Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

James Cameroni "Avatar"
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Aug 20, 2009 8:37 pm    Teema: James Cameroni "Avatar" Vasta viitega

Tsiteerin::
The story’s protagonist, Jake Sully (Sam Worthington, Terminator Salvation), is a former Marine who was wounded and paralyzed from the waist down in combat on Earth. Jake is selected to participate in the Avatar program, which will give him a healthy body. Jake travels to Pandora, a lush rainforest-covered extraterrestrial moon filled with incredible life forms – some beautiful, many terrifying. Pandora is also home to the Na’vi, a sentient humanoid race that humans consider primitive, but are actually more evolutionarily advanced than humans. Standing ten feet tall, with tails and sparkling blue skin, the Na’vi live in harmony with their unspoiled world. As humans encroach deeper into Pandora's forests in search of valuable minerals, the Na’vi unleash their formidable warrior abilities to defend their threatened existence.

Jake has unwittingly been recruited to become part of this encroachment. Since humans are unable to breathe the air on Pandora, they have created genetically-bred human-Na’vi hybrids known as Avatars. The Avatars are living, breathing bodies that are controlled by a human 'driver' through a technology that links the driver’s mind to their Avatar body. On Pandora, through his Avatar body, Jake can be whole once again. Sent deep into Pandora's jungles as a scout for the soldiers that will follow, Jake encounters many of Pandora beauties and dangers. There he meets a young Na’vi female, Neytiri (Zoe Saldana, Star Trek), whose beauty is matched by her ferocity in battle.

Over time, Jake integrates himself into Neytiri's clan, and begins to fall in love with her. As a result, Jake finds himself caught between the military-industrial forces of Earth, and the Na’vi – forcing him to choose sides in an epic battle that will decide the fate of an entire world.




Film esilinastub 18. detsembril (kaasaarvatud Eestis). Täna lasti välja esimene trailer.

http://www.youtube.com/watch?v=j6AAt-oV3wE
http://www.apple.com/trailers/fox/avatar/


Viimati muutis seda SinkaVonka (Laup Aug 22, 2009 1:30 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 3:51 pm    Teema: Re: James Cameroni "Avatar" Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
sparkling blue skin


cameron meets Twilight? lol

effektid tunduvad crap olema imo.

liiga siledad nahad, ei näe üldse reaalne välja.
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Aug 22, 2009 1:43 am    Teema: Vasta viitega

Eelnev postitus ei vääri isegi vastust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Laup Aug 22, 2009 2:47 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Eelnev postitus ei vääri isegi vastust.


mis ma siis valesti ütlesin?

effectid on imo liiga ületehtud, see minu arvamus, nii palju õigust vast mul on? Very Happy

plot tundub olevat suht nõrk ja auke täis. how the fuck ei suuda nad mingi parlüseeritust ravida aga inimese vaimu niiöelda suudavad ühest kehast teise liigutada? võiks veel miskit öelda aga ei hakka, üldiselt muidugi loodan et eksin ja tegemist on mingi hea filmiga sest god knows et tõeliselt häid sci-fi filme on vähe, district 9 näiteks oli tõesti viimase 2-3 aasta üks parimaid mis ma näinud olen.
jah ma saan aru et ploti järgi peategelast suht kasutatakse lihtsalt ära et planeedi loodust ja asju hävitada vmi. aga ikkagi kõlab ajuvabalt et kui teadvuse liigutamiseks eksisteerib tehnoloogia siis ei suudeta parandada paralüseeritust.

ja twilighti komment oli tõesti lihtsalt trollimine kergelt Very Happy

aga kellel ei käiks mõtet läbi Twilight sparkling skiniga? Laughing

vabandust paljude kirjavigade pärast

Embarassed

Tsiteerin::
"Avatar, previously known as Project 880, has an estimated budget of over $200 million, is a 3D film currently set for a December 18, 2009 release, and will mark his first feature film since 1997's Titanic.[23] It will be composed almost entirely of computer-generated animation, using a more advanced version of the "performance capture" technique used by director Robert Zemeckis in The Polar Express.[24] James Cameron wrote an 80 page scriptment for Avatar in 1995[25] and announced in 1996 that he would make the film after completing Titanic. In December 2006, Cameron explained that the delay in producing the film since the 1990s had been to wait until the technology necessary to create his project was advanced enough. The director is planning to create photo-realistic computer-generated characters through motion capture animation technology using his new virtual camera system.[26] The film was originally scheduled to be released in May 2009 but was pushed back to December 2009 to allow more time for post production on the complex photorealistic CGI and to give more time for theatres worldwide to install 3D projectors.[27]"


k hakkan isegi aru saama CGI väljanägemisest aga wow just wow waste of money.

Tsiteerin::
Photorealistic CG-characters that you realize are CGI as soon as you see them.


QFT
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Okt 30, 2009 4:39 am    Teema: Vasta viitega

Teine trailer (3.5 min): http://www.youtube.com/watch?v=aVdO-cx-McA&feature=channel

No mul ei ole küll ühtegi paha sõna öelda. Film näeb suurepärane välja ning James Cameroni võimetes ei tasu kunagi kahelda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 15, 2009 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Üllatav, et rohkem inimesi pole veel kommenteerinud. Minu jaoks on küll uus ulmefilm James Cameronilt suursündmus. Cool

Avatar James Cameron's Vision featurette: http://www.youtube.com/watch?v=geNv6FUK0HU&feature=player_embedded

P.S. Uuendasin ka eelmist postitust töötava traileri lingiga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Nov 15, 2009 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

18. detsembrini on pikk aeg, küll neid kommentaare siia tuleb. Isiklikult ma sellest filmist praegu küll nii sillas ei ole ja sealt messiase uut tulekut ei oota. Olen üsna kindel, et tegu saab olema hea filmiga ja võimalik, et viimaste aastate parima ulmega, kuid pole ju mõtet ootusi liigselt üles kütta. Eks siis näeb, kui film välja tuleb. Tegelikult ma isegi kahetsen natuke, et treilereid vaatasin, kuna need jutustasid minuarust liiga palju filmi sisust ära.

Isiklikult ootan muidu hoopis suurema huviga Cameroni järgmist filmi.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 15, 2009 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:

Isiklikult ootan muidu hoopis suurema huviga Cameroni järgmist filmi.


Mis on järjekordne Hollywoodi adaptsioon. Rolling Eyes See ei ole üldse veel kindel ka, et Cameron tõesti Alita filmi teeb järgmisena.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Nov 15, 2009 9:29 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
See ei ole üldse veel kindel ka, et Cameron tõesti Alita filmi teeb järgmisena.

Aga kui teeb, siis tuleb sellest üks väga oodatud film muidu tühjal ja igaval küberpungimaastikul.

Aga aitab Battle Angelist selles teemas. Tegelikult ma muidugi ootan Avatari ka, aga see hype, mis tolle filmiga kaasas käib, on minu jaoks natuke liiast.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 15, 2009 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
SinkaVonka kirjutas:
See ei ole üldse veel kindel ka, et Cameron tõesti Alita filmi teeb järgmisena.

Aga kui teeb, siis tuleb sellest üks väga oodatud film muidu tühjal ja igaval küberpungimaastikul.

Aga aitab Battle Angelist selles teemas. Tegelikult ma muidugi ootan Avatari ka, aga see hype, mis tolle filmiga kaasas käib, on minu jaoks natuke liiast.


Ma ei ole ausalt öeldes ennast sellest lasknud mõjutada. Olen lihtsalt suur James Cameroni fänn ja ootan Avatari juba üksi tema pärast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 16, 2009 7:24 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvamus on nagu shadowmanilgi, filmi on liiga kõvasti haibitud ja kukkumine/pettumine võib valus tulla. Ja treilerid rääkisid tõesti liiga palju ära.
Cameroni eriline fänn ma pole ja arvutiefektide rohkus teeb ettevaatlikuks, aga loodame parimat.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Nov 16, 2009 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Pettumus on lootuse nukker lapsuke.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 03, 2009 11:41 pm    Teema: Vasta viitega

17. detsembriks pilet ostetud. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 04, 2009 12:50 am    Teema: Vasta viitega

Ootan Avatari suurima huviga, nii trailerid kui juurde kuuluv tegemislugu tunduvad väga paljulubavad ja olen päris kindel, et tegemist ei ole tavalise filmiga.

Loodan parimat ja lähen kindlasti esimesel võimalusel vaatama. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 20, 2009 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

Nii, nüüd film 3 korda kinos ära nähtud ja julgen hindeks anda 9/10.

Näitlejatöö oli väga tugev (eriti Zoe Saldana, aga ka Sam Worthingtoni kallal ei saa kuidagi norida ning Stephen Lang oli tõeliselt meeltlahutav pahalane), efektid uskumatud (tõesti, midagi sellist ei ole varem keegi saavutanud), action kaasahaarav ning suurejooneline (nagu Cameronile alati omane) ja kuigi lugu ise oli kohati etteaimatav, ei olnud ühtegi igavat momenti ja kokkuvõttes oli tegu sellise klassikalise seiklusega, mida ammu ei ole enam näinud.

Kõige olulisem oli see, et ma hoolisin tegelastest ja filmil oli süda. Jake'i ja Neytiri armastuslugu hoidis kõike väga hästi koos ning oli ehk filmi üks parimaid aspekte (Saldanat ja Worthingtoni oli lihtsalt rõõm jälgida). Cameroni ja ulme fännidele julgen soovitada, aga samas läheb film kindlasti peale ka paljudele teistele.

Kui millegi kallal nuriseda, siis oleks selleks mõned kõrvaltegelased, kellele ei antud lihtsalt piisavalt ekraaniaega.

3D-d ei oska kommenteerida, sest Tartus on film kinodes ainult 2D-s, aga sellest hoolimata on Avatar äärmiselt muljetavaldav. Ma arvan, et käin veel paar korda kinos ja siis jääb üle vaid Blu-ray'd oodata, mis lastakse välja järgmise aasta suvel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Dets 21, 2009 5:12 am    Teema: Vasta viitega

Käisin ka täna ja vaatasin selle Avatari lõpuks ära... ja mis ma oskan öelda - film oli täpselt selline, nagu treileri põhjal oodata võis: lõpuni etteaimatav klassikaline muinaslugu ilma ainsagi üllatuse või uudse ideeta.

Aga...

Elamus missugune! Tegemist on vist esimese CGI-filmiga, mille puhul võib kohati tõepoolest ära unustada, et seal näidatut ei ole päriselt olemas. Kuid see selleks - olulisim on tegelikult hoopis äärmiselt kaunis ja mitmekülgne maailm, mis selle CGI abil luua õnnestus. Minu jaoks ei olnud Avatar mitte niivõrd mängufilm selle klassikalises tähenduses kui pigem üks pilguheit kellegi väga elava kujutlusvõime poolt loodud ja seejärel kõigi jaoks ellu äratatud fantaasiamaailma. Ning peab ütlema, et sellisena on see teos küll igati korda läinud. Ka üllatusi ja uudseid ideid pakkus see maailm ohtralt, nii et kahe tunni ja neljakümne minuti jooksul ei hakanud mul kordagi igav; pigem tekkis pärast filmi lõppu janu rohkemagi järele. Tühja sellest ebaoriginaalsest stoorist (vaevalt ta korduval vaatamisel paremaks läheb), kuid tahaks kasvõi korraks veel sinna Pandorale tagasi saada. Mine või otse järgmisele seansile (erinevalt eelnevast postitajast ma seda tegelikult siiski ei teinud).

Igal juhul on tegu tõelise kinofilmiga, mille sajaprotsendiliseks nautimiseks kõlbab ainult suur ekraan ja 3D. Viimane annab sellele filmile ikka väga palju juurde ning vähemalt SinkaVonkale ma soovitan küll mingi võimalus leida ja film ka ruumilisena ära vaadata. Pole seda ise küll tavaformaadis vaadanud, kuid kahtlustan, et ilma 3D-prillideta jääb Avatar kuidagi liiga... kahemõõtmeliseks.


Ühesõnaga - Avatar: lühike, ent liigutav reis muinasjutumaale, mis niipea meelest ei lähe.

9/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me


Viimati muutis seda shadowman (Esm Dets 21, 2009 4:14 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 21, 2009 1:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub, et erinevalt Shadowmanist jäin Avatari kui tervikuga rohkem rahule. Ei pane rõhku nii palju ainult efektidele, ka tegelased ja lugu ise olid mulle vägagi meelepärased - eks see ole maitse asi.

2D-l ei olnud ka midagi viga, kõik tundus sellest hoolimata kolmemõõtmeline ja tõetruu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2009 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

Võib sisaldada spoilereid!

Sai kah ära nähtud... Äärmiselt etteaimatav storyline, mis ei pakkunud ühtegi üllatust. Peategelase "sütitav" kõne "siniste ahvide" keskel oli ikka täielik overkill Laughing No nii klassikalist hollika toodangut polnud mu silmad vist tükk aega näinud. Aga sellegipoolest film mulle meeldis, efektid olid toredad, näitlejatöö oli hea ning meelt lahutas kõvasti. Piletirahast kahju ei hakanud ja tõenäoliselt vaatan seda filmi veel uuesti, kui see DVD-na välja tuleb.

Üks asi mis mulle tõelist nalja valmistas, oli peategalse saabumine uue uhke elukaga - millegi pärast tekkis pähe analoog küla rullnokast, kes endale uhke BMW saab ning kõik imestuse ja aukartusega vahivad ning küla pandavam tibi kohe ekstaasi satub ning uhke bemmiga sõitma läheb Laughing
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2009 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin minagi "Avatari" ära ning sarnaselt eelkõnelejatega, olin filmiga igati rahul. Cool

Läksin kinno eelkõige ootusega, et tegemist on väga ilusa ja realistliku 3D maailmaga ning seda Pandora tõepoolest oli. Olen päris kindel, et antud filmi näol on tegemist efektide poolest ühe parima filmiga, mis üle lombi meieni on jõudnud ning kahtlemata ka kõige õnnestunuma 3D maailmaga seni.
Mis eriti muljet avaldas, oli asjaolu, et 3D efekti oli tunda peaaegu terve filmi vältel ning ei piirdutud vaid üksikute pealesurutud 3D efektidega, mida on näha olnud mõne teise hiljutise filmi puhul. Tundele, et oled vaadates sündmustiku keskel, ei saa ilmselt 3D prillidega lähemale jõuda kui antud linateoses.

Mis puudutab sisu, siis ma ei ole nii kriitiline nagu paljud teised. Jah, etteaimatavust oli tõepoolest palju, kuid samas enamus sisukäigud on juba niigi kusagil varem tehtud ning millegi tõeliselt erilisega välja tulla on keeruline. Muidugi oleks võinud liiga ilmsetest kli¹eedest eemale hoida (mida tõi äsja välja velz), kuid samas filmi teine eesmärk efektse show kõrval, oli vaatajateni tuua lihtne sõnum väga selgel ja võimsal kujul ning sellega sai film kahtlemata hakkama.
Tõsi, paljudel meist pole üle pingutatud looduslähedase eluviisi ülistamist vaja vaadata, kuid olen kindel, et vähemalt kedagi võib selle filmi vaatamine mõne sellise asja peale mõtlema panna, mis tal enne ilmaski pähe pole tulnud. Razz

Igal juhul võib "Avatari" pidada meeldivaks meelelahutuseks ja etteaimatavusest hoolimata oli peategelaste käekäik vaatajale piisavalt oluliseks tehtud.
Nagu SinkaVonka välja tõi, oli filmil tõepoolest süda, millele aitas kaasa peategelaste loomulik näitlejatöö.

9/10.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Teis Dets 29, 2009 11:55 am    Teema: Vasta viitega

Oeh, nii palju aega möödas, kui ma viimati Ulmefoorumis sõna võtsin Confused
Lausa häbi kohe, aga see selleks.

Cameroni Avatar üllatas mitmel moel. Üheks suureks pauguks oli stsenaarium, mille lihtsus ja üheplaanilisus panid kahtlema, kas tegu on ikka Cameroni kirjutisega. Ju siis ikka on, sest filmist endast on näha, et mees võttis oma kullakallist südamega ja nii saigi valmis üks viimase aja suurim ja uhkeim visuaalne maiuspala. Filmi jaoks loodud CGI rabas jalust koos 3D kasutusega. Sisu võis küll vahel päris külmaks jätta, aga tegelastele sai siiski kaasa elada. Eriti just kaks põhilist: Jake ja Neytiri. Viimase CGI detailsus ja inimlikus panevad lihtsalt ohkama.
Homme lähen uuesti vaatama.
Kerge sisu, aga igati super teostus Cameronilt. Siin on mu arvamus veidi pikemalt.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group