Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x02 "Aftermath"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
20%
 20%  [ 2 ]
8
30%
 30%  [ 3 ]
7
30%
 30%  [ 3 ]
6
20%
 20%  [ 2 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 10

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 05, 2010 7:46 pm    Teema: SGU - 2x02 "Aftermath" Vasta viitega

2x02 "Aftermath"

Kui meeskonna toidu- ja veevarud hakkavad otsa saama, peab dr. Rush Destiny automaatse juhtimise maha võtma, et viia laev kursilt kõrval oleva planeedi juurde. Samal ajal peavad Young ja Wray lahendama oma erimeelsused laevale jäänud Lucian Alliance'i liikmete edasise saatuse osas.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 06, 2010 4:23 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 6 punkti.

Iseenesest polnud tegu halva osaga, kuid samas ka mitte midagi erilist. Vahest ainuke oluline edasiminek antud episoodis oli esmakordne Destiny silla näitamine, mis viitab äkki sellele, et peagi hakkavad laeva asukad ise kurssi määrama ning lõpeb suvaline rändamine.

Rushi püüdlused kõike saladuses hoida ei tulnud muidugi üllatusena, samas jääb salatsemise eesmärk veidi segaseks, sest sellise info avaldamine ei tohiks mingit kahju endaga kaasa tuua, pigem vastupidi. Rushi kahe "kaaslase" näol on tegemist jällegi väga otsese viitega BSG Gaius Baltari nähtamatule kaaslasele (six), kes teda vahel aitas ja vahel lihtsalt segadusse ajas. Asja iva võibolla teada ei saagi. Razz

Planeedil toimunu ei omanud peale traagika elemendi eriti mingit tähtsust ning ega Lucian Alliance'i liinis ka kokkuvõttes eriti palju edasi ei liigutud.

Üldjoontes jäin rahule, sest episood oli igati vaadatav ning lisaks oli lõpus päris korralik cliffhanger, mis tõotab tuua järgmises osas veidi rohkem põnevust ja üllatusi. Smile

Sarja kontekstis sobilik episood ja võibolla isegi mingis mõttes vajalik, kuid iseseisvana kuulub pigem nõrgemate osade hulka.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Okt 06, 2010 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt nõustuks eelkõnelejaga osas, et episood ei olnud midagi erilist. Samas mulle tegelikult meeldib, kui sarjades võetakse aega näidata ja teha ka muid asju, kui ühest hädaolukorrast teise joosta.

Mis puutub sarnasustesse BSG-ga, siis need on seda sarja kommenteerides pigem juba iganädalaseks kohustuslikuks elemendiks muutunud ja seegi kord ei saa asjast mööda. Eeskätt tooks välja selle, et kolonel Young nägi selles osas oma soengu ja prillidega väga Adama moodi välja ning ka käitus stseenis Wrayga sarnaselt. Mulle tuli seda nähes kohe meelde see, kuidas Adama ja Roslin alguses omavahel läbi ei saanud ja vaidlesid, kuid hiljem arenes nende suhe tunduvalt kaugemale. Jah, ma mäletan küll, et Wrayle meeldivad tegelikult naised rohkem kui mehed, aga siiski selge paralleel. Mis puutub Rushi kõnelusse oma surnud naise ja Frankliniga, siis mind see osa pigem häiris, sest jäi mulje, et need tegelased olid pandud sinna põhiliselt selleks, et vaatajale toimuvat selgitada, s.t. põhimõtteliselt olid nad televaajata rollis.

Shuttle crashi peale ei oska ausalt öeldes nutta ega naerda, tegu on hirmsasti ära leierdatud teemaga nii Star Trekis kui ka Tähevärava varasemates sarjades. Vähemalt oli seekord tõsine tagajärg Riley hukkumise näol. Mõtteainet pakub kindlasti Youngi tegevus selle juures - minu arust oli selline viis tegelikult jõhkram kui see, et ta oleks Rileyle lihtsalt relva jätnud ja ära läinud ja jääb kindlasti Youngi edaspidi painama, aga tema otsused on minu jaoks varemgi kummalised tundunud.

Lucian Alliance'i tegelaste osas pani imestama see, et nende mitteametlikud juhid olid nii kergekäeliselt nõus osa nende inimeste mahajätmisega suvalisele planeedile - muidugi ei antud neile ilmselt reaalset valikut selles osas kaasa rääkida, aga see oli kindlasti seik, mis väärinuks kajastamist.

Aga mis seal ikka, viskasin 7 punkti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 06, 2010 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mulle jättis viis kuidas Young Riley "piinad lõpetas" veidi kummalise mulje. Tõepoolest on väga palju teisi viise ning nende hulgas on lämmatamine kohe kindlasti üks pinnarikkamaid. Razz

Mis puutub aga Lucian Alliance'i liikmete mahajätmisesse, siis ausalt öeldes ma seda esimese hooga ei märganudki. Minu meelest jällegi natuke imelik, et pool probleemi niimoodi mugavalt lahendati isegi mitte midagi ütlemata. Isiklikult lootsin just seda, et kaks poolt peavad omavahel mingil moel koostööd tegema hakkama, kuid kuna nüüd Lucian Alliance'ist ainult mõned tegelased ongi jäänud, ei mängi see enam ilmselt väga olulist rolli.

Nõustun eelkõnelejaga, et aeglasemad episoodid on tihtipeale isegi paremad, sest tegevustikku on märksa kergem sisse elada.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 07, 2010 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Minu ainus ootus oligi kapteni sild ja pidin pettuma, kuidagi väike teine. Teiseks tekkis küsimus, et kuidas süstiku meeskond ei märganud, et Destiny sild üleval on. Tegu oli ju silmnähtava muutusega laeva keres. Igasuguseid pisiasju märkavad, aga "suur sild" (väljast tundus kole suur) jääb nägemata...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 07, 2010 11:32 pm    Teema: Vasta viitega

LA liikmete teemat edasi käsitledes tekkis mõte, et võib-olla lahendatakse asi niimoodi, et laevale jäetud LA tegelased ei tahtnudki ülejäänutega tegemist teha ja sellepärast konflikti sel teemal ei teki. Aga ikkagi loodaks, et päriselt seda teemat ei maeta. Ei tasu siin segamini ajada seda küsimusega, kas mahajätmine oli õigustatud või mitte. Loomulikult oli ressursse vähe ja vaenulikke tüüpe liiga palju ning sellises olukorras on raske häid valikuid teha, aga see ei muuda olematuks inimeste tundeid selles küsimuses.

Sild tundus jah kuidagi väike, aga mis puutub selle mitte märkamisse, siis ma arvan, et rahvas ilmselt pole laeva kunagi väga põhjalikult väljastpoolt vaadanud, et mingit teistsugust detaili märgata, s.t. puudus võrdlusmoment.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Ka mulle jättis viis kuidas Young Riley "piinad lõpetas" veidi kummalise mulje. Tõepoolest on väga palju teisi viise ning nende hulgas on lämmatamine kohe kindlasti üks pinnarikkamaid. Razz


How do you know? Ja pealegi - oskad sa pakkuda siis mõnda vähem piinarikast tapmisviisi, mis inimesele väliseid märke ei jäta ja liigset kära ei tekita?

6/10 - suhteliselt "noh, oli kah" osa - midagi nagu otseselt halvasti ei olnud, aga erilisi emotsioone ka ei tekitanud.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
How do you know? Ja pealegi - oskad sa pakkuda siis mõnda vähem piinarikast tapmisviisi, mis inimesele väliseid märke ei jäta ja liigset kära ei tekita?


Kuul pähe pidavat olema võrdlemisi valutu, kuigi miinuseks oleks palju verd. Logical
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 8:26 pm    Teema: Vasta viitega

Shadowman vist mõtles seda, et Young tahtis asja niimoodi ära ajada, et keegi teada ei saaks, et ta Rileyl kiiremini surra aitas. Selle koha pealt oli see muidugi tõesti parem lahendus kui kuul pähe lasta. Loomulikult saab ka hapnikupuudusesse suremist suhteliselt kergelt tuvastada, aga et antud juhul polnud neil aega põhjalikke uuringuid läbi viia, siis jäi see ilmselt iga kohal viibinud meeskonnaliikme asjaks mõelda, mis seal täpselt juhtus. Igatahes ma usun, et kindlasti mõtlesid mõned neist, eriti T.J., et Youngi käsi oli mängus (pardon the pun).
Aga mis puutub minu eelistusse, siis ma tahaks küll pigem saada üks kiire kuul pähe kui lasta end kellelgi minut aega lämmatada. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group