Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Battlestar Galactica (2004)' 2. hooaja arutlusteema
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 08, 2006 4:47 pm    Teema: Vasta viitega

Oi jah, lõpp oli väga hea. Ootan väga järgmist osa Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Jan 08, 2006 10:21 pm    Teema: Vasta viitega

2x11 "Resurrection Ship"

Kui aus olla, siis valmistas väikese pettumuse. Näitlemine oli kuidagi paigast ära. Aga mida edasi, seda paremaks läks. Lõpp oli väga hea.

8/10.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

2x12 "Resurrection Ship 2"

Tavaliselt ma ei ole BSG episoode eraldi kommenteerinud, kuna pean seda sarja rohkem tervikuks, mida on hea hooaja järel hinnata, kuid seekord oli tegu lihtsalt nii hea osaga, et enam ma seda teha ei saa. Lisaks tähistas see episood ühe pika loo lõppu ning nüüd hakkab sisuliselt järgmine peatükk.

Eriti meeldis mulle episoodi juures see, et ei Gain ega ka Adama, ei viinud oma algseid plaane ellu, sest see näitas, et inimene on ikkagi võimeline rohkemate hüvangu nimel enda omaga riskima. Samuti on see märkimist väärt, et selline sündmuste käik tuli üllatusena, kuna oli selge, et tegelikult pole teist väljapääsu, kui nö. 'kodusõda'. Huvitav on nüüd näha, mida tehakse Gaini tapnud Cyloniga ja kas ta üldse kätte saadakse. Razz

Teine episoodi suur pluss oli kestev pinge, mille laadset pole ma tegelikult veel ühegi BSG episoodi ajal tundnud. Alati on BSG huvitav olnud, kuid seekord näitas sari ennast kahtlemata parimast küljest. Lisaks oli episoodis näitlejatöö enneolematult kõrgel tasemel, peaaegu kõigi peaosaliste näol. Eriti tuleks muidugi mainida Pegasuse XO'd ja Starbucki saatuslikul momendil, nende näitlemine oli väga kaasakiskuv. Cool

Tore oli ka lõpp, sest olgem ausad, selline kogenud ohvitser nagu Adama peaks olema Admiral ning tema kapteni staatus oli mulle juba algusest peale üllatus, seega tema Admiraliks tegemine oli super idee, annab tema tegelasele veel veidi jõudu juurde. Wink

Seekord on isegi osale hinnet väga raske panna, sest 10/10 selle väärtust minu silmis isegi päris ei kata, tipptase!
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 10:57 am    Teema: Vasta viitega

Päris hea episood oli, aga kuidagi laiali valguv... Korra oli tegevus enne rünnakut, siis juba rünnak käis jne. Eriefektid olid tasemel, väga ilus oli Pegasuse ja Galactica rünnak Cylonite laevadele.
Lõpp oli super Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 12:11 pm    Teema: Vasta viitega

2x12 "Resurrection Ship, 2. jagu"

Da bitch is dead! Yeaaahh Laughing
Minule valmistas see osa tegelikult kuidagi pettumuse, osutudes tunduvalt antiklimaatilisemaks kui ma oodanud ja lootnud oleks. Eelmise osa lõpus kruviti pinge väga üles, kui nii Adama kui ka Cain üksteist tappa kavatsesid, kuid nüüd ei jõudnud kumbki neist sihile. Minu arvates võeti sellega liiga lihtne rada, et vältida keerulisemaid situatsioone. See, et Gina (nii teda naljaga pooleks tegijate poolt vist nimetati) Caini lõpuks tappis, oli kuidagi mage ja lõhnas selle järele, et tuli lihtsalt leida mingi viis temast vabanemiseks. Et Adama Sharonilt hinnangut küsis, tundus kuidagi väga kummaline, ta oli ju ikkagi Adamat tappa üritanud. Ok, Sharon päästis küll korra laevastiku cylonite käest, aga ikkagi... Pegasuse kolonel hakkas ka argpüksiks ega julgenud käsku täita.
Starbucki kõne Caini matusel ka ei meeldinud, reetur krt. Very Happy Kuigi tegelikult võis tal ju õigus olla, aga ikkagi...

Mõned head kohad olid ka, näiteks see, kus Helot ja Tyrolit peksma mindi, aga siis kolonel nende tegevuse resoluutselt lõpetas. Küllap ta vist oli tüdinenud Caini juhtimisstiilist, mis hiljem tõukas teda ka ühte teist teatavat käsku täitmast. Nagu juba FLT nimetas, olid eriefektid väga kenad ning tulevahetus cylonite laevade ning Galactica ja Pegasuse vahel oli väga ilus vaadata, tundus kohe kuidagi realistlik, sest suured laevad seisid ikka enam-vähem liikumatult ja olid kohmakad, mitte nagu nt. Star Trekis, kus 500-meetrised laevad teevad samasuguseid manöövreid nagu viperid.

TrekRanger kirjutas:
Huvitav on nüüd näha, mida tehakse Gaini tapnud Cyloniga ja kas ta üldse kätte saadakse. Razz


Kaheldav, et me teda enam kunagi näeme, ta oli ju saladuslikult minema pääsenud. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

Eriefektid olid tasemel, eriti veel Pegasuse ja Galactica suurtükituli cyloni emalaevade pihta. Kosmoselahing tundus realistlik ja oli silmale hea vaadata. Kaks battlestari on küllaltki arvestatav jõud cylonite vastu.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 1:46 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
2x12 "Resurrection Ship, 2. jagu"

i... [i]Pegasuse kolonel hakkas ka argpüksiks ega julgenud käsku täita.

Selles sa eksid...Käsku ei tulnudki...ei kumbaltki poolt.Vaata esimese osa lõppu tähelepanelikult,seal on koodsõnad, mille peale pidi tapatalgud lahti minema...
Lahingut oleks võind ikka rohkem näidata,kuidagi liiga lihtsalt saadi cylonitest jagu... Rolling Eyes Ok, et kaks laeva, aga cylonitel oli ju kah kaks emalaeva+terve seesamuse täis hävitajaid, nii et...see oli nats mage.
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 4:55 pm    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
Enterprise kirjutas:
2x12 "Resurrection Ship, 2. jagu"

i... [i]Pegasuse kolonel hakkas ka argpüksiks ega julgenud käsku täita.

Selles sa eksid...Käsku ei tulnudki...ei kumbaltki poolt.Vaata esimese osa lõppu tähelepanelikult,seal on koodsõnad, mille peale pidi tapatalgud lahti minema...
Lahingut oleks võind ikka rohkem näidata,kuidagi liiga lihtsalt saadi cylonitest jagu... Rolling Eyes Ok, et kaks laeva, aga cylonitel oli ju kah kaks emalaeva+terve seesamuse täis hävitajaid, nii et...see oli nats mage.


Jah, minu viga. Tõepoolest olin selle seiga unustanud.
Muuseas, kas keegi ei arva, et Cain sai aru, et Starbuck teda tapma tuli? Näoilme oli kuidagi selline... ja siis tuli Adamalt see telefonikõne ka veel... Aga kui ta nägi, et Starbuck midagi ei teinud, siis ei andnud ka ise käsku?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 16, 2006 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Muuseas, kas keegi ei arva, et Cain sai aru, et Starbuck teda tapma tuli? Näoilme oli kuidagi selline... ja siis tuli Adamalt see telefonikõne ka veel... Aga kui ta nägi, et Starbuck midagi ei teinud, siis ei andnud ka ise käsku?


Ma arvasin sama, aga arvata võib, et ei saa kunagi teada...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 22, 2006 10:37 pm    Teema: Vasta viitega

2x13 "Epiphanies"

Iseenesest hea osa, aga mitte päris kahe eelmise tasemel.
Põhiteemaks oli siin selgelt president Roslini saatus ning selles osas tekkisid mul kahesed mõtted: see, et ta on surmavalt haige, oli juba ammu teada ning seetõttu olid vaatajad kindlasti valmis selleks, et ta sureb. Nüüd aga leiti mingi imeravim, et ta ellu jätta. Ühest küljest jätab see väga mõruda meki lihtsama tee kasutamise kohta, teisest küljest on mul jälle hea meel, et ta elus on. Parajalt irooniline oli, et ta ise lasi oma pääsemisvõimaluse hävitada.
Baltari lugu käsitleti ka hästi, paistab, et ta päästis Roslini selleks, et mitte endale vastutust võtta. Lisaks meeldivad mulle alati need stseenid, kus ta kujuteldava Sixiga ringi käies endale piinlikkust valmistab. Very Happy
Ja mis jutt see nüüd inimkonna päästmisest oli, kui enne tahtsid cylonid kõik inimesed maha tappa? Väites, et inimesed ei vääri elu?
Rahupooldajate kamp tundub väga kahtlane, eriti arvestades, et Gina seal osaline on ja nüüd said nad veel tuumapommi ka... brr.... Iseenesest muidugi loogiline, et sellises olukorras niisugused rühmitused tekkida ja võivad ja hea, et seda teemat kasutati.
Annan siis 8/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 23, 2006 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

23:00 Lahingulaev Galaktika

Sarnaselt Star Trekile käsitleb ka see sari igavest võitlust hea ja kurja vahel. Kadunud on tehnilised ja mittemidagiütlevad kaklused, mis on asendunud sügavama galaktika-uurimisega.
» Järgmiste osade sisututvustus

http://www.kava.ee/index_tv.php?view=kavad_eesti&tvcid=&d=02&m=02&y=2006&tvid=1056938#1056938

Niiet võib teema uuesti avada mu meelest ja alafoorumit ma requestiks uuesti Razz

edit: tegelt ei saa seda vist väga tõsiselt võtta, sest tv3 enda kodukal pole midagi
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 23, 2006 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav-huvitav. Millegipärast jääb tutvustusest mulje, et tegu on vana sarjaga...
Ja ei tahaks uskuda, et seal kavas ka otse näkku valetatakse.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 23, 2006 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Huvitav-huvitav. Millegipärast jääb tutvustusest mulje, et tegu on vana sarjaga...
Ja ei tahaks uskuda, et seal kavas ka otse näkku valetatakse.


Arvan et see selgub lähipäevil, sest kohe peaks ka telekava tulema ju.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Battlestar Galactica tuleb tõesti TV3-e. http://www.tv3.ee/index.phtml?page_type=document&document=65935
2. veebruaril 23.00 on mini-seriesi ehk 3-tunnise piltoofilmi esimene pool.(1h 30 min)

Valmimisaastaks on TV3 pannud 2003. Tegemist on uue sarjaga. Kuigi olen näinud kõiki osi, mis siiamaani tulnud on(kaasarvatud mini-series) on ikkagi hea et TV3 näitama hakkab. Ma alguses kartsin et häkki hakkavad nad näitama alates esimesest episoodist ilma mini-seriesita, sest siis on raske vaatajatel asjaga kaasa minna. Õnneks see ei ole nii. Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 24, 2006 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ehk olenes see mu tujust vaatamise hetkel, kuid mulle miskipärast 2x13 meeldis vaat et rohkemgi kui eelnenud 2 osa (mis olid ka siiski väga head), kuigi oli paar küsitavat kohta. Episood oli hästi emotsionaalne ja ma olen avastanud, et just see lähebki mulle viimasel ajal peale. Tegelikult see emotsionaalsus oligi üks peamisi põhjusi, miks BSG mulle juba pilootosast saati meeldima hakkas.
Baltar, kes kaalus siiamaani inimeste ja cylonite vahel, on nüüd vist lõplikult oma poole valinud. Miskipärast ma usun, et see tuumapomm leiab peagi tee Pegasuse pardale.
Kahjuks on teises hooajas aina vähem teemaks tulnud cylonite plaan ja iidsetes ürikutes kirjapandu, mis tekitab küsimuse, kas see plaan veel üldse käigus on? Seda enam, et president nüüd ära ei surnud, nagu lubati nendes ürikutes. Kuna ma ise usun saatusesse, siis võib öelda, et see teema kõditas eriti mu meeli, nüüd aga olen veidi pettunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 27, 2006 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Seoses BSG alafoorumi avamisega jääb see teema hetkel 2. hooaja episoodide aruteluks. Esimese hooaja episoodide teemadel hakkame mõtteid vahetama iganädalaste teemadega. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

2x14 "Black Market"

See episood meenutas mulle oma olemuselt teatavaid vana sarja episoode. Kõik see baarides komberdamine lihtsalt oli nii nostalgiline. Razz Üldiselt oli huvitav Lee mineviku kohta natuke uut teada saada, aga midagi väga põnevat kahjuks polnud, eriti loo pealiini seisukohast.
Häiris see, et Fisk maha löödi. Niimoodi saadakse juba kõigist tutvustatud Pegasuse kõrgematest ohvitseridest lahti; paistab, et seda tehti eelarvelistel põhjustel, et näitlejale mitte rohkem maksta. Kahju, et rahuliikumisest midagi polnud.

7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Ka minu meelest oli algus igav ning edasi ma ei vaadanudki. Ei olnud huvi.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Langus oli ilmne võrreldes eelmiste osadega, kusjuures nii iseseisvat osa nagu ei mäletakski. Iseseisvat selles mõttes, et sel polnud suurt pistmist ei eelnenud osadega ega tõenäoliselt ka järgnevatega. Imelik ja kuidagi kunstlik tundus ka see, kuidas sisse lükati äkki see Lee ekstüdruku teema. Kõige huvitavam osa oli vast see, kuidas president, teades (samas varjates seda teadmist), et Baltaril oli suhe cyloniga, üritas veenda teda asepresidendi kohast loobuma. 7p

Ega keegi ei oska öelda, kui pikk teine hooaeg on? 20 osa?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

7 puntki siis sellele episoodile
20 osa jah.

Lee oli ikkagi suht kahtlane selles osas, aga noh, said vähemalt musta turu enda kontrolli alla...
Lootsin, et Fisk jääb Pegasuse juhiks, aga njah, kui mõni Galactika ohvitser nüüd sinna läheb, siis jääb täpselt mulje, et Adama tellis mõlema Pegasuse juhi mõrvad, et endale ustavaid kõrgetesse kohtadesse upidada...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group