Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuidas suhtute TNG sarja?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2004 3:49 pm    Teema: Kuidas suhtute TNG sarja? Vasta viitega

Ma olen küllaltki suur TNG fänn, olles ära näinud kõik selle sarja episoodid ja isegi vahepeal pidasin ma teda parimaks Star Treki sarjaks üldse.

Eriti suurt mõju avaldasid mulle selles sarjas kolm tegelast, kes olid kapten Picard, Worf ja Data.
Kapten Picard'i pean ma parimaks Star Treki kapteniks, sest ta oskas oma osa äärmiselt tõetruult mängida ja juba tema ütlus "Make It So" jääb alati meelde.
Worf'i puhul nägime tõeslist Klingon'i, kellele au oli kõige olulisem ja ta ei kuritarvitanud au mõistet nagu teised tema rassist seda vahel tegid. Minu arust paremat Klingon'i Star Treki sarjades ei ole olnud.

Ja lõpuks Data, keda ma pean Star Treki sarja parimaks näitlejaks üldse, tema kohta on meeletult häid sõnu öelda nii näitlemise seisukohalt (Brent Spineri poolt) kui ka tema osa kohta.
Välja võib tuua Brent Spiner'i fantastilise oskuse Andoridi mängida ja sealhulgas tema oskus igas osas midagi naljakat teha.

See peaks minu suhtumise sellesse sarja enam-vähem kokku võtma.

Milline on teie suhtumine sellesse sarja?
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2004 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tjah. 1989-nda aasta sügisel langesin sügavasse masendusse, sest vana Trek sai läbi (duh, ja viimane episood, muide, mida põhjanaabrid näitasid, oli Plato´s Stepchildren Twisted Evil ) ja nii mul ei olnudki enam mitte midagi vaadata (hehe, muidugi peale Treki joonisfilmi, mis siiski ei olnud SEE).
1990-ndal aastal oli see vist, kui Soome TV-st kuulsin uudist, et hakatakse uuesti Trekki näitama. Oh seda pettumust, kui nägin, et tegu hoopis uute tegelaste ja hoopis uue laevaga, mille disain mulle eriti ei istunud. Aga ära harjusin lõpuks ja vaatasin seda sarja ikka pikka aega. Isegi vist lõpuni, ma ei mäletagi täpselt. Heh, ükskord põgenesin isegi mingit klassiekskursioonilt poole pealt, et jumala eest mitte ühtegi episoodi maha magada Mr. Green Nimelt seal, kus me asusime, ei olnud telekat, oh seda õnnetust Mr. Green
Täitsa meeldis aga pean nentima, et siiski parema puudusel, sest paraku minu jaoks jäi siiski TOS ülimaks.
NB: ja Data oli ka minu lemmiktegelane Mr. Green
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2004 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Seni pean ise ka ST:TNG-d seni parimaks ST seriaaliks üldse. TOS on omamoodi lahe ja pioneer muidugi..aga eks TNG-s ole juba tehniliselt paljud asjad paremini välja kukkunud...ja huvitavaid teemasid jätkub seal ohtralt. Muidugi suur pluss TNG suunas on ka see, et selles seriaalis on siiski suurelt jaolt ST olemust kui sellist tehnikat, elu-olu üritatud kirjeldada meile maakatele Smile

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 18, 2004 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nu suhtun hästi loomulikult! (duh! Star Trek ju ikkagi Very Happy)

Ma ise pole kahjuks seda sarja eriti palju näinud, aga võin öelda, et tegelased olid üsnagi meeldivad ning sobisid hästi kokku. Picard on lemmikuks, ka Data ja Dr. Crusher meeldisid hästi.
Lemmikosaks on "Yesterday's Enterprise" (mulle üldse meeldivad sellised alternatiivuniversumi lood), aga ka "The Best of Both Worlds" oli kõva, eriti esimene jagu. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Dets 19, 2004 10:37 am    Teema: Vasta viitega

TNG on väga tugev seerial, kui stardivärin maha oli raputatud. Näitlemise tase vast oli tõesti parim kogu trek-i uues ja vanas ajaloos Smile Eriti hea näide sellel teemal on minu arust Chain of Command ja Patrick Stewart.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inca
Lipnik


Liitunud: 10 Jan 2005
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Esm Jan 10, 2005 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Pean samuti TNG-d parimaks Star Trekiks. Peamine p6hjus on vast selles, et seal tulid juba eriefektid mis v22risid oma nime. Yks p6hjuseid miks ma ei suuda vanu ulmekaid hinnata :<. Kui efekte pole siis peab ikka ylimalt pidav shyzhee olema. Praegu neid vaadates muidugi pole nad muidugi p2ris see but you get the point. Ja loomulikult Stewarti karisma.
Meeldej22vamaks osaks peaks seda, kus nad kohtusid Nagilumiga. Osa nimeks "Where Silence Has Lease " . Ma olin suht noor kui ma seda n2gin ja kontseptsioon v6ttis mu hingetuks(ma polnud "Linn ja t2hed" siis veel lugenud vist :X)
Yhes6naga jah. TNG defineerib minu jaoks Star Treki. V6rreldav on temaga ehk Voyager, kuid selle tase on minu meelest k6vasti n6rgem.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Imhotep
Kadett


Liitunud: 17 Veeb 2005
Postitusi: 4

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 17, 2005 9:04 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldis väga see, kui Data sai omale kassi Spot'i, väga huvitav oli jälgida kohati kuidas Data kassi hoidis ja vahepeal ei saanud ta kassi tegudest aru Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 11:34 am    Teema: Vasta viitega

Imhotep kirjutas:
Mulle meeldis väga see, kui Data sai omale kassi Spot'i, väga huvitav oli jälgida kohati kuidas Data kassi hoidis ja vahepeal ei saanud ta kassi tegudest aru Very Happy


See oli tõesti väga lahe, ka mulle meeldis tema suhe Spot'iga, selles oli midagi lapsikut ning see andis Datale palju inimlikuma iseloomu. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Parim ST sari seni. Oli ka esimene sari , mida nägin algusest kuni lõpuni. Vanast trekist olin selleks ajaks näinud umbes pooli osi.
Picard seni parim kipper ja Data kõige värvikam tegelane . Sarjas ei olnud nii palju moraalitsemist kui näiteks DS9-s.Kuna vaatasin soome pealt ei saanud tollal veel kõigest aru ning vaataksin hea meelega uuesti. Kahju , et sakslased subtiitreid ei kasuta, vaid peale loevad, muidu saaks SAT i pealt vaadata.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Teis Juun 03, 2008 2:00 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei otsi oma meelelahutusest reaalset kvaliteeti taga aga tõesti.. selle aja tehnika mis lubas seda sarja teha andis Roddenberryle kindlasti väga palju uusi võimalusi ja viise oma ajumahlade televiisori toimetamiseks. Lood on palju omapärasemad ja kindlasti kaasahaaravamad isegi inimestele kes ehk ei suuda taluda ST: TOS'i vana ja kulunud stiili. Vahva on näha kuidas kõikide lemmik Spock oli väljavahetatud täiesti erineva kuid ometigi sarnase imetlusväärse tegelasega nagu Data. Peale selle on märgata kuidas sari on kõvasti tõsisemaks läinud.. TNG's ei panda laeva ninamehi kujutlusvõimega teiste ees tantsima.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shep
Kadett


Liitunud: 29 Juul 2009
Postitusi: 5

PostitusPostitatud: Kolm Juul 29, 2009 1:22 pm    Teema: Vasta viitega

Olen näinud kõiki TNG episoode, ja ma ütleks et see on Trekkidest isegi kõige originaalsem. Kõige enam meeldisid mulle esimesed 3 hooaega, kus Roddenberry veel elus oli ja neid ise tegi. Hilisemad olid ka head, aga mitte nii head..

Praegune lemmik on siiski Voyager.
_________________
"Any man may easily do harm, but not every man can do good to another."
"As the builders say, the larger stones do not lie well without the lesser. "
-Plato
"All civilizations become either spacefaring or extinct." -Sagan
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Esm Dets 28, 2009 5:31 pm    Teema: Vasta viitega

Olen samuti kõiki TNG osasid näinud(vaatasin alles hiljuti suhteliselt järjest) ja olen varemalt täieliku Star Treki võhikuna meeldivalt üllatunud. TOS'i olin näinud enne ainult mõne osa telekast ja ausalt-öeldes jättis esimese põlvkonna kvaliteet soovida(mäletan veel tobedavõitu võitslustseene ja suurte nuppudega juhtpulte)...
Kuigi TNG esimesed hooajad olid kuidagi kuivad ja eriefektid odavad, leidus sarjas ka tõsiseid pärlepisoode - tegelaskuju Q jääb vist täielikuks lemmikuks(õnneks oli igas hooajas vähemalt üks Q osa).
Mis aga sarja juures tõsiselt üllatas oli Roddenberry visioon tuleviku inimühiskonnast - rahandussüteemi kadumine, isiklikest huvidest motiveeritud karjäär ja eelkõige religiooni täielik kadumine(mille puudumine iganädalasest telesarjast oli ilmselt tolle aja kohta tohutu saavutus ja riskantne ettevõtmine), nimelt oli ju Gene Roddenberry ise veendunud ateist ja oma vaateid maailmale ta sarjas ka ei kartnud igati näidata...eriti teravalt oli alati välja mängitud kaine mõistuse võit ebausu ja religiooni üle...
Tegelaskujud olid kõik hästi tugevad ja hea näitlejatööga viimistletud - eriti muidugi Picard, Riker ja Worf...
Picard oma Earl Grey tee ja käeviipega saadetud "engage'ga", Riker naistejahi ja vääramatu õiglustundega, Worfi kõigutamatu ja absoluutne autunnetus...
Ja muidugi Data masinlikuse ja oma inimolemuse otsingutega...Veel meeldis Guinani tegelaskuju ja muidugi kõigevõimsam irooniline Q...

Väga tähtsat osa sarjast mängis ka peategelaste suhtumine uutesse eluvormidesse ja eksistentsialismi - igale suuremale ettevõtmisele eelnes detailne filosoofiline/moraalne arutlus nii Prime Directiv'i kui ka tõeliselt arenenud humanismi kaasatusel...ühtegi uut eluvormi ei mõistetud hukka ega ei hävitatud mõeldamatult - asi, mis ei ole väga inimlik - see oligi üks Star Treki universumi üks uuremaid saavutusi - tõeliselt kuhugi arenenud ja ümberdefineeritud inimlikus...- millest puudub igasugune rudimentaalne religioon...

Ühegi osa kohta pole midagi halba öelda, ainult head ja väga head mõne üsna sagedase pärli kohta...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 29, 2009 12:15 am    Teema: Vasta viitega

Hetkel on mul käsil TNG järjekordne ülevaatamine ja eelkõneleja postitus ajendas ka mind taaskord antud teemal sõna võtma.

Enda üllatuseks mäletasin TNG episoode võrdlemisi häguselt, sest päris mitu väga head episoodi oli mul peaaegu täielikult ununenud. TNG tugevaim külg paistabki olevat asjaolu, et kuigi mingit kindlat läbivat tegevusliini eriti ei ole, suudetakse vahel täiesti eraldiseisvatest episoodidest teha kõrgel tasemel ja sageli mõtlemapanevad lood.
Sarjas on muidugi ka väga halbu episoode, kuid siiski on pikka järjestikkust kuiva perioodi suhteliselt harva ning mõni pärl on õigel momendil sisse põimitud.

Erinevalt TOS-ist, mille vaatamine piirdub suurel määral Star Treki alge nautimise ja kohati meelelahutuslike dialoogide jälgimisega, viib TNG sarja uuele tasemele ning näitab inimkonda just selles valguses, mis ühtib Roddenberry ideaaliga, mida TOS ajastul teatavatel põhjustel esile tuua ei õnnestunud.

Kõik tegelased ei ole mulle küll päris meeldivad, kuid samas suudavad Patrick Stewart ja Brent Spiner oma kõrgetasemelise näitlemisega niigi suure töö ära teha.

Mõneti häirivad mind hetkel TNG igavad värvid, mis segavad teatud määral sarja täisväärtuslikku nautimist, sest teiste sarjade (eriti Voyageri) taustal on värvigamma ikka väga nukker. Isegi TOS remastered episoodide ilusad värvid on mind mõneti selles osas ära rikkunud. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Teis Dets 29, 2009 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

Läbivat tegevusliini TNG tõesti ei olnud(kuigi osaliselt kõlbaks selleks kurikuulus kollektiivmõistus Borg), kuid olekski kuidagi sobimatu taolise ehitusega sarja pikka lugu sisse põimida - suurema osa ajast ju Enterprise lihtsalt hulgub suvaliselt kaardistamata kosmoses ringi...

Osad tegelased tõesti käsid kuidagi närvidele - eriti Marina Sirtis'e poolt mängitud betazoid Deanna Troi, kellel oli sarja alguses veider aktsent(mis kõlas nagu naisel oleks kõnepuue; õnneks lihviti see aktsent järgnevates hooaegades sujuvalt maha) ja telepaatilised võimed(millegipärast pole mulle kunagi meeldiunud ulmes telepaatiat näha - telepaatia kõlab rohkem sellise mustlasmuti uduajamisena kui sobiva teadsliku ulme osana)...
Liiga stereotüüpselt igav ja nämmutava iseloomuga tegelane oli ka Beverly Crusher(Gates McFadden), keda 2. hooajas asendas Diana Muldaur'i poolt mängitud Katherine Pulaski - kes mulle väga meedis aga kes kahjuks järgnevates hooaegades ei jätkanud.

Data, njaaa...vahepeal tundus Data natukene igavana, kuna ta muutus sarja jooksul minimaalselt - kuid pikas perspektiivis(ja fakt, et tüüp oli masin), mängis ta tõesti oma osa sarja üldise miljöö kasuks täiuslikult välja...

Hetkel vaatan DS9'i(viimane hooaeg juba käsil) ja kuigi paljud ütlevad, et DS9 on parim Star Treki sari, jääb minu poolehoid ikkagi TNG juurde...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 29, 2009 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mind häirsid mõningal määral Deanna Troi ja Beverly Crusher, eriti esimestes hooaegades olid nad pigem häirivaks elemendiks. Hiljem siiski harjusin tegelastega ära ning aegamööda läks ka nende näitlemine minu arust paremaks. Sellest hoolimata ei pea ma neid eriti vajalikeks tegelasteks.
Kui võrrleda Beverlyt näiteks Voyageri või TOS-i arstidega, siis on ta ikka väga pikalt maas, sest neis sarjades oli arst üks huvitavamaid tegelasi.

Isiklikult kuulun nende hulka, kes peab DS9't parimaks Star Treki sarjaks, TNG-s on ka häid episoode, nagu enne mainisin, kuid DS9 tase on minu arvates ühtlasem ning lisaks on mulle alati rohkem meeldinud sarja läbivad tegevusliinid. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 31, 2009 1:24 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures imelikul kombel olevat Deanna Troi tegelaskuju olnud üks Roddenberry lemmikutest...
Ja algselt oli Tasha Yar'i ja Deanna Troi'i rolle kehastanud näitlejad kandideerinud üksteise rollidele, aga Roddenberry vahetas näitlejad omavahel ära...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 7:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ehmatusega märkasin, et minu viimasest ja seni ainsast postitusest selles teemas on möödunud juba üle 5 aasta. Vimane aeg natuke seda täiendada. Smile

Vahepealse aja jooksul olen jõudnud terve sarja põhimõtteliselt kaks korda üle vaadata. Ütleme nii, et minu eelmises postituses toodud arvamused kehtivad üldjoontes endiselt, kuigi häid episoode oskan nüüd nimetada tunduvalt rohkem ja tegelasi tunnen ka paremini. Very Happy

TNG esimene hooaeg on minu arvates kahjuks väga nõrk - ma ei suuda sealt meelde tuletada ühtegi tõsiselt head osa; ainus mis kuidagigi sellesse kategooriasse võiks sobida, on "Conspiracy", kuid võrreldes järgnevate hooaegade episoodidega oli seegi suhteliselt nõrk. Teine hooaeg jätkas visuaalse stiili poole pealt esimest, kuid lood ise muutusid huvitavamaks ning tegelased kasvasid paremini oma osadesse sisse. Lemmikosaks võiks siit nimetada Star Treki tõelisesse klassikasse kuuluvat "The Measure of a Man", kuid huvitavaid, meelelahutuslikke ning mõtlemapanevaid episoode oli teisigi. Mis puutub laeval teeninud kahte arsti - Crusherisse ja Pulaskisse - siis selle kohta ütleks nii, et esimeses hooajas ei teadnud sarja tegijad täpselt, mida Crusheriga peale hakata (kuskil on sellest ka räägitud, kuid ei suuda hetkel viidet anda) ning selles valguses tundus Pulaski tegelaskuju teises hooajas ehk parema ja värsemana, kuid tema ilmselge põlgus Data vastu mõjus ebameeldivalt, mis siis et tema arvamus selles osas hiljem muutus. 3-7. hooaja Crusher meeldis mulle aga rohkem kui Pulaski, sest viimane tundus võrreldes muu meeskonnaga minu jaoks mingi võõrkehana, mis ei kuulunud sinna, kus ta parasjagu oli.

Nii-öelda "tõeline" TNG hakkas minu jaoks siiski alates kolmandast hooajast - tegelased ning lood muutusid järsku kuidagi palju vaadatavamaks ning kaasahaaravamaks, kuigi kahtlemata mängisid siin rolli ka uued visuaalsed elemendid.

Mis puutub minu arvamusse TNG ja DS9 erinevustest, siis nendest kirjutan täpsemalt DS9 teemas, kuid ütlen siin ära niipalju, et üksinda võttes pean TNG-d väga heaks sarjaks ja Roddenberry tulevikuvisioon on küll ilusalt roosa ja mannavahune, kuid inimeste nii kardinaalsesse muutumisse ma ei usu. Tsiteeriks siinkohal ühte BSG uusversiooni episoodi: "They're people. Deeply flawed, yes, but deeply human too. And maybe that's saying the same thing." Meie vead ja puudused on muuhulgas ka need asjad, mis teevad meist inimesed. Ja ma ei ole sugugi veendunud, et selline "totaalne muutumine" hea oleks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Veeb 05, 2010 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, ise suutsin eelmise aasta suve lõpus isegi TNG 1. hooaja läbi vaadata ning ei saaks öelda, et erilist huvi järgnevate hooaegade vastu tekitas, kuigi üks suur TNG fänn mulle korduvalt öelnud, et hiljem läheb paremaks. Muidugi kavatsen kunagi ikkagi jätkata, kuid paar sõna esimesest hooajast.

Üldiselt häiriski mind kõige enam see Roddenberry pealesurutud visioon. Ma ei sallinud seda, kuidas Roddenberry jätkuvalt toonitas, kui arenenud 25. (oli vist 25.?) sajand on, nii et lausa episoodides oli stseenid, kus sellele noorele poisile räägiti "aga kunagi tehti seda ja seda, kuid me kasvasime sellest välja". Sotsiaalne utoopia on tore, aga pidev nina alla hõõrumine jätab väga propagandistliku mulje.

Teiseks jäid tegelased küllaltki nõrgaks, va Picard, kes on kahtlemata tuhandetes kordades karismaatilisem ja huvitavam kui Kirk. Teised kõrvalosad aga jätsid tuimaks, oli siis selleks nõrk näitlejatöö või tühjad karakterid.

Kolmandaks: osade sü¾eed olid tihti originaalseeria vaimus, mis ilma TOS-i kaasaegse retrohõnguta muutusid tihti naeruväärseks. Paar meeldivat ja omapärast osa siiski leidus (nagu see, kus ametnikkonda sulandub groteskne tulnukas, ning lugu mustast limast), kuid üldiselt ei avaldanud ükski muljet.

Viimasena saan veel öelda, et nii Q, Data ja Data kuri teisik olid nii igavad. Dataga seonduvad naljad sundisid mind ohkama ja Q'le mõeldes kaob mul TNG-i isu üldse.

Arvatavasti jätkan vaatamist Picardi pärast, kuid esimene hooaeg oli küllaltki nõrk. Sad
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 10, 2010 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Ma siiski ütlen, et ära liiga kergelt otsust TNG suhtes tee. On õige see, et esimesed hooajad olid tõesti nõrgad. Näitlejad mängisid alles kokku ja ilmselt polnud ka visioon veel paigas stroy kirjutajatel. Aga siiski viimased hooajad on väga head minuarust.
Ise pean seni TNG üheks parimaks ST sarjadest (mul lihtsalt ei eksisteeri sellist asja nagu kõige parem Smile ). Lisaks minuarust Data teema alles lõpus huvitavaks lähebki. Data püüd saada/sarnaneda inimesele, sellest tulevad väga huvitavad episoodid. Selge see, et eks igale oma, usun, et mõni inimene võibolla ei leiagi endale seda "pointi" TNG-st ja fännab hoopis mõnda teist ST sarja.

Teine asi, et näiteks vaatan tagasi TOS-i mis mind omal ajal nii paelus teleka ette, siis nüüd tundub enamus sellest nii lapsik, rumal, kohati isegi naljakas. Samas on ka TOS-is väga tugevaid episoode tehtud. Inimene areneb, kasvab oma ootustest ja lootustes välja ajapikku. Selline on elu Smile

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group