Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

V (2009-2011)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 12, 2011 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

2x02 - "Serpent's Tooth"

Kui hooaja esimene osa oli pigem sissejuhatav ja kulus nii-öelda käimalükkamisele, siis seekord oli teemaarendust ja põnevat tegevust rohkem. Eriti positiivne on see, et enam ei ole esimesele hooajale (ja paljudele teistele viimase aja sarjadele) omast sunnitud venitamist, kus tegevusliini kohta midagi ei paljastata ega toimu mingeid huvitavaid arenguid.

Ühe asjana võiks välja tuua, et sarnaselt eelmisele nädalale jätkus Anna koomiksilaadne jõhker käitumine - sedakorda siis valge närilise allaneelamine ning selle seejärel Ryani tütrele söötmine. Very Happy Arvutigraafika jättis selle suuvenitamise stseeni juures küll suhteliselt kehva mulje, kuid oma absurdsuses oli see siiski täiesti nauditav. Samas selle stiili valguses mõjub huvitava ja mõneti kummalise kontrastina selliste tõsiste teemade nagu religioon ja hing sidumine antud teemaga. Tänu oma emale, keda mängib suurepäraselt Jane Badler, sai Anna siis teada, et inimestele annab vastupanuks jõudu just nimelt hing, mida ei saa aga teaduslikult avastada ega välja juurida ning see ilmselgelt valmistas Annale tõsist meelehärmi. Isiklikult tundub mulle kogu temaatika sidumine religiooniga siiski natuke odavana ja samuti annab see kerge võimaluse kõrvale põigelda mõningatest vastust ootavatest küsimustest. Teise filosoofilise küsimusena võiks selle osa suhtes tõstada terrorismi õigustatuse. Selle temaatika juures oli positiivne see, et nüüd on kindel, et vastupanu osutajaid on rohkem kui meie peakangelased ning nad tegutsevad üle terve maailma. Terrorismi küsimuses ma isiklikult kaldun siiski pigem toetama Kyle'i seisukohta, sest mingi eesmärgi nimel tuleb olla valmis ka ohvreid tooma ning niisama ninnu-nännutamine ei vii üldiselt kuhugi, kuigi ma olen täiesti kindel, et selle sarjaga üritatakse edasi anda just vastupidist seisukohta.

Aga nagu ütlesin, siis teises hooajas antakse vaatajatele ka korralikult vastuseid ning neid jätkus ka sellesse episoodi; esiteks saime rohkem teada Külaliste plaanide kohta ja täpsemalt nende suhetest emotsioonidega. Teiseks leidis kinnitust, et agent Malik on tõepoolest külon, vabandust, külaline. Wink Samuti oli vähem loogiliselt kummalisi või tobedaid stseene ning sari muutub minu arvates järjest paremaks. Seega soovitan kõigil ikka vaadata ja kommenteerida! Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 12, 2011 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

2x02

Hooaja teist osa võib kahtlemata nimetada põnevaks, sündmusi oli väga palju ning taaskord leidis kinnitust asjaolu, et mida vähem osi on hooajas ette nähtud, seda tihedamaks muutub üldiselt ka tegevustik.
Antud episoodiga astuti vahest kõige pikem saam V vanast versioonist eemale, sest kui juba eelmises osas toodi V-de motiividena välja vanast sarjast teised asjaolud, siis seekord leidsid need kinnitust. V-del on kindel plaan inimesed endasugusteks muuta ning ühtlasi välja aretada uus segarass. Siiski ei tea me veel sellise tegevuse konktreetseid põhjuseid.

Mis puudutab seda hinge teemat, siis ma saan iseenesest aru mida tegijad öelda tahavad, kuid antud sarja kontekstis see veenvalt ei mõju. Ma ei oskagi ausalt öeldes arvata mis mõju Anna peamise eesmärgi ilmsiks tulek sarja edasisele tegevustikule omama hakkab. Inimeste hinge hävitamine ehk teisisõnu blissi peale surumine ei ole just väga hirmuäratav ning sellest tulenevalt leian, et juba sellise eesmärgipüstitusega on V-de "õudsat" olemust natuke kärbitud. Smile
Seda enam muutub üha olulisemaks minu hinnagul küsimus, et miks need V-d üldse siia inimestega jamama tulid, mis on kogu asja mõte?

Terrorismi laine koha pealt ütleks nii palju, et pinget see kindlasti osale lisas, kuid mingit suuremat tähendust ma hetkel selle taga ei näe. Pigem üritati lihtsalt meelde tuletada, et terrorism on paha ja sellisel viisil oma eesmärke saavutada ei saa. Very Happy
Võibolla üritatakse mingil määral tuua paralleele V miniseeriaga, sest ka seal liitus ju esmase vastupanuliikumisega natuke ekstreemsem seltskond, kellel oli globaalne võrgustik. Kui lähiajal hakkab tõesti aset leidma mingi suurem jõudude koondumine, siis võibolla saab ka ideest asja.

Maliki teema oli minu arust käsolevas episoodis kõige huvitavam. Seda oli juba ammu teada, et ta V on, kuid kuna tegemist on piisavalt salakavala tegelasega, siis võis seekordseid sündmusi ka natuke ette aimata. Erica saladused on nüüd suures ohus ning loodan, et probleem leiab ka järgmises episoodis laiemat käsitlemist.
Maliki suur kihv oli klassika. Mr. Green

Lisaks veel, et Anna ema tegelaskuju on siiani minu jaoks natuke nõrgaks jäänud. Ootaks sellelt näitlejalt rohkem ning eelkõige seda, et tema ja Anna konflikt millekski suuremaks lähiajal eskaleeruks. Vastasel korral on endise Queeni näol tegemist lihtsalt ühe järjekordse emotsionaalse V-ga. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 13, 2011 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Anna ema temaatika jäi võib-olla tõesti natuke lahjaks selle hingede teema koha pealt, aga tegelikult tekkis mul kahtlus, et kas Diana ei ürita selle jutuga Annat kas valele teele juhtida või kuidagi muud moodi alt tõmmata. Seda siis kättemaksuks enda vangistamise eest. Selles valguses võib isegi ette näha, et Dianast saab vastupanuliikumise toetaja, kui ta seda juba ei ole.

Ja muidugi jäi mulle meelde tsitaat Dianalt selle kohta, kuidas Anna tütar ta lõpuks omakorda reedab. Praeguste arengute järgi on tal põhimõtteliselt muidugi õigus, aga ta vist ei kujuta ise ka ette, et Lisa on tegelikult vastupanuliikumise poolel. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2011 12:34 pm    Teema: Vasta viitega

2x03 - "Laid Bare"

Käesolevas osas jätkus sündmustik otse sealt, kus see eelmisel nädalal pooleli jäi. Agent Evansile kähku appi saabunud sõbrad tulid küll natuke ootamatult, aga ilmselt poleks muul moel õnnestunud Evansil ka Maliki vastu kaklust võita. Very Happy Jätkus ka sarjale juba omaseks saanud over the top vägivald, seekord siis tabatud Maliki kallal. Piinamise kujutamine informatsiooni saamiseks ei ole televisioonis enam eriti uus, näiteks BSG tegi seda juba aastaid tagasi, aga siin mõjus see kuidagi hoopis teistmoodi ja koomikslikumalt, sest ohvri suhtes ei tekkinud erilist kaastunnet või mõtteid, et Viienda kolonni tegevus oleks kuidagi väär. Eks siis asi ilmselt selles, et Malik polnud ju lõpuks inimene, vaid pahatahtlik tulnukas. Ja empaatiavõime kipub ikka rohkem tekkima omasuguste suhtes. Aga üldiselt liikus tegevustik jälle kenasti edasi ning olenevalt sellest, mida Ryan otsustab järgmine kord Annale vastupanuliikumise ja selle liikmete kohta rääkida, võib oodata veelgi põnevamaid arenguid. Smile
Vaid Diana stseenid jäid kuidagi igavaks, sest sisuliselt korrati ainult varem juba räägitud juttu ja midagi uut ei selgunud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2011 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

2x03

Ütleks kõigepealt, et selleks episoodiks on täiesti kindlalt selgunud lühema hooaja plussid. Kõik kolm osa on olnud esimesest hooajast märksa tempokamad ja sunnivad järgmiseid osi lausa ootama.

Nõustun eelkõnelejaga, et piinamise stseen oli pigem koomiksi stiilis, kuid samas sarja üldise käiguga sobib see hästi kokku. V-d on isegi suhteliselt klassikalised koomiksi pahalased. Very Happy
Samas oli Malikisse puutuv ka tõsisemaga alatooniga, eriti kui vaadata viimast piinamisstseeni. Maliki alistumine oli ootamatu ning tekitas ka tegelastes väikse kahtluse oma teguviisi suhtes.

Põnevust jagus, tegevustik liigub jõudsalt edasi ning kõik olulisemad tegelased on kaasatud. Ei oskagi midagi enamat loota.
Sügavust pole sarjal küll kunagi olnud, kuid ainsa miinusena võiks siiski välja tuua suhteliselt pinnapealse lähenemise. Samas eks kiirelt arenev tegevustik ohverdabki esimesena sügavamad arengud. Razz

Hetkel on põnevaim Lisa ja Ryani saatus. Mõlemad tegelased on oma valikutes ristteel ning poolte vahetus paistab olevat nende jaoks vaid hetke küsimus. Samuti on kriitilise piirini jõudnud Erica vastupanuliikumine tervikuna, sest olenemata Ryani probleemidest, on ka Anna pastorile silma peale pannud.
Hea oli kahtlemata see, et Decker sai lõpuks külaliste välimuse kohta tõe teada, tunduski imelik, et seda esimese asjana ei tehtud. Smile

Natuke häirib see inimese hinge "hävitamise" teema, aga eks paistab mis sellest lõpuks välja koorub. Isiklikult leian, et usutavam ja arusaadavam oleks olnud külaliste katsetus inimesi Anna "blissile" allutada.

Kokkuvõtlikult aga huvitav osa ja seekord tekkis kange tahtmine kohe järgmist näha. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav, kas peale minu ja TrekRangeri keegi teine enam ei vaatagi V-d? Laughing

2x04 - "Unholy Alliance"

Järjekordne suhteliselt lõbus episood ja tegevusliin arenes ka natuke edasi. Hingede teemasse mindi ka natuke rohkem sügavuti ja paistab, et siiski päris "punane heeringas" kellegi eksitamiseks see ei ole ja V universumis on hing kui selline päriselt olemas. Mis moodi see Külalised küll päästa võib, jääb mulle endiselt segaseks, aga seda sarja vaadates ei olegi vist mõtet niisuguseid küsimusi eriti küsida ja pigem nautida toimuvat. Ryan ei paljastanudki oma Viienda kolonni sõpru, aga ma ei imestaks, kui ta ühel hetkel siiski murduks.

Kahju, et Tyler polnud üks nendest kolmest, kes episoodi alguses seal pea alaspidi rippusid. Igatahes arvestades tema tegevust, olen ma suhteliselt veendunud, et ta lõpetab kunagi halvasti ja Külaliste käe läbi, umbes nagu üks tegelane originaalseerias, kes Külaliste programmiga liitudes ülbeks läks, aga lõpuks ära söödi. Smile

Tehnilise poole pealt oli Anna Vatikanis käik küll sarjale omaselt nõrgal tasemel, aga ju siis eelarve ei võimalda greenscreeni kasutamist paremini varjata ja ega ei saakski eeldada, et ühe episoodi jaoks Rooma sõidetaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 12:45 am    Teema: Vasta viitega

2x04

Omamoodi muutub koomiliseks, et ma midagi uut selle sarja kohta öelda ei oska, kuid seegi kord tuleb kiita tegevustiku pingelisust ja venivate stseenide puudumist.
Iga osaga areneb lugu jõudsalt edasi ja seekord jõudsime siis oodatult ka teise vastupanuliikumise juurte juurde. Olen rahul, et radikaalide liider vaataja jaoks kiirelt paljastati, sest kestnud kolmepoolne mäng oleks ilmselt päris ruttu tüütuks kiskunud.

Hingede teema on muidugi endiselt suhteliselt segane ja üha vähem saan ma aru miks V-d peaksid ühes või teises suunas sellest huvituma. Kuna aga antud asjas selgust nii pea ilmselt ei saagi, siis pole ka mõtet sellega väga pead vaevata. Very Happy

Sarnaselt eelkõnelejaga tekkis mul Tyleri tegutsemisviisi nähes kohe seos originaalsarjast tuntud sarnase tegelasega, kes lõpuks V-de kandikule pandi, kuid pean tõenäolisemaks, et lähemate osade jooksul saab ta mingit moodi tõe teada ja muutub. Smile

Nõustun Enterprise-iga ka selles osas, et Vatikani stseenid jätsid veidi odava mulje. Bluescreen karjus tõesti iga nurga pealt vastu, kuid seda ma ei peaks isegi kõige tõsisemaks probleemiks. Ausalt öeldes kogu see tants hingede ümber ja Anna poolne usklike veenmine mõjusid kuidagi veidralt ning arvan, et need arengud sarjale eriti palju juurde ei anna.

Kõige huvitavamaks pean aga antud hetkel seda, et Erica tegevus on lõpuks ka FBI-s suuremat tähelepanu äratanud (mis on ka rohkem kui loogiline) ja võib juhtuda, et kui asjad samamoodi edasi lähevad, siis lähemal ajal paljastatakse ta vastupanuliikumise liikmena. Elame näeme, igal juhul pinget peaks sellest liinist kõvasti juurde tulema.

Kokkuvõttes olin episoodiga taaskord väga rahul, sest käesolevalt sarjalt ootan eelkõige kaasahaaravat elamust ning seda meile kahtlemata pakuti. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 10, 2011 1:41 am    Teema: Vasta viitega

2x05 - "Concordia"

Selle osa kohta ütleks WOW!, midagi nii pingelist ja põnevat pole veel minu arust seni sarjas olnudki. Iseenesest olid ju sündmused vägagi etteaimatavad ja isegi Ryani poolne meeskonna reetmine oli episoodi keskel juba suhteliselt selge, kuid minu jaoks ei rikkunud see mingil moel tegevustiku kaasahaaravust.

Eelkõige meeldib mulle V teise hooaja puhul see, et tegijad ei karda enam ette võtta julgeid samme ja sündmusi jõuliselt edasi viia. Antud hooajas pole olnud ühtegi passiivset osa ja võrreldes esimese hooaja lõpu olukorraga on viie osaga jõutud hoopis uute teemadeni.
Kuigi Marcus polnud sarjas just väga oluline tegelane ja ta võib veel ellu jääda, näitas vastupanuliikumine tema tapmiskatsega oma otsustuskindlust ning tõestas, et sarja tegijad ei hakka meid lõputult olukordi pooleli jättes õrritama.

Lisaks oli vägagi positiivne areng FBI poolne Erica tegevuse uurimise süvendamine ja see, et kohe episoodi lõpus said vastupanuliikumise liikmed aru Ryani poolsest reetmisest. Tavaliselt venitatakse selliste teemadega väga pikka aega ning vaataja peab mitmeid osi taluma kuidas tegelased sihitult sellistele küsimustele vastuseid otsivad, mis on vaatajale ammu selged. Siin peitubki tegelikult üks V tugevamaid külgi, nimelt tegelasi ei hoita vaatajast maas ning pidevalt liigutakse tegevustikuga kiirelt edasi.

Sisu ei olnud ka käesolevas episoodis väga keeruline ja üllatav, pigem isegi lihtsakoeline, kuid samas suudetakse kiire tempo ja hea näitlejatööga paljud sisulised vajakajäämised heaks teha. Alati ei peagi midagi väga omapärast pakkuma kui tulemuseks on nii kaasahaarav meelelahutus. Smile

Erica pere teema ei kuulu küll hetkel põnevamate hulka, kuid taustaloona on ka neid arenguid päris huvitav jälgida. Lisapanused üldiselt aitavad alati pingelise olukorra loomisele kaasa.

Ütleks veel seda, et olin meeldivalt üllatunud kui Anna ütles lõpuks ühe originaalseeria vaimule sarnase lause: "The humans think they're building their future, but instead they're digging their own grave". Enam paremini poleks V-de motiive defineerida saanud ja selle lihtsa lausega muutusid külalised taaskord palju ohtlikumaks kui millistena neid viimasel ajal näidatud on. Leian, et V-de agressiivse poole väljatoomine on pinge ja ohutunde säilitamiseks hädavajalik.

Ootan jälle huviga järgmist nädalat. V on kujunenud minu jaoks paari viimase aasta põnevaimaks ulmesarjaks. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 10, 2011 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

2x05 - "Concordia"

Põhimõtteliselt nõustun kõiges eelkõnelejaga. Episood oli tegelikult väga põnev ning hoidis pinget üleval lõpuni, kuigi asjaolu, et Anna ellu jääb, oli täielikult ettearvatav. V on sarjana teisel hooajal küll julgeid teemaarendusi teinud, kuid nii kaugele ei oleks isegi nemad valmis minema, et sarja ühest populaarseimast tegelaskujust ja parimast näitlejast niimoodi loobuda. Ryani reeturlus ei tulnud küll täieliku üllatusena, kuigi ma ootasin pigem teistsugust lahendust, kus atendaadikatse nurjub mingil muul põhjusel, nii et selles mõttes suudeti mind natuke üllatada. Samas nõustun TrekRangeriga järjekordselt, et oli väga hea, et Hobbes ja Cohn kohe aru said, kes reetur oli ja see annab lootust, et järgmises osas saab Ryan karistada. Very Happy Võib-olla samamoodi, nagu tehti agent Malikiga. Kuigi tegelikult ma usun, et neil õnnestub Evansi abiga kokkuleppele jõuda, kui Ryan hakkab rõhuma asjaolule, et ta üritas kõigest oma last kaitsta nagu ka Evans. Ja pigem peab varsti reetmise eest vastust andma FBI ees Evans ise, kui tema tegevus vastupanuliikumises avalikuks tuleb.

Tyleri teemasse tuli huvitav pööre, kuigi mul on raske uskuda, et ta võiks pikemaks ajaks ekraanilt kaduda ja mootorrattaga reisile minna. Eriti kummaline oli lõpus Anna väide, et Tyler polegi asendamatu. Arvestades nende senist käitumist tema suhtes mõjus see kuidagi ebaloogilisena, aga nagu öeldud, lahendab see olukord ennast ilmselt mingil viisil ise sel näol, et Tyler ei lahkugi.

Elame-näeme.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 16, 2011 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

2x06 - "Siege"

Nagu hooajale kombkes, oli episood taaskord vajalik ning viis tegevustikku olulisel määral edasi. Siiski tuleks mainida, et antud osa polnud mingil põhjusel päris sama põnev ja pingeline kui eelmine ning lõpplahendus oli juba suhteliselt vara väga selgelt välja joonistatud.

Tyleri isa surmaga kustutati eelmise episoodi arengud tema tegevusliinis täielikult ära ning sisuliselt võib nüüd kindel olla, et Tyler jääb lõpuni V-dele truuks. Arvestades "Concordia" arenguid tundub see veidi kummaline, kuid kuna tegemist pole minu jaoks eriti olulise tegelasega, siis temaga seonduv polegi väga tähtis. Ericale annavad kindlasti käesoleva osa sündmused hoogu juurde ning nagu episoodi lõpust näha oli, muutub ilmselt olulisel määral ka tema suhtumine vastupanuliikumise korraldusse. Kuna Erica sai nüüd ka vastupanuliikumise juhiks, siis on ilmselt väikeste sammude aeg otsas.
Lisaks aitab Jacki vabanemine tema ametipostilt kindlasti tema otsustuskindlusele kaasa ning selles osas peaks meid ees ootama taaskord sündmusi jõudsalt edasi viivad episoodid.

Hea oli see, et lõpuks avaldati ka Hobbes-i tegevuse põhjus ning tundub, et mõningasest V-de heaks tegutsemisest hoolimata on ta lõppkokkuvõttes lojaalne vastupanuliikumisele.
Vastupanuliikumise radikaalsema tiiva juhi surm oli aga jällegi vägagi ettenähtav samm, sest tegemist oli selgelt külalisnäitlejaga. Very Happy

Positiivse poolt pealt nimetaks ära veel Lisa kohtumise Dianaga, mis tõotab tuua ka V-de poolel uusi ja huvitavaid arenguid ning suudab ehk tegevustikku natuke uut vürtsi lisada.

Nagu öeldud, siis üldiselt episood väga põnev polnud, kuid samas suutis lahendada palju olulisi lahtiseid otsi, mis oleksid hilisematele arengutele jalgu jäänud.
Kiidaksin kindlasti viimast paari minutit, sest Erica kõne oma "meeskonnale" oli väga võimas ja paljulubav. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 17, 2011 3:49 pm    Teema: Vasta viitega

Esiteks väike positiivne uudis sarja osas: vaatajate arv olulises vanusegrupis 18-49 suurenes võrreldes eelmise nädalaga 6%. Allikas

2x06 - "Siege"

Erinevalt eelkõnelajast arvan mina, et episood oli parem kui eelmise nädala osa. Kuigi paljud sündmuste arengud olid mõnevõrra ettenähtavad, siis oli toimuv minu arvates siiski paremini üles ehitatud ja olulisema tähtsusega sarja arengu seisukohalt. Tyleri isa surmast on kahju, sest mulle Nicholas Lea näitlejana meeldib, aga kui tema ja Erica suhted selles episoodis jälle soojemaks muutusid, siis oli juba selge, et episoodi lõpuks on ta surnud, sest see koht on sarjas ilmselgelt ette nähtud Landryle. Very Happy
Tyleri osas lahendaski probleem ennast nii-öelda iseenesest, nagu ma arvasin, ning selles osas ei muutunudki midagi. Mis aga oli tähelepanuväärne, siis nüüd pidas Anna jälle Tylerit eluliselt tähtsaks nende plaani elluviimisel, samas kui ta alles ütles, et on ka teisi variante.

Hobbesi-poolne reetmine otseselt üllatusena ei tulnud, sest tema kahtlasele tegevusele on ka enne viiteid tehtud, nt kui ta eelmises hooajas sai salaja kokku Marcusega. Samas tõmmati sellega huvitav paralleel Ryani osas, keda ta reetmise pärast tappa tahtis, aga nüüd hakkas ta ka ise reeturiks. Diana ja Lisa teema tõotab ka huvitavaid arenguid, nii et ootan huviga, mis edasi saab.
Episoodi lõpp tuli mõnevõrra üllatusena ning jäi mulje, nagu oleks sellega sarjale mõningane soft reboot tehtud, kuigi ma kahtlustan, et see rünnakule asumine võib pigem jääda tühjaks sõnakõlksuks ja sarja formaadis suurt midagi ei muutu, sest Erica uurimine lõpetati FBI poolt ära ja nüüd saab ta jälle oma tööd edasi teha, ilma et teda kahtlustataks. Eli Cohni surmast oli mul igatahes kahju, sest ta oli päris huvitav tegelane.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2011 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

NB! Spoilerihoiatus!

Sarja peaprodutsent Scott Rosenbaum kinnitas, et teise hooaja viimases episoodis saavad surma kaks kuni kolm peategelast, kes kolmandal hooajal enam ei naase, kui see peaks tellitama.

Tsiteerin::
The executive producer of V has revealed that several main characters will be killed off in the second season finale.

Scott Rosenbaum told TV Guide that two or "possibly even three" series regulars will not return to the ABC series if it is renewed for a third run.

He explained that the departure of certain actors was related to "what would be most devastating for the characters [he wanted] to continue".

"People are going to be shocked," added series star Laura Vandervoort. "When we read the script there was initially shock, then sadness. [It's like] seeing your son go off to college or [your] grandma passing."

Rosenbaum confirmed that Elisabeth Mitchell (Erica Evans) and Morena Baccarin (Anna) will return to the series, leaving Vandervoort (Lisa), Scott Wolf (Chad), Logan Huffman (Tyler), Morris Chestnut (Ryan), Joel Gretsch (Father Jack) and Jane Badler (Diana) as potential candidates for the axe.

V continues on Tuesdays at 9/8c on ABC. The second season will conclude on March 15.

Allikas


Ma ütleksin, et tegelikult positiivne. Very Happy See näitab, et sarja tegijatel on julgus riske võtta, kuigi samas võib see olla seotud ka sellega, et mõned näitlejad ei taha enam sarjas osaleda ja lasid oma tegelaskuju sellepärast ära tappa. Ma ennustan, et lahkujad on Ryan ja Tyler, aga eks me näe.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 23, 2011 2:53 pm    Teema: Vasta viitega

2x07 - "Birth Pangs"

Oodatult oli seekord tegemist veidi aeglasema episoodiga ning mõnes mõttes võiks seda isegi hooaja üldist tempokust arvestades vaheosaks nimetada. Seegi kord ei saa aga öelda, et tegemist oleks olnud mittevajaliku episoodiga, sest sündmused liikusid seegi kord oluliselt edasi.

Erica liinis saime sisuliselt vaid kinnitust tema liidripositsioonile uues vastupanuliikumises, kuid olulisemaks teemaks oli käesolevas osas Lisa ja tema nõrgenev positsioon Anna silmis.
Natuke häiris mind uue võimaliku Anna tütre mängu toomine, sest pidevalt oli meile mõista antud, et Anna on igal juhul Lisa saatusega seotud ning tal pole lihtsalt muud valikut kui teda toetada. Nüüd aga anti Annale suurepärane võimalus nii Tyler kui Lisa täielikult mängust kõrvaldada ja nii öelda nullist alustada. Ma pole päris kindel kuhu selline pidev uute asjade väljamõtlemine välja viib ja võib lõppjärgus lihtsalt odava mulje jätta. Razz

Kahtlemata on väga positiivne see, et lõpuks saime teada ka V-de tegeliku eesmärgi, milleks on oma rassi geneetiline arendamine teiste arvelt. Samas pole veel päris selge kas nad teevad seda enda ellujäämise kindlustamiseks või on tegemist lihtsalt ahnusega. Smile

Episoodi viimased minutid tekitasid minus natuke kahtlusi Diana suhtes. Tundub küll, et ta on Lisa poolel, kuid mingil põhjusel on tunne, et lõppjärgus võivad talle ainult enda huvid olulised olla. Juba see väike muie seal lõpus tõotas halba. Very Happy

Kokkuvõttes ütleks, et teemaarendusena tundus episood vajalik, kuid sisult oli tegemist pigem eelmisele hooajale kohase osaga ning pinget oli teistest käesoleva hooaja episoodidest märksa vähem.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2011 10:38 pm    Teema: Vasta viitega

2x07 - "Birth Pangs"

Äh, unustasin varem kommenteerimast. Very Happy Kokkuvõtlikult tuleb nõustuda TrekRangeriga, et ka minule jäi see osa võrreldes eelmisega vähem meelde ja põnevust ei olnud niisama palju. Lisat ümbritsev temaatika tundus kuidagi eriti igav.

Ma arvan ka, et Dianal on mingi enda kuri plaan, mis muuhulgas hõlmab Lisa ärakasutamist. Pärast tapab ära nii Anna kui Lisa ja on ise queen edasi. Very Happy

Ei oskagi midagi rohkem öelda selle osa kohta, eelkõneleja on kõik olulised kohad juba välja ka toonud. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2011 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere poisid, te pole ainsad, kes V'd vaatavad Razz

Igatahes tahtsin seda mainida, mida seeriates ka mainitud, et kuninganna saab muneda vaid kaks korda oma elus: esimene kord uute kuningannade ja mõningate sõdurite/tööliste munad, ja viimane kord ainult sõdurite munad, pärast seda on ta jäädavalt viljatu. Viljatu kuninganna ei saa enam olla kuninganna, seega teatepulk läheb edasi Lisale või kellele iganes, Dianast ei saaks enam kuningannat sel samal põhjusel. Tema võiks Anna maha lüüa ja heal poolel olla. Ma ise usun, et Diana muide oli seotud sellega, et tal on tekkimas liitlasi tema sõgeda tütre vastu.

Aga kokkuvõtteid hakkan tegema järgmisest osast alates, mis on juba homme. Ei tahaks, et te siin kahemehe¹õud edasi peaks Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2011 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Tere poisid, te pole ainsad, kes V'd vaatavad Razz

Igatahes tahtsin seda mainida, mida seeriates ka mainitud, et kuninganna saab muneda vaid kaks korda oma elus: esimene kord uute kuningannade ja mõningate sõdurite/tööliste munad, ja viimane kord ainult sõdurite munad, pärast seda on ta jäädavalt viljatu. Viljatu kuninganna ei saa enam olla kuninganna, seega teatepulk läheb edasi Lisale või kellele iganes, Dianast ei saaks enam kuningannat sel samal põhjusel. Tema võiks Anna maha lüüa ja heal poolel olla. Ma ise usun, et Diana muide oli seotud sellega, et tal on tekkimas liitlasi tema sõgeda tütre vastu.

Aga kokkuvõtteid hakkan tegema järgmisest osast alates, mis on juba homme. Ei tahaks, et te siin kahemehe¹õud edasi peaks Very Happy


Ma kapituleerun ülemusliku intellekti ees. Very Happy

Aitäh selgitamast, ma seda täpselt ei teadnudki või siis ei olnud lihtsalt piisavalt tähelepanelikult vaadanud. Ja tore teada, et vaatajaid on veel. CoolVery Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2011 11:21 pm    Teema: Vasta viitega

Aga oi tahtsin veel öelda, et V üldse paelus mind tugeva cast'i tõttu. Ma loodan, et tuleb tugevaid episoode hooaja teisel poolel, sest muidu võidakse sari katkestada. Ja neid sci-fi sarju ei ole üldse palju - mõtlen just selliseid, kus küsimustele vastatakse ja pidevalt söödetakse infot vaatajale, mis aitab igasuguseid teooriaid arendada (Lost näiteks ei suutnud üldse vaataja küsimustele vastata, kuus aastat vaatasid ja ootasid aga ikka jäid pika ninaga - midagi nad kiiruga seletasid, Stargate Universe ka mängib minu tunnetega, sest ma ei tea praktiliselt mitte midagi sellest, mis seal sünnib - ainult tühi mula ja vähe vastuseid.). Aga olgu kuidas on, loodan, et V peab vastu. Ma juba fantaseerin sellest, kuidas Erica teatab Annale, et tema on koguaeg Anna plaanid õhku lasknud - see oleks vast efektne stseen (muidugi toimub kuninganna nülgimine ja seda näevad kõik inimesed laeva põhjas olevast 'telepildist' Twisted Evil .

Aga jah, Diana isegi kilkas, kui Anna käis tal külas: "Sa oled viljatu!"

Ma tean, et mu jutt hüppab ühest kohast teise ilma nähtava seoseta, aga ma ei jaksa kirjutada siduvaid lauseid neile vahele. Lähen hoopis magama!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 01, 2011 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Ja neid sci-fi sarju ei ole üldse palju - mõtlen just selliseid, kus küsimustele vastatakse ja pidevalt söödetakse infot vaatajale, mis aitab igasuguseid teooriaid arendada (Lost näiteks ei suutnud üldse vaataja küsimustele vastata, kuus aastat vaatasid ja ootasid aga ikka jäid pika ninaga


Täiesti nõus.

Eks selles olegi hetkel peamine probleem, et sarjad pole enam väga kaasahaaravad ning vaataja huvi üritatakse teadmatuse tekitamisega üleval hoida.
V-s pakutakse seevastu pidevalt lahendusi ning isegi kui sisult pole tegemist millegi väga erilise ja intrigeerivaga, siis mõnusaks meelelahutuseks on pinget märksa rohkem kui paljudes teistes viimaste aastate ulmesarjades.


P.S. Welcomme
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 02, 2011 12:47 pm    Teema: Vasta viitega

2x08 - "Uneasy Lies the Head"

Ok, see oli nüüd esimene episood selles hooajas, mis mõjus nõrgana. Midagi erilist ei pakutud ja kohati oli tegevustik isegi veniv. Kli¹eelisust oli samuti seekord kuidagi karjuvalt palju ja selles osas tundus lõpustseen Erica ja Hobbes-iga juba päris koomiline Very Happy
Kuigi näiteks DNA eraldamisega jõuti lõpuni, siis eelmiste osade paljastusest ikkagi eriti palju kaugemale ei liigutud.

Ainsa tõeliselt põneva asjana võiks välja tuua avastuse, et Marcus on elus ja terve ning võimalik, et lojaalne hoopis Dianale. Kui see nüüd tõesti paika peab, et Marcus on oma lojaalsusest tulenevalt valmis Annat reetma, siis võivad meid päris huvitavad arengud ees oodata.
Väiksematest seikadest oli päris lahe Ryani põgenemisviis päästekapsliga. Lihtsalt tore kui mingit seni teadmata võimalust kasutatakse. Smile

Nagu öeldud oli osa üldiselt suhteliselt igav ja tähtsusetu ning loodan, et kaks viimast episoodi tulevad märksa sisukamad. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 02, 2011 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

2x08

Viimased kolme minutit vaatasin mina teki tagant, see oli minu jaoks liig Very Happy

Aga jah, Marcus on elus - tore, võimalik, et tema pole ka eriti vaimustuses Annast ja on tegelikult Dianat teeninud ja teenib ka edaspidi.
Erica plaan kukkus läbi - see oleks ta poja tapnud, aga Erica seda ei teadnud. Seega tore, et see plaan põrus, kuigi mina Tylerist vaimustuses pole, aga iga sari vajab ka mõnd ebameeldivat tegelast.

Erica on aina külmemaks muutumas, riskib inimeludega kuigi selle vastu ta on alati olnud, ta hakkab kujunema eelmise liidri Eli sarnaseks - aga ehk ei saagi sõda võita ilma ohvriteta.
Jack on üsna nõrga iseloomuga tegelane, aina selgemaks saab see mulle. Selline tunne, et ta tahab igas teises osas lahku lüüa tiimist ja minna lunastust otsima kogu operatsiooni ohtu seades.

Osa iseenesest ei olnud halb, ma küll kohati lootsin, et romantilisi kolmnurkasid ei hakka tekkima, aga no kus sa sellega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group