Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

V (2009-2011)
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kütt
Lipnik


Liitunud: 13 Apr 2007
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Kolm Nov 04, 2009 1:14 pm    Teema: V (2009-2011) Vasta viitega

Ütleks et vähemalt mälu järgi meeldis mulle see kunagine miniseeria rohkem kui nüüdne remake. See, et külalised on seotud Icke reptiloididega ei lähe ka eriti peale, nad oleksid võinud jätta külalised külalisteks ning mitte ka kohe sarja esimese osa teises pooles neid paljastama hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 04, 2009 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin minagi V uusversiooni esimese osa ära. Rõõm oli näha mitmeid tuttavaid nägusid varasematest ulmesarjadest, nagu Morena Baccarin ja Alan Tudyk Firefly'ist ja Joel Gretsch The 4400'st. Üldiselt sobisid näitlejad oma osadesse päris hästi ning Külalised, kuigi kõik kena välimusega, suutsid siiski veidi ohtlikult ja hirmutavalt mõjuda.

Sisu poolest ei ole põhimõtteliselt midagi uut neile, kes on näinud sarja varasemat versiooni. Natuke kahevahel olen aga esimese episoodi kiire tempo osas. Mõnes mõttes on ehk hea, et ei raisatud pikka aega näitamaks sündmusi ja paljastusi Külaliste kohta, mida ilmselt enamus vaatajaid juba nagunii teab. Teisest küljest, kui üritada uut sarja vaadata ilma seda vanaga kõrvutamata, siis jäi sissejuhatus natuke liiga pinnapealseks ja kiirevooluliseks. Ka inimeste reaktsioonid tundusid veidi liiga vaoshoitud, reaalses elus ootaks ilmselt masside poolt suuremat paanikat.

Efektid olid tasemel, eriti meeldis mulle see, kuidas alguses F-16 hävitaja keset New Yorgi tänavat alla sadas.

Üldiselt annaks esialgu hindeks 6/10 ja loodan, et edaspidi ei unustata suhtedraamale keskendumise kõrval ka seda, et tulnukad on kohale jõudnud. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 05, 2009 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Ainuke häiriv asi et sündmused arenesid liiga kiiresti,
sai seda sarja kaua oodatud.
Loodame parimat Very Happy
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 05, 2009 10:19 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin minagi selle V uusversiooni pilootosa ära ja peaks ütlema, et päris huvitav oli.
Episoodi jooksul tekkis vastakaid tundeid, algus oli oma eriefektide poolest võimas, siis nagu vajus tempo natuke liiga madalaks, aga samas lõpu paljastused andsid minu arust loole jälle värvi.

Sarja vana versiooni ei ole ma eriti vaadanud, nii et need asjad, mis paljudele võivad oodatuna tulla, on mulle uued.

Igal juhul põhilised näitlejad on head, paljud juba teistest sarjadest tuttavad ja storyline on samuti väga paljulubav, iseasi kuidas asjad hakkavad edasi arenema.

Positiivse poole pealt lisaks selle, et välja toodi küll Visitoride võimalikud halvad kavatsused, kuid samas näidati, et mitte kõik ei ole ühte meelt. Selline asjaolu annab põhjust loota, et sarjast ei kujune liiga lihtsustatud tulnukate vastu võitlemise lugu, mis juhtus lõpuks näiteks EFC-ga.

Lisaks meeldis mulle ka tulnukate salapärane käitumine, mis ei olnud liigitatav ei heana ega ka halvana, selline neutraalne ja külm suhtumine oli väga huvitav. Samas oli kontrastiks lõpupoole nähtud elajalik käitumine osade V-de poolt, kes tulid nii öelda vastupanuliikumise algeid hävitama, nii et põnevaid üksikasju esialgu jagub.

Elame näeme, ei midagi rabavat, aga igati asjalik algus minu arust. Shadow
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 1:03 am    Teema: Vasta viitega

Mul samuti vastakad tunded esimese osa puhul. Tempo oli tõesti kohati maru aeglane, aga samas jällegi arenesid liinid suht kiirelt edasi, mingil määral pandi esimese osaga paika kes on kes ja mis on mis.

Vana versiooni tõsise fännina ütlen, et pole see uus kah nii halb midagi, vaatasin lihtsalt netis veidi ringi ja paljud olid pettunud. Võibolla on kohati isegi veidi parem, kui vana versioon (vana tundus natuke liiga naiivne ja lihtsustatud minu jaoks). Võibolla nüüd täiskasvanune üle vaadates, ma pettuksin selles isegi (seetõttu polegi lapsepõlve mälestust rikkunud).
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 2:44 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Natuke kahevahel olen aga esimese episoodi kiire tempo osas.

becks7 kirjutas:
Ainuke häiriv asi et sündmused arenesid liiga kiiresti

velz83 kirjutas:
Tempo oli tõesti kohati maru aeglane

Eee... saa siis nüüd aru.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 11:18 am    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:

Eee... saa siis nüüd aru.


Tempo on vaataja silmades. cnice
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

Ma täpsustaksin tekkinud arusaamatust niimoodi, et tempokuse all pidasin silmas sündmuste kiiret arengut - olulisi paljastusi, hüpe ajas kolm nädalat edasi jne, mitte aga episoodi enda tegevustiku kiirust. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka selle ära. Annaksin ka sellele osale 6 punkti. Jäi ka minu arvates kuidagi pinnapealseks ja lihtsaks. Iseenesest mind see 3 nädala vahele jätmine ei häirinud, kuna see ei olnudki primaarne näidata, kuidas nad 3 nädala jooksul valitsuste ja inimeste seas poolehoidu võidavad. Peamine on ikkagi vastupanu tekkimine ja võitlus külaliste vastu. Nüüd on põgus sissejuhatus tehtud ja võib loota, et järgmistes osades läheb juba "andmiseks".

Nii palju ka veel sarja kohta, et novembris näidatakse veel 3 osa, siis tehakse väike paus ning ülejäänud hooaeg näidatakse lõpuni peale talve olümpiamänge alates märtsist 2010.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

Teine osa ka nüüd nähtud ja olen meeldivalt üllatunud.

Tegelikult meeldis mulle teine episood rohkem kui esimene, suuri sündmusi oli küll vähem, aga tänu sellele oli ka pinget rohkem ja erinevalt eelnevale episoodile keskenduti seekord konkreetsematele teemadele.
Kogu tegevus oli seekord kuidagi loomulikum ja orgaanilisem.

Episoodis oli ka päris mitu head vestlust. Meelde jäi näiteks kahe peakangelase vaheline kahekõne: "You're an FBI agent?", vastus: "You're a freakin priest?". Very Happy

Seni sarja parimaks küljeks pean V-de salapärast iseloomu, ühelt poolt äärmiselt rahumeelne ja teisalt täiesti elajalik külg moodustavad väga segase terviku, mille lahti hammustamine saab loodetavasti põnev olema. Loodan, et sarja jooksul hakkame ka mõningaid vastuseid saama, näiteks selle kohta miks V-d üldse Maale tulid ja mis on nende lõppeesmärk.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 14, 2009 3:57 am    Teema: Vasta viitega

Teine osa oli minu arvates oluliselt parem kui piloot, kuid siiski mitte midagi eriti suurepärast. Tegelaskujud jõudsid natuke paremini kinnistuda ja sündmustik arenes suhteliselt kiire tempoga edasi. Samas tekitab see kahtlusi, et kui kaua sellist tempot hoida suudetakse ja millal ideed otsa saavad, asi käest ära vajub ning igavaks muutub.
Teistest ulmesarjadest tuttavate näitlejate väljailmumine jätkus: uues BSG-s cylon Toryt mänginud naisterahvas on nüüd FBI agendiks kehastunud. Loodaks väga, et tema näol ei ole tegu infiltreerunud Külalisega, sest see oleks liiga sarnane tema rollile BSG-s. Väike vihje Joel Gretschi eelmisele olulisele rollile oli ka, nimelt episoodi jaoks olulise laohoone majanumber oli 4400. Wink
Aga kokkuvõtteks leian, et sari tasub siiski vaatamist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Kütt
Lipnik


Liitunud: 13 Apr 2007
Postitusi: 26

PostitusPostitatud: Kolm Nov 18, 2009 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmas osa oli minumeelest siiani parim, vähemalt hakkab tegevus kuidagi ühtlustuma ja sisu muutub ka korrektsemaks, pole nii laiali valguv.

Aga jah, mõningaid ühiseid jooni tekib sellise kunagise sarjaga nagu Earth: Final Conflict.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 18, 2009 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

1x03

Olen eelkõnelejaga nõus, et sari läheb järjest paremaks. Kogu tegevustik on tõepoolest konkreetsem ja jälgitavam kui pilootosas ja uute asjade paljastamine toimub tempos, mis laseb vaatajal ka nendesse seikadesse süveneda.

Üldiselt tundub uus V märgatavalt parem kui mainitud EFC, milles puudus käesoleva sarja salapära. Sellest hoolimata, et saame iga V osaga midagi uut teada, jääb piisavalt palju mõistmatuks säilitamaks praeguse pingelise atmosfääri.

Kolmanda osa parimateks avastusteks pean V-dest koosneva vastupanuliikumise esile toomist ning muidugi viimaseid sekundeid, kus selgus, et Erica pojaga tuttavaks saanud Lisa on Anna tütar ja tema kavatsused on kaugel sellest, mida oleks võinud esmapilgul eeldada.

Selle osa järel julgen sarja juba kõigile soovitada, alguses olin väga skeptiline. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Kolm Nov 25, 2009 5:45 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 25, 2009 5:45 pm    Teema: Vasta viitega

1x04

Jällegi põnev osa, kuid kahjuks pole seekord eriti midagi konkreetset välja tuua. Tegevustik on igati huvitavalt edasi arenenud ja minu meelest täpselt tempos, mis on vaatajale vastuvõetav ning ei tekita liigset kiirustamise tunnet, samas säilitades pinge.

Jälgides aga V-de tehnoloogiat, on praegu küll äärmiselt keeruline ette kujutada, et V-de sisene vastupanuliikumine suudab koos inimestega sellele tohutule jõule vastu saada. Episoodi lõpus nähtud kaadrid näitasid meile sadu kui mitte tuhandeid emalaevu, nii et lootused ei paista olevat just eriti suured.

Mankind is coming to an end. Twisted Evil
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Nelj Nov 26, 2009 1:14 am    Teema: Vasta viitega

kahjuks tuleb nüüd v-st puhkus kuni märtsini Confused
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 26, 2009 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Hyperion Endymion kirjutas:
kahjuks tuleb nüüd v-st puhkus kuni märtsini Confused


Jama lugu küll, krt just elasin sarja korralikult sisse :S
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Esm Dets 07, 2009 2:02 am    Teema: Vasta viitega

Imelik, aga ei tekitanud mingeid tugevamaid emotsioone...niipalju kui osi olemas, näib et tuleb järjekordne mainstream projekt, kus midagi uut ja huvitavat tuleb taga otsida nagu noaga rosinaid rosinavaeses rosinasaias...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2010 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

1x05

Hooaja teise poole esimene episood siis vaadatud ja peaks ütlema, et tegu oli vahest siiani parima osaga.
Mulle meeldib, et igas osas saame V-de kohta midagi uut teada ja tegevustik areneb reaalselt edasi, erinevalt paljudest teistest sarjadest, kus esineb suurel hulgal vaheosi. Ka antud episoodis oli hulganisti uut informatsiooni, nagu V-de emotsioonitud mälestused ja vihje sellele nagu oleks nende rass geneetiliselt muundatud "täiuslikkuse" saavutamise eesmärgil.

Tegu oli vist ka kõige tempokama episoodiga, mida seni näinud oleme ja tundub, et eesootavad sündmused võivad kujuneda veelgi põnevamateks.

Episoodi lõpp oli muidugi juba kergelt üle pingutatud, vähemalt minu arust. Ausalt öeldes on seda isegi raske tõlgendada, aga igal juhul see on selge, et V-d söövad teatud olukordades oma rassi liikmeid. Very Happy

Jään huviga jätku ootama ning olen isiklikult praeguse sarja käiguga väga rahul. Näitlejad on jätkuvalt head ja sarjal on ka üllatavalt realistlik atmosfäär, kohati on tõepoolest tunne, et peaks ka pea kohalt V-de emalaeva otsima. Very Happy

V ei kuulu selliste sarjade hulka, mida ma ilmselt mitu korda vaadata viitsiksin, aga vähemalt esimesel korral vaadates on küll meelelahutust küllaga. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Püh Apr 04, 2010 12:21 pm    Teema: Vasta viitega

V uusversioon jookseks nagu endast liiga palju ette. Iga osa kordab veidikene eelmist ja ikka jõutakse sama tulemuseni nagu eelmises osaski. Okei, iga uus osa pakub kindlasti ka midagi uut ja huvitavat, aga karakterid seejuures ei hiilga eriti originaalsuse poolest.
Morena Baccarini pärast hakkasingi vaatama ja vaatan arvatavasti ka edaspidigi edasi ainult tema osaluse tõttu.
Uuenduslikke ideid ei ole ja kui neid isegi juhtub olema, siis need ei paista eriti episoodi üldise arengu seest välja.

Miski minus ootab iga uut osa, aga üha rohkem olen hakanud pettuma.

5. osa oli igati asjalik, aga kahjuks mitte nii asjalik, et vaimustusse sattuda.
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 07, 2010 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

1x06

Päris huvitav episood oli taaskord. V teebki hetkel eriliseks see, et igat minutit on põnev vaadata. Selliseid igavamaid stseene, mis eriti põnevust ei paku on väga vähe.

Midagi väga erilist antud episood ei pakkunud, kuid kahtlemata arendas Ryani laevale minek vastupanuliikumise teemat piisaval määral edasi, et järgnevate osade jooksul sündmusi uuele tasemele viia.

Ka kõrvalteemad arenesid päris kenasti edasi. Kõige põnevam nendest on minu jaoks hetkel Ryani lapse välimus, aga selle paljastamiseni me ilmselt veel nii pea ei jõua. Smile

V kuulub paljude teiste ulmesarjadega veidi teise kategooriasse, pannes rõhku eelkõige pingele ja põnevusele ning vähem uhketele eriefektidele ja sisule, kuid leian, et vahelduseks on just midagi sellist väga huvitav vaadata.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group