Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

George R. R. Martin Jää ja tule laul

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
duncan
Leitnant


Liitunud: 18 Mai 2006
Postitusi: 79
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 12:27 am    Teema: George R. R. Martin Jää ja tule laul Vasta viitega

Foorumit sirvides avastasin, et puudub eraldi teema selle sarja kohta, kuigi ta seda kindlasti väärib.

Sarja tegevus toimub põhiliselt Westerose mandril, kus peale vana kuninga surma puhkeb kodusõda trooni pärast. Põhirõhk ongi võimuvõitlusel ja õukonna intriigidel.
Fantaasia elemente on esimestes raamatutes küllaltki vähe, rohkem Martin keskendub rohkem inimeste omavahelistele intriigide ning arvete õiendamisele. Mõningaid fantaasia elemente muidugi on, näiteks draakonid, ebalased, metsa lapsed jne.
Mulle väga meeldib, et tegelased ei ole täiesti must-valged, kõigil on omad head ja halvad küljed. Näiteks kuninganna Cersei punub intriige selleks, et oma lapsi päästa.

Martinit on väga palju võrreldud Tolkieniga, aga ma leian et nende kirjutamisstiil on väga erinev. Martini teosed on rohkem suunatud täiskasvanud inimestele, nendes on väga palju vägivalda. Tolkieni teosed on mulle rohkem muinasjutu mulje jätnud (Tolkieni fännid ärge solvuge, mulle lihtsalt meeldib GRRM rohkem).

Siiamaani on ilmunud 4 romaani:
A Game of Thrones (Troonide mäng),
A Clash of Kings (Kuningate heitlus),
A Storm of Swords (Mõõkade maru),
A Feast for Crows.

Ilmuma peaks veel kolm raamatut:
A Dance with Dragons,
The Winds of Winter,
A Dream of Spring.

Eesti keeles on avaldatud esimesed kaks raamatut, varsti peaks ka kolmas ilmuma. Vähemalt Varraku kodulehel on kirjas, et novembri kuus ilmub kolmanda raamatu esimene osa. Muidugi Varraku kodulehte ei tasu väga tõsiselt võtta, sest nad on varemgi väitnud, et “varsti” ilmub. Loodetavast me siiski lähiajal näeme seda poelettidel (või siis raamatukogus).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Nov 10, 2010 5:22 pm    Teema: Vasta viitega

Võin vist üsna veendunult öelda, et tegemist on minu kõigi aegade lemmiksarjaga üldse. Ootan kannatamatult viiendat osa ja mõlgutan peas plaani meeldetuletuseks ja ootamisaja vähendamiseks esimesed neli lähiajal uuesti läbi lugeda.

Ainult ma ei saa aru, miks seda sarja kogu aeg mingite teiste, hoopis erinevate asjadega (eelkõige Tolkien) võrdlema peab, ja siis emba-kumba maha tegema?
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 13, 2010 11:50 pm    Teema: Vasta viitega

Sama siin. Alati, kui eesti keeles uus raamat sarjast ilmub, olen eelnevad uuesti läbi lugenud, sest ilmuvad nad harva ja vahepealse aja jooksul jõuab nii mõndagi ununeda. Lähen siis seekordki varakult uuele ringile. Jõuluks ikka uus raamat letidele jõuab.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on kõik 4 raamatut inglise keeles riiulis olemas ja pole neid jõudnud veel lugeda (sai kevadel muretsetud). Smile

Mind hämmastab see, et eesti keeles on kõik raamatud kaheks jagatud, põhimõtteliselt küsitakse ühe raamatu eest topelthinda. Aga see on muidugi hoopis teine teema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
duncan
Leitnant


Liitunud: 18 Mai 2006
Postitusi: 79
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2010 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpuks ometi on "Mõõkade maru" ilmunud. Very Happy

http://www.varrak.ee/product/8362/

Raamat on jälle kaheks osaks jagatud, aga seda oligi oodata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

The Storm of Swords on ka inglisekeelses paperback variandiks kaheks osaks lõigatud, nii et ma pigem arvasin, et eestikeelne variant tuleb välja kolmes või isegi neljas osas.

Mis aga kauaoodatud viiendasse osasse puutub, siis avastasin just, et need preview chapterid, mis GRRM-i kodulehel üleval on, on seal juba aastast 2006!!! Aga vähemalt peaks see raamat nüüd kohe-kohe lõpuks valmis saama ja millalgi järgmisel aastal ka üsna kindlalt välja tulema.

Kuid kui ma aga kuuendat ja seitsmendat osa sama kaua ootama pean, siis ma lähen küll enne halliks.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Esimene tähtaeg oli isegi 2005. aasta. GRRMi blogi jõuab otsapidi ka GReaderisse ning sealt saab pidevalt uut infot asjade käigu kohta (lisaks ka palju infot usa jalgpalli kohta)

Alustasin ise eesti keelsete raamatutega 2008. aasta suvel ning edasi läks kõik juba inglise keelseks ja päris kiiresti. Nüüd on kahjuks juba aasta möödas viimase raamatu lõpetamisest ja ootan samuti (äärmiselt kannatlikult) uut osa.

Lisaks sellele, et eesti keeles kõik raamatut vähemalt kahes osas ilmuvad, küsitakse topelthinda juba ühe köite eest (ehk pool raamatut esimese kahe osa puhul), sest vanemad raamatud maksavad endiselt 250.- ja mõnes kohas rohkemgi. Inglise keelsed sain mina aga umbes 150 krooniga. Ehk siis kolme-neljakordne hinnavahe. Aga see on mingil määral ka arusaadav, sest tegu on päris suure formaadi ja kõvade kaantega, erinevalt inglise keelsest mõnusast taskuformaadist (kui vaid lehekülgede arv seda taskusse mahutada lubaks) ja pehmetest kaantest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
duncan
Leitnant


Liitunud: 18 Mai 2006
Postitusi: 79
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

A Dance with Dragons ilmub 12. juulil 2011 Dancing

Loomulikult pole teada millal see Eesti raamatupoodidesse jõuab, aga hea uudis sellegipoolest.

http://www.georgerrmartin.com/if-update.html
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 7:27 am    Teema: Vasta viitega

Hmm, ma ei imestaks kui see jälle edasi lükkub. Smile Isegi kui see kuupäev tõesti pidama jääb, siis paneb see mõtlema, et kas ka järgmise kahe raamatuga läheb Martinil üle 5 aasta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2011 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

http://grrm.livejournal.com/198122.html pikem jutt asja kohta Martini blogis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Mai 08, 2011 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

GRRMi intervjuu raamatute kohta, taustaks palju kaadreid sarjast.

http://www.youtube.com/watch?v=IAyG1BiArd4
http://www.youtube.com/watch?v=a4IrK7MkBYY
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Reede Juul 15, 2011 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

DwD läbi loetud... mnjah ei oska midagi öelda esialgu Very Happy
Raevu natuke tekitas... ja isu oleks juba see saaga lõpuni ära lugeda aga ilmselt annab Martin enne otsad kui ta sellega lõpuni jõuab Crying or Very sad
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 07, 2012 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Lõpetasin täna eesti keelsete lugemise, nüüd plaanis muretseda juurde inglisekeelsed.
Kõige paremini võttis kogu selle sarja kokku üks mu kolleeg, kes ütles, et GRRM ei räägi muinasjuttu. Pole üldsegi kindel, et head võidavad ja kes on üldse head?
Lemmikraamatud nüüd... Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group