Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tru Calling

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 7:05 pm    Teema: Tru Calling Vasta viitega

Siin sarjast väike ülevaade: http://en.wikipedia.org/wiki/Tru_Calling

Tegemist on siis sarjaga mis kestis kokku 26 episoodi ehk esimene hooaeg ja 6 episoodi teisest. Mingil ootamatul põhjusel otsustas sarja näidanud FOX, et sarja edasi ei tellita. Asja teevad kummaliseks võrdlemisi korralikud vaatajanumbrid pea kõikidel episoodidel, mida paljud sarjad kunagi ei näegi.

Esmapilgul on tegemist suhteliselt tavalise "supernatural" sarjaga, mis jälgib ühe noore inimese tegemisi pärast enda ainulaadse võime avastamist, kuid antud juhul on esmamulje petlik. Kuigi meid viiakse ka antud sarja käigus läbi paljude ette teada sündmuste ahelike, ei ole lõpplahendust tihtipeale kerge ette näha. Tavaliselt võib iga episoodi alguses mõelda välja mingi loogilise lahenduse, kuid just hetkel kui arvad, et oled asjale jälile saanud, toovad tegijad sisse mingi huvitava pöörde. Cool

Sarjal oli kahtlemata oht muutuda lihtsakoeliseks ja ettenähtavaks, kuid tegevustik arenes hoopis teisel suunal. Pigem muutusid osad pidevalt paremaks ning esimese hooaja lõpu poole sisse toodud ootamatud avastused Tru vanemate kohta muutsid asja veelgi põnevamaks. Kahtlemata muutis sarja kaasahaaravamaks ka samal ajal sisse toodud Jack Harperi tegelaskuju, kes omas Tru võimeid, kuid suhtus oma missiooni täiesti vastupidiselt. Jack oli ka üks minu lemmiktegelasi, eelkõige oma vastuolulise iseloomu tõttu.

Üldiselt tuleks tunnistada, et lisaks pingelistele ja värskendavatele episoodidele olid sarjas ka väga meeldivad näitlejad ning järele mõeldes oli kõigil oma koht. Minu hinnangul parimateks olid eelmainitud Jack Harper ja Tru ülemus ning lojaalne abimees Davis, kes suutis oma esmapilgul tagasihoidliku iseloomu juures alati üllatada. Ka alguses vahest veidi tüütu Tru vend Harrisson muutus iga osaga sügavamaks tegelaseks ning omas lõppkokkuvõttes sarja arengus olulist rolli. Smile
Lisaks olid ka rohked külalisnäitlejad tihitpeale väga huvitavad ning suurtele ulmesõpradele tuttavaid nägusid jagus piisavalt.

Tuleb tunnistada, et enne vaatama hakkamist olin sarja suhtes võrdlemisi skeptiline, kuid minu kahtlused kadusid juba pärast esimeste episoodide vaatamist. Juba esimese hooaja alguses oli mõni episood nii kõrgel tasemel, et nende sugust annab otsida ükskõik millisest telesarjast.

Seega minu arust on tegemist ühe väga sarjaga, mis oleks väärinud hulga rohkem episoode kui võimaldati, ühtlasi tõestades taaskord fakti, et sageli lõpetatakse just kõige paremad sarjad teenimatult vara. Logical

Kui keegi on sarja näinud, siis andke teada ja lisage ka oma arvamus. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 21, 2010 10:34 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger on sarjast väga korraliku kokkuvõtte teinud ja raske oleks ilma eelnevat juttu üle kordamata midagi öelda, aga midagi siiski saan ehk ka omalt poolt kirja. Smile

Mina hakkasin sarja vaatama tegelikult kohe siis, kui see 2003. aasta sügisel algas. Nagu TrekRanger, suhtusin ma asja esialgu skeptiliselt, kuid et sisututvustuse alusel võis tõmmata mõningaid paralleele ühe minu varasema lemmiksarjaga Quantum Leap (Ajahüpe), siis otsustasin siiski vaatama hakata. Esimene osa oli minu arvates suhteliselt keskpärane, kuid siiski piisavalt lootustandev ning järgmiste osadega sai minust juba sarja kindel fänn. Kahjuks venis teise hooaja nägemine üsna pikalt, sest FOX otsustas juba valmis filmitud episoode lihtsalt mitte näidata ja nii jõudsid need esmalt ekraanile USA asemel Austraalias. Eelmisel aastal ostsin siis lõpuks The Complete Series DVD paki ja vaatasin rõõmsalt jälle üle. Ehk siis viimasest vaatamisest on juba mõnda aega möödas, aga õnneks veel mäletan, mis toimus. Very Happy

Väga heaks tegi minu jaoks sarja just see mida ka TrekRanger mainis, et episoodide sündmuste käiku ei olnud võimalik ette näha ja iga kord suudeti kuidagi üllatada. Ning lood ise olid põnevad ning tihti ka liigutavad. Smile Loomulikult tuleb ära märkida, et kohati kasutati sarjad n-ö noortesarjadele omaseid elemente, kuid nendega ei mindud kunagi liiale ega maitsetuks, nii et pigem mõjus see kõik loomuliku kooslusena.

Ka näitlejad olid oma rollidesse väga hästi sobivad. Eliza Dushku suutis peategelase osa väga hästi välja kanda ning alati usutavalt mõjuda, kuigi sündmused tema ümber olid ju üle mõistuse; rääkimata situatsioonidest, kuhu ta sattus seetõttu, et inimesi aidata. Kui TrekRanger mainis, et Tru vend Harrison oli alguses tüütu, siis minule hakkas ta kohe alguses meeldima, sest igas sarjas kulub ära selline humoorikas tegelane, aga õnneks saab ka öelda, et ta arenes sarja jooksul tegelaskujuna oluliselt ega jäänud sugugi ainult karikatuuriks. Jacki lisamine sarja esimese hooaja teises pooles tõi värsket verd ja muutis niigi juba väga hea sarja veel palju paremaks. Siinkohal ütleks ehk vahemärkusena, et sellise formaadiga sarjal on tõesti oht muutuda ennast liialt kordavaks, kuid Tru Callingus suudeti seda probleemi vältida ja kuigi ma ei tahaks seda tunnistada, on selles oma osa ilmselt selles, et kokku tehti ainult 26 episoodi ning selle aja jooksul on veel võimalik piisavalt erinevaid lugusid jutustada. Aga tagasi Jacki juurde; minu arvates tõi ta sarja juurde huvitava filosoofilise poole selles mõttes, et ka vaataja hakkas küsima, kas Tru tegevus oli ikka tingimata õige. Põhimõtteliselt oli ju tegu loomuliku protsessi ja tasakaalu rikkumisega, olgugi et õilsa eesmärgi nimel. Jacki tegelaskuju muutiski nii põnevaks just see, et ta ei olnud ju otseselt halb, vaid pigem oli tal toimuvale teine vaatenurk. Tema seotus Tru isaga oli samuti põnev tegevusliin, mille edasist käiku oleks kindlasti näha tahtnud, aga kahjuks seda õnne meile ei antud.

Kokkuvõttes oli ka minu arvates tegu suurepärase sarjaga ning ma soovitaks igal ulmesõbral seda kindlasti vaadata. Ma ei usu, et te kahetsete. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mr.kristjan
Kadett


Liitunud: 21 Apr 2010
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 6:56 pm    Teema: Vasta viitega

Hea sari, jama ainult see et kõik osad ühesugused enam vähem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

mr.kristjan kirjutas:
Hea sari, jama ainult see et kõik osad ühesugused enam vähem.


Ma ei ole küll päris kindel, aga see tundus nagu kriitikana, nii et kutsub üles vastama. Very Happy See on muidugi tõsi, et episoodide sisu oli laiemas plaanis sarnane, aga seda nägi ka ette sarja formaat ja tegelikult kehtib see ju peaaegu kõikide sarjade suhtes. Kindlasti nõustun selles osas, et niisugune formaat võib pikema aja jooksul igavaks muutuda, kuid minu arvates suudeti vähemalt selle sarja puhul teha episoodid üksteisest piisavalt erinevaks. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group