Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 1x10 "Justice"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
25%
 25%  [ 4 ]
9
31%
 31%  [ 5 ]
8
6%
 6%  [ 1 ]
7
25%
 25%  [ 4 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
6%
 6%  [ 1 ]
4
6%
 6%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 16

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 11:28 am    Teema: SGU - 1x10 "Justice" Vasta viitega

1x10 "Justice"

Kui Destiny pardalt avastatakse ühe meeskonnaliikme surnukeha, peavad laeva asukad silmitsi seisma võimalusega, et nende hulgas viibib mõrvar.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 3:34 pm    Teema: Vasta viitega

4 punkti.

Kõige kehvem osa siiani minu jaoks. Võimuvõitlust oleme juba küllaga näinud ja selle jätkumine Wray ning Youngi positsioonide küsimuse alla seadmise näol oli minu jaoks liig mis liig.

Tegelane, kes ennast maha lasi, oli niigi sarja käigu seisukohast väga ebaoluline ning kuna mingit väga keerulist teooriat ka Youngi süüdilavastamise taga ei esinenud, siis oli terve lugu minu meelest täiesti mõttetu ja igav.

Mis puutub aga Rushi ja Youngi kaklusesse kõrbeplaneedil, mille tulemusel Rush jäi planeedile maha, siis oli see minu arust viimane piisk karikasse. Rush on minu lemmiktegelane, kuna Carlyle'i näol on kahtlemata tegu kõige andekama näitlejaga selles sarjas ning ma oleks tõesti tahtnud teda ikka sarja lõpuni näha.

Võibolla juhtub midagi erilist, mille abil Rush saab laeva peale tagasi, kuid kindlasti ei näe me teda nüüd mõnda aega ning see ei tee sarjale mingit pidi head. Otseselt minu hinnangut episoodile tema kadumine aga ei muuda, sest tegevustik oli tõesti igavaim seni.
Kui aga Rush varsti kuidagi laevale tagasi saab, muutub tema planeedile jätmine veelgi mõttetumaks ning vähendab ka antud episoodi tähtsuse seega nullini.

Mõtlema hakates oleks võinud ka kaks punkti panna, kuid ma hindan siiani sarja atmosfääri nii palju, et vähemalt hetkel veel hoidun punktidest 1-3. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

Mina andsin jällegi 10 punkti, sest pean tõesti antud episoodi siiani parimaks. Võimuvõitlus pakkus mulle igatahes pinget, ära katsetati ka Tool ning osa lõpp oli samuti väga hea cliffhanger (esimene tõeliselt julge samm stsenaristidelt).
Ma olen üpris kindel, et Rush peagi naaseb planeedilt leitud laevaga ning siis muutub olukord veelgi keerulisemaks.

Kahju ainult, et järgmine episood jõuab teleekraanidele aprillis. Crying or Very sad Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Laup Dets 05, 2009 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

10pts, lõpp oli liiga hea - kui Rush üksi seal planeedil üles ärkas Very Happy
ning see koht kus see tulnukade laev leiti oli ka väga hea, sest see nagu esimene kord kui me siin mingeid tarkasid tulnukaid näme (high-tec)

kuigi ma arvan, et ex ta paneb selle laeva jälle lendama vms.... ja on varsti tagasi, muidu oleks see ikka tõsine pauk sarjale
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 06, 2009 12:19 pm    Teema: Vasta viitega

Ma jätan täitsa hindamata. Selle episoodi nägemiseks pidi ikka tõsist vaeva nägema ja need emotsioonid räägivad ka hinnagule juba kaasa.
Lõpp oli tõesti põnev, kahju, et nüüd peab jälle väga pikalt ootama, et järgmist osa näha...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 06, 2009 10:09 pm    Teema: Vasta viitega

kohtu teema on vist kohustuslik igas sarjas.
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Dets 07, 2009 3:53 am    Teema: Vasta viitega

Vau. See oli pika puuga parim SGU episood siiamaani ja ma sügavalt loodan, et sama head taset suudetakse ka edaspidi näidata. Seekordses osas oli lihtsalt nii palju head, et hakkas lausa üle ajama, lisaks suudeti vältida peaaegu kõiki neid väikeseid vigu, mille üle varasemates episoodides kurta võis.

Kui ma esimestel minutitel kartsin, et sellest osast tuleb mingi järjekordne mõttetu detektiivilugu, mida SGU sugusele ulmesarjale mitte kohe vaja ei ole, siis üsna kiiresti need kartused hajusid. Tegelikult just täpselt sellist osa SGU sugusele ulmesarjale vaja oligi. Võrreldes eelmise, puhtalt character developmentile (kehvasti) ülesehitatud osaga suudeti seekord tegelasi tunduvalt rohkem arendada ning mis veel tähtsam: neid oluliselt inimlikumaks, vähemkli¹eeliseks ja sügavamaks muuta. Ja läbi selle ka palju sümpaatsemaks. Praeguseks pole peategelaste hulgas enam kedagi, kes mulle vastukarva käiks - ka Chloe ja Curtis, kes varem üsna jaburad ja mõttetud tegelased tundusid, olid seekord täitsa omas elemendis. Ja sarja kõige mõttetum tegelane sai kuuli pähe, nii et ka selle üle võib ainult heameelt tunda. Eriti meeldis mulle Wray ja fakt, et tema Youngist erinevaid arusaamu sellest, kuidas laeva juhtima peaks, vaataja jaoks automaatselt valedeks ja lühinägelikeks ei tembeldatud, nagu varem Tähevärava sarjades IOA liikmete puhul alati tehtud on. Vastupidi - Wrayd näidati väga targa ja kaalutlevana ning see, kas pidada õigemaks tema või Youngi juhtimisstiili, jäeti täielikult vaataja otsustada.

Kirsiks tordi peal olid muidugi Rush ja Young, kelle omavahelised suhted hakkasidki varem juba liiga soojadeks muutuma. Ja nagu SinkaVonka juba mainis - lõpuks ometi suutsid stenaristid ka mõne veidi julgema otsuse vastu võtta. Selle osa lõpp tuli mulle ikka tõelise üllatusena - kui siiamaani on kolonel Youngi sarnaselt varasemate Tähevärava sarjade liidritele suure õigluse ja eetika etalonina kujutatud, siis seda, et temast mõrtsukas tehakse, poleks ma iial osanud ette näha. Minuarust oli see parim stseen näitamaks, et ka kolonel võib olla inimene, ning lisaks annab see alust loota, et selles sarjas ka hiljem veidi julgemaid pöördeid näha võib.

Positiivne oli ka see, et hoolimata oma esialgu episoodilisena tundunud ülesehitusest oli see osa tegelikult sarja põhiliini jaoks äärmiselt tähtis: võib vist isegi öelda, et pöördeline. Lisaks olulistele muutustele tegelastevahelistes suhetes näidati ka muud märkimisväärset - Tooli kasutamist, tulnukate laeva leidmist võõralt planeedilt jne. Ning cliffhanger oli super.

Ma ei ütle, et see episood oli täiuslik, aga kindlasti oli ta oluliselt lähemal täiusele, kui ma ühe Tähevärava sarja episoodi puhul siiani üldse võimalikuks pidasin. Niisiis pole skooris mingit kahtlust:

10/10

Heh, ei juhtu just iga päev, et minu arvamus TrekRangeri omast nii kardinaalselt erineb. Inferno
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hurmet
Kadett


Liitunud: 1 Dets 2008
Postitusi: 15

PostitusPostitatud: Reede Dets 25, 2009 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Hea episood kindlasti, aga seda ei saa täiesti positiivse noodina ka vaadata. Vähemalt minu puhul oli Rush see, kes senise SGU vaatamise veel huvitavana on hoidnud... ja nüüd oodata hooaja viimase episoodini ning vaadata seni veel üksluisemat arendust?

Eks vara veel midagi öelda, aga loodetavasti hakkavad mingid pinged tõusma Rushu mahajätmise loo ümber, vastasel juhul peavad küll mõnusalt missioone sisse toppima ja stoori jääbki poolikuks.

Hea märk on muidugi ka see, et järgitakse SGA eeskuju, kus üks tiimiliige korraga enam polnud ja pärast tuli tagasi. Siin viitan siis Rainbow Sunile (näitlejanimi, tegelaskuju ei mäleta).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
bob
Kadett


Liitunud: 31 Mai 2009
Postitusi: 4

PostitusPostitatud: Teis Dets 29, 2009 1:16 am    Teema: Vasta viitega

Siiani SGU parim, arvan mina. Kogu selle aja olin ma veendunud, et lõpuks on Rush nii kui nii tagasi pardal. Olin kohutavalt üllatunud, kui ta maha jäi, sest ei uskunud, et sarja loojad päriselt julgeksid teda sinna jätta (asi, mida SG-1s ei oleks juhtunud, päeva lõpuks jõudsid alati kõik õnnelikult koju).

9/10st.
_________________
Sci-fi nerd in denial.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group