Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Event
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2011 1:15 am    Teema: Vasta viitega

1x11 - "And Then There Were More" ja 1x12 - "Inostranka"

The Event on lõpuks teleekraanile tagasi jõudnud ja suure pauguga. Omalt poolt julgen küll väita, et nii sarja tegijate kui ka näitlejate vahepealsed väited olulistest muudatustest ja paranenud kvaliteedist vastavad tõele. Ainult et väga kurb oleks, kui nüüd liituks The Event hulga nende sarjadega, mis just enne lõpetamist heaks muutuvad.

Mis põhiline, siis nende kahe episoodi juures ei olnud enam tunda sellist venitamise taktikat, mis iseloomustas hooaja esimest poolt. Vaatajatele pakuti tegevustiku osas suhteliselt selgeid vastuseid, aga samas suudeti ka pinget üleval hoida ning luua hea pinnas loo edasiseks arenemiseks. Samuti on oluline märkida, et episoodi lõpuks ei toimu mingit reseti, kus endine olukord taastub, vaid tegu on selgelt areneva ja muutuva sarjaga.

Nagu mainitud, siis lugu arenes korralikult edasi ning saime täpsemalt teada, kust külalised pärit on ja miks nad siia tulid. Nimetatud tähe numbrikombinatsioon mulle meelde ei jäänud ja ei viitsi hakata seda ka hetkel üle kuulama, kuid põhimõtteliselt oli asi selles, et nende planeet muutus elamiskõlbmatuks. Samuti toodi üheselt välja, et nad pole inimesed. Mis jätab siiski õhku küsimuse, et miks nad esiteks nii inimeste moodi välja näevad ja teiseks teise episoodi viimane stseen, kus kuri vanamees rääkis midagi minevikust, olevikust ja tulevikust, jättis mulle siiski mulje, et ajas rändamine võib kogu temaatikaga mingit moodi seotud olla, aga võib-olla ma kujutasin liiga palju ette. Very Happy

Tegelased jätsid ka kuidagi parema mulje kui varem. Leila vingus endiselt natuke liiga palju, aga ka seda oli varasemaga võrreldes oluliselt vähemaks keeratud. Paistis, et tema ja Seani suhe sai mõneks ajaks läbi, aga ma olen täiesti veendunud, et see ei kesta kuigi kaua, maksimaalselt hooaja viimase osani. Very Happy Ühest varasemast episoodist tuttav külaline Maya, kes Sophia käsul tappis oma boyfriendi, suutis seekord oma süü ehk lunastada, kuigi selline lõpp oli mõnes mõttes klišeeline. Sterling on tunduvalt sümpaatsemaks muutunud ja oli nendes episoodides lausa action-kangelase nimetust väärt, mis on tema puhul suhteliselt meeldiv rollivahetus. Üllatas Thomase jõhkrus temaga mitte liituda otsustanud vangide suhtes, kuigi oma plaani elluviimiseks oli see samm tema seisukohalt ilmselt vajalik. Uue tegelasena sisse toodud surnud senaatori abikaasa tundus esialgu pigem tüütu ja nende kahe episoodi põhjal ei jäänud temast eriti head muljet, aga elame-näeme, ehk suudetakse ka sealt midagi huvitavat leiutada.


Kokkuvõttes olin mina väga rahul, nagu eelnenud kiidulaulust ka järeldada võib. Loodan väga, et sari ikka leiab piisavalt vaadata, et järgmisel sügisel ekraanile naasta. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2011 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Esimese hooaja teise poole kaks esimest episoodi üllatasid ka mind väga meeldivalt ning mõnes mõttes võiks tuua paralleeli V teise hooajaga, kus on samuti tempot oluliselt tõstetud ja suuremast venitamisest loobutud.

Detailide osas olen eelkõnelejaga täiesti nõus ja ei hakka neid kõiki enam siinkohal uuesti välja tooma.
Ütleks vaid seda, et kuigi sündmused olid suuresti etteaimatavad, oli tegevustiku jõuline areng igati kiiduväärt ning algatatud arengud peaks pakkuma kuni hooaja lõpuni pingelisi sündmusi.

Thomase ja tema seltskonna jõhkrus ka nii öelda omade vastu tundub siiski veidi kummaline, sest varem pole küll sellist muljet jäänud, et ta oma otsustes väga kindel oleks. Very Happy Aga mis seal ikka, kindlasti lisab tema äsja leitud agressiivsus sarjale palju vürtsi.
Kui rääkida millestki, mis oli tõeliselt etteaimamatu, siis oleks selleks ilmselt Thomase tegelik eesmärk. Sofia väitis, et Thomase plaanid võivad Maa koguni hävitada ning võib arvata, et paari järgmise episoodi jooksul selgub ka see, mida Sofia selle lausega täpselt silmas pidas. Razz

Positiivne oli asjaolu, et Seani ja Leila pikka aega kestnud tegevusliin nüüd osaliselt lõpuni viidi ning lõpuks ometi sai Leila ka oma isaga kokku. Tegemist oli minu jaoks ühe venivama ja igavama elemendiga selles sarjas ning loodan, et uute avastuste valguses on ka nende tegelaste tegemisi põnevam jälgida.

Mainiks veel nii palju, Leila isa mainis tulnukate kodukohana galaktikat NGC-253:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sculptor_Galaxy
Järelikult on tegu veelgi kaugemalt pärit külalistega kui alguses oleks arvata võinud. Smile

Arvan, et järgmistelt osadelt võib päris huvitavaid arenguid oodata, sest vangid on ju nüüd vabad ja valitsusel puudub olukorra üle igasugune kontroll. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

1x13 - "Turnabout"

Antud episoodi kohta on ausalt öeldes suhteliselt keeruline midagi öelda. Asjad arenesid edasi, kuid midagi väga põhjapanevat ei toimunud ja suures plaanis oli minu arust tegu lihtsalt ülemineku episoodiga.

Thomase ja Sofia vastasseis teravneb ning nüüd paistab ühtlasi, et president ei saa enam üldse aru mida ta tegema peab. Praeguste arengute järgi jääb küll mulje, et Thomas saavutab oma eesmärgi, sest Sofia ei suuda teda vähese abi tõttu peatada ja valitsus jahib pigem Sofiat. Very Happy

Tore, et Seani pole ka päris ära unustatud ja võibolla ongi tema tegevusliin ilma Leilata veidi põnevam.

Kuna hooajas on jäänud veel päris palju episoode, siis tuleb ilmselt ka seesuguste osadega arvestada, kuid isiklikult ootan tõsisemaid muutusi kui seekord pakkuda suudeti.

Siiski tuleb tõdeda, et sari on endiselt tempokas ja hoiab igal juhul huvi üleval. Olenemata episoodist tahaks kohe järgmist näha. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2011 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

1x13 - "Turnabout"

Kuigi võrreldes kahe eelmise osaga oli see natuke aeglasem ja võib-olla mitte sama põnev, siis ma leian siiski, et sündmused liikusid kenasti edasi ja episoodi lõpuks ei langetud tagasi status quo peale. Tundub, et The Eventi loojad on õppust võtnud V uusversiooni teise hooaja õpikust ning tegevus on muutunud tempokamaks ja huvitavamaks. Muuhulgas on sarnasus ka selles, et nii-öelda pahad tulnukad kipuvad mõlemas sarjas vähemalt praeguse seisuga võitma.

Kõige ebaloogilisem seik kogu episoodi juures tundus minu jaoks see, et kuidas tuumavarraste veokil nii puudulik eskort oli? Võiks eeldada, et sellist asja oleks korraldatud lause sõjaväe soomukite vahel. Muidugi võib väita, et seda tehti selleks, et mitte tähelepanu äratada, aga mulle tundub mõttetu riskina. Tšernobõli katastroofi sidumine episoodi temaatikaga oli küll huvitav ja praegusi sündmusi Jaapanis arvestades ka ajakohane (kuigi episood tehti kindlasti enne maavärinat), aga samuti natuke ebaloogiline.

Seani lugu koosnes selles episoodis ainsa meeldejäänud seigana baarikaklusest ja sellega mulle erilist muljet ei avaldanud. Leila temaatika aga tundus pigem vaataja proovile panemisena, sest põhimõtteliselt täidab Leila seal ka teadmatu televaataja rolli, kes tahaks vastuseid, aga kellele neid mingil x-põhjusel ei anta. Very Happy Aga väga ei saa kurta ka, sest kokkuvõttes on viimases kolmes osas uut infot ja vastuseid küllaga antud ja midagi peabki tulevikuks jääma.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Nelj Märts 17, 2011 12:41 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2011 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Leila temaatika aga tundus pigem vaataja proovile panemisena, sest põhimõtteliselt täidab Leila seal ka teadmatu televaataja rolli, kes tahaks vastuseid, aga kellele neid mingil x-põhjusel ei anta. Very Happy


Hea tähelepanek, ma olen ise ka mõelnud, et tegelikult pole me tulnukate kohta siiani sisulist informatsiooni saanudki ja selles osas kehastab Leila vaataja rolli lausa ideaalselt. Very Happy

Ma ei ütleks, et see nüüd mingi väga suur probleem on, aga samas oleks tore kui mingis episoodis näidataks näiteks tulnukate koduplaneeti. Hetkel ei näe erilist põhjust miks tegijad peaks meid selles osas täielikus kotis hoidma. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Märts 22, 2011 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

1x14 - "A Message Back"

Tegu oli järjekordse episoodiga, mis kinnitab, kui suurepäraselt on see sari kurssi muutnud. Kui eelnenud osa oligi natuke aeglasem, kui hooaja teise poole esimesed kaks episoodi, siis seekordne oli jälle täis põnevust ja viis tegevust edukalt edasi.

Lõpuks öeldi otseselt välja, miks tulnukad täpselt Maale tulla tahavad. Paljastus, et nende planeet on nüüd ootamatult kiiresti elamiskõlbmatuks muutumas, paneb sündmustiku kindlasti kiiremale käigule ja avab võimaluse huvitavateks tegevusliinideks.

Episoodi lõpp andis mõista, et tulnukad võetakse uuesti kinni ja ma loodan, et seekord ei toimu mingit viimase hetke põgenemist järgmise episoodi esimesel minutil. See aga tähendab, et nende planeedi saatusest peaks teada saama ka president ja see tekitab huvitava küsimuse, mis saab edasi. Esiteks tahavad tulnukad jõuga küll Maa üle võtta, aga teisest küljest on tegu humanitaarkatastroofiga ja sellesse võrrandisse tekib uus number küsimuse näol, kas meil ei ole vähemalt moraalset kohustust neid aidata ja väljasuremise eest päästa. Ehk siis põhimõtteliselt paneks see aluse võimalusele, et valitsus ja tulnukad hakkavad tegema koostööd, et võimalikult palju tulnukaid Maale tuua, sest millegipärast on mulle jäänud mulje, et Thomasel üksi ei jätku selleks ressurssi. Igatahes oleks see huvitav pööre. Aga ma lasin nüüd ettekujutusvõimel lennata, nii et tagasi episoodi juurde.

Seani tegevusliin jätkus huvitavamalt kui ma oleksin oodata osanud, kuigi valeidentiteedi alusel peole tungimine oli väga riskantne ja minu arvates ka ebaloogiline, sest on väike tõenäosus, et selline asi õnnestuda võiks. Paha vanamehe plaanid on kahjuks ikka äärmiselt ebaselged ning samuti on arusaamatu, kes ta täpselt on. Loodaks, et ka nendele küsimustele antakse peagi vastus.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 23, 2011 12:19 am    Teema: Vasta viitega

1x14

Nõustun Enterprise'iga, et võrreldes eelneva episoodiga kruviti tempo märgatavalt üles ja arendati tegevustik nii kaugele, et taaskord tekib võimalus väga suurteks pööreteks.

Seani tegevusliini pingelisus üllatas ka mind ja võiks öelda, et esimest korda oli seda sama huvitav vaadata kui peategevusliini. Lisaks on nüüd lootus, et kuna Sean teab umbkaudu "kurja vanamehe" asukohta, siis hakkab ka tema identiteet tasapisi kooruma. Very Happy

Tuleks öelda, et ka Sofia ja Thomase seltskonna kiire kokkuviimine oli võrdlemisi üllatav käik ning sarnaselt mõjus ootamatult tulnukate planeedi olukorra täielik paljastus. Hetkel ei oska öelda kuhu need arengud välja viia võivad, aga selles olen kindel, et kiired muutused saavad Eventi tüüpi sarjale vaid hästi mõjuda.
Siiski erinevalt eelkõnelejast pean väheusutavaks, et valitsus tulnukatega mingit moodi koostööd tegema hakkab, pigem tahab president neid lihtsalt enda petmise eest karistada (jäädes tulnukate põhjenduste suhtes ükskõikseks).

Lisaks tekkis mul episoodi sündmuste valguses küsimus, et kas isegi nii oluliste teadete valguses saaks Sofia seltskond Thomase tapatalgud lihtsalt unustada? Selline brutaalsus muudab nende koostöövõimekuse lihtsalt suhteliselt ebareaalseks.

Rohkem detaile ei hakka hetkel välja tooma, aga ütleks lihtsalt, et tegemist oli seni ühe sarja põnevaima osaga ja ma elasin algusest lõpuni sündmustele kaasa. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 29, 2011 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

1x15 "Face Off"

Uskumatu, Event suudab ikka ja jälle üllatada. Teine hooaja pool on väga hea olnud, aga peaks ütlema, et see osa oli isegi seni sarja parim. Cool

Pinge oli seekord tõesti maksimumini kruvitud ja võibolla ainukese vähemhuvitava elemendina oli Seani tegevustik, mis eriti oluliselt edasi ei arenenud. Siiski väga palju ma ei kurdaks, sest üldiselt ei olnud ka seda igav vaadata. Paistab, et Sean hakkab vaikselt Leilat unustama. Wink

Mis puudutab aga Sofia ja Martinezi vastasseisu, siis sellist tulevärki poleks oodanud. Arvasin, et probleemile leitakse päris kiire lahendus ja suuremad sündmused nihkuvad tulevikku. Nii Sofia kui Martinez läksid aga palju kaugemale ja lõpptulemus oli tegelikult väga ekstreemne. Ausalt öeldes ei tulegi mulle hetkel eriti palju sarju meelde, kus selliseid suuri samme esimesel hooajal ette võetakse. Smile

Mis seal salata, Martinezi käitumine oli minu jaoks väga ärritav. Jah, ma tean, et ka Sofia käitus agressiivselt, kuid lihtsalt bussides olevate inimeste hävitamine tundus väga barbaarsena.
Kindlasti tahtsid tegijad ka Thomase ja tema seltskonna surma näol neid mingis mõttes lunastada, sest olid nad ju paar episoodi tagasi enda inimeste suhtes päris jõhkra tapatalgu korraldanud. Samas olen päris kindel, et presidendi käitumine on mingis mõttes allegooria USA sõdadest araabia maailmas, kus on ette tulnud suhteliselt valimatut sihtmärkide hävitamist. Smile
Selge see, et portaali avamise korralduse abil tekitas ka Sofia palju inimohvreid, kuid tema olukord oli ikkagi mingis mõttes mõistetav ja Martinezi käitumine ajas mind episoodi vaadates ikka väga vihale (oleks tahtnud kätega kallale minna).

Eelnevalt mainitu põhjal saab muidugi eelkõige seda öelda, et sari on kujunenud äärmiselt paeluvaks ja kui juba tegelaste otsused vaatajale tõsiselt korda hakkavad minema (tekitades viha või heakskiitu), siis on järelikult tegevustik täiesti õigel rajal.

Ainukese küsitavusena mainiks Simoni ja Sofia vahelist suhtlemist nii kriitilisel hetkel. Esiteks ei olnud Simonil talle midagi olulist öelda ja teiseks oli ilmne, et sellise kõnega võivad nad ainult oma plaanid ohtu seada. Sofia pidi teadma, et valitsus võib olla suuteline ka tema kõnet pealt kuulama ja vähemalt väga tundliku info avaldamise oleks pidanud hoidma minimaalsena. Samas eks lõppvaatuse traagika paljuski just selle sündmuse abil teoks saada saigi.

Igal juhul on nüüd sarja edasist kulgu päris raske prognoosida ja ilmselt Sofia ja Martinezi vahel mingit rahu enam tulla ei saa. Pigem hakkab Sofia oma poja surma eest kätte maksma.
Huvitav paljastus tuli ka muidugi Dempsey kohta. Nüüd on päris selge, et tegemist on tulnukaga, kuid iseküsimus on see kas ta kuulub ka Sofia rahvaga samasse rassi või on tegemist hoopis mingi teistsuguse külalisega. Igal juhul jäi vihjetest mulje, et tema külastatud koobas oli seotud mingite tulnukatega, kes tuhandeid aastaid tagasi Maal viibisid.

Jätan nüüd pika jutu ja jään pingsalt jätku ootama. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Märts 30, 2011 11:45 pm    Teema: Vasta viitega

1x15 - "Face Off"

Ma eelkõneleja entusiasmi täis postitusega eriti nõustuda ei tahaks. Minu jaoks tundus käesolev episood suuremalt õrritava ja tegevust venitavana. Positiivne oli muidugi see, et eelmise osa lõpus tekkinud vastasseisu ei lahendatud kiire lükkega tulnukate välja portaalimise teel, vaid lahendati asi huvitavamalt. Samuti meeldis mulle episoodi lõpp, sest see oli igati ootamatu ja ausalt öeldes ma isegi ei suuda nüüd ette kujutada, kuidas sündmustik edasi areneda võib. Huvitav on siiski see, et kuidas keegi seda tohutut tulnukate portaali märganud pole. Või puudub sarja universumis Google Earth? Smile

Thomast surmast on kahju, sest tegu oli huvitava tegelasega, kuigi mind väga häiris see, et ta järjekordselt ema kaela nutma puhkes. Aga nagu varemgi tõdetud, ei sure ulmesarjades keegi kunagi lõplikult, nii et mine tea, ehk näeme teda veel. Võib ehk nõustuda sellega, et võib-olla üritati tema tegelaskuju selles episoodis natuke rehabiliteerida ja mõneti see õnnestuski, aga ma ei nõustuks eelkõneleja hinnanguga presidendi käitumisele. Jah, see oli julm, aga monumendi hävitamise tõttu sai samuti palju inimesi surma, nagu osas mainiti ja sel hetkel oli selge, et niisugusele terrorismile tuleb vastata jõuga. Ma loomulikult ei vaidle selles osas, et mõlemal poolel on asjadele oma vaade ja ka õigus, aga presidendi käitumine ei olnud ei mõistetamatu ega ka otseselt hukkamõistetav minu arvates.

Simoni tegeliku identiteedi ilmsiks tulek oli ka positiivne areng, sest näitab järjekordselt seda, et sari on arenemisvõimeline ning tema jätkuv edukas infiltreerumine hakkabki vaikselt ebaloogiliseks ja ka igavaks muutuma, sest ei anna talle võimalust midagi eriliselt silmapaistvat teha peale võimude valedele jälgedele juhtimise.

Sean&Co on päris huvitava avastuse lävel ning tahaks kindlasti teada, et mismoodi see ülejäänud tegevusliiniga seotud on. Kas tulnukad ongi inimesed, kes on siit kunagi lahkunud või on tegu kellegagi, kes on siin ammu käinud ja meie arengut mõjutanud. Ning mis on kurja vanamehe agenda? Ta ei paista kellegi suhtes sõbralik olema.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 05, 2011 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

1x16 - "You Bury Other Things Too"

WOAH, this series is crazy!! Very Happy

Tõesti uskumatud pöörded ja kõige tipuks muidugi episoodi lõpp, mille tulemusena tundus, et presidendi naine on üks tulnukatest. Kindel ei saa muidugi olla, aga nüüdseks on paranoia nii kõrgele kruvitud, et kõik asjad on kahtluse all.

Mõnes mõttes võeti eelmise osaga võrreldes veidi hoogu maha ja see oli ka tervitatav, sest natuke järelemõtlemist oli vaja. Samas ei saa aga öelda, et pinget oleks vähem olnud. Sündmused arenesid seegi kord väga kiiresti ja ühtlasi paistab ka Seani tegevusliin üha huvitavam. Sean jõuab Vicki kindlasti järgmises osas päästa, kuid see ei vähenda sugugi käesoleva osa arengute väärtust.

Kahtlemata avaldas Dempsey enda kohta ühe väga põneva detaili, nimelt, et temasugused on juba pikka aega meid tulnukate eest kaitsnud. Siiski on veel suhteliselt selgusetu kes/mis ta ikkagi on ning millised on tema täpsed eesmärgid. Smile
Loodedavasti saame järgmises osas ka Dempsey kohta oluliselt rohkem selgust.

Sofia viha oli etteaimatav, kuid siiski ei oodanud ma tema osas nii tõsiseid pöördeid. Paistab siis, et Sofia tahab Maale tuua kaks miljardit enda liigikaaslast ning on ühtlasi valmis "vajalikul hulgal" inimesi maalt ära koristama. Muidugi on selles suures osas süüdi Martinezi halastamatu käitumine.

Mis puudutab Simonit, siis temaga toimuv tundus kuidagi eriti pöörane. Kõigepealt jahiti teda valitsuse poolt ning episoodi lõpuks õnnestus tal juba ennast Sofia silmis ohtlikuks kujundada. Loodan siiski, et see tegelane püsib veel pikemat aega elus, sest on pärast Thomase surma tulnukatest kindlasti üks huvitavamaid. Razz

Igal juhul tegevustik on endiselt tempokas ja kaasahaarav ning käesoleva osa suundumuste alusel võib eeldada, et sarja tulevik tuleb suhteliselt tormiline. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2011 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

1x16 - "You Bury Other Things Too"

Minu arvates oli see osa parem kui eelmine, sest ei jäänud sellist pidevat õrritamise muljet, et kohe-kohe juhtub midagi põnevat ja siis tõmmatakse vaip alt ära (v.a. osa lõpp).

Kõige huvitavam paljastus oligi tõesti seekord Dempsey (kuri vanamees) kohta. Kahtlust tekitas aga väide, et sentinelid on juba ammu inimkonda tulnukate eest kaitsnud. Tekib küsimus, et mismoodi on nad siis meile varem halba mõju avaldada üritanud, sest nende tegevusest ei ole seda kuskilt välja paistnud. Aga arvestades sarja teise hooaja poole kulgu saame me nendele küsimustele ilmselt peagi vastused.

Presidendi naise võimalik tulnukaks osutumine oleks minu arvates natuke odav võte. Nii lähedase inimese juures peaks ju mingeid vananemise tundemärke siiski tähele panema ja üldse mul tekkis kahtlus, et selle viite näol on tegu nn punase heeringaga, sest see tehti kuidagi liiga ilmselgeks. Aga eks me näe.

Sofia tõsine muutumine annab pigem märku tema vaimsest ebastabiilsusest. Muidugi võib ju öelda, et viha tekitas temas tulnukate ja eelkõige poja tapmine, aga viimasega olid tal suhted nagunii üsnagi hapud. Aga nagu ma ka eelmise osa kommentaaris mainisin, siis erinevalt TrekRangerist ei oleks mina siin nii kiire presidenti hukka mõistma. Asi selles, et arvestades mõlema poole olukorda liigume me praegu moraalselt väga hallile territooriumile, kus olukord on halb igalt poolt vaadates ning mõlemal poolel on samas õigus. Imestama pani siiski Leila isa otsus Simon välja anda - arvestades Leila senist käitumist ei andestaks ta oma isale ilmselt kunagi ja isa oleks väga loll, kui ta sellest aru ei saaks. Võib-olla oli ta ise mingi surve all?

Aga ootan huviga järgmist episoodi. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 19, 2011 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

1x17 - "Cut Off the Head"

Järjekordne võimas etendus sellelt sarjalt. Pidevalt on tunne, et Event läheb peaaegu iga osaga järjest huvitavamaks ja kaasahaaravamaks.

Kindlasti oli seekordseks suurüllatuseks Dempsey eneseohverdus. Sellist lahendust antud loole ma poleks kindlasti oodanud ning hetkel jäigi tegelikult suhteliselt selgusetuks miks ta sellise käitumisviisi kasuks otsustas. Selgeks sai ainult see, et tõenäoliselt oli Dempsey näol tegemist mingi teise tulnukarassi esindajaga.
Igal juhul suunati eelneva sündmusega Sean ja Vicky otse Sofia jälgedele ning sellest tulenevalt on edaspidi kõik tegevusliinid peateemaga suhteliselt otseselt seotud.

Positiivsed on ka arengud Leila tegevusliinis, sest paistab, et peagi ei ole tal enam võimalik selles külakeses elada ning ta isa peab tema kaitsmiseks midagi ette võtma. Razz

Presidendi liinis võib nüüd küll suhteliselt kindlalt väita, et presidendi naise näol on tegemist tulnukaga - see viimane näoilme rääkis enda eest. Võin muidugi eksida, aga lihtsalt kogu see lugu lõhnab meile ette antud tõe ilmsiks tuleku edasilükkamisena. Very Happy

Arengud asepresidendi ja Sofia relva osas olid samuti suhteliselt suured ning võib eeldada, et järgmises osas jõuavad need mingit sorti vahelahenduseni. Pinge on lihtsalt nii kõrgele kruvitud, et mingi vabanemine peab paari järgmise osa jooksul tekkima. Jään vaid lootma, et meile pakutavas maiuspalas ei tule pettuda.

Ütleks veel vaid seda, et minu jaoks oli tegemist väga kiiresti mööduva osaga ning nälg järje järele on suurem kui kunagi varem.
Vot nii tehakse ühte jätkuva tegevusliiniga ulmesarja. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 20, 2011 5:23 pm    Teema: Vasta viitega

Jup, asja on ikka nii üles kruvitud, et ei oska ennustadagi, mida järgmine osa tuua võib. Suuremat sorti kisma on vast soolas ja jääb ainult oodata, kas ka teised rahvused ja riigid sinna tõmmatakse, kuid siis läheks seriaal vast liiga suuremõõtmeliseks, sest juba Ameerikas toimuv on päris laiamõõtmeline. Selline mulje on ka jäänud, et eks Sophia vist tõmbab asepresidendi ikka korralikult liistude vahele, sest hetkel on tal vaja ainult presidendist lahti saada ja siis asuda vaikselt Ameerikat vallutama.

Hetkel liigub asi ka sinna poole, et Seanist on saamas vägagi oluline tegelane Sophia vastases liikumises ja peab ära ootama, mida tema tegelasega edasi ette võetakse.

Presidendi naine tundub ka minu arvates nüüd tulnukas olema ja saab näha, mis tema roll kõiges on, kuigi räägiti juba, et põhimõtteliselt oli see juba 15 aastat tagasi Sophia plaaniks sokutada Martinez presidendiks, kuid ta ei ole vastanud Sophia ootustele ja haiglasse ta nüüd igatahes satub. Usun, et suure tõenäosusega jäetakse ta ellu, kuid mida see võib sündmustesse tuua ja kes ohjad haarab, on huvitav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 12:08 am    Teema: Vasta viitega

1x17 - "Cut Off the Head"

Pinged on tõesti kõrgele kruvitud ja selle episoodiga keerati mõned tiirud veel peale. Nõustun, et presidendi naine ilmselt ikkagi on tulnukas - see pilk ei jätnud lihtsalt muud seletust, kuigi jään endiselt selle juurde, et asi oli juba enne liiga ilmselgeks tehtud.

Sophiast on viimaste osadega aga tõeline kurikael saanud, kelle suhtes minul on raske positiivseid tundeid leida. Kuigi arvestades seda, et ka meie foorumis on tema osas erinevaid arvamusi, siis ei julge ma väita, et sarja tegijate eesmärgiks ongi teda demoniseerida. Aga igatahes ma lootsin sügavalt, et asepresident vajutab päästikule ja sellega oma tegelaskuju natuke rehabiliteerib, aga paistab, et võimuiha ja võib-olla ka mõningane naiivsus said temast võitu.

Dempsey käik oleks ehk olnud üllatav mõnes teises sarjas, aga siin ma ausalt öeldes ootasin midagi sellist, kui ta Seanile juba kõike ära rääkima hakkas. Tundus siiski, et ta ei rääkinud ehk piisavalt, nii et loodetavasti on seal kotis rohkem infot nii tema kui ka tulnukate kohta.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 12:17 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Nõustun, et presidendi naine ilmselt ikkagi on tulnukas - see pilk ei jätnud lihtsalt muud seletust, kuigi jään endiselt selle juurde, et asi oli juba enne liiga ilmselgeks tehtud.


Samas ise olen mõelnud ka seda, et presidendi naise näol võib olla tegemist hoopis teistsuguse tulnukaga. Nimelt võib ta olla sentinel nagu seda oli Dempsey.
Eelnevale viitab minu arust esialgu asjaolu, et Sophia pole presidendi naisega kordagi kontakti otsinud ja ükski sündmus pole viidanud sellele, et nad kuidagi üksteist tunneksid (Simon on ju pidevalt kasutada olnud). Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 12:20 am    Teema: Vasta viitega

See on huvitav mõte ja pakuks vähemalt teatava rahulduse minu kriitikale, et presidendi naise tulnukaks olemisega seonduv on kuidagi liiga lihtsakoeline. Aga samas keegi ju aitas Simonil põgeneda ja kui see oli tema, siis pidi ta mingil moel siiski tema tegelikust identiteedist teadlik olema. Aga eks me näe. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

1x18 - "Strain"

Seekord midagi väga ootamatut ei juhtunud ja tegevustik kulges üldiselt loogilist rada pidi. Endiselt on huvitav sündmuste kiire areng, mis aitab vältida episoodide venimist.

President Martinezi suremisse ma eriti ei usu ja arvan, et lähiajal leitakse mingi meetod kuidas mürk tema organismis neutraliseerida. Smile
Asepresidendi võimule tulek on samas päris põnev samm ja loodan, et toob tegevustikku uusi pöördeid. Esmajoones on kindlasti põnev jälgida Sterlingu tegutsemist, sest episoodi lõpu põhjal võib arvata, et varsti jõuab ta ka oluliselt tugevamate asitõenditeni, mis viitavad selgelt asepresidendi süüle.

Teistes tegevusliinides midagi silmapaistvat ei toimunud, kuid tundub, et ka muudel sündmustel on suures plaanis oluline roll.

Sophia plaanid muutuvad iga osaga järjest selgemaks ja võib aimata, et hiljemalt hooaja lõpuks ootab meid taaskord ees üks suurem vastasseis. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 04, 2011 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

1x19 - "Us or Them"

Sari jätkub pingeliselt ja kaasahaaravalt, kuid seekord oli päris selgelt tunda, et mingeid väga ootamatuid arenguid hetkel ette ei võeta ja kõik kulgeb enam-vähem ettearvatavat rada pidi.
Ma ei nimetaks eelnevat siiski eriliseks miinuseks, sest sellest hoolimata on tegevustikku väga põnev jälgida.

Kõige suuremaks plussiks on siiani sündmuste kiire areng ning paistab, et põgenenud Simoni valduses oleva vastumürgi abiga tuuakse ka Martinez varsti mängu tagasi. Smile

Eelmisest episoodist huvitavam oli minu arust Seani ja Vicky seiklus viiruse levitaja jälgedel ning pakun, et järgmise paari osa jooksul jõuab antud tegevusliin mingi tõsisema lõpplahenduseni.

Leian, et asepresidendi presidendiks vannutamine lisas loole palju vajalikku mitmekülgsust ja tema üpriski võimatut olukorda on igati huvitav jälgida.

Muud polegi hetkel öelda, jätkuvalt hea meelelahutus. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Mai 05, 2011 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Unustasin pärast eelviimase osa vaatamist kommenteerida, nii et väike kokkuvõte siis minu poolt nüüd mõlema kohta. Arengud on olnud jõudsad, aga mul on hea meel, et president veel surnud pole ja nüüd jõuab ka ravim loodetavasti temani, sest vaevalt seda teemat viimases osas oleks üldse sisse toodudki, kui see ebaõnnestuma peaks. Eriti pani aga mõtlema see, et kui loll asepresident ikka on. Kui korraga peaks Maale saabuma tohutu hulk uusi elanikke, siis on neile ilmselgelt ju vaja ka teatavat infrastruktuuri ja kas Jarvis tõesti mõtleb, et kui Sophial on valida, kas panna oma inimesed elama USA-sse või madala arengutasemega riikidesse nagu India ja Hiina, siis ta ei vali mitte neid teisi. Ma küll usun, et Põhja-Ameerika ja Euroopa riigid on esimesed, mis kõrvaldatakse. Pealegi on need ka ainsad, mis on vähemalt tehnoloogilises ja sõjalises mõttes võimelised osutama märkimisväärset vastupanu.

Nõustun eelkõnelejaga, et Sean&Co lennureis oli põnevalt lavastatud, kuigi kulleri minemapääsemine osa lõpus oli kerge letdown.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 11, 2011 10:04 am    Teema: Vasta viitega

See sari muutub iga episoodiga järjest huvitavamaks. Viimases osa lõpp oli lihtsalt klassika. "Presidendil" oli nii hea nägu peas. Ootan juba huviga kuidas sari jätkub.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group