Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

James Cameroni "Avatar"
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kahepaikne
Kadett


Liitunud: 30 Dets 2004
Postitusi: 2
Asukoht: planeet maa

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 11:34 am    Teema: Vasta viitega

pealiskaudseks saab nimetada seda filmi ainult see kellel puudub süda või kes on ennast masinaks mõelnud/unistanud.Siin oli vihje küla rullnokast.Ilmselt piirdub siis asi tõesti küla rullnoka eluideaalidega.Teiselt poolt vaadates aga selline sündmuste käik näitab(Neytiri uus ratsu),et ka loomulikud vaenlased võivad raskel ajal koostööd teha või et kõik pole nii mustvalge kui paisab või veel 1000 versiooni.Kõik ses vinguvad sisu etteaimatavuse pärast... ma võin 100% ette aimata igaühe teist päeva kulgu elu lõikes alates ärkamisest kuni magamaminekuni teatud veaprotsendiga.Pont ei ole mitte niiväga sisus kui selles, et laiale massile teha söödavaks idee (me oleme looduse osa mitte ei ole ülemad loodusest) ja et massid üldse oleksid suutelised mõtlema.Selleks on vaja teha see väga apetiitseks.Arvta ,et seda tehti ainult raha pärast.... võibolla... aga ei usu...
_________________
galaktilisse ööpimedusse mähkunud triikraud hiilib kurjakuulutavalt magava astronaudi öösusside suunas...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 10, 2010 4:20 pm    Teema: Vasta viitega

Ilmselt on lihtsalt asi selles, et mõned inimesed on liiga palju näinud kuulnud ja mõelnud ning liiga palju elult peksa saanud, et idealistidest on saanud küünikud Smile Loomulikult näevad need inimesed ka seda poolt, millest film tegelikult rääkis, aga selline naviine ja lihtsustatud nägemus asjadest ei ole päris see, mis väga hästi köidaks. Film oli ilus siiras ja õigeid ideaale toetav, aga liiga lihtne, liiga mustvalge, liiga etteaimatav.

Ma arvan, et eks kassa tulu oli väga oluline argument filmi lihtsustamiseks, sest kulud tuli kindlasti tagasi teenida ja liiga keerukas film ei too lollilt massilt piisavalt kassat... Mis puutub õpetlikku ossa, siis keskmine kinokülastaja mõtles jah loodus, harmoonia... viskas oma plastikust joogitopsi prükkarisse või kino põranadale ja kündis oma 6l mootoriga autoga minema ning praeguseks hetkeks enam sellest ei mõtle.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Esm Jan 11, 2010 12:26 am    Teema: Vasta viitega

Jah, täiesti nõus teiega. Ma ei saa küll sisu nõrkusest eemale vaadata, aga ma nautisin filmi väga. Isegi kaks korda käisin kinos.

Ilu on see, mis loeb selle filmi puhul. Vahet pole, et vinguda tahaks, aga emotsioone ei saa varjata, kui silme ette paisatakse värsket ja tempokat fantaasia vanameistri käe läbi.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 14, 2010 11:42 pm    Teema: Vasta viitega

Märkasin, et ma polegi veel midagi öelnud siin teemas selle filmi kohta. Linateos ise muidugi juba ammu kinoekraanil ära nähtud ja esimesed muljed meelestki läinud, aga midagi ehk siiski tuleb pähe.

Ütlen kohe alustuseks ära, et mulle see film väga meeldis. Samas ma ei hakka ka üldse eitama juba tavapäraseks saanud kriitikat, et filmi sõnum ja temaatika polnud enam kuigi originaalsed ning põhiliseks tõmbenumbriks olid just eriefektid, eriti seniolematult hea 3D esitlus. 3D puhul meeldis mulle Avatari juures eriti just see, et seda kasutati filmis piisavalt ühtlaselt ja see ei olnud kunagi häiriv ega silmatorkavalt karjuv stiilis "kala ujub vastu ja hammustab sind ninast".
Lugu ise, nagu öeldud, on üsnagi äraleierdatud (seda vähemalt palju filme näinud inimese jaoks) ning samas ka suhteliselt lihtsakoeline, kust mingit sügavat ja raskesti leitavat tagamõtet võimatu leida on, kuid antud loo puhul see ei häirinud, vaid pigem oli lihtsus teatavaks eeliseks - vahel ongi õige poin ilma liigsete metafooride ja allegooriata rahva ette tuua, sest eesmärk on ju iseenesest õilis.

Näitlejate suhtes, niipalju kui neid tegelikult näha oli, mul etteheiteid pole - kõik olid küll täiesti stereotüüpsed tegelased, kuid oma rolli mängisid hästi ja piisavalt usutavalt välja.
Efektid olid esmaklassilised, kuid arvestades, et suur osa filmi võlust peitub just 3D-s, siis võib karta, et hiljem DVD pealt vaadates jääb osa sellest kaduma.

9/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Ades
Lipnik


Liitunud: 21 Nov 2006
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Laup Jan 16, 2010 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mis te sellest süüdistustest arvate, et tegemist on vargusega vendade Strugatskite tagant?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 10:32 am    Teema: Vasta viitega

Ades kirjutas:
Mis te sellest süüdistustest arvate, et tegemist on vargusega vendade Strugatskite tagant?


No tuleb tunnistada, et saab Strugatskite teostega paraleele tõmmata küll, aga kas just vargus? Tänapäeval on üldse raske midagi täiesti originaalset luua ja ilmselt sarnaseid ideid tuleb ikka inimestel ette.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ades
Lipnik


Liitunud: 21 Nov 2006
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 12:03 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, mõni venelastest on ikka väga pöördesse läinud http://www.ohtuleht.ee/362440
Kahjuks ei ole ise vaidluse all olevat Strugatskite raamatut lugenud. Kas keegi teab mis raamatust jutt käib?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 12:10 pm    Teema: Vasta viitega

Ades kirjutas:
Noh, mõni venelastest on ikka väga pöördesse läinud http://www.ohtuleht.ee/362440
Kahjuks ei ole ise vaidluse all olevat Strugatskite raamatut lugenud. Kas keegi teab mis raamatust jutt käib?


Ma ei tea täpselt, kogu nende looming tiirleb mul peas ringi ja on segunenud, lugesin viimati neid mingi 6-7 aastat tagasi...

Arvan, et kõige rohkem peaks see olema sarnane selle raamatuga
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2809
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ades
Lipnik


Liitunud: 21 Nov 2006
Postitusi: 28

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 12:33 pm    Teema: Vasta viitega

Asustatud saart olen ma lugenud, kui ka vene filme vaadanud. Avatariga seda nüüd küll võrrelda ei saa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 1:26 pm    Teema: Vasta viitega

Ades kirjutas:
Asustatud saart olen ma lugenud, kui ka vene filme vaadanud. Avatariga seda nüüd küll võrrelda ei saa.


Üksühele loomulikult mitte, aga üldkonseptsioon on sarnane... tuleb võõras teiselt planeedilt... areneb seal planeedil olles, sekkub situatsioonidesse või sekkuvad situatsioonid temasse jne.

Avatari plagiaadiks nimetamine on kommunistide liialdus, aga teatud paraleele saab siiski tõmmata... Loomulikult on suur osa ulmesarjadest filmidest ja raamatutest sarnase konseptsiooniga, see on ilmselt mingi teatud viis kuidas inimesed asju ette kujutavad. Mälu värskenduseks antud raamatu kohta lugedes leidsin ühe tsitaadi, mis siia teatud mõttes sobib: "Head ideed külastavad tarku päid üheaegselt."
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 10:27 pm    Teema: Vasta viitega

Käisin kah siis viimaks kinos kauakiidetud ja kõikjal reklaamitud Avatari ära vaatamas...ja see kõmu selle filmi ümber on minuaravates ka täielikult ära teenitud(ma nägin 2d, kuid kujutan ette et 3d's oleks mulje kõvasti tugevam)...
Kohe algusest peale oli selgelt tunnetatav Cameroni käsi mängus...filmi alguses näidatud krüoune kapslid ja sellest ärkamine tuletas hetkega meelde Aliens'i, sama lugu oli ka nende suurte robotitega, mida piloodid said juhtida - kohe tuli meelde Aliensist pärit eepiline võitlustseen tulnuka ja Ripley vahel...
...üldse oli filmi miljöö selline tuttavlik ja Cameronilikult sujuv ja selge...kõik filmis olevad tähtsamad "agad" said ajapikku vajaliku seletuse...tegelikult ei tulegi meelde ühtegi sellist filmisisest loogikaviga, see puude ja loomadega ühildumine jättis palju mänguruumi..
Idee planeedist kui tervikust ja loomade võimest selle tervikuga ühenduda oli ikka super ja originaalne - see andis kogu loole tugeva selgroo ja erilisuse...
Lõpuks see inimeste võimalus saamaks oma avatarideks jättis ainukesena natukene närima - kuidas ikka tulnuklik "ühismõistus" oli võimeline inimese mõistust oma suva järgi kanaldama...see posimine ajas kah vahepeal nihelema..
Erieffektide tasemest pole mõtet vast rääkidagi...

9/10 - film jääb meelde kauaks ja juba praeguseks on see ennast kindlalt ajalukku kirjutanud...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Püh Märts 21, 2010 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Nii sai ka nüüd avatar ära nähtud nin pean tõdema, et mind jättis film külmaks. Eriefetkide kohta tuli mul 0 "wow'd". Nägin filmi 3d versioonis, mis oli mu esimene ning olin üsna palju ametis oma prillide sättimisega ning häiriv valgusvihuga mõlema prilli all servas. Põhjuseks on ka see, et ma olen lühinägelik ning see rikkus effekti. Filmile on nüüd väga raske hinnet anda. Oli vaadatav... Egas midagi, võibolla kunagi hangin ka 2D versiooni, mis annab parema elamuse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Dets 21, 2010 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

«Avatar» on 2010. aasta enim illegaalselt alla laaditud film
http://www.elu24.ee/?id=361073

Loomulikult ei ole tegu erilise üllatusega, aga tähelepanu tasub pöörata asjaolule, et enim allalaaditavate filmide tipus on peaaegu alati ulmefilmid. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 21, 2010 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
«Avatar» on 2010. aasta enim illegaalselt alla laaditud film
http://www.elu24.ee/?id=361073

Loomulikult ei ole tegu erilise üllatusega, aga tähelepanu tasub pöörata asjaolule, et enim allalaaditavate filmide tipus on peaaegu alati ulmefilmid. Very Happy


Müstika tõesti, et miks siis ulmefilmid on kõige rohkem allalaetud Smile Eelmise aastal oli Star Trek ja nüüd muidugi ei imesta, et selleks oli Avatar.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 8:39 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun üldiselt Enterprise'i arvamusega. Ja samuti teiste kriitikaga - oli kli¹ee, oli etteaimatav, oli täiesti karjuvalt lollakaid what-is-this-???-this-is-Pocahontas-!!! kohti, aga sellel oli ka palju teisi kihte.

Üks lemmikumaid kohti oli näiteks, kui Jake esimest korda paljaste jaladega Pandora samblasel pinnal kõndis (asi, mida tänapäeva inimesed enam tihti ei tee ega taipagi teha). Või kui ta jooksis ja tundis seda pulbitsevat jõudu endas - enda tugevat keha ja meelt ning nende ühtsust ja harmooniat sellega, mis oli ta ümber.
See noomiv sõrmega vibutamine, mis toimus filmi haripunkti ajal (kui sõjavägi toore jõuga peale läks jne), ei meeldinud. Küll aga see kavalam lähenemine, mis tahtis moodsale inimesele meelde tuletada, et loodus ei ole kuri ja õel, ja et me kõik kannatame, kuna oleme end sellest ära lõiganud.
Üsna ¹amanistlik.

7.5-8/10
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Nelj Dets 23, 2010 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

kuulun endiselt inimeste hulka, kes pole Avatari näinud(and proud of it).
Kuid paraku tuleb see ilmselt lähiajal ikka ära vaadata. Kujutan juba ette, et visuaalne pool perfect aga script = pocahontas...
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 05, 2011 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Lisaks sellele, et Avatar oli enim piraaditud film, oli see 2010. aastal ka Eesti kinodes vaadatuim film:

«Avatar» lõi mullu 236 000 vaatajaga publikurekordi
http://www.elu24.ee/?id=367257
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Püh Nov 04, 2012 3:20 pm    Teema: Vasta viitega

Avatar saab endale kolm järge.

Cameron plaanib siis Avatarile teha veel kolm filmi, millest kahele on kuulu järgi juba scripti kirjutamine alanud. Väidetavalt toimub teise filmi tegevus Pandora ookeanides(osa filmimaterjalist võetakse üles Mariaani sügavikus), kuid filmi tegevus toimub ka juba tuttavas d¾unglis. Sam Worthington ja Zoe Saldana naasevad peanäitlejatena ning isegi Sigourney Weaver astub tulevastes filmides üles(Cameron ütles, et ulmes tegelikult ei sure keegi). Kolmas film pidavat Avatari Universumit laiendama uurides Polyphemuse(see planeet, mille üheks kuuks on Pandora) teisi kuid. Samuti pidavat inimesed filmides jällegi peamisi pahalasi mängima. Neljas film peaks tulema kui prequel, mis vaatleb Pandora inimeste poolt asustamise algupäevi. Väidetavalt üritab Cameron teha kõik filmid selliselt, et need oleksid eraldivõetavad tervikud koos kindla lõpuga. Samuti kavatseb Cameron kõik filmid filmida ühe korraga - selleks, et tootmiskuludelt kokku hoida. Tehnilistest uuendustest on ilmselt kõige huvipakkuvam idee filmid filmida kõrgema kaadrisagedusega(hetkel tehakse kõik filmid 24fps) selleks, et anda edastada suuremat "reaalsustunnetust" ning ausaltöeldes tundub asi paljutõotavana. Avatar II peaks hinnanguliselt ilmuma aastal 2015.

Kuigi selle Avatari küljes tuleb paha haisuna kaasa alati ka see kommertshaip, siis mulle endiselt see film meeldib ja järjed on kindlasti midagi, mida ulmemaailmas lähitulevikus oodata. Ainukene jama on see, et kuna Cameron nüüd keskendub vaid Avatarile, siis teised projektid jäävad esialgu tahaplaanile.
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group