Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Stephen King
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 4:26 pm    Teema: Stephen King Vasta viitega

Mõtlesin siis teha väikese arutelu Kingi kohta. Loodan südamest, et seda teemat pole kuskil olemas, sest olin laisk ja ei viitsinud otsida. Smile
Nii. Mida te siis Kingist arvate? Originaalne ja geniaalne kirjanik? Tüüpiline ameerika-pahna kokkukirjutaja? Või siis midagi muud...?
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.


Viimati muutis seda Wendelh (Reede Märts 18, 2005 12:39 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Stephen King on täiesti talutav kirjanik, kahjuks lugesin tema raamatuid siis kui olin umbes 16, seega ei mäleta kui sügavmõttelised või originaalsed need olid/ei olnud, aga siis jättis ta mulle küll hea mulje. Loodetavasti jätab ka nüüd...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
turgon
Lipnik


Liitunud: 30 Nov 2004
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Üks parimatest kirjanikest, keda tean. "Kõik on võimalik" on väga hea jutukogu ja ka Salaaken on mõnusalt keeruga raamat. Kindel soovitus kõigile, kellele meeldivad õudsad ja sürrid lood.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Normaalne kirjanik tõesti. Siiamaani on kõik tema raamatud meeldinud, mida lugenud olen.

Tahaks Dark Toweri osasid lugema hakata, aga kahjuks pole eesti keeles ilmunud ja inglisekeelsete raamatute ~600 kroonised hinnad võtavad silme eest kirjuks. Viimane raamat sarjast näeb poeletil nii ilus välja, et ila hakkab jooksma kohe:P
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen lugenud ta kogumikku "Kõik on mõeldav". See oli hea. Lihtsalt, tavaliselt hea. Närvi ajab ainult ta kommertslik kirjutamisviis. Ta kasutab enda juttudes igasuguseid konkreetseid nimesid, mille eest ma olen kindel, talle hästi tasutakse Rolling Eyes .
Näiteks ta kogumikus oli see "Lahkamispalati" jutt täielik ahvimine. See ei olnud tema originaalmõte, kuid nagu ta ise eessõnas ütles, siis oli see mõte nii laialt kasutatav ja ta lihtsalt pidi seda kui korralik horrorkirjanik kajastama. See on hale mõtlemisviis. Jäägem enda ideedele truuks.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
turgon
Lipnik


Liitunud: 30 Nov 2004
Postitusi: 22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 2:36 am    Teema: Vasta viitega

The Dark Toweri üks juttudest on kogumikus uues kogumiks olemas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 7:57 pm    Teema: Vasta viitega

S.King kuulub lemmikute hulka, teostest meenuvad esimestena "Surmahotell" ja "Carrie"
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Jan 25, 2005 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

Damn, Carrie mul lugemata... kohe lähen otsima Razz
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Jan 28, 2005 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kui nüüd teisest küljest vaadata, siis kahju on mehest. Ta juttude põhjal tehtud filmid on enamustel juhtudel kõike muud kui head.
Carrie oli vast ainuke normaalne.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2005 11:56 am    Teema: Vasta viitega

On jah nende linateoste tõttu kahju. Ega USA ei oskagi filme teha, enamasti on Jaapani filmidel olnud selline äärmiselt korralik ja ühtne sü¾ee. Ise olen talt lugenud.. Palju. Meeldis Firestarter, selline hea ja tõsine teos. The Shiningut loen põhimõtteliselt ainult hea horrori kogemise eesmärgil. Kingi enamus asju on psühholoogilist laadi ning kohati häirivad. Seetõttu on mul mehe vastu päris suur respekt. Ehkki need uuemad asjad pole enam pea midagi väärt. Hiilgeaeg jäi tal vist 70-ndate ja 90-ndate vahepeale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2005 5:00 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Kui nüüd teisest küljest vaadata, siis kahju on mehest. Ta juttude põhjal tehtud filmid on enamustel juhtudel kõike muud kui head.
Carrie oli vast ainuke normaalne.


The Shining oli samuti väga kõva film, raamatut ei olegi julgenud lugeda, ei taha emotsioone rikkuda. Jack Nicholson tegi seal ikka eluhea rolli. The Shining
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2005 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
The Shining oli samuti väga kõva film, raamatut ei olegi julgenud lugeda, ei taha emotsioone rikkuda. Jack Nicholson tegi seal ikka eluhea rolli. The Shining

Mida Sa ajad??! The Shining on raamatuna igal juhul kõvem kui film. OK, tegu minu subjektiivse arvamusega, kuid raamatud on pea alati paremini välja kukkunud kui filmid. Aga peab tunnistama, et Kubrick on äärmiselt tegija re¾issöör, peaks selle filmi kuidagi muretsema kuskilt..
EDIT: Muidugi, Green Mile on minu arvates üldse parim film, mis tema raamatute põjal tehtud. Tom Hanks on super. (Ja nüüd rikume me kõik, mina kaasa arvatud antud alafoorumi kodukorda Rolling Eyes Vot teile eeskuju.)


Viimati muutis seda Hithlain (Laup Jan 29, 2005 5:37 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2005 5:34 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Kui nüüd teisest küljest vaadata, siis kahju on mehest. Ta juttude põhjal tehtud filmid on enamustel juhtudel kõike muud kui head.
Carrie oli vast ainuke normaalne.
Head olid ka Secret Window, Green Mile ja Shawshank Redemption (link).Pean siiski nõustuma et enamus ekraniseeringuid on viisakalt öeldes lahjad.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2005 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

Hithlain kirjutas:
velz83 kirjutas:
The Shining oli samuti väga kõva film, raamatut ei olegi julgenud lugeda, ei taha emotsioone rikkuda. Jack Nicholson tegi seal ikka eluhea rolli. The Shining

Mida Sa ajad??! The Shining on raamatuna igal juhul kõvem kui film. OK, tegu minu subjektiivse arvamusega, kuid raamatud on pea alati paremini välja kukkunud kui filmid. Aga peab tunnistama, et Kubrick on äärmiselt tegija re¾issöör, peaks selle filmi kuidagi muretsema kuskilt..
EDIT: Muidugi, Green Mile on minu arvates üldse parim film, mis tema raamatute põjal tehtud. Tom Hanks on super.


Kust kohas sa selle välja lugesid, et The Shining raamatuna halvem on, väitsin seda, et ei taha filmi raamatuga kõrvutama hakata, sest selline asi võtab mõlema elamuse ära. Kuna ma raamatut lugenud pole, ei saa ma kuidagi väita, et film on raamatust parem, samuti ei kalduks mõistlik inimene halvustama filmi, mida ta näinud pole. Green Mile koha pealt nõustun, panin neile mõlemile IMDb's 10p.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2005 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

Njaa, "Green Mile" oli tõesti hea film, kuid muus osas jääb King mulle kuidagi kaugeks... "Õuduste Kuninga" tiitel on minu meelest talle liiast. Palju ma teda lugeda ei suuda, mingi hetk viskab üle.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Püh Jan 30, 2005 4:22 am    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Kust kohas sa selle välja lugesid, et The Shining raamatuna halvem on, väitsin seda, et ei taha filmi raamatuga kõrvutama hakata, sest selline asi võtab mõlema elamuse ära. Kuna ma raamatut lugenud pole, ei saa ma kuidagi väita, et film on raamatust parem, samuti ei kalduks mõistlik inimene halvustama filmi, mida ta näinud pole. Green Mile koha pealt nõustun, panin neile mõlemile IMDb's 10p.


Hästi, lugesin natuke mööda. Aga kust kohast sa selle välja lugesid, et ma The Shiningut näinud pole, ütlesin, et peaks selle endale muretsema (sest tahaks uuesti näha). Okei-okei, lihtsalt, minu jaoks tundub veidi huvitav, et film saaks rikkuda nägemuse raamatust - vastupidi on veel võimalik aga siiski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2005 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas jääb tiitliga "Õuduste Kuningas"?
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2005 11:05 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Kuidas jääb tiitliga "Õuduste Kuningas"?


Oot... mis keegi on talle sellise tiitli andnud v? See on küll veidi overkill...
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Laup Veeb 05, 2005 2:26 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Wendelh kirjutas:
Kuidas jääb tiitliga "Õuduste Kuningas"?


Oot... mis keegi on talle sellise tiitli andnud v? See on küll veidi overkill...


Arvatavasti saanud sellise tiitli oma kirjandusliku viljakuse eest. Kvantiteet aga ei tähenda veel kvaliteeti.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Veeb 20, 2005 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kain kirjutas:
velz83 kirjutas:
Wendelh kirjutas:
Kuidas jääb tiitliga "Õuduste Kuningas"?


Oot... mis keegi on talle sellise tiitli andnud v? See on küll veidi overkill...


Arvatavasti saanud sellise tiitli oma kirjandusliku viljakuse eest. Kvantiteet aga ei tähenda veel kvaliteeti.


Täpselt. Kvantiteet on ainuke asi, mille poolest ta kuulus on. Ja veel loomulikult see, et ta kirjeldab elavalt silmamunade lõhkemist silmakoopas!
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group