Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hellboy (2004) ja Hellboy II (2008)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 14, 2010 1:19 am    Teema: Hellboy (2004) ja Hellboy II (2008) Vasta viitega

Hellboy trailer (youtube)
Hellboy II trailer (youtube)


Kuna olen suur Hellboy fänn, siis otsustasin nende filmide kohta teema teha.
Nägingi esimest filmi 2004 suvel kinos ja see oli minu jaoks küllaltki meeldejääv elamus. Veidrad tegelased, huvitav ja ilus disain ning mõneti ebatavaline sü¾ee muutsid selle filmi minu jaoks millekski eriliseks. Hellboy universum huvitas mind niivõrd, et peagi tegin tutvust ka koomiksitega, millel film põhines ja selleks ajaks, kui teine film kinodesse jõudis oli minust saanud seeria pidev lugeja.

Teine film erines koomiksitest tunduvalt rohkem kui esimene, aga raamatute autor Mike Mignola leidis ka, et filmiseeria ei tohiks olla algmaterjali ori ja ausalt öeldes oleks Mignola raamatuid nö sõna-sõnalt väga keeruline ümber tõlgendada.

Esimeses filmis on rohkem steampunki ja okultismi, mis on omakorda segatud ajalooga; teises filmis on aga rohkem fantaasia elemente (Guillermo Del Toro eriala Smile ).
Ma tunnistan, et filmide sü¾ee ei ole midagi meeletult originaalset, aga esitusviis (visuaalne still, huumor jne) on see-eest piisavalt värske. Nagu enne juba mainitud sai on ka tegelased kõik tõelised isksused ja nende omavahelist interaktsioon on lihtsalt huvitav jälgida. Kuigi romantiline suhe kahe tegelase vahel on peaaegu kõigis Hollywoodi filmides üldnõue, siis vähemalt Hellboy II viis Lizi ja Hellboy suhte kaugemale, kui teised koomiksifilmid ja juba tänu sellele võin garanteerida, et kui Hellboy 3 kunagi valmib, siis see erineb tunduvalt teistest ¾anrikaaslastest.

Soovitan soojalt nendele, kes ei ole veel filme vaadanud; ootan kommentaare nendelt, kes aga on. Kannatan kõik kriitika välja. Smile Tean juba oma kogemustest, et neid inimesi, kes minu vaimustust jagavad ei ole palju.


Viimati muutis seda SinkaVonka (Püh Nov 14, 2010 8:07 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Nov 14, 2010 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Esimest filmi olen mõned aastad tagasi näinud. Kuna ma seal toimunut enam väga täpselt ei mäleta, siis pole ehk minust väga kohane arvamust avaldada, aga et teema algataja lubas kõik välja kannatada, siis teen seda siiski. Very Happy

Pean tunnistama, et erilist muljet see film mulle ei jätnud. Hellboy ise ei olnud minu jaoks kuigi paeluv peategelane ning ka teised tegelased ei suutnud erilist muljet jätta. Samas ma ei ole Hellboy koomiksitega tuttav, nii et võib-olla aitaks nende lugemine filmi paremini mõista ja kõrgemalt hinnata. Huumor tundus kuidagi vaene olema; ainus koht, mis siiani meelde on jäänud, on ka trailerist nähtav "How big can it be?" Very Happy Natsiteema oli ka kuidagi liiga äraleierdatud ja kli¹eeline, aga samas see pole filmi viga, sest pärineb vastavatest koomiksitest. Ma ei ütle küll, et film oleks halb olnud ja võib-olla vaatan sellele millalgi isegi üle, sest teine film on mul nägemata ja selle vaatamiseks peaks esimesega taas tutvust tegema, aga kokkuvõttes ei vastanud päriselt minu maitsele. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group