Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Deus Ex

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulme Arvutimängud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Aug 13, 2008 1:51 pm    Teema: Deus Ex Vasta viitega

Ise sai hiljuti mäng läbitud ja mõtlesin, et võiks Ulmefoorumisse teema teha.

Esmalt aga tutvustus neile, kes pole mängust kuulnud või pole mänginud.

Deus Ex leiab aset düstoopilises tulevikus (mis leiab aset meie vanal heal Maal), mis sisaldab endas tüüpilisi küberpungi elemente nagu suursugused megakorporatsioonid, vandenõud, sotsiaalne kaos ja vaesus madalamate ühiskonnakihtide seas. Lisaks sellele laastab maad surmav viirus nimega "Gray Death", mille vastu on küll suudetud leida vaktsiin (Ambrosia), kuid mida on sünteesitud väikeses koguses ja nagu ikka, saavad selle maitset tunda vaid inimesed, kes on ühiskonnale "kasulikud". Peategelaseks on JC Denton, uustulnukast nanoimplantaatidega täiustatud agent, kes töötab UNATCO (terrorivastane organisatsioon, mis loodi mõni aeg pärast seda, kui prantsuse terrorirühmitus Silhouette purustas Vabadusesamba) heaks. Mäng algab sellega, kui NSF liikmed (terroristid) ründavad Ambrosia varusid ning mängu tuleb JC Denton, kelle ülesandeks on UNATCO käsu kohaselt NSF jõududele kriips peale teha. Muidugi ei kujune see nii lihtsaks, kui JC Denton mõistab, et kõik ei olegi nii must ja valge kui alguses arvata võis.

Mäng ise on hübriid, olles FPS tulistamine, kuid samas ka mitte. Mängijale on hoopis antud võimalus ise leida parim viis ülesannete täitmiseks, mis avaldub eelkõige oskustesüsteemis. Oskustesüsteem on tuttav kõigile, kes RPG'si mänginud. On erinevad oskused mis puudutavad nii relvade tõhusust sinu kätes kui ka oskused, mis lihvivad sinu häkkimist, muukimist jpm. Atribuutide arendamiseks on vaja muidugi oskuspunkte, mis teenitakse välja eesmärkide ja kõrvalülesannete täitmisega, samuti ka lihtsalt avastamisega.

Jah, avastamisega. Kuigi mäng ei sisalda endas ebalineaarset gigantset maailma, on siiski võimalus teatud alades minna kindlast teest eemale ja tegeleda ka mõne kõrvalülesandega, mis suurt rolli peastooris ei mängi. Tegelikult puudubki mängul kindel tee, sest paljudes kohtades antakse piisavalt võimalusi maja või ehitise sisenemiseks (mängu peamissioonid ongi enamjaolt infiltratsioonid), olenevalt sellest, kuidas sa oma tegelast oled arendanud ja mis oskused sul on. Lisaks oskustele on ka veel implantaadid, mis lubavad sul kasutada erinevaid võimeid nagu kaitse plasmarelvade vastu, nähtamatus, kopsumahu suurenemine jms. Muidugi ei saa sa kõiki implantaate kasutada ja tihti pead otsustama, mis sinu jaoks kasulikum on.

Lisaks erinevatele viisidele, kuidas missioonidele läheneda, on ka mängus mitmeid valikuvõimalusi dialoogides. Mõned vähem tähtsad, mõned rohkem (mängul on kolm erinevat lõppu ning sinu otsus teatud punktis mõjutab seda), kuid üllatavalt hästi on nad integreeritud kõik.

Üldiselt on võimalik mängida nii nagu tahad: korralda Duke Nukem stiilis tapatalge või hiilida osavalt vaenlastest mööda, keskendudes nii ainult eesmärgile. Või kombineeri mõlemad stiilid. Smile

Graafika on küll nüüdseks aegunud, kuid isiklikult mina selles probleemi ei näinud, välja arvatud näod, mis olid isegi oma aja kohta pisut udused. Netiavarustes peaks olema ka fännide patch, mis nähtavasti asja kaasaegsemaks muudab, kuid ise ma sellega ei viitsiks vaeva näha. Ja heliline külg on super, näitlejatöö küll pisut kohmakas, kuid muusika on suurepärane techno ambient.

Hetkel ei viitsi rohkem detailidesse laskuda, kuid kes siiani mänginud pole, peaks kindlasti selle ära proovima. Kuigi mäng võib pisut üksluiseks muutuda eelviimase missiooni paiku, tasuks siiski vastu pidada ja lõpuni sõidu kaasa teha.

MobyGames - Pildigalerii + teiste kasutajate arvamused
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2008 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Vana mäng ja ma mängisin seda ka õige pikka aega tagasi, aga see on super.

Ei mäleta täpselt ega oska üksikasjalikult kirjeldada storyt, mis oli sisukas, graafikat, mis polnud sugugi hull, head muusikat, haaravaid ja põnevalt ülesehitatud tasemeid ning suurepärast gameplayd. Ütlen siis lühidalt - väga lahe oli. Tõsiselt hea mäng, korraliku sü¾eega rpg-shooter.

Ulmemängude hulgas ma paremat ei tea, samas olen neid ka väga vähe mänginud. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2008 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:

Ulmemängude hulgas ma paremat ei tea, samas olen neid ka väga vähe mänginud. Smile


Mass Effect?
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 22, 2008 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Olorin kirjutas:

Ulmemängude hulgas ma paremat ei tea, samas olen neid ka väga vähe mänginud. Smile


Mass Effect?

Ütlesin ju, et vähe mänginud. Seda pole. Olen muidugi palju head kuulnud nii netist kui sõpradelt, nii et peaks järgi proovima, aga mu arvuti on tublisti kulunud ja kardan, et nõuded on liiga suured. Ei julge järgi uuridagi ja alati on võimalus uuesti deus ex installida. Smile
Võib-olla kui konsooli ostaks, siis prooviks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

Deus Ex on saamas oma teise järje Deus Ex: Human Revolution mis on siis eellugu esimesele osale. Treilerid on päris paljulubavad.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=U7gZor5W0cY

Mõni päev tagasi tuli uus gameplay video välja. Esiteks jätab graafika väga hea mulje ja teiseks on see värskendav, et on tehtud first person action mäng, mis ei ole tuim "rööbastel" tulistamine.

Pole kahjuks esimest kahte mängu mänginud, aga Human Revolution tundub olevat üks igati korralik küberpungi eepos. 23. augustini on veel küll päris palju aega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulme Arvutimängud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group