Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek: The Animated Series

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Nov 06, 2010 9:23 pm    Teema: Star Trek: The Animated Series Vasta viitega

Käesolev teema on mõeldud aruteluks animasarja Star Trek: The Animated Series üle. Kuna sari jäi lühikeseks ega kuulu ka Star Treki kaanonisse, siis eraldi alamfoorumit me sellele loonud pole ning tõenäoliselt ei õigustaks seda ka peaaegu olematu arutelu, mida seal genereerida õnnestuks. Aga et ka sellele sarjale oleks olemas oma kindel nurgake, otsustasin teha selle teema kleepsuks ja edaspidi paluks ka teistel kogu TASi puudutav arutelu suunata käesolevasse teemasse.

Minu poolt siis esiteks väike ülevaade.
Omandasin selle sarja DVD-d mõned kuud tagasi, kuid et see langes aega, kus mul polnud erilist viitsimist Ulmefoorumis postitada, siis jäi see ka tookord mainimata. Very Happy Aga ma vaatasin siiski kõik osad ära. Esiteks tuleb välja tuua, et lood olid üldiselt lihtsakoelisemad kui Originaalseeria episoodid, sest esiteks oli igale episoodile pikkuseks ette nähtud vaid umbkaudu 20 minutit ning teiseks oli see suunatud nooremale vaatajaskonnale. Sellest võib nüüd jääda mulje, et tegu on jamaga, millele ei tasu aega raisata. Selle väitega ei saa ma siiski kuidagi nõustuda, sest tegelikult on seal ka mõningaid päris silmapaistvaid osi ning iga Star Treki fänni püha kohus on kõigi sarjadega kursis olla. Very Happy Üks asi, mis võrreldes TOSiga multifilmisarjale eelise andis, on ehk võimalus kasutada fantaasiarikkamaid paiku ja nii-öelda "efekte", mida sellel ajastul arvutigraafika lahenduste puudumise tõttu polnud võimalik tavalises sarjas näidata või mis oleksid üritamise korral naeruväärse mulje jätnud. Animatsiooni kvaliteet jätab kohati soovida, sest on tihti vähedetailne ning aeg-ajalt kasutatakse tegelastest samu kaadreid, kus on lihtsalt näitlejate poolt uus tekst peale loetud.

Kõige paremaks episoodiks on nii minu kui ka paljude teiste fännide jaoks "Yesteryear", kus tähelaeva meeskond naaseb planeedile, mida vaatajad mäletavad TOSi episoodist "The City on the Edge of Forever". Igaviku Valvuri (või kuidas iganes te soovite seda maakeeles nimetada) abil peab Spock minema enda minevikku, et rikutud ajaliin õigeks seada. Pikemalt sellest, mis ja kuidas, ma siin kirjutama ei hakka, aga piisab kui öelda, et tegu on väga meeldejääva osaga, mis on kindlasti samal tasemel kui TOSi parimad osad ning näiteks on sellest episoodist inspiratsiooni saadud ka ENTi mõningates episoodides selle sarja neljandas hooajas. Cool

Üldse on sarjas palju viiteid TOSile ja seal toimunud sündmustele ning tegelaskujudele. Nii näiteks naasevad triblikud (minu tõlge sõnast tribbles Very Happy), Harry Mudd, planeet episoodist "Shore Leave" jpm. Muidugi aitab TOSiga sarja ühendada ka see, et kõik Originaalseeria näitlejad tulid tagasi ja andsid tegelastele uuesti oma hääle, mis aitas palju paremini episoodidesse sisse elada. Ainus, mis selle juures segas, oli see, et Jimmy Doohan ja Majel Barrett andsid oma hääle peaaegu eranditult ka kõigile teistele tegelastele ning kui iga tulnukas Scotty häälega rääkis, siis hakkas see lõpuks natuke närvidele käima. Aga see on suhteliselt väike kriitikanool.

Lõpetuseks siis asjast huvitatutele ka lingid Wikipedia ja Memory Alpha artiklitele:
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_The_Animated_Series
http://memory-alpha.org/wiki/Star_Trek:_The_Animated_Series
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

Soetasin ka endale TASi DVDd juba mingi paar aastat tagasi või nii ning vaatasin selle ka läbi, kuid nagu ka Enterprise, ei olnud mul siis erilist tahtmist selle kohta midagi kirja panna. Embarassed

Kuna vaatamisest on juba tükk aega mööda läinud ning mälu on ses osas häguseks muutunud, siis ei oska ma kohe mingeid väljapaistvaid osi esile tõsta. Nagu ka Memory Alpha kirjutab, siis tegemist oli oma aja kõige kallima animasarjaga ja seda just seetõttu, et seal andsid tegelastele oma hääle TOSi näitlejad. Pean nõustuma Enterprise'ga, et tegemist ei ole just tipp-sarjaga ja mind kippus häirima ka need kordus-stseenid, kuid sellest hoolimata on tegemist siiski suhteliselt korraliku sarjaga ning loomulikult ST fännile kohustuslik raudvara, isegi kui see ei kuulu kaanonisse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Veeb 01, 2013 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd olen minagi lõpuks TASi ära vaadanud. Kuna kõik teised Star Treki sarjad on mul juba paar korda üle vaadatud, siis natuke aega tagasi tekkis tahtmine ka saaga viimane nägemata lõik käsile võtta.

Eelkõnelejad on olulisema juba esile toonud, kuid üritan ka omalt poolt üht-teist lisada.

Alustaks sellest, et venitasin sarja vaatamisega suhteliselt kaua, sest ei uskunud, et tegemist võib olla väga tõsiseltvõetava asjaga.
Siiski tuleb tunnistada, et mul ei olnud õigus ning kuigi sarjas on mõningaid episoode, mis ei sära väga tugeva sisu poolest, on ka selliseid osi, mis võiksid vabalt kuuluda nii öelda päris sarja episoodide hulka. Smile

Tase on kohati väga kõrge ning kahtlemata on TASis sellist kvaliteeti, mis peaks igale Treki fännile huvi pakkuma.

Huvitava avastusena tooks omalt poolt välja ka selle, et TAS andis inspiratsiooni päris paljudele asjadele ja sündmustele, mis olid osaks hilisematest sarjadest ja filmidest. Näitena võiks tuua kasvõi holodecki sarnase ruumi esmakordse kasutamise, mis oli TASis "Rec Room" ning milles McCoy jt. läksid jalutama holograafilisele maastikule.
Kuigi TAS pole ise ametlikult kaanon, siis kindlasti ei saa sarja mõju Star Treki arengule alahinnata.

Enamgi veel tõid TASi tegijad DVD lisades välja väga õige tähelepaneku, et tänu TASile tuletati uuesti meelde ka Star Trek kui nähtus. Sellest tulenevalt poleks ime kui just tänu TASile sai edasine Trek praegusel kujul võimalikuks, sest ta oli omamoodi sillaks originaalseeria ja esimeste filmide vahel.

Muidugi oli tegemist animatsiooniga ning kuna episoodid polnud ka eriti pikad, siis leidus sarjas selliseid osi, mis olid pigem lihtsa multifilmi tasemel. Samas oli TASis piisavalt palju huvitavaid lugusid, et väärida vaatamist ning juba ainuüksi TOSi näitlejate häälte kasutamine andis sarjale omaette väärtuse.

Ühinen eelkõnelejatega, et tegemist on sarjaga, mida iga Star Treki fänn võiks vähemalt korra vaadata ning kindlasti tekib pärast TASi vaatamist ka veidi parem pilt terve saaga kujunemisloost. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group