Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Walking Dead
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 10, 2012 2:25 pm    Teema: Vasta viitega

Aasta viimane episood oli oodatult põnev ja mis peamine, cliffhanger jättis võimaluse väga erinevateks arenguteks.

Selle sarja üks parimatest külgedest ongi minu arust viis kuidas hooaegu ja hooaja pooli lõpetatakse. Kunagi pole sellist klassikalist "cheesy" lõppu, milles tekkinud võimatu olukord kohe järgmise osa alguses ära lahendatakse. Walking Dead cliffhangerid on alati keerukamad ja jätavad õhku palju rohkem lahtiseid otsi kui sarjad tavaliselt suudavad. Smile

Kõige huvitavam on minu jaoks järgmises osas Merle'i ja Daryli saatus ning Ricki suhtumine uude gruppi, mille liikmed Carli abiga vanglas ellu jäid.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 11, 2012 12:13 am    Teema: Vasta viitega

kangur1000 kirjutas:
Artzz kirjutas:
3x08 - "Made to Suffer"
Ricki päästemissioon läks üldiselt korda. Kaotuste hulka tuli lugeda ainult mustanahaline vang Oscar. Nagu ma viimati arvasin, siis Merle jäi Ricki poole, kuid arvatavasti lootuses mingit moodi Merle'i näha, jäi ta turvama, kuniks kõik välja pääsevad.

Vabandust, et nöögin, aga olen kindel, et mõtlesid allajoonitud kohas Darylit, mitte Merlet. Very Happy


Nöök on täiesti õigel kohal Very Happy Muidugi mõtlesin ma siin Daryl'it.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Teis Veeb 12, 2013 12:54 pm    Teema: Vasta viitega

Üleeile siis hakkas sarja kolmanda hooaja teine pool.

Pole siin teemas küll varem sõna võtnud, aga paar kuud tagasi hakkasin sarja täitsa otsast vaatama ja nüüdseks arvamus, et ilmselt hetkel käivatest ulmelise sisuga sarjadest vaadatavaim...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 13, 2013 11:50 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmanda hooaja teise poole esimene osa nähtud ja tuleb tõdeda, et episood oli oodatust veelgi põnevam. Kuigi iseenesest oli suurem märul vaid alguses, siis kõik oli nii pingeliselt üles ehitatud, et kohe tekkis tahtmine järgmist osa näha.

Paistab, et Rick pole psüühilistest probleemidest endiselt üle saanud ning lõpus tundus nagu kaotaks ta täielikult enesevalitsemise. Eks paistab mis järgmises osas juhtub, kuid hetkel on kogu lugu kokku varisemas.
Selge on see, et tegelikult on grupil uusi liikmeid vaja ning nelja vanglasse peitu tulnud inimese eemale peletamine polnud grupile kasulik.

Mis puudutab Darylit ja Merle'i, siis arvan, et ehk mõnda aega on nende teekond erinev, kuid vähemalt Daryl jõuab varem või hiljem Ricki grupi juurde tagasi. Sari on muidugi ettearvamatu ja ei saa välistada ka seda, et lahkuminek oligi lõplik.

Igal juhul väga võimas algus hooaja teisele poolele. Smile

PS. Esimest korda oli selle sarja episoodil üle 12 miljoni vaataja, nii et sellise tempoga võib sarjale väga pikka iga oodata. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 18, 2013 1:14 pm    Teema: Vasta viitega

3x10 - "Home"

Episood ise oli eelmisest veel rahulikum, kuid sellest hoolimata pinget jagus ja lõppvaatus oli muidugi väärtus iseenesest. Midagi sellist poleks kindlasti viimaselt viielt minutilt oodanud.

Kuna meie peategelased on nüüd tõepoolest sõjas ja paistab, et ka Merle ja Daryl on nüüd grupiga taaskord ühinenud, siis järgnevatelt osadelt võib vaid head oodata. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 19, 2013 1:03 pm    Teema: Vasta viitega

Minu meelest oli eelmine osa (üheksas) just pigem klassikaline suhteseep, kus alguses vaid natuke märulit, edasine oli jama. Sel korral oli alguses taas natuke nuttu ja hala, kuid edasi läks tempokamaks ja lõpuks päris hulluks märuliks. Tundus, et vangla lähedale on mingisugune kari jõudnud, sest neid oli kuidagi ootamatult palju seal. Ja huvitav, kes oli see naine, kes läbi aedade sõitis ja närilised välimisse aeda lahti lasi?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Veeb 25, 2013 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

3x11 - "I Ain't a Judas"

Midagi väga erilist selles episoodis ei juhtunud, pigem oli minu arust tegu vaheosaga.

Ainuke suuremat tähtsust omav sündmus oli ehk see, et ka vanglas käinud neljaliikmeline grupp, kelle Rick minema saatis, jõudis nüüd Woodbury'sse ning paistab, et nad on igati valmis kuberneri poolt sõtta astuma (mitte et see väga palju muudaks, sest kuberneril on niigi tohutult palju inimesi).

Andrea vanglakülastus minu arust eriti midagi ei muutnud. Tulemus oli sisuliselt see, et Adrea sai teada kelle vastu kuberner reaalset sõdib ning et tegelikult pole Ricki grupp tema lahkumisest sugugi muutunud. Paistab mis edasi saab, kuid isiklikult arvan, et varem või hiljem jääb ta kubernerile jalgu.

Kokkuvõttes polnud väga huvitav osa, kuid eesootav lahing või siis mingi teistsugune haripunkt kolmanda hooaja loole hoiab ikkagi pidevalt põnevust üleval.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Märts 04, 2013 7:50 am    Teema: Vasta viitega

Tänane osa oli emotsionaalselt äärmiselt võimas. See hooaeg on üldse olnud väga hea, sest seda nö zombiemaailma on kujutatud lihtsalt nii reaalselt. Valus on vaadata kui kalgiks tegelased on muutunud, aga samas saan ma neist aru. Selliseid episoode tahaks rohkem näha. Oli küllaga character developmenti ja tegevus ei jäänud ka seisma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 11, 2013 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

3x13 - "Arrow on the Doorpost"

Paistab, et Woodbury lugu on suurele kulminatsioonile väga lähedal ning arvestades sarja senist käiku võib eeldada, et meid ootavad ees päris ootamatud sündmused. Võib suhteliselt kindel olla, et kõik praegused tegelased Ricki grupist suurt lahingut üle ei ela. Razz

Mis puudutab kuberneri pakkumist, siis arvan, et Rick siiski Michonne'i välja ei anna. See oleks tema kohta liiga naiivne käik ja lõpeks ilmselgelt grupi jaoks oluliselt hullemini kui võitlemine.

Üldiselt oli jälle väga huvitavalt üles ehitatud osa ja episood tundus märksa lühem kui 40 minutit. Smile

Mis puudutab eelmist osa, siis kuigi põhitegevusliini sisuliselt ignoreeriti, oli huvitavaid asju ka seal. Nõustun eelkõnelejaga, et tegelasi arendati hästi edasi ning lisaks, et maailma uut reaalsust suudeti isegi senisest mõjusamalt edasi anda.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Apr 01, 2013 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kolmas hooaeg nüüd nähtud ja kuigi päris sellist lõppu ei tulnud nagu oleks võinud oodata, siis tegelikult jäin ma seekordse lõpplahendusega suhteliselt rahule.

Kuberner on küll endiselt elus, kuid tõsisele vastasseisule tehti üpris kindel lõpp ja kui kuberner üldse enam mingit ohtu kujutab, siis kindlasti pole enam oodata mingit suurt rünnakut. Kuna ellu jäänud Woodbury rahvas liitus nüüd Ricki grupiga, siis on arvuline ülekaal juba selgelt Ricki poolel.

Mis puudutab aga kuberneri käitumist, siis mõnes mõttes suudeti taaskord üllatada. Poleks kindlasti arvanud, et luhta läinud rünnakukatse järel otsustab ta enamuse oma grupist lihtsalt hukata. Kuigi see polnud tema hullumeelset iseloomu arvestades just ebaharilik tegu, kustutas ta ju sellega täielikult seni nähtud vaeva ning linna asemel on tal nüüd vaid kaks lojaalset võitlejat. Razz

Kindlasti võiks norida selle kallal, et kuberner andis rünnaku käigus suhteliselt kergelt alla, keegi tema inimestest surma ei saanud ning kuigi Ricki grupp oli suhteliselt turvalistel positsioonidel, oli neid ikkagi väga vähe ning turmtulega oleks kuberner neile tõenäoliselt kergelt vastu saanud. Razz

Andrea surm oli muidugi juba varem omamoodi sisse kirjutatud ja tema pidevad katsed kuberneri veenmisel olid selgelt hukatusliku alatooniga. Very Happy Kui tal ei õnnestunud vanglasse tagasi jõuda, siis oli juba üpris selge kes selle hooaja lõpu ohverdatav olema saab.

Mis puudutab aga episoodi viimaseid minuteid, siis omamoodi oli tegemist isegi sarja lõpuks sobilike klippidega. Senine oht möödus ning vanglast sai tõeline pelgupaik suuremale hulgale inimestele.

Muidugi ei ole kunagi tore kui hooaja lõpus jäetakse nii palju lahtiseid otsi, kuid samas ega elus ei olegi kõik asjad alati konkreetse lõpuga ning nii võiks võtta ka selle hooaja kuberneri lugu. Isiklikult arvan, et võibolla kuberner ei tulegi kohe järgmise hooaja alguses tagasi ning lahendus jääb sarnaselt esimeses hooajas tutvustatud Merle'li loole kusagile hilisemasse aega.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 30, 2013 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Meenutan, et 2 nädala pärast saame uut hooaega näha Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 03, 2013 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Meenutan, et 2 nädala pärast saame uut hooaega näha Wink


Ootan suure huviga, loodetavasti ei pea pettuma. Very Happy
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 07, 2013 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna küll küllale liiga ei tee, siis tõstan taaskord teemat meeldetuletusega, et jäänud on veel vaid loetud päevad ning neljanda hooaja esimest osa saab näha juba sel pühapäeval. Eestis arvatavasti hiljemalt järgmisel päeval. Angel


Vaatasin, et isegi selles teemas on minu viimasest sõnavõtust väga palju aega möödunud, peaaegu kaks aastat. Tegelikult vaatasin kõik seni eetris olnud osad juba suhteliselt ammu ära ning osa mälestusi on seetõttu praeguseks tuhmunud, aga katsun enne uue hooaja algust eelnenu kohta paar rida kirjutada.

Esiteks ütleks, et The Walking Dead suudab endiselt tähelepanu hoida. Teise hooaja esimene pool, kus suur osa aega kulutati Sophia otsimisele, oli ehk senini sarja kõige igavam punkt. Kolmas hooaeg oli aga vaatamata sellele, et tegevustik toimus peamiselt vanglas, tunduvalt kaasahaaravam. Eriti hindan sarja puhul muidugi seda, et kõigi tegelastega võib midagi juhtuda ning kellegi ellujäämine ei ole garanteeritud.

Kuberner uue peavaenlasena oli huvitav tegelane ning teda mänginud näitleja suutis suurepäraselt kujutada sellist parajalt kahepalgelist tegelast, kes on kõigeks võimeline. Samas mulle tundus, et kohati keerati tema hullumeelsuse kujutamisega asjad natuke üle võlli, mis muutis ta vähem realistlikuks. Samuti on mul hea meel, et lahenduse said esimesest hooajast pärit Merle'i ja Morgani lood. Merle'i lõpp oli minu hinnangul tegelaskujule sobilik (mitte halvas ega süüdistavas mõttes) ning pakkus seetõttu teatavat rahuldust, aga Morganiga taaskohtumine valmistas pettumuse, sest lootsin, et tal on vahepeal paremini läinud. Muuhulgas meeldis mulle see, et Andrea oma otsa leidis, sest ta muutus kolmandas hooajas suhteliselt vastikuks tegelaseks. Very Happy

Kokkuvõttes ootan põnevusega uut hooaega ning loodan, et asjaolu, et see peaks vist suuremalt jaolt taas vanglas toimuma, ei muuda sarja liiga igavaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 09, 2013 2:37 pm    Teema: Vasta viitega

Välja on tulnud uus kolmeosaline veebiepisoodide seeria nimega "The Oath", mida näeb näiteks järgneva lingi kaudu: http://www.spoilertv.com/2013/10/the-walking-dead-webisodes-oath-part-1.html

Minu arust oli tegemist seni kõige tugevama veebiseeriaga, sest seekord käsitleti ka veidi sügavamat teemat. Mudugi oli huvitav ka see, et nägime ära mis Ricki haiglas enne tema ärkamist toimus. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 14, 2013 10:48 am    Teema: Vasta viitega

4x01 - "30 Days Without an Accident"

Neljanda hooaja esimene episood on nüüd näidatud. Ütleksin, et episood ei valmistanud kindlasti pettumust ning huvitavaid teemaarendusi oli palju, kuid mõned seigad tekitasid siiski natuke muret. Esiteks mainiks seda, et nüüd, kus seltskond on näiliselt püsivalt vanglasse paikseks jäänud, siis koos sellega on, kuigi väga õrnalt, tunda ka teatavat stagnatsiooni-hõngu. Ühest küljest on see loogiline teemaarendus, kuid samas nüüd, kus esimestele hooaegadele omane pidev põgenemine ning kolmandas hooajas endast suurt ja pidevat ohtu kujutanud Kuberner on pildilt kadunud, pole enam midagi erilist, mis seda seltskonda valvel hoiaks ja neile tegevust pakuks. Elu on liikunud nii-öelda teatavatesse stabiilsetesse rööbastesse. Rääkimata sellest, et kõik näivad olevat endale mingid püsivad kaaslased leidnud. Very Happy

Sellegipoolest suutis episood siiski põnevust üleval hoida. Näiteks Ricki kohtumine metsas üksi elava naisega (kuigi episoodi lõppedes oli mul selle teemaarenduse suhtes selline monster-of-the-week tunne) oli päris pinev ning ma ootasin kogu aeg, et millal selle naise väidetav abikaasa kuskilt puu tagant välja hüppab ja Rickile kallale kargab, mispeale Rick oleks pidanud kasutama relva, mida Hershel teda kaasa võtma veenis.

Carl oli võrreldes eelmise hooajaga samuti märgatavalt muutunud ning kuigi ta ei olnud enam arusaadavalt laps, siis ei olnud ta enam ka nii sügavas augus, nagu eelmise hooaja lõpus. Mulle eriti meeldis tema vestlus Rickiga, kus viimane soovitas tal koomikseid lugeda ja mille peale Carl vastas, et It's what kids do!. Ricki ilme ja olek ütlesid väga selgelt, et "sa oledki laps" ja kuigi ta jättis selle (tõenäoliselt austusest Carli vastu) otse välja ütlemata, siis oli see sõnum nii Carlile kui ka vaatajale minu arvates vägagi selge.

Järgmise episoodi osas on mul juba eespool nimetatud kahtluste valguses kahetised tunded. Ühest küljest peaks zombistunud Harry Potteri rünnak pakkuma vanglaelanikele omapärase üllatuse ja kahtlemata toob järjekordse ohvri. Teisest küljest tähendab see taaskord seda, et tegemist on vanglas toimuva looga, mis võib tegevustiku natuke igavamaks muuta. Sellega seoses tekkis veel mõte, et ka sea ja Harry Potteri surm mingisse haigusesse olid omavahel kuidagi seotud ning see võib tähendada, et lähitulevikus haigestub veel inimesi.

Kokkuvõttes oli osa minu hinnangul siiski nauditav ning loodan, et kõrget taset suudetakse säilitada.


TrekRanger kirjutas:
Välja on tulnud uus kolmeosaline veebiepisoodide seeria nimega "The Oath", mida näeb näiteks järgneva lingi kaudu: http://www.spoilertv.com/2013/10/the-walking-dead-webisodes-oath-part-1.html


Vaatasin neid ka mõne päeva eest ja peab tunnistama, et tegu oli päris korraliku looga ning arsti mänginud näitlejanna mõjus väga õõvastavalt juba algusest peale, kuigi siis vaataja veel ei teadnud, millega ta tegeleb. Muuseas, kas keegi märkas, kas selle osa lõpus nähtud roheline Hyundai oli see sama, mida sarjas kasutatakse? (Ma tean, et mudel on sama, aga numbrimärki pole olnud mahti kontrollida Very Happy)
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 14, 2013 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Neljanda hooaja esimene osa oli kahtlemata sisutihedam kui ma lootsin. Esialgu arvasin, et tõenäoliselt on tegemist pigem rahuliku ja vangla asukate omavahelistele suhtele keskenduva osaga, kuid minu üllatuseks suudeti muuhulgas tekitada ka paar väga pingelist olukorda.

Märgiks, et huvitaval kombel ei muutu kriisiolukorrad sarjas kunagi läbileierdatuks ja ka seekord suudeti kaubanduskeskuses hätta sattunud rühma seiklus väga põnevaks teha. Katusest läbikukkuvad walkerid olid midagi uut ja nagu ikka, oli väga keeruline ette aimata kes tegelastest seekord hukka saab või kas neist üldse keegi pääseb.

Ka Ricki seiklus oli päris hea jätk tema eelmise hooaja psühholoogilistele probleemidele ja taaskord võrdlemisi ettarvamatu lõpplahendusega.

Eks paistab mis edasi saab, kuid isiklikult loodan, et vähemalt mõned uued tegelased jäävad sarja alles, sest minu arvates on nende abil tegevustikku natuke värskust toodud. Kui neljas hooaeg kujuneb vaid Ricki ja paari kaaslase seikluseks, siis võib asi lõpuks veidi igavaks kiskuda. Nagu eelkõneleja mainis, oleks vanglasse püsima jäädes kindlasti oht, et sari langeb teatavasse mugavustsooni, kuid samas ei tahaks näha ka täiesti juurte juurde tagasipöördumist ehk siis naasmist esimese hooaja alguse olustikku. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 14, 2013 4:51 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Nagu eelkõneleja mainis, oleks vanglasse püsima jäädes kindlasti oht, et sari langeb teatavasse mugavustsooni, kuid samas ei tahaks näha ka täiesti juurte juurde tagasipöördumist ehk siis naasmist esimese hooaja alguse olustikku. Smile


Arvestades seda, et seni on sarjas tegelasi surma saanud paremalt ja vasakult, siis ma sügavalt kahtlen, et sellega nüüd lõpparve tehakse. Aga selles mõttes olen nõus, et võrdselt ohus peaksid olema nii pea- kui ka kõrvaletegelased, sest kui surma saavad ainult nn nimetud punasärgid, siis see muudab inimkaotused kuidagi lahjaks ja mõjutuks.

Eelmises postis unustasin mainida, et tegelikult jäi ju Kuberner ellu ning ma olen päris kindel, et ta tuleb peakangelasi sel hooajal uuesti tülitama. Muuseas lugesin vahepeal ühte huvitavat artiklit, kus esiteks lubab peaprodutsent Robert Kirkman, et vaatajaid ¹okeeritakse neljandal hooajal tõsiselt, kuid ta ei avaldanud selle kohta konkreetsemat infot, nii et spoileriks ei saa seda väidet minu arvates pidada:
Tsiteerin::
So as Season 4 premieres Sunday, Oct. 13, it's pretty unnerving to hear the principal goal of creator and executive producer Robert Kirkman is to deliver even bigger jolts than ever before.

"We have been able to do a pretty spectacular job of keeping what we're really doing in Season 4 a secret," Kirkman tells Zap2it happily. "People have seen the promos and they kind of know what's coming, and they can see some cool and exciting stuff happening at the prison, but there is so much story that, really, has not been given away. I think the audience truly is going to be shocked, because trust me, they have no idea what is coming."


Muuhulgas mainis Kirkman ka seda, et The Walking Deadile planeeritakse kõrvalseriaali, mis peaks ekraanidele jõudma 2015. aastal:
Tsiteerin::
In addition to overseeing these 16 new episodes as well as writing the ongoing series of "Walking Dead" comics and books that inspired the TV series, Kirkman is in the early planning stages for a companion series to "The Walking Dead," tentatively scheduled to premiere on AMC in 2015.

"All I can really say at this point is that it's going to be a companion series in every sense of the word, so we're trying to make something that can live up to what 'The Walking Dead' has become, and to stand shoulder to shoulder with the original show, without detracting from the original at all," he says. "I'm going to painstaking lengths to make this as cool and original and fresh as the original series was when it debuted. A tremendous amount of effort is going into making this as cool a thing as we want it to be. It's not just a process of replicating success."

Allikas

Info nimetatud uuest sarjast on siiski väljas olnud juba mõned nädalad, nagu selgub allpool viidatud artiklist:
Tsiteerin::
AMC is developing a second companion series to cable's biggest hit, The Walking Dead.
The scripted series will hail from Walking Dead comics creator Robert Kirkman and executive producers Gale Anne Hurd and Dave Alpert, AMC announced Monday.
The new companion series, which like the flagship effort hails from AMC Studios, will tell a brand-new story and feature a new cast of characters and again be based on Kirkman's long-running comics. The spinoff will mark the third effort AMC has tied to the comics and join the flagship series as well as its Chris Hardwick-hosted gabfest The Talking Dead. The series has a target on-air date of 2015.
"Building on the success of the most popular show on television for adults 18-49 is literally a no-brainer," AMC president and GM Charlie Collier said. "We look forward to working with Robert, Gale and Dave again as we develop an entirely new story and cast of characters. It’s a big world and we can’t wait to give fans another unforgettable view of the zombie apocalypse."

Allikas
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 1:57 pm    Teema: Vasta viitega

4x02 - "Infected"

Zombi-Potteri rünnaku tagajärjed olid oluliselt traagilisemad kui ma julgesin eeldada. Teisalt tuleb jälle mainida, et inimkaotused tulidki vaid nn punasärkide arvelt, nagu ma eelmises postituses ka kahtlustasin. Arvestades vanglamüüride vahel toimunud kaost ning väljast peale tungivat zombide hordi tuleb tunnistada, et sarja tegijad on tõesti vastavalt lubadustele jälle liikuvad laibad tähelepanu fookusesse tõstnud ning nad mõnevõrra ohtlikumaks muutnud võrreldes eelmise hooajaga, aga taaskord pean ka teisest küljest jälle välja tooma tõsiasja, et episoodi lõpuks ei olnud tegelikult eriti midagi muutunud peale selle, et surma said mõned nimetud või muidu vähetuntud tegelased. Ja samuti oli tegemist puhtalt vanglas toimuva episoodiga, mis süvendab minu kahtlusi vaikselt tekkiva stagnatsiooni osas selle sarja suhtes.

Oli ka paar huvitavamat teema-arendust. Nimelt käis keegi öösel taskulambivalguses zombidele rotte söötmas, et neid aia äärde meelitada. Kas tegemist võis olla Kuberneri või mõne tema käsilasega? Või on tegemist mõne vanglaelanikuga? On ju näidatud ka lapsi päevasel ajal zombidele lehvitamas ja neid pikemalt vaatamas - öösel vanemate silma alt väljas oleks ju lihtsam natuke julgemaid trikke katsetada. Kuigi samas ma eriti ei usu, et näiteks need kaks tüdrukut, kelle isa selles osas surma said ja kes kartsid nuga, oleksid olnud võimelised rotte püüdma, et neid zombidele sööta.

Teine mõnevõrra huvipakkuvam teema oli Ricki areng, kes otsustas lõpuks uuesti relva kandma hakata ja suhtus mõistvalt Caroli tegevusse lastele enesekaitse õpetamisel. Alguses kartsin, et Rick võib sellest skandaali tekitada, aga paistab, et selle osa sündmused tekitasid temas veendumuse, et tema vahepealne patsifistlik suhtumine ei ole nende olukorras jätkusuutlik.

Väiksematest detailidest tasub veel ehk ka märkimist, et Michonne'i emotsioonid keesid Judithi hoidmisest üle - ehk annab see märku, et varsti kuuleme tema tegelaskuju ajaloost natuke rohkem. Tõsi küll, pean tunnistama, et olen lugenud, missugune on selle tegelase ajalugu koomiksites, kuid et sari ei järgi neid kuigi täpselt, siis ei saa olla ka kuigi kindel, kas ja kuidas seda teemat siin käsitletakse. Igatahes on Michonne siiani mõjunud mulle pigem halvas mõttes koomiksitegelasena ja loodaks näha tema suhtes mingit tõsisemat arendust.

Kokkuvõttes seega neljanda hooaja teine osas minu erilist optimismi ei tekitanud - nagu juba varem maininud olen, on minu jaoks tekkinud selline õrn stagnatsioonihõng, aga see ei ole siiski veel kuigi tugev. Olen optimistlik ja loodan, et edaspidi läheb põnevamaks. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 5:39 pm    Teema: Vasta viitega

Minus jälle tekitas neljanda hooaja teine osa väga palju optimismi. Episood oli pidevalt pingeline ja leian, et uutel teemaarendustel on piisavalt potentsiaali, et sari võiks sarnaselt jätkuda. Smile

Tõesti, paljuski said "Zombi-Potteri" rünnakus surma tegelased, kes olid täiesti tundmatud, kuid pidevalt püsis oht, et asi võib veelgi hullemini kontrolli alt väljuda. Lisaks leian, et episoodi lõpus surnuks põletatud naistegelane oli päris huvitav ning tema kiire eemaldamine polnud just väga tähtsusetu samm.

Kindlasti on põnev edasi jälgida mis sellest tundmatust sabotöörist saab. Tegelikult on tegemist võrdlemisi kummalise sündmuste jadaga, sest kõigepealt tekitas ta rottide abil olukorra kus walkerid oleks ääre pealt üle aia tulnud, kuid samas haigete põletamise kaudu oleks ta nagu pigem teistele "teene" teinud. Muidugi pole ka välistatud, et tegemist on kahe eraldi tegelasega, mis lisab veelgi huvitavamaid teemaarenduse võimalusi. Jääme siis ootama ka seda kas haigus sai tõesti selle põletamise kaudu lõpu või levib inimeste hulgas edasi ja toob veel tulevikuski ohvreid.

Lisaks oli muidugi põnev eelkõneleja poolt mainitud viide Michonne'i tegelase uuele arenguetapile ja kuna mulle ta väga meeldib, siis see on igati tervitatav. Hetkel võiks ilmselt oletada, et ta kaotas millalgi väikse lapse, kuid elame näeme.

Ja lõpuks: Welcome back Rick! Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Okt 28, 2013 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

4x03 - "Isolation"

Eelmist episoodi kommenteerides jätsin tegelikult meelega mainimata põletatud laipadega lõpu, sest minu jaoks jäi sel hetkel suhteliselt arusaamatuks, kuidas see täpselt juhtunud oli. Kongist õue viiv lohistamisele viitav vererada andis minu jaoks alust erinevatele spekulatsioonidele - keegi tappis nad kongis ja vedas välja ja pani põlema; kaks kadunut olid juba zombistunud ning keegi lihtsalt lõi nad maha, vedas välja ja pani laibad põlema; või lõpuks variant, et need kaks tegelast, saades aru, et nad on kohe suremas, roomasid ise välja ja panid ennast põlema. Smile Aga seekord saime siis vastuse, et Carol tappis nad. Esiteks mainiks siin seda, et kuigi eelmises osas ma seda lahendust ette näha ei osanud, siis seekord tehti episoodi jooksul juba piisavalt vihjeid, et see sai olla ainult Carol (nii tema hulljulgus aiast välja minemisel, väike verine käejälg kui ka varasemast teada olev lastele relvade kasutamise õpetamine eesmärgiga tagada nende ellujäämine tekitasid kõik üsna selge pildi, et just tema pidi see olema). Teiseks tähendab see aga seda, et salapärase mõrtsuka teema sai ühe episoodiga lahendatud ning mingit pikemat tegevusliini sellest ei tule. Ühest küljest on mul selle üle hea meel, teisest küljest tähendab see jälle seda, et Carol ei olnud kindlasti see tegelane, kes zombidele rotte söötis - Carol näib olevat valmis kõigeks, et vanglaelanikke kaitsta ja seda tunnistas ta Ricki küsimusele vastates ka ise; ja see ei lähe kokku zombide aia äärde meelitamisega, mis saab olla kas: a) vanglaelanike suhtes vaenulikult meelestatud tegelase tegu; b) suitsidaalsete kalduvustega vanglaelaniku tegu; c) rumal laps, nagu eelmises postituses mainisin. Aga kahtlemata on sellel paljastusel omad tagajärjed, sest ma olen päris kindel, et kui Tyreese teada saab, kes tema armastatu tappis, ei pruugi Carolil enam väga pikka pidu olla. Teisalt on ka võimalik, et Rick seda välja ei räägi, sest ta teab, et Carol on grupile vajalik ja tegelikult ei käitunud selles olukorras kuigi ebamõistlikult, sest nakatunud oleksid tõenäoliselt varem või hiljem nagunii surnud ning jõudnud enne veel teisi nakatada. Samas ei ole sellise teo varjamine eriti Ricki loomuses, nii et eks me saame näha.

Kuigi enamuse seekordsetest ohvritest moodustasid jälle tundumatud tegelased, siis õnneks jäi seekord haigeks ka Glen. Igatahes ma väga loodan, et ta ei saa terveks ja sureb samuti, sest kui viimasel hetkel peaks ravim leitama ja üks peategelastest erinevalt punasärkidest ellu jääb, siis oleks see minu silmis väga mage. Aga arvestades seda, mis suunas sari viimasel ajal liigub, ei oleks ma väga üllatunud, kui Glen haigusest kas ise või teiste abiga võitu saab.

Üldisema kommentaarina mainiks ka võib-olla veel seda, et ausalt öeldes mind paneb imestama, kuidas see seltskond on suutnud ellu jääda ja seejuures ka psühholoogiliselt vastu pidada. Mulle tundub, et suurimaks probleemiks ei ole sellises olukorras nn logistilised ja praktilised küsimused, vaid just motivatsiooni leidmine sellises maailmas elamiseks. Ma olen lugenud ka mujalt sarja kohta arvamusi, kus kritiseeritakse näiteks seda, et tegelased ei näe piisavalt vaeva enda turvalisuse tagamisega (näiteks pideva zombide hävitamisega tegeldes või öösiti ennast kongidesse lukustades), kuid ma tahaks siin vastu küsida, et kui kaua suudavad inimesed sellises maailmas elus püsimiseks vajalikku "sõjaväelist" korda välja kannatada ja mis on sellisel juhul üldse elus püsimise mõte? Kas selline elu on üldse elamist väärt? Vanglaseltskond on üritanud nähtavasti luua endale nii "normaalse" elukeskkonna kui sellises olukorras on võimalik ja kuigi see võib-olla ei ole kõige optimaalsem viis ellujäämiseks ja kaotuste vältimiseks, siis aitab see siiski kuidagi vastu pidada ja eluga edasi minna. Aga kui kauaks? Võib-olla saabub lahendus järgmise põlvkonnaga, kes ongi üles kasvanud zombidega täidetud maailmas ning peavad seda normaalseks, mitte ei igatse taga varasemat elu. Aga see oli lihtsalt üks mõttekäik. Smile


Muuseas, The Walking Deadi vaatajanumbrid on endiselt väga muljetavaldavad - näiteks neljanda hooaja esimest episoodi vaatas 16,1 miljonit ja teist episoodi 13,9 miljonit vaatajat. Kui need numbrid ka edaspidi sarnasele tasemele jäävad, siis on sarjal tõenäoliselt ees veel pikk iga. Iseasi, kuidas mõjub kvaliteedile planeeritav paralleelsari - esiteks loomingulisest küljest võib ressursside jagamisega kvaliteet kannatada ja teiseks võib vaatajatel küllastumus tekkida, mis mõlemad võivad viia vaatajate vähenemiseni.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 6

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group