Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGU - 2x07 "The Greater Good"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
16%
 16%  [ 2 ]
9
33%
 33%  [ 4 ]
8
25%
 25%  [ 3 ]
7
16%
 16%  [ 2 ]
6
8%
 8%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 12

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 4:37 pm    Teema: SGU - 2x07 "The Greater Good" Vasta viitega

Kui Rush ja Young on mõlemad lõksus tulnukate laeval, otsustab Young Rushi lõpuks Destiny kontrollimise küsimuses usutleda.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 11:03 am    Teema: Vasta viitega

Viimased episoodid olid minu arvamuse SGU-st väga madalaks muutnud, kuid see osa tuli väga positiivse üllatusena. Võttis aega, mis ta võttis, aga lõpuks tuli enam-vähem välja, milles Destiny missioon seisneb. Vastus oli kahtlemata selline, mida ma oodata ei osanud, kuid arvestades paljut, mis SGU-s juhtunud on (mõistatuslik planeet, kuhu paljud maha jäid, TJ laps jne), tundub see sarja üldise temaatikaga hästi kokku sobivat. Mõnes mõttes liigub see ka sarjale tüüpiliselt järjekordselt BSG territooriumile, kuigi siin ei viidata otseselt üleloomulike jõudude tegevusele. Igatahes teooria sellest, et universum pole tekkinud iseenesest, vaid on kellegi loodud, on väga põnev ning ma loodan sügavalt, et edaspidi selles osas antavad vastused on loo mastaapsusele sobilikud.

Ka näitlejatöö oli seekord väga hea, eriti just nüanssides. Näiteks Wray kaval naeratus, kui ta Ginni toas Eli särki nägi. Very Happy See teema tundub mulle ausalt öeldes küll endiselt ebaloogiline, aga ma kahtlustan, et pikalt see edasi ei kesta, eriti arvestades episoodi viimast stseeni, mis oli suhteliselt kurjakuulutav. Huvitav, et Youngile meeldib tülisid alati füüsilise noomitusega lahendada; põhimõtteliselt ei aita see kedagi, küll aga ohustab Rushi elu ja tervist, kes on aga tõenäoliselt meeskonna kõige olulisem liige. Ma ei saa väita, et Rush oleks sajaprotsendiliselt õigesti käitunud laeva silda teiste eest varjates, kuid vähemalt on ta ainus inimene, kes nähtavasti teab, mida ta teeb. Efektid olid samuti heal tasemel. Kui SGU suudaks kogu aeg sellist taset näidata, oleks sarjal minu arvates rohkem vaatajaid ja tegijad ei peaks süüdistama oma ebaõnnestumistes vaatajaid. Smile

Minu poolt siis 9 punkti. Cool

Edit: parandasin kirjavea
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Reede Nov 19, 2010 12:54 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tõesti, üle pika aja üks väga hea osa. Rushi saladus tuli välja ja koos sellega ka Destiny missiooni olemus, mis oli tõele au andes üllatavalt hea ja originaalne(...kuigi esimesena tulid pähe kohe Carl Sagani "Kontaktist"(raamatust siis) pärit idee pii'sse peidetud koodist ning natukene Dan Simmonsi "Hyperioni" saagast "lõvideks tiigriteks ja karudeks" nimetatud mõistuslikud jõud...).


Hea oli ka uuesti näha Dr. Perry tegelaskuju ja koos sellega Rushi natukene inimlikumast küljest näidata...Eriefektid head, nagu alati...eriti värskendav oli näha vana head Newtoni mehaanikaseaduste ärakasutamist Rushi ja Youngi päästmiseks laevast, kuigi see enesekindlus kuidas Eli selleks arvutusi tegi oli kuidagi tema tavalisest tegelaskujust väljas...üldse näis Eli imelikuvõitu...ehk võib siis selle tema vastleitud armastuse kaela ajada...

loodetavasti puhub ülejäänud meeskonna poolt vastavastatud sild ja sellega kaasnev kontroll sarja tegevustikule elu sisse...

Lõpp oli tõesti kurjakuulutav...

9 punkti ka minu poolt...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt samuti 9 puntki. Väga hea episood oli, nüüd on mul SGUsse jälle usku.
Eli superleidlikus ja tublidus on tõesti armastuse vili, mõnel lihtsalt nii läheb Smile.
Destiny missiooni avalikustamine oli tõesti tore punkt, koguaeg mõtlesin, et mis võiks olla veel olulisem kui koju saamine? Maailma päästmine? Mille eest sellisel juhul. Õnneks aga eksisin totaalselt.
Lõpustseen oli tõesti kurjakuulutav. Sõber kõrval just ütles ka, et "Lüüakse vist maha" ja oligi läbi. Tüüp saaks kahest probleemist korraga lahti: Dr. Perry, kes on geenius ning Ginn, kes tundub olevat reetur. Eks näha ole järgmine nädal mis saab.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 11:48 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 8 punkti siis. Tõesti üks korralik episood üle tüki aja, mida isegi kommenteerima vaevun. Aga tiba liiga hiljaks jäävad asjadega minu arust... liiga paljud juba loobunud selle sarja vaatamisest ja nüüd SPOILER stenaristid löövad ginny maha, kõige ajuvabam asi mis teha. juba suht paljudes foorumites ähvardavad inimesed sarja vaatamise lõpetada kui nii läheb... võiksid selle emo chloe või kedagi sellist siis maha tappa....
Nii et pikka iga isiklikult sarjale ei anna siiski...
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Deam...vaatamata suurte tähtedega kirjutatud SPOILER'i hoiatusele ja väiksemas kirjas kirjutatud tegelikule spoilerile, lugesin postituse lõpuni...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 11, 2010 12:29 am    Teema: Vasta viitega

Hyperion Endymion kirjutas:
SPOILER stenaristid löövad ginny maha, kõige ajuvabam asi mis teha. juba suht paljudes foorumites ähvardavad inimesed sarja vaatamise lõpetada kui nii läheb... võiksid selle emo chloe või kedagi sellist siis maha tappa...



Haha, seda ma kahtlustasin. Mõnes mõttes nõme küll, kuigi teisest küljest mind häiris selle suhte ebaloogilisus. Nagu TrekBBs foorumis üks kirjutas, siis Eli ja Rush võiksid kampa võtta ja Simeoni surnuks peksta. Very Happy Kuigi praegu vist Eli on Rushi peale ka üsna vihane, arvestades seda, millele ta peale sattus. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 11, 2010 9:03 am    Teema: Vasta viitega

Hea uudisena võib märkida, et vaatajanumbrid olid sedakorda natuke kõrgemad kui nädal tagasi:
http://www.gateworld.net/news/2010/11/stargate-ratings-up-for-the-greater-good/

Kui SGU ka edaspidi suudaks sama taset näidata kui teemaks olevas episoodis ning vaatajate arv ei vähene, siis võiks tuleviku osas isegi positiivselt meelestatud olla. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 11, 2010 11:19 am    Teema: Vasta viitega

Hyperion Endymion kirjutas:
SPOLIER võiksid selle emo chloe või kedagi sellist siis maha tappa...

Ma ma mõtlesin, et olen ainus kellele ta ei meeldi. Eks näha ole järgmine nädal...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 11, 2010 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Lajatasin minagi sellele episoodile kõrged 9 punkti.

Tõepoolest lausa suurepärane osa üle väga pika aja ja lõpuks ometi viis mitmeid episoode kestnud venimine mingi olulise tulemuseni ehk Destiny võimaliku missiooni avastamiseni. Sellise olulise info teadasaamine juba teise hooaja alguspooles oli väga meeldiv üllatus ning tahaks loota, et seda teemat unarusse ei jäeta. Iseenesest võiks öelda, et ka sarja nimes on väike vihje Destiny missiooni kohta, sest kui eelnevates sarjades lahati inimkonna mineviku saladusi, siis nüüd on kord ehk universumi käes.

Rushi ja Youngi probleemi lahenemise viis mulle meeldis ning tundus igati loogilisena. Kuigi nagu Enterprise juba mainis, käitus Young äärmiselt mõtlematult, oli tema tegevus siiski tema iseloomu arvestades igati loogiline. Kuna Rush aga päästis lõpu poole Youngi elu, on loodetavasti vähemalt see teineteise tapmise teema nüüd mõneks ajaks ammendunud. Smile

Üldiselt oli aga episood väga põnevalt üles ehitatud ning peale kauaoodatud vastuste ja pingelanguse Destiny kontrollimise osas, oli ka tegevustiku kulgu igati huvitav jälgida. Nii intensiivselt ekraani külge naelutatud pole ma antud sarja jälgides juba päris pikka aega olnud. Cool

Mis puutub aga episoodi lõppu, siis võib sellest päris kindlalt välja lugeda, et Ginni ja Rushi "sõpra" me enam kunagi ei näe. Ülimalt kahju, sest mõlemad on huvitavad tegelased ja sarjas on palju teisi ning märksa igavamaid tegelasi (kasvõi mainitud Chloe). Razz

Loodan, et see episood ei olnud kõigest väike piisk positiivset energiat liigselt rahunevas meres ning lähiajal ootab meid ees veel huvitavaid avastusi ja pingelisi olukordi. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
alziz
Leitnant


Liitunud: 5 Märts 2007
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 14, 2010 1:05 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle ka üldiselt see episood väga meeldis... eriti see Destiny missiooni avaldamine... ja eks nüüd on põnev jälgida ka meeskonna tööd sillal... Cool
Mis mind väga häiris oli see, kuidas Eli koguaeg igasugu nägusid tegi ja pritsis omast arust sarkasmi iga lause peale, mis talle öeldi... Eriti haige oli see kuidas ta lärmama hakkas, kui oli silla avastanud... Mad Selle koha peal oleks tahtnud talle ühe sõbraliku tou vastu pead anda, et tal meelde tuleks, tänu kellele ta sinna laevale üldse sai... Kuigi jah... enamiku laeva meeskonna arvates on see tõsine õnnetus... Confused kui arvestada et iga kord, kui see jutuks tuleb on kuulda tõsist nutulaulu... kuigi ma ise oleksin küll väga rahul. Smile

Ma ei tea... kuidas teile aga minu arust see Prison Break'i Theodor mängib ka kuidagi liiga vangla osa üle siin seriaalis...ehk ühel hetlkel hakkab ka rohkem sisse elama normaalselt või siis loodetavasti koksatakse maha Very Happy

Minu meelest on SGU's liiga palju omavahelisi intriige... SGA-l oli mõnus see, et Atlantise elanikud olid omavahel heas tiimitöös ja töötasid edukalt ühiste vaenlaste vastu... Tahaks siin ka rohkem näha tulevikus avastusi ja sõjatseene... mitte niivõrd omavahelist hala... Siiski on SGU kummaliselt mõnus... nagu see deep space koguaeg taustaks on ülirahustav... Et igal juhul vaatan seriaali lõpuni... ükskõik, kui jaburaks ta ka ei läheks... sest vahel on kasvõi üks lühike koht nii kõva, et sellest ilma jäämine oleks tõsine kaotus...

Rush üldiselt mulle meeldib kõige enam, sest tema on (tundub, et ainuke) võimeline langetama tarkasid otsuseid, mis on vajadusel ka "külmad" ent mõistuspärased...
_________________
Hyperion
Emperor of ALZIZ Empire
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 18, 2010 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt 8 punkti.

Tundub, et rattad on pöörlema saadud. Nagu eespoolt võib lugeda, siis kellelgi erilisi negatiivseid tundeid see osa ei tekitanud ning ollakse positiivselt meelestatud edasiste osade suhtes. Sama siin, aga ega ma polegi väga madalalt hinnanud siiamaani tehtut. Osa oli tõesti hea ja Rushi ning Youngi madin tulnukate laeval oli ka sisukas, sest paistab et see sillutab mingisuguse tugevama suhte nende vahel. Kaks kõva kivi on kokku sattunud ja eks nad siis klopsivad üksteist veidi, kui vee kivist välja saavad. Ma millegipärast siiski arvan, et ega kaks ilma kolmandata jää ning mingi hetk satuvad nad veelkord karvupidi kokku, kuid kindlasti on ka sellel suur tähtsus, et Rush päästis Youngi ning sai Youngilt ka vaikiva tänu.

Mis puutub aga Destiny missiooni, siis ma loodan, et sellega ei astuta nii ämbrisse, kui tehti Star Treki V filmiga Laughing Eks SGU'sse püütakse ikkagi veidi müstikat sisse tuua, kuigi mulle väga sügav müstika eriti ei istu, eriti kui asi hakkab kiskuma religiooni ja jumalate peale religiooni mõistes siis, mitte nagu Goa'uldid olid.

Kuna ma juba tean, mis järgmises osas juhtub, siis ma ei hakka siin osa lõppu kommenteerima, kuigi jättis ilmselge mulje, mis edasi saama hakkab Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 12:12 am    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:

Eks SGU'sse püütakse ikkagi veidi müstikat sisse tuua, kuigi mulle väga sügav müstika eriti ei istu, eriti kui asi hakkab kiskuma religiooni ja jumalate peale religiooni mõistes siis, mitte nagu Goa'uldid olid.


Isiklikult arvan, et SGU puhul võiks asi viia selleni, et universum on loodud mingi võimsa tulnukate rassi poolt, kes asuvad ise väljaspool meie universumit ehk siis mingil teisel tasandil. Antud lahendus oleks SG saaga üldist temaatikat arvestades vahest kõige loogilisem. Samas teine kahtlus on ka see, et mingi konkreetsema lahenduseni ei jõutagi ning pakutakse lõppkokkuvõttes vaid mõistatuse tasemel mõned vihjed. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 12:46 am    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Mis puutub aga Destiny missiooni, siis ma loodan, et sellega ei astuta nii ämbrisse, kui tehti Star Treki V filmiga Laughing


Very Happy Ma loodaks ka. Aga ma sügavalt kahtlen, et SGU millessegi nii primitiivsesse laskub. Kuna sari on võtnud tugevalt eeskuju BSG-st, siis ma usun, et lõpplahendusena jäetakse ilmselt selles küsimuses asjad piisavalt lahtiseks, et jääb vaataja otsustada, kas universumi loomises mängis rolli mingi üleloomulik jõud või olid selle taga mingid üliarenenud tulnukad.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group