Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 1x09 "Life"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
17%
 17%  [ 3 ]
8
23%
 23%  [ 4 ]
7
35%
 35%  [ 6 ]
6
11%
 11%  [ 2 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
11%
 11%  [ 2 ]
Kokku Hääli : 17

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2009 12:56 pm    Teema: SGU - 1x09 "Life" Vasta viitega

1x09 "Life"

Samal ajal kui Scott ja Wray kohtuvad iidsete kommunikatsiooni kivide abil oma lähedastega, avastavad Destiny asukad pardalt midagi väga erilist.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2009 4:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kuigi põhimõtteliselt on tegu järjega 7. episoodile "Earth", millele andsin ainult 6 punkti, siis see kord oli teostus kõvasti parem - 9 punkti. Smile

Lõpuks ometi keskenduti ka Wrayle ning Reiko Aylesworth oli sellele 24 fännile meeldivaks üllatuseks. Smile Selles episoodis ei tundunud draama ülepaisutatud ega pealesurutud, väga natural feel oli kõigel - tasakaal Destiny pardal ning Maa peal toimuva vahel oli ka kindlasti suureks plussiks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2009 7:25 pm    Teema: Vasta viitega

hävitagu juba need communication stoned ära tbh...
võtavad selle draama tunde ära kui iga 5 minuti tagant saavad maa peal käia fuuu...

aga üldiselt oli norm ep 8p
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2009 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti.

Teostuse poolest oli igati hea osa ja minu arust annavad need kivid sarjale isegi juurde, sest nii öelda draamasarja elementide arendamine on nende abil oluliselt kergem.
Iseasi kas antud sarja kontekstis seda draamat nii palju vaja on ning kas ei oleks otstarbekam keskenduda ikkagi veidi ulmelisematele teemadele, nagu uute planeetide avastamine ning laeva tehnoloogia põhjalikum tundmaõppimine.

Kahtlemata on tegelaste arendamine oluline ning mulle meeldib viis kuidas seda SGU-s tehakse, kuid leian, et võibolla on kohe alguses selle peale natuke liiga palju rõhku pööratud ja hiljemalt järgmisest episoodist oleks küll aeg tegevus mõneks ajaks veidi teistsugusele rajale lükata. Kui sari vähegi vastu peab, siis jõuab tegelaste lähedastega veel järgmistes hooaegades ka tutvuda. Smile

Näitlejad meeldivad mulle endiselt ja loodan, et draama ei jää tulevikus teistele teemadele jalgu.

P.S. Mind huvitavad väga selle inimese kommentaarid, kes pani eelmisel korral kolm ja seekord ühe punkti! cencool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hurmet
Kadett


Liitunud: 1 Dets 2008
Postitusi: 15

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2009 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Võtaks ka üle pika aja sõna, olen mõelnud küll eelnevaid episoode kommenteerida, aga paneks vast pikema teksti siia ära.

Mida episood edasi, seda rohkem paistab välja, et pole säilitatud Stargate'iliku joont. Tõsi, draamade osas jõutakse SG1 kannule kui mitte samale joonele, aga põlised Stargate'i fännid ei otsi seda. Tõmbavad ikka missioonid, seiklused ja muu säärane, mida iga couch-potato eelistab ette kujutada ning fantaseerida kas või end samamoodi "eksploorimas" teisi planeete ja maailmu.

Praeguse üheksa episoodi jooksul on vaid ühe korra olnud tõeline missioon, seda S01E08 näol. Me ei saa rääkida enam Stargate'i jätku näol, pigem on tegu Losti, BSG jms fännide püüdmise projektiga, kus Stargate'i pooldajad on selgelt unarusse jäetud ning tundub, et neist ei tehta väljagi. See liivarannas jalutamine ja jääplaneedil kõmpimine polnud eriti midagi tõsist, eriti liiva osas. Pigem olid need ühed mõnusad ajaraiskamised ja ei midagi muud.

Mis muidugi on tüüpiline ja tuletab Stargate'i meelde, siis on küsimärgid, mis õhku jäävad. Kes ründasid pilootosas? See on kõige suurem küsimus. Visanud siis Wraithide galaxysse kogu esialgse loo, aga ei. Või veel parem, teinud näiteks viieepisoodilise SG1 kambäki, mis oleks olnudki sissejuhatusena SGU-le, sedasi oleks vanu fänne tagasi tõmmanud. Eriti mõnus oli pilootosas muidugi see, kuidas laev vms oli 21 valgusaasta kaugusel... Get it? 21. sajand, 21 valgusaastat... Huumorimeelt neil ikka jagub. Smile

Mis puudutab laeva ülesehitust, mida eelnevalt on mainitud siin foorumis, siis ei imesta, et asi detailsem. Kui SG1 ja SGA käidi rohkem ikka väljaspool kasti, siis SGU põhineb tegevusel laevas, samas üha enam tundub, et tegevust Maal on rohkem kujutatud kui laeval juhtuvat.

Jättes selle Lostiliku algust meenutava flashback teema kõrvale, mõttetud Maale-laevale-Maale teema ära jms mõnevõrra seebiliku osa ja liikudes edasi, siis tegelastega polegi nii hull, kui enne pilootosa võis oodata. Carlyle (Rush) muidugi hiilgab oma näitlemisoskusega ja Smith (Greer) on samuti jätnud positiivse mulje koos kiiksudega.

Kuidas probleemi lahendada selles osas, et Stargate'i fännid sarja taunivad? Minna lõpuks üle missioonidele. Praegusel hetkel on tegelikult veninud pilootosa juba 9 episoodi peale laiali ja võiks juba vahelduseks põnevust pakkuda. Hetkel on sarja olemus või eesmärk segaseks jäänud, kuna Stargate'i fännid tahavad rohkem tegevust ja põnevust, kuid siis on grupp neid "võõraid", kes harjunud sääraste telesarjadega.

Üldjoontes ka praeguse seisu jätkuga usun, et see ei mõjuta SGU tulevikku. Kui ei õnnestu ühendada Stargate'i fännide ja "võõraste" huvisid, siis jääb olukord suht samaks, mis oli SGA puhul.

Liikudes edasi nüüd ka teemasse, siis julgelt tunnistan, et panin episoodile hindeks '1'. Ausalt öeldes olen juba tüdinenud kogu sellest värgist, et minnakse jälle Maale, seal jälle mingid isiklikud probleemid, põnevuse ja pinge tekitamine jäeti peaaegu nulli peale. Selgusetuks jäi see, milleks "tooliruum" sisse toodi, kui tegelikkuses midagi ei juhtunud. Lihtsalt jälle kujundada saladuseloori Rushi ümber? Veidi üle ka ei tasu pingutada. Õnneks jäi kõige jubedam ära ning ei pandud episoodi lõpus kedagi salaja toolile istuma, kuna see oleks ikka päris valus laks olnud (oleks pidanud ootama kaks nädalat vms, millal uus episood pärast pausi tuleb). Selle asemel oleks võinud hakata arutama lahti müstikat tooli osas ja mitte tooma välja jaburust.

Kokkuvõtlikult, iga episood, mille sündmustik keerleb Maa ja isiklike suhete ümber Maal, saab minult edaspidi hindeks '1'. Uskuge, neid episoode tuleb ja tuleb veel. Näiteks Lost iseäranis on põnev sari, aga just flashbackide pärast ei hakanud vaatama, kuna viskas üle. SGU vaatamine oleks ka juba pilootosaga pooleli jäänud, kui poleks sarja nimes ees ja esindatud 'Stargate'. Endiselt ootan, millal lõpuks tegevus algab, kuigi see lootus sai kustutatud juba enne sarja algust - kui pidevalt ühest kohast teise, siis nö suurt ja pidevat vaenlast ei saa ju tekkida.

Kokkuvõttes, toppigu rohkem S1E08 sarnaseid episoode sisse ja siis pole hullu, kui aeg-ajalt sokutatakse sisse vähe igavamad reisid Maale. Nagu ennist ka siin foorumis räägiti, et tegelikkuses pole sellist katastroofilist seisu, kus vaja inimrassi vms säilitada. Kui põhiprobleemiks on see, et ei pääse Maale, siis kas kellelgi on sarja vaadates selline tunne? Umbes 40-50% või isegi rohkem sündmustikust toimub Maal...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Nov 21, 2009 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et SG fännidel võiks natuke rohkem kannatust olla. Nii palju, kui ma lugenud olen tuleb hooaja teises pooles ka actionit ning pilootosast alles jäänud küsimused leiavad vastused.

Kivid on muidu iseenesest hea idee, tekib küsimus kas tegelastel on ehk veel raskemgi oma olukorraga toime tulla kui nad saavad vahepeal Maal käia, aga on siis jälle sunnitud Destiny pardale naasma ning koduigatsus suureneb. Peale selle saavad tegelased endi ja oma lähedaste kohta teada asju, mida varem ehk ei oleks ning see annab omakorda neile võimaluse oma elu ja tehtud otsuste üle järele mõelda.

Wray seik Maal oli minu arust meeldiv, sest näidati, et Wray ei ole 24/7 IOA douchebag Smile (nagu paljusid IOA esindajaid eelnevates Stargate'ides kujutatud on) vaid tõeline inimolend. Razz

Ma arvan, et kui ratsionaalselt SGU episoode hinnata, siis ainult ühte punkti on võimatu anda.

Losti flashbackide kohta ütleksin ka veel nii palju, et need on vajalikud kui sind huvitavad tegelaste motivatsioonid ning miks nad teatud olukordades mingit moodi käituvad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Püh Nov 22, 2009 1:12 am    Teema: Vasta viitega

Hurmet kirjutas:
Mis muidugi on tüüpiline ja tuletab Stargate'i meelde, siis on küsimärgid, mis õhku jäävad. Kes ründasid pilootosas? See on kõige suurem küsimus...


Tegu oli Lucian Alliancega - Carter pakkus selle teooria välja pilootosas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Püh Nov 22, 2009 3:35 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Hurmet kirjutas:
Mis muidugi on tüüpiline ja tuletab Stargate'i meelde, siis on küsimärgid, mis õhku jäävad. Kes ründasid pilootosas? See on kõige suurem küsimus...


Tegu oli Lucian Alliancega - Carter pakkus selle teooria välja pilootosas.


yep väga selgelt oli piloot osas see öeldud imo
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Nov 22, 2009 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

Hurmeti teksti ja hindega ma kohe kuidagi ei nõustu, aga pean sellegipoolest ütlema, et mullegi see episood eriti ei meeldinud. Ei pea seda just ülemäära halvaks, aga seni ilmunud SGU osadest saab ta minult siiski kõige madalama hinde.

Draama mulle tegelikult meeldib ja siia sarja ta sobib ka, aga minu arvamus on, et karakterid peaksid saavutama oma sügavuse ja iseloomu läbi tegevuse ning lihtsalt nende arendamise eesmärgil tehtud episoode ei ole meile vaja, eriti veel sarja nii varajases staadiumis. Minumeelest on selle character developmenti tööga siiamaani piisavalt hästi hakkama saadud, nii et seekordse episoodi, mis pealegi oli üsna igav ja üllatustevaene, oleks võinud üldse tegemata jätta.

Erinevalt SinkaVonkast ma arvan, et just selles osas oligi draama ülepaisutatud ja pealesurutud ning lisaks veel silmnähtavalt punnitatud - üritati anda sügavust tegelaskujudele, kes varem vähe ekraaniaega said, kuid millegi eriti põneva ega intrigeerivaga välja ei suudetud tulla. Hoolimata pingutustest jäid tegelased lamedateks, ebausutavateks ja kli¹eelisteks. Pean eriti silmas just neid psühholoogilistel läbivaatustel osalejaid, kuid ega ka Scotti ja Wray maakülastused oluliselt paremad ei olnud. Olgu, ühel on poeg ja teine on lesbi, aga keda huvitab. Tegu on peaaegu et täiesti kasutu taustainformatsiooniga, mille avaldamine neile tegelastele ega sarjale üldiselt küll midagi olulist juurde ei andnud. Peale teadmise, et mõlemal on põhjust koduigatsuseks, ning võibolla mõningate väiksemate tagajärgede Chloe ja Scotti suhtele.

Ühesõnaga: draamat tahan ma näha edaspidigi, aga rohkem sellist, mis toimub laeval ja mitte Maal, on tihedamalt seotud muu tegevustikuga ning veidigi usutavam, mitmetahulisem ja intrigeerivam kui need psühhoanalüüsid, mida meile seekord pakuti.

Positiivsed küljed: edusammud laeva tundmaõppimisel, mis küll veidi liiga vähe ekraaniaega said; Youngi ja Rushi jätkuvad erimeelsused ning Eli nende vahel; Wray jätkuv ustavus IOA-le; probleemid kommunikatsioonikividega, mis annavad alust loota, et varsti neid enam nii vabalt kasutada ei saa; ning lõpuks fakt, et Rushi poolt väljahõisatud pääsemislootus ikkagi pettuseks osutus.

6/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 23, 2009 6:26 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle see episood meeldis taaskord. Vaatasin lõiguti juba öösel, aga põhiosa jätsin ikkagi õhtule. Millegipärast ajas täitsa naerma Youngi teistkordne Maale tulek ja Telfordile lõuga andmine.
9 puntki.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 25, 2009 4:52 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Mulle see episood meeldis taaskord. /.../ Millegipärast ajas täitsa naerma Youngi teistkordne Maale tulek ja Telfordile lõuga andmine.


Olen sinuga täiesti päri - mulle tegi ka see nalja. Young paistab ikka täitsa põhimõtteline mees olema Laughing

Ma hetkel ei hakkaks üldsegi nii põhjalikult analüüsima seda osa või ka kogu SGU loogigat nagu eespool kõnelejad on teinud, sellepärast, et ma ei näe selleks üldsegi põhjust. SGU on hetkel minu arvates täiesti nauditav ning nagu iga teinegi seriaal, kus on häid osi, halvemaid osi, huvitavaid ja mitte eriti huvitavaid osi, kuid üldpilt on enam-vähem. Muidugi võib selle kallal ilkuda, et liiga palju on draamat ja inimsuhteid ning Stargate'i "teiste planeetide uurimise vaim" oleks nagu välja jäetud. Aga ütleks hoopis, et ehk on SGU saanud niiöelda täiskasvanulikumaks ehk siis jah seiklus kui selline on teisejärguline ning esmatähtsaks on peetud inimdraamat ja lootusetust, olles kes teab kus ja kui iganes kaugel kodust ning see kivide teema isegi lisab olukorrale rohkem lootusetust, sest sul on võimalik käia kodus, kuid samas jällegi mitte. Tegelikkuses oleks see ehk isegi hullem variant.

Aga minu poolt 8 punkti ja ootan, mis edasi saama hakkab. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 26, 2009 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

7 punga minu poolt, lõpp lihtsalt lisas ühe väärt punkti juurde.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group