Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x06 "Trial and Error"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Hinne
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
12%
 12%  [ 2 ]
8
31%
 31%  [ 5 ]
7
25%
 25%  [ 4 ]
6
18%
 18%  [ 3 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
12%
 12%  [ 2 ]
Kokku Hääli : 16

Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 02, 2010 10:31 pm    Teema: SGU - 2x06 "Trial and Error" Vasta viitega

Everett Young arvab end nägevat prohvetlikke unenägusid Destiny hävingust, mis tekitab temas kahtlust, kas ta ikka suudab olla selle missiooni komandör.

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti.

Eelmise osa valguses oli see episood väga hea, kuigi esimese kümne minuti jooksul nii ei tundunud. Alguses paistis, et tegemist on järjekordse mõttetu unenäo episoodiga, kuid õnneks see ikkagi päris nii polnud.

Lõppkokkuvõttes leidis episoodi jooksul aset päris huvitav ja võibolla ka edaspidi vajalik tegelaste analüüs ning üldjoontes oli tegevustik päris huvitav. Kahtlemata lisas vürtsi ka paljastus Destiny võimete kohta meeskonda analüüsida ning võtta teatud tasemel vastu enda päästmiseks vajalikke otsuseid.

Ka lõpplahendus oli päris ootamatu ja huvitav. Kuna Rush võttis ise laeva üle kontrolli ja Destiny ei olnudki veendunud Youngi võimes missiooni edasi juhtida, võime selles liinis veel nii mõndagi huvitavat näha.

Igal juhul taaskord liikus tegevustik edasi ning juba sellepärast oli tegu märksa parema episoodiga kui eelmise nädala oma. Sellest, mida ma näha tahan, on asi veel suhteliselt kaugel, kuid vähemalt astuti seekord samm õiges suunas. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 5:49 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin ka selle osa ära ja kuigi võrreldes eelmise nädala episoodiga oli see parem, ei ole ma siiski eriti positiivselt meelestatud. Esiteks muidugi see, et tegu oli suures osas järjekordse unenäoga, milles juhtunu ei oma mingeid erilisi reaalseid tagajärgi, sest keegi teine ju ei näinud, mis Youngi unenägudes täpselt juhtus. Meeldis siiski see, et juba mõnda aega alla käinud Young selles episoodis täielikult põhjas ära käis ning et üheks selle põhjuseks oli ka Rileyga juhtunu. Lootsin, et seda ei unustata ja nii ka õnneks läks. Episoodi lõpp oli jälle positiivne üllatus selles osas, et Youngi otsus korralikuks hakata ei olnudki see, mis olukorra lahendas. Rush muutub igatahes järjest põnevamaks tegelaseks.

Mis häiris, oli see, et Scott pandi eelmise osa lõpus karantiini, aga nüüd lasti juba välja. Loomulikult oli see vajalik selleks, et lugu saaks areneda nii, nagu episoodi tegijad soovisid, kuid sellest jäi natuke odav mulje. Muidu oleks siiski huvitav olnud, kui Scott olekski juhtimise üle võtnud. Samas ei saa välistada, et see millalgi tulevikus ka juhtuda võib. Young võis ju ajutiselt meelt parandada, aga see ei tähenda, et ta ei võiks varsti uuesti samasse auku kukkuda.

Eli ja Ginni teema tundus kuidagi ebaloogiliselt kiiresti tekkinuna. Kuigi ma usun, et Eli on Chloe'ist pärast eelmises episoodis juhtunut enam-vähem üle saanud, siis ma eriti ei tahaks uskuda, et see LA tibi tema vastu mingit sügavamat huvi võiks tunda. Pigem võiks siin kahtlustada mingit salaplaani LA poolt, mille osaks on kas Eli enda poole meelitamine või temalt informatsiooni saamine. Greeri tegevus selle juures pakkus siiski mõningaid lõbusaid stseene. Very Happy

Tehnilise poole pealt oli see hea osa, eriefektid Destiny õhku lendamisest ja sellest, kuidas Scott läbi akna välja lendas, olid väga head.
Panin 6 punkti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mr.kristjan
Kadett


Liitunud: 21 Apr 2010
Postitusi: 3

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

Aina hullemaks läheb. Väga jama osa ikka.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Sooviks näha nende inimeste analüüsi kes 1 punkti panid. Isiklikult tundub see suhteliselt raskesti mõistetav, sest 1 punkt tähendab sisuliselt olematut episoodi. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Sooviks näha nende inimeste analüüsi kes 1 punkti panid. Isiklikult tundub see suhteliselt raskesti mõistetav, sest 1 punkt tähendab sisuliselt olematut episoodi. Smile


Kui nüüd ausalt öelda, siis ma üldse ei imesta selle üle, et mõned inimesed viimastele episoodidele 1 punkti on pannud, sest ka minu jaoks on see sari tõsiselt alla käinud. Või noh õigemini, pole üldse kunagi jalgu alla saanudki. Mõned head osad on olnud, aga neile järgneb üldiselt mingi jama, nii et kannatus võib katkeda küll. Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

@Enterprise: Olen sinuga täiesti nõus, lihtsalt mulle on alati jäänud arusaamatuks kuidas saab objektiivselt toimivat sarja nii madalalt hinnata. Ma ei ütle, et seda teha ei võiks, kuid lihtsalt alati jääb mulje nagu selline hinne oleks lajatatud vihahoos. Laughing
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
deimos
Lipnik


Liitunud: 28 Aug 2006
Postitusi: 21
Asukoht: põlva

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

Algus oli paljulubav kuid siis sai selgeks, et peaosalist ei saa ju niisama kosmosesse imeda. Algas järjekordne unerännak.

Ja mis värk selle Destiny forcefield'iga on? Kogu aeg kui pihta lastakse hakkavad laes tordiküünlad sädemeid pritsima. Kas laev mis suudab tähe kromosfääris lennata ja sealt energiat koguda ei pea tulnukate plasmapallidele vastu? Goa'uldide laev sai tuumapommiga ja värises pisut. Iidsete tehnoloogia peaks/võiks ju ikka parem olla.

Kui ma poleks ennem SG-1'e ja SGA'd vaadanud vaevalt ma viitsiks SGU'd vaadata.

Hindeks tugev 1 - Unenäo episoodid ei saa ega hakka saama minult rohkem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

deimos kirjutas:

Hindeks tugev 1 - Unenäo episoodid ei saa ega hakka saama minult rohkem.


Ja siin on vastus TrekRangeri küsimusele. Smile

Veel tsiteeriksin Hurmetit, kes kirjutas 1x09 teemas
Tsiteerin::
Kokkuvõtlikult, iga episood, mille sündmustik keerleb Maa ja isiklike suhete ümber Maal, saab minult edaspidi hindeks '1'.


Kui sellised kriteeriumid paika panna, siis ei ole tõesti raske 1 punkt anda. Ise siiski ei nõustu sellise loogikaga (aga otseselt hukka ka ei mõista).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:06 pm    Teema: Vasta viitega

@deimos: Nagu inglise keeles öeldakse "fair enough". Ka mina ei lähene episoodide hindamisele sellisest vaatenurgast, kuid tahtsin lihtsalt mingisugust selgitust näha. Väga tore, et antud hindele leidus selgitus. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Uneepisoodid ajavad tõesti juba marru...taoliste as-good-as-real hallukate kasutamine sarjas, mis muidu peaks olema nagu enam vähem tõsine teaduslik ulme(ainukene ulme minujaoks) näitab minuarvates sarja loojate poolt lihtsat intellektuaalset laiskust - kui teaduse piire piisavalt originaalselt nihutada ei oska, siis mõtleme midagi suvalist välja...
Esimeseks selliseks nõmeduseks oli selle hooaja esimene osa, kus T.J oma lapsega planeedile rändas ja ei tea mida tegi...seejärel tulid Rushile sõbrad laeva sillale külla...ja nüüd viimati abiellus Scott oma väikses linnakeses Chloe'ga...
Näib nagu lambist mõeldaks sarjas välja, et mida võiks teha(et tühimikke, nimedega osad, täita) ja siis alles leiutatakse mingisugune põhjendus neile juurde...tihtipeale stiilis "kõikvõimsad tulnukad" või "üliarenenud iidsed"...

Ulmes peaksid olema ikka mingisugused piirid, millest edasi ulme muutub fantaasiaks...

Ise panin osale 6 punkti=kehv
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 3:38 pm    Teema: Vasta viitega

deimos kirjutas:
Ja mis värk selle Destiny forcefield'iga on? Kogu aeg kui pihta lastakse hakkavad laes tordiküünlad sädemeid pritsima. Kas laev mis suudab tähe kromosfääris lennata ja sealt energiat koguda ei pea tulnukate plasmapallidele vastu? Goa'uldide laev sai tuumapommiga ja värises pisut. Iidsete tehnoloogia peaks/võiks ju ikka parem olla.


Ma mõtlesin ise ka selle peale ja ega sellele mingit head seletust polegi. Võiks ju väita, et Destiny pärineb ajast, kui iidsed polnud veel nii arenenud ja seetõttu pole samal tasemel kui goa'uldide laevad. Samas aga nagu deimos välja tõi, kuidas suutis laev sel juhul tähele nii lähedalt lennata?

Mis veel kõne all olevasse episoodi puutub, siis ütleks, et Youngi kehastajalt suurepärane näitlejatöö. Sellist rolli ei ole usutavalt kerge välja kanda, aga tema sai sellega hakkama.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 4:22 pm    Teema: Vasta viitega

Minule antud episood meeldis. Päris huvitav oli seda vaadata. Elil loomulikult läks ka nüüd "õnneks".
Korra oli tunne, et tegu on jälle ühe "time-loop" episoodiga ning selle tekitajateks on seekord need müstilised tulnukad. Õnneks oli seekord isegi midagi uut. 8 tugevat punkti minu poolt
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 06, 2010 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

Uudiseid siis niipalju, et kuna see osa oli eetris samal päeval kui USA-s toimusid valimised, siis vaatajanumbrid jälle kannatasid ning vaatajaid oli 967 000.
Allikas: http://www.gateworld.net/news/2010/11/election-night-no-help-for-sgus-ratings/
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 07, 2010 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 8 punkti. Ei saa nendest inimestest aru, kellele see osa ei meeldinud - see on muidugi igaühe oma arvamus, aga mulle täitsa meeldis; igav ei hakanud kordagi ja kuigi teema arenduse mõttes midagi olulist ei toimunud, siis vaikselt ikkagi liigutakse sinna poole, et midagi suurt peaks olema tulemas ja eks siis põhirõhk kaldub novembri lõppu, kui jõutakse hooaja keskele ja siis ootaks korralikku cliffhangerit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 8:52 am    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Minu poolt 8 punkti. Ei saa nendest inimestest aru, kellele see osa ei meeldinud - see on muidugi igaühe oma arvamus, aga mulle täitsa meeldis


No see on väga tore, et meil on foorumis erineva arvamusega inimesi ja kõik ei aja ühesugust juttu. Very Happy Palju huvitavam on niimoodi kommentaare lugeda. Millegi suurema poole ehk tõesti liigutakse, aga ma lihtsalt kardan seda, et tegijad ei julge siiski piisavalt riske võtta ja nii taandubki kõik sisuliselt jälle reset nupule vajutamisele.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 14, 2010 1:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis... olgugi, et simulatsioon.. oli tore näha natuke lahingut ja kosmoselaevu... mõnus... ja see kuidas laev Rush'iga suhtelb on ka hullult äge... jäin päris rahule selle osaga...

9/10
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Dets 25, 2010 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle ka meeldis - kõige rohkem teise hooaja osadest seni.

Kuigi, olgem ausad, teine hooaeg on siiamaani üsna kohutav olnud, nii et see pole ka eriline näitaja. Sellepärast on mul vaatamine üsna vaevaliselt sujunud ja sellepärast pole ma ka kommenteerida eriti viitsinud.

Aga seekordne osa oli minu arvates lausa väga hea. Olgugi et unenäo-osa, mind selline asi väga ei morjenda - kui episood on sisuka ülesehituse, hea reziiga ja algusest lõpuni huvitav vaadata, siis minu jaoks sellest piisab. See, kui episoodis toimub sarja jaoks pöördelisi sündmusi, on muidugi kõva boonus, aga hea osa on võimalik teha ka ilma selleta (ja vice versa - hea osa tegemiseks ainult sellest ei piisa, nagu hooaja esimesed episoodid tõestasid).

Ühesõnaga - mina nautisin seda osa algusest lõpuni.

9/10
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group