Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek (2009)
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 09, 2009 9:56 am    Teema: Vasta viitega

Film vaadatud ja jäin sellega üldiselt rahule. Eelnev muretsemine, et võibolla rikub Abrams Treki ära, ei leidnud kinnitust. Kõik need uuenduslikud silla kujundused ning Spocki viha ning isegi Kirki ja Uhura sebimised on ära seletatavad. Visuaalselt ning soundtrakcilt võiks öelda, et filmil on kerge eepiline mõõde sees ja vähemalt mulle paistis asi suurejooneline olema. Film on tänasele blockbustele kohaselt kiiretempoline ning tegelaste siseelul kaua ei peatuta ning püütakse lugu aina edasi arendada, samas kui kõik vajalik saaks nagu ka ära öeldud. Kahvatuks jäi dr. McCoy tegelaskuju ning Chekovi vene aktsent oli küll tsipa üle pingutatud ja ei tundunud loomulikuna.
Ja muide see sotsiaalne mõõde, millest ennem on räägitud - mida võiks tähendada see keevitav mees, oli täitsa olemas. Näiteks kui silla kujundus tundub olema niiöleda tuleviku viimane sõna, siis näiteks mootoriruum oli väga askeetlik ja meenutas pigem tänapäeva elektrijaama sisemust. Mis mulle meeldis, oli süstikute angaari ülesehitus, kus süstikud asetsesid mõlemas seinas kui asjad riiulitel.

Edasi veidi spoilereid!!

Kui asja hakatakse edasi arendama, siis nüüd on tegemist täiesti alternatiivse tulevikuga, kus planeet Vulcan on hävitatud ning vulcanitest on saanud väljasuremisohtu saanud rass. Samas ongi Spock veidi emotsionaalsem ning filmis arendati ka Uhura ja Spocki suhet, mis esmapilgul tundus imelik, kuid arvestades Uhura tegelaskuju, võiks see olla ka arusaadav. Kindlasti jääks Spocki ka edaspidi emotsionaalne mõõde sisse ja ses suhtes võiks näha ka ehk ka harjumatut ja ettearvamatut käitumist Spocki poolt. Tegijate poolt oli väga tark mõleda välja tegelane, kes tulevikust läheb minevikku, teeb seal pahandust ning nüüd on Treki universumi nii palju muudetud, et kui kellelgi tekib tahtmine uuele Trekile mingeid järgesid teha, siis ei pea olnud kaanoniga eriti arvestama ja edasiminekuks on suht vabad käed.
Huvitav on see, et Star Trek Online jääb siiski püsima sellesse tulevikku, mis järgneb pärast Nemesist ja nagu me filmist (ning ka mängu kodukalt) teada saame, et Nero viha sai alguse tema pere hukust, kui supernoova hävitas Romuluse. Nii et nüüd olekski meil kaks aega, kus ühes on hävitatud Vulcan ja teises Romulus.
Igatahes olukord on intrigeeriv ja tuleb ära oodata, mida meile tulevik toob ja millised arengud leiavad aset uutes Treki maailmates.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 10, 2009 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Kahvatuks jäi dr. McCoy tegelaskuju


Karl Urbanit oli kahjuks liiga väha, aga ta mängis oma rolli suurepäraselt, väga paljud Treki fännid kiidavad just teda.
Mina jäin väga rahule, kindlasti üks minu lemmikfilme (olen 2 korda vaatamas käinud). Ääretult hea näitlejatöö kõigi poolt ja suurepärased efektid, sisule maksimumpuntke ei annaks, aga ikkagi oli tegemist fantastilie filmielamusega. Samas ma ei ole Treki fänn nii et ärge mind nüüd koha ründama hakake. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 11, 2009 1:58 am    Teema: Vasta viitega

Sai siis kah reedel teist vaatamas käidud ja pean ütlema, et päris head tööd on stsenaristid teinud. Mu kartused ja eelarvamused õnneks ei täitunud ja kui nad sellest tõesti uue TOS-i valmis meisterdavad, siis jään huviga ootama... Cool Film oli tugevalt üle keskmise ja see alternatiivreaalsuse sissetoomine oli peris hää. Nüüd on võimalus esialgsest Treki universumist päris kaugele eemalduda ja pöörata nii mõnigi asi pea peale... Shocked Jõudu neile selle tänuväärse töö tegemisel... Twisted Evil
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Mai 11, 2009 3:56 am    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
Sai siis kah reedel teist vaatamas käidud ja pean ütlema, et päris head tööd on stsenaristid teinud. Mu kartused ja eelarvamused õnneks ei täitunud ja kui nad sellest tõesti uue TOS-i valmis meisterdavad, siis jään huviga ootama... Cool Film oli tugevalt üle keskmise ja see alternatiivreaalsuse sissetoomine oli peris hää. Nüüd on võimalus esialgsest Treki universumist päris kaugele eemalduda ja pöörata nii mõnigi asi pea peale... Shocked Jõudu neile selle tänuväärse töö tegemisel... Twisted Evil


Tore, et sulle meeldis. Mis sa uuest Kirkist ja Spockist arvasid? Ma Quinto võimetes ausalt öeldes ei kahelnud, aga Pine'i (Kirk) kohta polnud mul aimugi. Üllatavalt oli ta üks parimaid näitlejaid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 11, 2009 8:39 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Artzz kirjutas:
Kahvatuks jäi dr. McCoy tegelaskuju
Karl Urbanit oli kahjuks liiga väha, aga ta mängis oma rolli suurepäraselt, väga paljud Treki fännid kiidavad just teda.


Seda ma mõtlesingi, et kuna teda üldse nii vähe näidati, siis jäi ta nagu tagaplaanile ja minu jaoks suhteliselt kahvatuks, aga tema näitlemisoskuses ma ei kahtlegi ja oli ka päris nalajakaid kohti Cool

Aga see, et sa juba kaks korda oled seda vaatamas käinud... paneb mind, kui Treki fänni veidi häbenema küll Laughing ...ootan DVD ära ja siis vaatan end vist hulluks küll Twisted Evil

Mida ma ennem ei maininud, siis Warp'imine oli üsna huvitavalt lahendatud - Warp'i minek oli kuidagi lahedam kui eelmistes filmides ja sarjades... seda "tähe vilksatust" enam ei olnud ja heliefekt, mis sellega kaasnes, oli super. Warp kiirusega lendamine oli ka uudne ning enam ei olnud mööda lendavaid tähti, vaid oli nagu mingisuguse hägu sees lendamine. Ei oska nüüd füüsikaliselt põhjendada, kuid see variant oli vist tõesem, kui vana Treki puhul. Samas mulle meeldis vanem variant veidi rohkem Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 12, 2009 12:41 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:

Tore, et sulle meeldis. Mis sa uuest Kirkist ja Spockist arvasid? Ma Quinto võimetes ausalt öeldes ei kahelnud, aga Pine'i (Kirk) kohta polnud mul aimugi. Üllatavalt oli ta üks parimaid näitlejaid.


Näitlejad sobisid oma osadesse vägagi hästi ja Quinto puhul häiris vaid mälestused Siler'ist... Very Happy Miskipärast on tema puhul selle negatiivse kangelase mõju tunda tugevalt. Rolling Eyes Aga see vaid minu suhtumine. Spocki rolliga sai ta vägagi hästi hakkama ja isegi ühe kulmu kergitamise oli ära õppinud... Laughing Pine'i rollilahendus oli samuti üle keskmise ja koomilisi situatsioone mängis ta hästi välja. Loodame, et nad võtavad asja tõsiselt käsile ja et tegemist oli uue sarja piloodiga... Cool
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 12, 2009 1:28 am    Teema: Vasta viitega

Seriaali sellest nüüd küll ei tule, vähemalt kaks filmi veel aga küll (2. film jõuab kinolinadele 2011 suvel, näitlejad kirjutasid alla lepingule, mis näeb ette kokku 3 filmi).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Mai 12, 2009 7:15 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun eelkõnelejatega, üle ootuste hea oli. Kerged küsitavused nagu Spocki tormiline eraelu ja tema harjumatult suur inimlikkus ei häirinud üldse, samuti tegi Chekovi aktsent mulle pigem nalja, kui pani kulmu kergitama (pealegi, teda mänginud näitleja, Anton Yelchin, on Peterburis sündinud, seega kes teab, äkki ta ei teeselnudki Very Happy (kuigi oma eelnevates filmides on ta täiesti aktsendivaba...)).

Visuaalselt oli ka kõik tippklass, ootuspäraselt olid kosmosestseenid eriti nauditavad.

Ainuke asi, millest ma puudust tundsin, olid äratundmishetked; st vihjeid tegelastele, sündmustele, kohtadele, millest ainult originaalseeriat näinud inimesed aru saaksid, ei olnud üldse - minuga kaasa olnud väga ST kaugetel inimestel ei tekkinud näiteks ühtegi küsimust. Mitte et see nüüd halb oleks - film oli tugev 9/10 - ja ma mõistan, et ST filmide sihtgrupiks ei ole enam ammu trekkarid, kuid veidi nö. isiklikum lähenemine oleks mõnus olnud küll. Iseasi, kas see siis tavalisele kinoskäijale peale oleks läinud.

Aga hästi. 9/10!
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 13, 2009 12:31 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Ainuke asi, millest ma puudust tundsin, olid äratundmishetked; st vihjeid tegelastele, sündmustele, kohtadele, millest ainult originaalseeriat näinud inimesed aru saaksid, ei olnud üldse


Võibolla tõesti oleks see uutes vaatajates tekitanud ainult küsimusi, et mida see tähendab jne. Uuele vaatajale võisid näiteks ka klingonid kaugeks jääda, sest korraks näidati nende laevu Kirk'i Kobayashi Maru testi ajal ning mainiti, et Nero hävitas klingonite suure laevastiku kusagil. Sellest täpsemalt ei räägitudki. Samas väga filmist välja jäävana hävitas Nero klingonite laevastiku Worfi juhatusel ka enda olevikus, pärast Romuluse hävingut. Ta isegi peaaegu tappis Worfi, kuid õnneks jõudsin õigel ajal kohale saadik Picard ja kapten Data.

Ma sellest ei tahtnud ennem rääkida, kui keegi ei olnud veel filmi näinud ning siis oleks mõni asi saanud spoilerdatud, aga jah, nagu teame, et Nemesises leidis Enterprise-E Data venna B-4 ning Data lasi oma mälu üle kanda B-4'le. Mõned aastad hiljem suudeti Data taaselustada läbi B-4 ning talle anti modifitseeritud Enterprise-E kapteni koht. Lähemalt saab sellest lugeda ST:Online kodulehelt The Path to 2409 alt ning uuele filmile eelnenud lugu saab lugeda Star Trek Countdown'ist, mis on koomiks. Ametlikult on võimalik seda iPodi või iPhone'i omanikel alla laadida AppStore'ist (4 osa, 0,79 € tk).

P.S. McCoy ütles ka ühe versiooni ühest oma tundut fraasist:
I'm a doctor, not a physicist Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 13, 2009 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

Vanu häid catch phrase oli küll minu arust küllaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Mai 18, 2009 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle väga meeldis see koht kui Kirk, dude in red suite ja Sulu hüppasid laeva pealt alla. Algus kus nad ei kuulnud kosmose vaakumis mitte midagi peale enda rahutu hingamise. Huvitav kui nad tõesti kavatsevad hakata tegema siit edasi terve sarja filme/sarju kas nad teevad Sulust kangelase kes ta kunagi olnud pole?
Tõesti väga ootamatult õnnestunud film
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 9:00 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

http://www.elu24.ee/?id=121344&redir=

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Spellbound
Nooremleitnant


Liitunud: 6 Okt 2008
Postitusi: 56
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

Peab selle ikka siis üle kaema
_________________
http://jesterheadscolony.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 6:26 pm    Teema: Vasta viitega

Film nähtud.

Emotsioonid on suhteliselt vastakad, ühest küljest on tehtud väga ilus ja efektne film, kuid samas on minu meelest oluliselt kõrvale kaldutud sellest mis Star Trek seni tähendanud on.
Filmi teostuse kohta pole muidugi ühtegi halba sõna öelda selles osas, et eriefektid olid suurepärased ja kõik osatäitjad tegid oma töö hästi ära. Samas hoolimata samadest tegelastest ei olnud sellel filmil ja senisel Star Trekil minu meelest palju ühist, pigem oli tegu täiesti uue saaga algusega, mida ilmselt tegijad ka taotlesid.

Star Trek on nüüd lõplikult kaasaega toodud selles osas, et isegi kõnepruuk on muutunud seniselt neutraalselt toonilt meie ajastule kohaseks ja noortele mõistetavaks. Samuti on muudetud mitme tehnoloogilise vidina iseloomu, nagu näiteks phaserid, mis meenutavad nüüd pigem kaasaja käsirelvasid.
Uusi fänne muutused kindlasti ligi tõmbavad, samas vanale fännile on selline stiili muutus minu arvates suhteliselt ootamatu ja sunnib paratamatult Star Treki universumit hoopis uue pilguga vaatama.

Ma ei ütleks, et muutused on halvad ning film tõestas kahtlemata seda, et Star Treki alusel on võimalik midagi uut ja huvitavat teha, kuid samas on nüüd selge, et vana universumi edasi arendamine on kahjuks sinna paika jäetud. Eelnevaks järelduseks annab põhjust asjaolu, et sisuliselt alustati ju täiesti uut reaalsust, kus Vulcan on hävitatud ja tegelaste minevikud on kulgenud teist rada pidi. Oodatud järgesid senistele filmidele/sarjadele me ilmselt ei näegi ning tuleb lõplikult leppida muudetud universumiga. Smile

Iseensest olid tegelased minu arust hästi õnnestunud. Spock oli teistmoodi, kuid samas võis temas vabalt leida omadusi, mida olime harjunud Nimoy poolt kehastatud tegelase puhul nägema. Sarnaselt olid McCoy ja Scotty veidi teistmoodi, kuid ka nende puhul oli kerge näha tuttavaid iseloomujooni, mis panid filmi vaadates mitu korda muigama ning olid meeldivaks meeldetuletuseks, et tegu ikkagi on Star Trekiga. Cool
Kirk ja Uhura olid muidugi täesti muudetud, kuid samas ei häirinud see absoluutselt. Tegelaste energilisus ja värskus olid päris meeldivad.

Mis puudutab neid romulane eesotsas Neroga, siis leian, et seal peitus filmi suurim nõrkus. Romulanid olid vanades sarjades huvitavad ja keerulised tegelased, kuid antud filmis olid nad kuidagi väga lihtsakoeliseks tehtud ning ei omanud enam minu meelest sellist sügavust. Isegi nende jutustiil oli kahtlaselt inimeste moodi, Nero meeskonda vaadates ei olnud kordagi tunnet, et tegemist võiks tõepoolest olla romulanidega.

Üheks väga meeldivaks lisaks olid minu arvates väiksed vihjed Star Warsile, nagu Spocki laeva disain ning Scotty väike abiline, kes meenutas mitmeid Star Warsi tegelasi, nagu näiteks robot R2D2. Very Happy

Negatiivse poole pealt tooks veel välja väikse loogikaküsimuse, mis seondub tegelaste vanusega. Kogu meeskond oli äärmiselt noor, sisuliselt polnud nad ju lõpetanud veel akadeemiatki ja juba anti nende käsutusse hea töö eest tähelaev Enterprise. Eriti uskumatu on just Kirki kapteniks saamine, mis kuidagi ei ühti üldise arusaamaga, et kaptenil peaks peale kõva pealehakkamise ka kogemusi ja elutarkust olema. Raske on ka muidugi ette kujutada kõigest 17-aastast sillaohvitseri, kes poleks nagu veel keskkooligi lõpetanud (kui just tuleviku inimesed seda oluliselt nooremalt ei tee Smile ).
See ei ole nüüd nii oluline probleem, aga ikkagi hakkas see mind lõpuks natuke häirima kui selgus, et meeskond hakkab juba nüüd samas koosseisus tööle nagu nägime TOS-i sarjas. Tõusetub ka küsimus, et kui Kirk nii kergelt kadettist kapteniks sai, siis miks üldse peavad enamus ohvitserid kõik vahepealsed auastmed läbi käima kui teised kohe kapteniks tehakse, see lihtsalt pole loogiline. Very Happy

Üldiselt võib öelda, et jäin filmiga rahule kui võtta üldist teostust, näitlejatööd jne., kuid samas tuleb tõdedada, et tegu on ikka täielikult uue algusega ning vana Star Trek on lõppenud.
Kuna universumis nii öelda time line katkes, siis võiks tegelikult ju järeldada, et kõik eelmised sarjad (peale Enterprise-i) muutusid olematuks ning ka Star Trek online-i mängu tegijad ei saa enam Kirki ajastust hiljem aset leidnud sündmustest lähtuda (mida ka artzz mainis). Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Nelj Mai 21, 2009 7:11 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 20, 2009 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

Väike edit.

Pärast mõningast uurimist leidsin üles seletuse selle kohta, et uue Star Treki puhul on tegemist täiesti eraldiseisva universumiga, mis ei seostu enam kuidagi vana Treki universumiga, sest Nero sattumine minevikku lõi hoopis alternatiivse reaalsuse, mis ei kirjuta üle kehtivat Star Treki universumit ning seega kõiki eelnevaid filme ja sarju.
Samamoodi on seletatav Kirki noorelt kapteniks pürgimine, mis sündis ainult tulenevalt Nero saabumisest minevikku ning vastasel korral oleks Kirk pidanud ikkagi läbima ka mõningad madalamad auastmed, nagu see juhtus nii öelda meie univerumis. Vana universum kulgeb oma rada edasi ning uued filmid hakkavad avastama seda uut ja teistsugust reaalsust. Smile

Eelnev ei lahenda ikkag ülinoore kadettidest koosneva meeskonna probleemi, kuid vähemalt võtab natuke hirmu maha selles suhtes, et vanale Trekile pole kriipsu peale tõmmatud, isegi kui sellest enam jätke ei teki.

Lugesin ka, et paljusid on häirinud Trekile omase moraalisõnumi olematus selles filmis, eelkõige seonduvalt parema tulevikumaailmaga, kus ollakse üle paljudest tänapäeva maailmale omastest pahedest. Mina seekord aga nii ei arva, sest TOS oligi tegelikult veidi kaugemal sellest suurest ideaalist, mida hilisemad sarjad kehastasid ning ausalt öeldes on isegi loogilisem kui ka ideealühiskonnas on probleeme ning inimesed pole 90% pühaklikud.

Väike probleem oli aga minu meelest uue Kirki kapteniks saamisega selles osas, et ei seletatud lahti kuidas üks kadett, keda alguses karistuse tõttu üldse meeskonda võtta ei tahetud, sai nii lühikese aja jooksul ajutiseks kapteniks ilma, et keegi oleks vastu vaielnud. Mingi auastmete hierarhia peaks ikka paigas olema, mis välistaks sellise kõrvalise isiku võimule tõusu igal juhul. Komandör Spock annab kadettile juhtimise üle, natuke kummaline. Rolling Eyes
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 21, 2009 12:40 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger, sa eksid veidi. Very Happy
1. Esiteks polnud nad 17 aastased, sest selleks ajaks, kui sündmused hargnema hakkasid, olid nad juba 3 aastat Akadeemias õppinud. 17 aastane oli vaid Checov, kuna ta oli nö. Peterburi imelaps. Nagu tead, on tänapäevalgi mõni geenius 16 aastaselt ülikoole lõpetanud. Kirk oli mu teada vanem kui Akadeemiasse astus, McCoy veelgi vanem ja arst juba.
2. Kirk ei olnud enam kadett, kuna kapten Pike määras ta enne laevalt lahkumist erakorraliselt esimeseks abiks ja Spocki enda asemele kapteniks. Nüüd kui Spock ennast taandas, sai automaatselt kapteniks esimene ohvitser, ehk siis Kirk.
3. Enterprise meeskond oli juba enamuses vanad olijad, välja arvatud mõned kadetid, kes laevale nö. praktikale määrati. Kuna lahingu käigus sai peaarst surma, määrati McCoy tema asemele, kuna ta oli vist suurima kogemuspagasiga arst, mis siis, et ta alles Akateemias oli. Spock oli juba enne laeva teadusohvitser, Sulu määrati piloodi asendajaks, Uhuura oli kompetentsem ja oskas rohkem lingvistikat, kui põhimeeskonna sideohvitser jne. Nii et kõik on selles suhtes loogiline. Ja ei tasu unustada, et vaid Kirki teadmised päästsid laeva kindlast hukust Vulcanile saabudes, nagu juhtus nende 6 laevaga enne neid. Samuti päästis nende tegevus Maa samast saatusest mis tabas Vulcanit. Ja nagu Kirk Akateemiasse astudes Pike'le ütles, ta saigi oma laeva 3 aastaga... Very Happy
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Mai 21, 2009 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

@SoulHunter: Need faktid ei ole mulle üllatuseks. Very Happy

Ma tean, et kõik ei olnud 17-aastased, aga isegi kui üks on 17 ja teised on ka nii noored nagu nad olid (pean silmas sillameeskonda), siis ei ole ikkagi loogiline, et nende käsutusse laev antakse. Nad võivad ükskõik kui kompetentsed ja targad olla, aga lihtsalt sõjaväe ja ka starfleeti hierarhias on vaja läbida teatud auastmed enne kui on võimalik kõrgematele positsioonidele asuda.

Pole mõeldav, et mingi militaargeenius edutatakse näiteks aasta pärast sõjakooli lõpetamist kohe kindraliks, nii lihtsalt asjad ei käi.

Mis puutub Spocki ja McCoy-sse, siis nende kohta pole mul midagi öelda. Spock oli komandör juba enne, nagu ma ka mainisin ja McCoy on arst ning seega ülejäänud seltskonnast natuke teine case.

Jään enda juurde. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 22, 2009 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Ega nad TOS-iski vanemad ei olnud. Kirk oli sealgi suhteliselt noor, kui kapteniks sai, kuigi noh, mitte 3 aastaga... Very Happy Aga olukord oli kah teine. Sõjaolukorras on veits teised reeglid kui rahu ajal. Sõjaolukorras on ennegi reamehest olude sunnil kindral saanud... Kõik sõltub situatsioonist. Aga mis me ikka vaidleme tuleviku teemadel, seal on kõik helgem ja parem, on ju... Cool
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 22, 2009 10:24 am    Teema: Vasta viitega

SoulHunter kirjutas:
Ega nad TOS-iski vanemad ei olnud. Kirk oli sealgi suhteliselt noor, kui kapteniks sai, kuigi noh, mitte 3 aastaga... Very Happy Aga olukord oli kah teine. Sõjaolukorras on veits teised reeglid kui rahu ajal. Sõjaolukorras on ennegi reamehest olude sunnil kindral saanud... Kõik sõltub situatsioonist. Aga mis me ikka vaidleme tuleviku teemadel, seal on kõik helgem ja parem, on ju... Cool


Täiesti nõus, et erakorralises olukorras võib kõike juhtuda, lihtsalt mulle isiklikult tundus see sündmuste käik natuke pealesurutuna. Isegi see ei häirinud nii palju, et selline edutamine toimus, vaid see, et filmis ei pühendatud eriti palju aega sellise sündmuste käigu seletamisele. Pigem nagu töötati sellele vastu Kirki maapõhja tagudes, siis põmm, kapteniks. Very Happy

Aga jah, pole mõtet vaielda, film on film, tuleb leppida sellega mis on. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Mai 22, 2009 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

Täpselt... Wink Ju vist oli stsenaristidel kiire ja nad ei hakanud tühipaljast extreemedutamist lahti seletama... Cool
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group