Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Outlander (2008)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 10:40 pm    Teema: Outlander (2008) Vasta viitega

http://en.wikipedia.org/wiki/Outlander_%28film%29
http://www.imdb.com/title/tt0462465/


Meie foorumi pildimängu teemast jäi mulle meelde, et TrekRanger pani sinna äraarvamiseks pildi filmist Outlander. Käisin mõned kuud tagasi Soomes ja tagasiteel jäi mulle laeva peal silma selle filmi DVD, mille 5€ eest omandasin. Kuna siin foorumis selle filmi kohta veel teemat pole, siis mõtlesin mõned mõtted arutelu tekitamiseks kirja panna.

Esiteks ei ole tegu väga tuntud ega ka väga suure-eelarvelise filmiga ning seetõttu hakkasin seda vaatama suhteliselt madalate ootustega. Meeldivaks üllatuseks oli seetõttu, et film osutus palju paremaks kui arvata oskasin. Muidugi ei kuulu see parimate nähtud filmide sekka, kuid pakkus siiski piisavalt põnevust. Üldine story, kus tulnukas teiselt planeedilt satub viikingite keskele, oli päris huvitav ja mulle ei tule meelde, et oleks mida otseselt sarnast varem näinud. Kuigi seda täpselt ei selgitatud, jäi mulje, et tegu polnudki otseselt tulnukaga, vaid pigem olid Maal elavad inimesed nende poolt siia kunagi asustatud. Eriti arvestades seda, et füüsiliselt peategelane inimestest kuidagi ei erinenud ja Maal kõneldavad keeled olid samuti nende andmebaasis olemas. Sellega seoses tuleb ka meelde minu arvates filmi kõige naljakam koht, kus peategelane, olles just seadme abil selgeks saanud vana norra keele, ütles esimese maakeelse sõnana "Fuck!". Musta huumori osas meeldis mulle ka stseen, kus usumees astus koletise ette ja käskis saatanal see jama lõpetada, mille peale koletis meest natuke mõtlikult vaatas ja ta siis õhtueineks võttis (või kuidagi see preestri surmaga igatahes lõppes Very Happy ).

Mõnes mõttes oli lugu siiski natuke kli¹eeline, eriti mis puudutab seda, et peategelane otsustas lõpuks Maale jääda, sest leidis siin omale kergelt uue naise. Very Happy Sellist asja, kus peategelane vastassoo esindaja tõttu goes native, kohtab viimasel ajal liigagi tihti, viimati nt Avataris. Samas suudeti tegelaskujud lühikese filmi jooksul siiski väga hästi välja joonistada, eriti muidugi peategelane tänu flashbackide abil tema mineviku näitamisele, kuid ka teised tegelased muutusid filmi jooksul selgelt eristatavateks.

Tehnilise poole peale on samuti vaid kiidusõnu öelda, efektid olid väga head ning viikingiküla nägi suurepärane välja.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Kolm Nov 03, 2010 11:00 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 03, 2010 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina vaatasin paar nädalat tagasi selle filmi ära ning peaks ütlema, et minu esialgsed kartused ei ostunud tõeks. Sisukirjelduse alusel kartsin näha lihtsakoelist ja igavamat sorti ulmeseiklust, kuid nii see kohe kindlasti ei olnud.

"Outlander" on eriline eelkõige selle poolest, et mütoloogiline ja sci-fi maailm on antud linateoses väga oskuslikult ühendatud ning tervik peaks pakkuma huvi nii fantaasia kui ka sci-fi fännidele. Kuigi peab nõustuma eelkõnelejaga, et film ei kuulu just parimate ulmefilmide hulka, on ta sellegi poolest piisavalt eripärane, et väärida rohkem tunnustust kui ta seni saanud on.
Näitlejatöö oli filmis meeldivalt realistlik ning vürtsi lisasid ka filmi meeleoluga kokku sobivad eriefektid. Üldiselt tulekski öelda, et filmi nauditavamaks pooleks osutus maagiline miljöö ning võrdlemisi tõetruu pilt ühest viikingite kogukonnast.

Muidugi oli filmis ka mõningaid kli¹eelisi seiku, nagu juba eelkõneleja mainis, kuid sellest hoolimata ei seganud need vähemalt minu puhul sellesse "muinasjuttu" sisse elamist. Smile

Lühidalt: Igati nauditav ja fanataasiarikas seiklus, mida ei tuleks võtta väga tõsiselt, kuid mille rikkalik atmosfäär võib üllatada nii mõndagi eelnevalt kriitikute arvamusi lugenud vaatajat. Wink
Minu hinnangul on tegu mõneti alahinnatud linateosega.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 9:31 pm    Teema: Vasta viitega

Ei midagi erilist aga kinni ka ei pannud ning vaatasin lõpuni. Ei julge vist väga soovitada, kui ei tea just piinlikkuseni teise inimese maitset filmide osas.

Filmi lõpus ei olnud seda tunnet, et oleks midagi väga head vaadanud aga kui ma oleks enne filmi vaatamist seda dvd kujul näinud, oleks ilmselt korralikult üllatunud ja elamuse saanud. Hetkel puudusid eelarvamused või suured ootused.

Ajaviiteks kõlbab film siiski väga hästi. Arvan, et oleks olnud natuke huvitavam, kui koletise asemel (kogu aeg koletised) oleks olnud vastasseis näiteks kurjade naaberküla viikingite vastu. Mulle meeldivad sellised "tavalised" filmid, kuhu lisatakse natuke sci-fid ja ulmet ehk antud juhul siis tuhat aastat tagasi toimunud viikingite elu ja konfliktid ning üks maale sadanud mees toreda tehnikaga nende keskel.

Aga nüüd on vist hilja sisu üle soove avaldama hakata ning ainus võimalus on ise kaamera haarata ja...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group