Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Wars: The Clone Wars (2008-2013)
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Wars
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 27, 2011 10:55 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüdseks mul esimene hooaeg lõpuni vaadatud ja tuleb tunnistada, et nende 22 episoodi jooksul jõudis The Clone Wars mulle järjest rohkem meeldima hakata. Jään endiselt selle juurde, et sari on suhteliselt lihtsakoeline, kuid selle näol ei ole tegemist hinnangu, vaid pigem fakti konstateeringuga. Sest sõnal lihtsakoeline on eesti keeles kuidagi negatiivne tähendus juures ja seda ma ei pea silmas. Vahel ongi hea vaadata midagi sellist, mis on sisu poolest natuke lihtsam ja must-valgem.

Tegelased joonistusid hooaja jooksul samuti natuke paremini välja, kuigi ei saa öelda, et mingit erilist karakteriarendust oleks toimunud. Anakin on tunduvalt meeldivam tegelaskuju kui filmides ning see suur vastuolu tema isiksuse osas tegelikult siiski suhteliselt häiriv, sest raske on ette kujutada, kuidas ta Osa III ajaks jälle selliseks konstantselt vinguvaks emoks muutus, nagu Dru tabavalt ütles. Obi-Wani oleks tahtnud tegelikult rohkem näha, kui teda näidati, aga samas kiidan sarja selle eest, et keskenduti paljudele erinevatele tegelastele ja seetõttu ei tekkinud ka kellestki tüdimust.

Kui episoodidest rääkida, siis kõige halvem oli minu arvates esimene ehk siis Ambush - Yoda üksinda lihtsalt ei suutnud seda osa välja kanda, rääkimata sellest, et animatsioon oli võrreldes filmi ja järgnenud osadega kuidagi multifilmilik ning enamuse episoodist moodustas suhteliselt mõttetu võitlus, mis minu ettekujutusega Yodast ka eriti kokku ei lähe; temaga ootaks pigem just mingit mõtlikumat ja filosoofilisemat episoodi.
Parimate episoodidena on meelde jäänud Trespass, Innocents of Ryloth ja hooaja viimane episood Hostage Crisis, mis mõjus oma teemakäsitluselt sarja üldisel taustal väga värskendavana ning suutis tähelepanu algusest lõpuni hoida.

Hakkan nüüd vaikselt teist hooaega vaatama ja kui see nähtud, siis kommenteerin jälle. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Reede Jan 28, 2011 12:41 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 27, 2011 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kujutan ette, et nad peaksid vist mingi emotsionaalselt ja füüsiliselt raske katsumuse Anakinile vahetult enne Episode III aja jõudmist ette söötma.
Midagi sellist, mis teda metsikult raputab, ning mis annab talle tundu, et kogu maailm on tema vastu peale Palpatine'i.
Or smth.
Muudmoodi ei ole see küll tõesti seletatav.
Kui nad talle just näiteks mälu- ja isiksusekaotust ei kirjuta Rolling Eyes
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2011 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Olen ka imestanud Anakini "hea" iseloomu üle, kuid nüüd 3. hooaja 15. osas "Overlord pöörati tähelepanu Anakini väljavalitu staatusele ning sellele, et ühel päeval võib Jõud väljuda tasakaalust ning kalduda rohkem tumedale poolele. Anakin pandi raske valiku ette, kas päästa Ashoka või Obi-wan ning ma juba mõtlesin, et kas siis selles osas juhtubki midagi Ashokaga, mis oluliselt mõjutab ka Anakini, kuid ma ei hakka ette ära spolerdama, kes pole veel seda osa vaadanud Smile

Igatahes tegemist on kindlasti pöördelise osaga Anakini edasises karakteri arengus ja loodetavasti edaspidi näeme juba rohkem seda, kuidas ta jõuab sinna, kus ta on 3. osa alguses.

P.S. 14. osas näidati korraks ka Republic Commando't. 3. hooaja alguses räägiti, et neid saab sellel hooajal näha, aga ma loodan, et nende põgus näitamine ei jää viimaseks ning et vähemalt üks osa pühendatakse ka nendele, sest tegemist oleks kindlasti väga huvitava ja kaasahaarava osaga Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 11, 2011 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Sain lõpuks teise hooaja ära vaadatud ja paneks nüüd mõned kommentaarid kirja. Kui Artzz siin enne kirjutas, et teise hooaja nimetuseks oli antud Rise of the Bounty Hunters, siis ma nõustuks, et pearahaküttidele see hooaeg laiemas plaanis kindlasti ei keskendunud ja pigem nimetaks ma teist hooaega kui Transformation ehk siis transformatsioon, mis minu arvates seisnes nii tegelaste kui ka üldise olukorra märgatavas muutumises. Eeskätt võib siin viidata karakteriarendusele, mille puudumise üle olen ma varem siin teemas kurtnud ning pean põhiliselt silmas Anakini. Eriti mõjuv oli selles mõttes juba Artzzi poolt viidatud episood, kus Anakin kasutas piinamist ning teisest küljest käitus ta mõnel üksikul juhul ka vinguvana, kui näiteks kurtis, et kunagi ei tehta midagi nii, nagu tema tahab. Teisest küljest toimusid märgatavad muutused ka Vabariigis ning on näha, et vaikselt hakkab see kooslus "tänu" kantsler Palpatine'i tegevusele liikuma just selles suunas, mis lõpuks Impeeriumini välja viib. Kuigi ausalt öeldes pani kantsleri käitumine mind tihti mõtlema, et kuidas jedid ei suuda A-d ja B-d kokku panna ning näha, et Palpatine'il on tegelikult kurjad plaanid.

Konkreetselt parimat episoodi on teisest hooajast minu arvates raske nimetada ning tase tundus üldiselt kõrgem ja ühtlasem kui esimeses hooajas. Võib-olla nimetaks eraldiseisva meeldejäänud loona episoodi Lightsaber Lost, kus padawan Ahsoka sai noorele jedile olulise õppetunni ning pikematest lugudest Mandalore'i triloogiat, mis heitis muuhulgas natuke valgust Obi-Wani minevikule.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Dru
Nooremleitnant


Liitunud: 11 Jan 2011
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 11, 2011 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Viimane osa oli igatahes äärmiselt intrigeeriv.
Ma lähemalt ei räägi, mis toimus, jätan selle kõigile enda avastada.

Küll aga olen mina äärmiselt sillas ning ei suuda järgmist osa ära oodata.
Mis tõenäoliselt Murphy moodi räägib oopiski millestki muust, aga lauda kraabin ma ikka ning tahan juba järgmist osa. Dancing
_________________
It's not enough to simply survive. You have to be worthy of survival.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2011 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik seni näidatud 18 kolmanda hooaja episoodi on mul nüüd nähtud ja peab ütlema, et võrreldes algusega oleks see nagu kohe päris teine sari. Kvaliteedis on minu arvates edasiminek olnud tohutu ja eriti just lugude poolest, kuigi ka tehniline tase tundub kõrgem.

Siin kaks eelkõnelejat on juba viidanud Mortise triloogiale, mis minu arvates oli kindlasti parim story, mis selles sarjas räägitud on. Seal toimunu oli nii sügavalt seotud kogu Tähesõdade mütoloogia ning Anakini tegelaskuju edasise kujunemisega ja ütleks, et just selliseid lugusid ma ootasin ja ootaks ka rohkem. Võib-olla tõesti liikus Anakin kraadi võrra lähemale oma Osa III-st tuntud karakterile, kuid samas on ikkagi raske ette kujutada, kuidas ta nii alla käis. Very Happy

Hooaja esimene episood on samuti üks nendest, mis mulle positiivselt meelde jäi, sest erinevalt tavapärasest ei olnud see eriti actionile keskendunud ja rääkis suhteliselt liigutava loo kloonidest. Samuti meeldis mulle hästi episood Heroes on Both Sides, mis tutvustas lähemalt separatiste ja mõnes mõttes näitas, mida tulevik toob. Meie vaatajatena seda teame, aga tegelased ei tea ja see muudabki kogu sündmustiku ja nende tegevuse jälgimise eriti põnevaks.

Ootan ka huviga järgmist osa, praegu peaks veel ainult neli osa näidata olema enne hooaja lõppu.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 24, 2011 10:31 am    Teema: Vasta viitega

Ma siiski ootan veel, et saaks näha Republic Commandot ja eriti lootsin neid näha viimasest näidatud osast The Citadel, mis oli paljutõotav, kuna tegemist pidi olema vallutamatu kindlusega, aga pidin siiski pettuma, kui RC'd seal ei kasutatud.

Kindlasti tasub veel oodata, mis siis lõpuks Ashokaga juhtub või edasi saab, et teda enam 3. episoodis ei olnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Märts 13, 2011 4:49 am    Teema: Vasta viitega

Ja ainult kaks osa ongi veel kolmandat hooaega näidata jäänud. Aga nagu öeldakse, kõik hea saab kord otsa. Sedapuhku õnneks siiski ainult kuni sügiseni. Very Happy

Peaks ütlema, et seni viimane näidatud ja järjekordse triloogia lõpetanud osa, Citadel Rescue, oli vägagi hea ja meeldejääv. Eriti just visuaalid olid täiesti hämmastavad ja isegi selle sarja kohta minu arvates enneolematult head. Pean silmas eeskätt kosmoselahingut planeedi kohal, aga üldine art direction on äärmiselt kõval tasemel. Aga sisuliselt oli selles triloogias ehk enim meeldejääv ja ka tulevikku ettekuulutav minu jaoks Anakini ja Tarkini vaheline dialoog. Tore, et see Osa IV-st tuttav tegelane sisse on toodud. Smile

Mis Ahsokasse puutub, siis ma igatahes väga loodan, et ta surma ei saa, aga kuna väidetavalt pidi see sari kestma vähemalt 100 episoodi ehk 5 hooaega, siis niipea me sellele küsimusele ilmselt konkreetset vastust ei saa. Kuigi ma ei imestaks, kui sellel lõpplahendusel oleks midagi tegemist eelnenud triloogiaga, kus Ahsoka vahepeal tumeda poole mõju alla sattus.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2011 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Mis Ahsokasse puutub, siis ma igatahes väga loodan, et ta surma ei saa, aga kuna väidetavalt pidi see sari kestma vähemalt 100 episoodi ehk 5 hooaega, siis niipea me sellele küsimusele ilmselt konkreetset vastust ei saa. Kuigi ma ei imestaks, kui sellel lõpplahendusel oleks midagi tegemist eelnenud triloogiaga, kus Ahsoka vahepeal tumeda poole mõju alla sattus.


Järgmise osa nimi on Padawan Lost... ei tea, kas siis nüüd juhtub Ashokaga midagi - kindlasti juhtub Smile aga kas ta ka tõesti surma saab, seda saab näha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Järgmise osa nimi on Padawan Lost... ei tea, kas siis nüüd juhtub Ashokaga midagi - kindlasti juhtub Smile aga kas ta ka tõesti surma saab, seda saab näha.


Juhtus küll ja asja lõpplahendus jääb ilmselt järgmisse ossa või veel kaugemale, aga ma millegipärast sügavalt kahtlen, et sellest tema lõpp saab. Very Happy Episood ise oli jälle hea, eriti visuaalse külje pealt, kuigi mind natuke torkis see, et Anakin&Co olid seekord ootamatult kergelt valmis Ahsokat maha kandma.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2011 7:19 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmas hooaeg on nüüdseks läbi saanud. Viimane osa jätkas eelnenud episoodis alanud tegevusliini ja viis selle oodatult õnneliku lõpuni. Chewbacca mängu toomine oli minule Tähesõdade-huvilisele muidugi meeldiv lüke, aga episood ise jäi minu arvates natuke lahjaks. Põhimõtteliselt oli tegu sellise tüüpilise "õpilase iseseisvumise" looga, mis ei pakkunud midagi tavapärasest erinevat. Loodaks siis vähemalt, et see avaldab järgmises hooajas mõningast mõju Ahsoka ja Anakini omavahelisele läbisaamisele ja ehk ei vaata Anakin teda enam kui täielikku amatööri. Tehniline külg oli episoodi juures taaskord suurepärane.

Hooaeg ise oli seni kolmest parim, ütleks mina. Sari on muutunud natuke tõsiseltvõetavamaks ning lood ja teemakäsitlus sügavamaks ning põnevamaks.


Ka neljanda hooaja tulek on kinnitatud:
Tsiteerin::
Impressive though it may be, the Season Three finale is still just a stepping stone in the show's ongoing evolution -- a jumping off point as The Clone Wars kicks into hyperdrive.

"These finale episodes are among the best we've produced, and it's only going to keep getting better," says Filoni. "This is what audiences can expect to see in Season Four. There's still a big galaxy out there."

Star Wars: The Clone Wars Season Four will launch on Cartoon Network this fall.

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2011 8:02 pm    Teema: Vasta viitega

Tõesti, Kloonide Sõja iga hooaeg on läinud aina paremaks ja kuna sari on nii kaua vastu pidanud, siis on olnud ka võimalus arendada tegelasi ning nendega paremini tuttavaks saada.

Kuna neljas hooaeg on tulemas, siis ei olnud vast tõesti mõtekas Ashokat lavalt kõrvaldada, kuid pisike pettumus on siiski, et neil üldjuhul asjad ikkagi laabuvad liiga lihtsalt. Võibolla tundub see veidi tundetult, kuna protsessi käigus saavad kõrvaltegelased ikkagi hukka ja see mõjutab kindlasti ka peategelasi, kuid siiski.

Aga ega midagi, kui tuleb oodata sügist, et saaks hakata 4. hooaega vaatama ja loodetavasti läheb kõik ainult põnevamaks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Sept 19, 2011 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

Eelmisel reedel algas siis sarja neljas hooaeg ja nagu tavaks hooaja alguse puhul, näidati kaks osa. Smile

Visuaalselt oli episood suhteliselt võimas ning veealune setting oli üsnagi uudne. Sisu poolest kahjuks hooaja algus niisama hea minu arvates polnud, sest palju oli kummalisi ja ebaloogilisi kohti, nt miks Anakin oma kiivrit jõu abil tagasi ei tõmmanud jne. Rääkimata sellest, et Mon Calamari prints oli äärmiselt tüütu tegelane ja kahju, et teda kohe maha ei löödud. Very Happy Aga noh, samas see oli ehk hea võimalus Ahsokal padawani rollist korraks välja astuda ja ise nõu jagada.

Seega, kes veel ei teadnud, hakake vaatama. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Sept 30, 2012 1:07 pm    Teema: Vasta viitega



Eile algas sarja 5. hooaeg, alapealkirjaga Army of Revenge (treiler 1, treiler 2, Comic Con 2012), kuid seekord ainult ühe osaga, mitte kahega nagu eelmistel kordadel on olnud. Sellel hooajal näeme lõpuks kauaoodatud Republic Commandot, Mandaloriani sõda ning Darth Maul astub vastu Darth Sidious'ile.

Esimeses osas püüab Darth Maul enda poole meelitada piraate, et ajada kokku oma väike eraarmee, millega astuda vastu Obi-Wan Kenobi'le. Peaks ütlema, et Star Wars'ile kohaselt oli episood täis igasugust kärtsu ja mürtsu, laserrelvade kiired vihisesid mööda ning valgusmõõgad välkusid. Sisuliselt midagi konkreetset vaatajale ei antud, kuid sellega pandi siiski alus kogu hooajale, mis keskendub seekord peamiselt Darth Maul'ile ning tema kättemaksule Obi-Wan Kenobi vastu.

Igatahes treilereid vaadates tõotab see hooaeg olema siiani kõige suurejoonelisem ja kindlasti on mida vaadata, nii et jään huviga ootama järgnevaid osasid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Wars Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group