milliseks muutub maailm, kui lasta kõiksugu mustadel uuringutel ja dr. Mengels'itel kontrollimatult vohada; ning kui DNA, tehismõistuse ja inimese aju kallal surkivatel asutustel on piisaval võimu oma tööõnnetuste kinnimätsimiseks.

Millegipärast valmis sarjast ainult üks hooaeg.
10/10
_________________
Armasta oma vaenlasi - kas või selleks, et neile närvidele käia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group