Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 1x04 "Darkness"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
6%
 6%  [ 1 ]
9
20%
 20%  [ 3 ]
8
26%
 26%  [ 4 ]
7
26%
 26%  [ 4 ]
6
6%
 6%  [ 1 ]
5
13%
 13%  [ 2 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 15

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 17, 2009 9:29 am    Teema: SGU - 1x04 "Darkness" Vasta viitega

1x04 "Darkness"

Kui Destiny peal kaob täielikult energia, loodavad laeva uued asukad, et lähedal asuv planeet on elamiseks kõlbulik.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Laup Okt 17, 2009 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

natuke etteaimatav osa oli aga ei kurda veel hetkel 7/10
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 17, 2009 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti ka siit poolt.

Iseenesest võiks seda klassifitseerida ka vaheosaks, kuid mina nii ei ütleks.
Episood oli eelnevatega väga hästi seotud ja vähemalt seni nähtu põhjal võiks väita, et Stargate Universe ei ole kaldumas nii öelda nädala ohu teele ning tegevustik läheb edasi loogiliste jätkudena ja ühelegi probleemile ei leita seejuures kiiret ja lihtsat lahendust.

Inimsuhted on huvitavad, hetkel meeldib väga nii Dr. Rushi kui ka kolonel Youngi tegelaskuju ja teistel tegelastel tundub samuti olevat potentsiaali arenguks.

Stargate Atlantis kaldus juba esimestes episoodides lihtsale teele ning jätkati sisuliselt sarnaselt Stargate SG1-le, ainult sedakorda uue meeskonnaga. SGU-d seob aga hetkel kahe eelneva sarjaga vaid nimi ja Stargate ning loodaks, et see ka nii jääb.

Käesolev osa oli muidugi hästi aeglane ja midagi märkimisväärset ei toimunud, kuid mulle isiklikult sarja atmosfäär meeldib ning leian, et selline osa oli vajalik teatud probleemide põhjalikumaks käsitlemiseks ja aluse loomiseks millelegi tõeliselt põnevale.

Lõpp oli väga huvitav ning loodaks, et sellega seonduvalt tuleb ka järgmine episood vahelduseks tempokam. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 17, 2009 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mullegi see episood meeldis. Ei taha hakata TrekRangeri jutu üle kordama, samuti 7 punkti.
Arvestades, et eelmine osa mulle eriti ei meeldinud, siis seekord olin positiivselt üllatunud. Selle osaga suudeti taaskord tõestada, et piisavalt mõjuva ja kaasahaarava loo jaoks ei ole tarvis meeletut actionit ja hulgaliselt eriefekte. Erinevalt varasematest sarjadest keskendutakse SGU-s nähtavasti rohkem tegelaste omavahelistele suhetele ja läbisaamisele kui varasemates Tähevärava sarjades, mis olid peamiselt sündmustikule orienteeritud. Piisavalt hinnatavaks pean ka seda, et tegelaskujud hakkavad nüüd juba veidi selgemalt välja joonistuma ning et puuduvad väga stereotüüpsed karakterid.

Samuti on meeldiv, et laeval olev seltskond ei ole seni veel hädast pääsenud ja loodetavasti ei lõpe probleemid ka järgmises osas. Kuigi ma usun, et kõigile on selge, et kui Destiny järgmise osa lõpus tähe sisemusse sukeldub, on sarjal lõpp. Very Happy Nii et paratamatu on, et mingi lahenduse nad sellele probleemile leiavad; loodetavasti pole see vaid liiga lihtne ega laest võetud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 18, 2009 10:07 am    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis. Ei hakka ka eelnevate juttu kordama.
Eli tegelaskuju on lahe. Päris koom oli kuulata kuidas noor teadlane ütleb ta kohta, et ta on alles laps. (Eli oli just õelnud, et ta on 25).
Väga hästi sobis ka see, et paberitega teadlased olid nii löödud ja alla andnud, kui MIT dropout aga tegeles vaikselt lahenduse otsimisega...
8 punkti.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
suzlik
Leitnant


Liitunud: 11 Okt 2005
Postitusi: 61

PostitusPostitatud: Esm Okt 19, 2009 11:40 am    Teema: Vasta viitega

Minu arvates oli see osa jällegi natuke liiga mage, nagu palju nämmutamist oli inimeste ümber, ei teinud asja eriti huvitavaks.
Kogu aeg arvasin, et see tüüp kellele Dr. Rush "Not now.." karjus on mingi key-tegelane lõpuks ses osas Razz

Lõpupoole muutus asi paremaks, lootsin, et nad saavadki planeetidel oma elu n.ö. edasi elada, aga selle tähe probleemi pidid ikka ka sisse panema...

Annaks mingi 5.5 selle osa eest
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 19, 2009 3:01 pm    Teema: Vasta viitega

Andsin 9 punkti. Actionist puudust ei tunne, sest tegelaste omavaheline suhtlemine ja jagelemine on huvitav ja küllaltki humoorikas.

Ei olnud selline episood ka kus probleemile leitakse 40 minuti jooksul lahendus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Okt 19, 2009 11:38 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin seekord 8 punkti. Aeglase tempo üle ei kurda, pigem mulle just selline stiil meeldibki.

Dr. Rushiga pingutati seekord minuarust natuke üle, aga õnneks muutus ta vähemalt pärast väljamagamist tagasi selliseks, nagu teda varasemates episoodides näinud oleme. Ei tahaks näha, et Rush liiga kiiresti "heaks" saab ja kõigi sõbraks muutub.

Chloe tegelaskuju hakkab vaatamata pakutavale silmailule veidi närvidele käima; eriti selles du¹istseenis, kui tuled ära kustusid. Loodetavasti ei tehta temast mingit madala enesehinnanguga emopubekat, kes kõigile virisemas käib.

Kolonel Young on küll üsna tüüpiline tegelane ühe Stargate'i sarja jaoks, kuid minuarust sobib ta oma osasse hästi. Sama käib Eli kohta, kuid viimasest loodan, et temast uut Rodneyt ei tehtaks.

See, et Destinyl energia lõppes ja laev piltlikult öeldes seisma jäi, on tegelikult üsna huvitav. Oletame, et selle energiaprobleemi lahendamisel (ja seda peavad nad nähtavasti juba järgmises osas tegema) osatakse ka ise vajadusel laeva samamoodi seisma jätta (väljalülitamine peaks olema oluliselt lihtsam kui sisselülitamine), siis tähendab see seda, et neil tekib koheselt mugav võimalus peatuda ühes kohas tunduvalt kauem kui laeva poolt lubatud tunnid (+38 minutit värava poolt antavat armuaega). Tahaks näha, kas seda võimalust ka kuskil ära kasutatakse.

suzlik kirjutas:
lootsin, et nad saavadki planeetidel oma elu n.ö. edasi elada

SGU ilma Destinyta ei oleks enam SGU.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 12:31 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 9 punni. See osa meeldis ikka kordades rohkem, kui eelmine kõrbe osa. Kui osale eespool kõnlejatele dr. Rush väga ei sümpatiseeri või ükskõik millised vähegi negatiivsed tunded ta vastu on, siis mulle ta väga meeldib - selline egotsentriline ise-tean-mis-teen-ja-olen-teie-ainus-võimalus sobib kohe Robert Carlyle'ile. Muidugi tema ärritunud olek oli põhjustatud magamatusest ning väidetavalt ka liigsest kofeiinist. Carlyle kohe oskab vihast meest mängida. Siinkohal tahaks viidata tema suurepärasele osatäitmisele Hitler: The Rise of Evil, kus ta mängis Hitlerit ennast ning nii kui ta ärritus, siis tuli kohe Hitleri osatäitmine silme ette, kus ta oli veelgi pöörasem vahepeal Laughing
Efektid mulle meeldisid, eriti see, ütleks et mega suur gaasiplaneet ning tema välisest atmosfäärist läbi lendamine, mis väga hull ei paistnudki, kuigi oleks oodanud veidi rohkem raputavamat olukorda. Aga lõpp oli intrigeeriv ja nüüd peab kindlasti ka järgmist osa vaatama (mida ma igal juhul ei oleks niivõinaa vahele jätnud), kuna täht on kohe otse kursil ning energiaga Destiny'l hiilata ei ole. Loodan, et nad ei tee mingit ajahüpet, kui suudavad Destiny kurssi nii palju muuta, et päris tähte nad ei lenda Cool Samas ma kahtlen väga, et nii läheb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Okt 20, 2009 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Kui osale eespool kõnlejatele dr. Rush väga ei sümpatiseeri...

Mind pidasid silmas või? Lugesin oma eelmise kirjutise uuesti üle ja tundub, et ma vist väljendasin ennast natuke halvasti. Rushi tegelaskuju on hetkel selles sarjas kõige huvitavam üldse, kuid see kofeiinivõõrutuse ja närvivapustuse teema tundus veidi ülepingutatuna. Esialgu ma kartsin seda, et sarja tegijad üritavad Rushi iseloomuprobleemidele kiiret lahendust leida ja pärast väljamagamist muutub ta võibolla liigagi leebeks ja sõbralikuks, kuid õnneks seda ei juhtunud ja episoodi lõpus nägime Rushi taas samasugusena nagu varasemates osades.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 21, 2009 8:10 am    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Artzz kirjutas:
Kui osale eespool kõnlejatele dr. Rush väga ei sümpatiseeri...

Mind pidasid silmas või? /.../ Rushi tegelaskuju on hetkel selles sarjas kõige huvitavam üldse, kuid see kofeiinivõõrutuse ja närvivapustuse teema tundus veidi ülepingutatuna. Esialgu ma kartsin seda, et sarja tegijad üritavad Rushi iseloomuprobleemidele kiiret lahendust leida ja pärast väljamagamist muutub ta võibolla liigagi leebeks ja sõbralikuks, kuid õnneks seda ei juhtunud ja episoodi lõpus nägime Rushi taas samasugusena nagu varasemates osades.


Ausalt ma ei mäletagi, kas mõtlesin just otseselt sind. Lugesin kommentaarid kiiruga läbi ning kribasin vastuse ka kähku ära ning ei keskendunud otseselt kellelegi. Lihtsalt jäi selline mulje Smile
Võibolla isegi pingutati Rushiga veidi üle, kuid kui mõtleks, mida ise teeks... Oled kusagil kosmoselaevas, mis asub Maast mitmete galaktikate kaugusel, kõik logiseb ja süsteemid ei tööta, laeval on ka mõningad vigastused, oled pikalt üleval, jood palju kohvi, sind segavad mingid tegelased oma mõttetute küsimustega, tead, et oled enda arvates ainus, kes saaks selle kolaka tööle... suht pingeline olukord iseenesest Smile Aga see oleks juba kahtlane olnud, kui ta oleks pärast magamist liiga sõbralikuks ja rahulikuks muutunud. Kes see ikka unise peaga kohe käratsema hakkab Laughing

P.S. Sain vihje, et ega ta ikka Destiny peal kohvi ei joonud Smile vaid tegemist oli kohvi võõrutusnähuga ajast, kui tal veel oli võimalus suurtes kogustes kohvi tarbida. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group