Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 5x05 "Ghost in the Machine"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
11%
 11%  [ 1 ]
9
22%
 22%  [ 2 ]
8
22%
 22%  [ 2 ]
7
22%
 22%  [ 2 ]
6
22%
 22%  [ 2 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 9

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 17, 2008 8:46 pm    Teema: SGA - 5x05 "Ghost in the Machine" Vasta viitega

When Sheppard and his team are about to return from an off world mission with their Puddle Jumper, the systems of the Jumper go crazy. Barely able to return to Atlantis, the Jumper seems to infect the city's systems with what seems to be a computer virus.


See on vist esimene Atlantise episood, mille lõpp võttis mind suhteliselt tummaks.
Idee antud episoodi taga oli suurepärane ning kui nüüd järele mõelda, siis midagi nii ootamatut ma sellest sarjast ei mäletagi. Weiri tagasitulek tuli kujul, mida mina kohe kindlasti ei osanud ette näha.
Üleüldse tuleks mainida, et kogu idee sellest kuidas replikaatorid üritasid järgmisele tasandile tõusta oli päris huvitav ning võrreldes tegijate teiste ideedega selles hooajas väga innovatiivne.

Lõpp oli muidugi väga karm ning esimese hooga ma ei osanudki midagi sellest mõelda. Nüüd on kuidagi imelik tunne selles suhtes, et hakkasin juba uue Weiriga harjuma ja usun, et temast oleks väga huvitava tegelase välja arendada saanud...nüüd aga on see võimalus ilmselt kadunud, kui just mingit imet ei juhtu.
Teisalt olen ka veidi segaduses selles suhtes, et Atlantise meeskond, kes on vastamisi seisnud uskumatute ohtudega ei suuda taluda paari replikaatorit, kelle kavatsused ei paistnud mingil moel ohtlikud. Weirist ju meeskond ometi mingil määral hoolis ja tema lõplik tapmine tundus parimal juhul küüniline.

Ei teagi nüüd, mida öelda. Osati oli episood suurepärane, osati aga minu jaoks natuke vastuvõetamatu. Jätan hinde seekord andmata.

Ilmselt tuleb tegijatele selle eest aplaus teha, et nad suutsid esimest korda tõeliselt segadusse ajada. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Zorro
Kaptenmajor


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 91
Asukoht: Pelguländ

PostitusPostitatud: Püh Aug 17, 2008 10:44 pm    Teema: Vasta viitega

Arvasin jua eelmises osas, et Weiri käsi on mängus, kuid seekord siis ka päriselt. Usun, et teda enam tagasi ei tooda, lõpetati lihtsalt üks lahtine ots ära ja seda päris effektselt. Ma olin kindel, et kui nad läbi värava astuvad on asjaga jokk nende jaoks, kuid arvasin, et see oli Weiri idee aga võta näpust.
Mis te arvate kas me näeme eelmises osas tutvustatud uut vaenlast või mitte? Isiklikult arvan, et selle hooaja viimane osa meile seda pakub!

10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Aug 18, 2008 10:49 am    Teema: Vasta viitega

7 punkti minu poolt... Ei meeldinud mulle see osa, ei oskagi öelda miks. Võibolla oli põhjuseks osa alguses olev kehv näitlejatöö... Igatahes potensiaali sellel osal oli, aga teostus jättis minu hinnangul veidi soovida. Ootan midagi paremat... Võiks juba vahelduseks mingisuguseid muid kaadreid ka näha atlantise ja jumperi sisemus hakkab juba ära tüütama. Ah ja Woosley käitumine mulle meeldis selles osas väga, tegelt vist oleks võinud isegi tänu sellele 8 vista kui nüüd järgi mõelda.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Aug 18, 2008 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

SGA meets Ghost in the Shell

Kui välja jätta osa päris algus, mis mulle väga meele järgi oli (olen juba esimesest hooajast peale oodanud, millal mõni jumper Väravale otsa kihutab, seekord siis see lõpuks juhtus Razz ), siis tundus esialgu, et tegemist on jälle mingi ulmesarja tüüpstsenaariumiga, kus võõras eluvorm arvutisüsteemidesse sisse poeb ja palju kurja korda saata jõuab, enne kui taibukas teadlane ta sealt välja kõrvetab. Noh, kui aus olla, siis tegelikult ju oligi, kuid fakt, et see võõras eluvorm polnudki nii võõras, andis osale tunduvalt jumet juurde.

Sarnaselt TrekRangerile tekitas lõpp ka minus vastakaid tundeid - ühest küljest on hea, et Weiri teema niimoodi ära lõpetati (kui teda tagasi tuua niikuinii ei kavatseta), aga teisest küljest tundus see tõepoolest natuke ebaloogiline, et ühtegi piisavalt ohutut lahendust peale Weiri kosmosesse kihutamise ei leitud. Replikaatorid on Atlantise sarjas juba suhteliselt lahjadeks kurjamiteks muudetud (erinevalt SG1 maailmast, kus nende nägemine tõepoolest kõigis paanikat külvab), nii et see järsku (taas)tekkinud nulltolerants nende suhtes tundub veidi ülepingutatud. Alles see oli, kui Rodney nii julgelt nendega eksperimenteeris, kas nüüd järsku kujutavad nad tõesti nii suurt turvariski, et isegi Weiri elu nimel ei tule nende elushoidmine kõne allagi? Ja mitu korda välja pakutud alternatiivi virtuaalse reaalsuse näol ei hakatud pärast isegi kaaluma? Lihtsam oli Wier ära tappa ja asjaga ühele poole saada. Loogiline. Pealegi oleme me varem näinud, et orbiidil tiirlev replikaator ei sure mitte ära, vaid jääb sinna igaveseks ajaks juhust ootama, et keegi ta üles korjaks.

Positiivne on see, et üle tüki aja oli tegu ühe mõtlemapaneva episoodiga. Natuke ebaloogilisega küll, aga mõtlemapanevaga sellegipoolest.

Sarja edasist käiku silmas pidades oli oluline ka see, mida Wier mainis Pegasuse galaktika kohta; nimelt fakt, et nad leidsid sealt mitmeid kõrgeltarenenud, kuid Wraithide tõttu ennast peitvaid tsivilisatsioone. See on nüüd juba üsna mitmes selline vihje järjest, nii et loodetavasti varsti kohtume mõnega.

8/10

Zorro kirjutas:
Ma olin kindel, et kui nad läbi värava astuvad on asjaga jokk nende jaoks, kuid arvasin, et see oli Weiri idee aga võta näpust.

Oot, mismõttes? See ju oligi Weiri idee.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2008 1:07 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 9 punkti, lõpp oli tõesti ootamatu. Järsku läheb veel paremaks see hooaeg, niiet hoiab ülejäänud 10d soolas.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2008 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

nii ootamatut lõppu tõesti kohe meelde ei tulegi sgc-st, kohe tükk aega mõtlesin, et nagu wtf. samas see lõpp on minumeelest rohkem nagu kellapomm sest nagu eespool juba mainiti nad ei te nüüd midagi muud kui jäävad sinna kosmosse ootama, et sooja saada ja üles ärgata jälle, ning kuna nad on parajasti ühe tähevärava ees siis pole üldse võimatul, et keegi neid natuke uurida kavatseb, vms. sest ma suht kindel, et kui see seltskond seal ise mingid sellised kosmosest leiaks ja ei teaks mis nad on siis prooviks neid kohe kindlasti uurida vms, meenub kohe see osa kust nad leidsid need kambrit kosmosest kus sees olijad ei mõelnud väga millegist muust kui üksteise tapmisest.

veel üks huvitav asi mida ma ootasin terve osa, kusagil (planeedile maandatud) seisab nende replikaatoride aurora klassi lahingulaev.


shadowman kirjutas:
Replikaatorid on Atlantise sarjas juba suhteliselt lahjadeks kurjamiteks muudetud (erinevalt SG1 maailmast, kus nende nägemine tõepoolest kõigis paanikat külvab)


minumeelest on need replikaatorid VÄGA erinevad.

atlantise replikaatorid on lihtsalt üks rass paljude seas seal, kell needus on, et nad on masinad - ning see, et nad nii väga vihkavad "Anciente" on ka arusaadav

sg1 replikaatorid on VÄGA TARGAD masinad kelle ainus eesmärk on paljuneda. ning tegelt on neid veel kindlasti kusagil seal lõppustus sgc universumis(otsimas aga uusi mailmi ja teadmini mida ära omastada), sest kui ühes osas sg1 satus tänu selle tähe plahvatusele mingit mitme miljoni valgus aasta kaugusele siis esimene asi mida nad seal kohtasid olid mingi tundmatu rassi laev mille olid ühe võtnud replikaatorid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Zorro
Kaptenmajor


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 91
Asukoht: Pelguländ

PostitusPostitatud: Teis Aug 19, 2008 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Zorro kirjutas:
Ma olin kindel, et kui nad läbi värava astuvad on asjaga jokk nende jaoks, kuid arvasin, et see oli Weiri idee aga võta näpust.

Oot, mismõttes? See ju oligi Weiri idee.[/quote]

Vaatasin lõpu uuesti üle, mulle jääb ikka mulje, et ei olnud... aga kui Weiri jutu peale mõelda siis mis ta ikka mõelda võis!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Aug 20, 2008 11:44 am    Teema: Vasta viitega

Zorro kirjutas:
Vaatasin lõpu uuesti üle, mulle jääb ikka mulje, et ei olnud... aga kui Weiri jutu peale mõelda siis mis ta ikka mõelda võis!

Mõtle siis selle peale, mida Rodney lõpus ütles. Täpset sõnastust ei mäleta, aga see oli midagi sellist: "Vähemalt sai küsimus, kas tegu on ikka õige Weiriga, vastuse."
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Aug 29, 2008 9:01 am    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis see osa eelkõige seepärast, et seal oli FRAN.

Nii on ikka nii muhe ja nii muhedalt räägib... Olgugi, et ta kehastas Weiri.

Kahju, et lõpp selline oli muidugi... Paneks siis 8 p.
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Mai 25, 2011 3:00 pm    Teema: Vasta viitega

Hindasin episoodi kuue punktiga. Nõustun eelkõnelejatega osas, et Weiri teema vajas lahendust ja hea, et sellele vähemalt mingisugune lõpp anda üritati. Samas selle teostusega ma siiski eriti rahule ei jäänud. Esiteks muidugi seepärast, et nagu ma olen aru saanud, siis korraldati Torri Higginsoni lahkumine sellest sarjast mitte just kõige viisakamal moel ning ta keeldus Weiri tegelaskuju viiendas hooajas uuesti kehastamast, ning teiseks jäi sellest kuidagi odav mulje. Kuigi ma nõustun ka alziziga, et Fran oli tore tegelane ja seda näitlejat oli ka kena uuesti näha. Very Happy

Nagu ka teistele, tundus minulegi natuke kummaline isegi valmiduse puudumine replikaatorite tuleviku üle läbi rääkimiseks ning ainsa lahendusena nähti algusest peale sisuliselt nende hävitamist. Tõsi, nagu episoodis mainiti, ei olnud Atlantise meeskonnaliikmetel ju võimalik tõsikindlalt teada, et Weir tegelikult ka Weir oli, aga selline käitumine ei lähe Tähevärava sarjade mentaliteediga eriti kokku (jätame SGU välja, sest seda polnud siis veel olemas).

Lõpp oli muidugi natuke kurb ja minugi meelest oli ilmselge, et tegu oli Weiri enda ideega.

Ei olnud halb osa, aga teostus ja mõningad häirivad kohad ei lasknud rohkem punkte ka anda. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group