Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Skyline (2010)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 7:44 pm    Teema: Skyline (2010) Vasta viitega



Nagu filmiposterilt näha, on tegemist tulnukate invasiooni kujutava filmiga, mille re¾issöörideks on vennad Staruse'd, kes on teinud ka filmi Aliens vs. Predator: Requiem ning olnud tegevad ka eriefektide loomisel selliste filmide juures nagu The X-Files, The Nutty Professor, Volcano. Vendade loodud erefektide kompanii on olnud tegev ka filmide 300, X-Men: The Last Stand, Fantastic Four, Terminator 3: Rise of the Machines, ja The Day After Tomorrow eriefektide loomise juures, kusjuures viimasega võideti ka BAFTA (British Academy Award) auhind.

Film esilinastus juba 12. novembril ning ootan juba huviga, millal saaks seda vaadata, sest traileri järgi tundub, et tegemist on päris toreda filmiga.

http://www.youtube.com/watch?v=qDJfue-Aanw - 1. trailer
http://www.youtube.com/watch?v=fS77dek-RlY&feature=channel - 2. trailer.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Sa ikka tead, et film on saanud ainult kohutavaid arvustusi? Smile Nende põhjal ei ole mul soovi seda filmi vist küll mitte kunagi vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Trailerit nägin mõnda aega tagasi ja siis hakkas ka mulle see film huvi pakkuma, kuid nüüd olen lugenud peaaegu eranditult arvustusi, kus see film maapõhja taotakse ja ausalt öeldes ei julge selle peale küll enam kinopileti raha välja käia. Kui keegi siinsetest külalistest on filmi näinud ja seda siiski heaks peab, siis paluks sõna võtta, sest muidu jääb mul see film esialgu küll vaatamata. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 8:02 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Sa ikka tead, et film on saanud ainult kohutavaid arvustusi? Smile Nende põhjal ei ole mul soovi seda filmi vist küll mitte kunagi vaadata.


Ei tea Very Happy Ja pärast sinu ja Enterprise'i kommentaari ei kavatse ma esialgu ka täpsemalt uurida, mida sellest arvatud on ning püüan säilitada neutraalsust ja lootust, et vähemalt minu kriitikameel nii kriitiline ei ole. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

Sai see film hoiatuste kiuste siiski ära vaadatud. Very Happy Mis ma oskan öelda, nii hirmus nagu mõned arvustused väitsid, see film loomulikult polnud. Samas ei saa ka öelda, et nende kriitika kuidagi väär või ebaõiglane oleks olnud. Kindlasti ei olnud tegu hea filmiga ja DVD-l ma seda filmi ei ostaks, aga ei saa ka öelda, et ma vaatamist kahetseks.

Esiteks alustaks positiivsetest külgedest (nii palju kui neid on) ja selleks on esmajärjekorras suurepärased visuaalefektid. Nende peale läks ka vist enamus filmi eelarvest, aga see ei ole ka üldse mitte paha, sest script ja dialoogid küll head muljet ei jätnud, nii et kuulsamate ja seega ka kallimate näitlejate peale poleks olnud mõtet raha raisata, sest nad poleks suutnud toimuvat kuidagi põnevamaks teha ja kohati kummalist teksti paremini edasi anda. Hmm, tegelikult vist otseselt positiivseid külgi peale visuaalefektide polegi rohkem mainida. Very Happy

Negatiivset ja võib-olla ka lihtsalt külmaks jätvat oli selles filmis kahjuks rohkem. Esiteks häirisid mitmed ebaloogilised kohad, näiteks miks ei üritatud ründavate tulnukate eest peituda koridoridesse, kus aknaid pole või siis maja alla keldrisse. Teiseks juba mainitud kohati kummaline dialoog ja külmaks jätvad tegelased. Ja kohati jäi pigem mulje, et film on rohkem paroodia kui ennast ise tõsiselt võttev teos - näiteks ajusid söövad tulnukad ja teiseks stseen, kus peategelane maja katusel ründava tulnukaga käsivõitlusse asus - see venis nii pikaks, et ajas lõpuks juba naerma. Filmi lõpp keeras aga täiesti ära ja oli minu arvates ka mittevajalik lisand. Vähemalt ei olnud tegu õnneliku lõpuga ning näis, et ehk on oodata järge, aga ma loodan, et kui see tehakse, siis tuleb see antud filmist parem. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 6:01 pm    Teema: Vasta viitega

Film nähtud. Ausalt öeldes on raske midagi tähenduslikku öelda.

Esimeseks muljeks filmist olid kirevad eriefektid ja kõva mürafoon, millele aitasid kaasa kino võimsad kõlarid ning matsid seega paljuski igasuguse võimaluse filmi analüüsida. Laughing
"Skyline" kuulub minu jaoks filmide hulka, mis lihtsalt imeb vaataja tühjaks nagu sidruni, samas omalt poolt midagi meeldejäävat pakkumata.

Selge see, et sellise eelarvega üldiselt USA pinnal väga kvaliteetseid filme ei tehta. Mis seal salata, pean minagi ühinema laialtlevinud kriitikaga näitlejatöö ja sisu suunal. Kõik oli kuidagi hästi pinnapealne ja ilmetu, rääkimata paljudest ebaloogilistest seikadest, mida siin loetlema pole mõtet hakatagi. Võibolla ühe näitena võiks tuua selle, et tegelased läksid korduvalt maja viimasele korrusele kus oli palju aknaid, selle asemel, et varjuda kusagile kinnisesse koridori või sügavasse keldrisse. Razz

Üldiselt aga halvimaks nähtud filmiks ma seda ei pea. Jah midagi erilist ei pakutud, kuid samas ei saagi nii odavalt filmilt midagi head loota, arvestades, et eriefektidega taheti luua mastaapne mulje, mis ju maksab väga palju.

Positiivse poole pealt tooks välja eelkõige kaks asja. Esiteks eriefektid olid head, mis seal salata, kärtsu ja mürtsu oli täie raha eest.
Teiseks meeldis mulle üldine kontseptsioon, mille film võibolla isegi suures osas ära rikkus, kuid sellegi poolest oli idee päris hea.
Kui tulnukad meid ründama peaks, siis oleks igati loogiline, et inimesed oleksid nende jaoks nagu sipelgad, kes midagi teha ei suuda. Selles osas erines filmi idee kõikidest teistest USA filmidest. Vahepeal kartsingi, et nüüd tulevad USA õhujõud tuumapommidega ja lahendavad asja ära. Õnneks nii siiski ei läinud ning tulnukad said pärast lahingut rahulikult oma tapatööd jätkata (kui midagi sellist peaks meiega juhtuma, siis ilmselt umbes nii ta välja näeks).

Samas tuleks öelda, et filmis oli hulganisti halvas mõttes koomilisi sündmusi ning nende hulka kuuluvad ka kahtlemata viimased kaadrid, mis oleks võinud olemata olla. Isiklikult mõtlesin hävitatud Londonit ja majadest inimesi otsivaid tulnukaid vaadates, et polegi väga ilmetu lõpp, kuid selles osas suudeti mind kahjuks üllatada. Tulnuka kehas olev peategelane oli tõesti juba liigne piiride ületamine. Very Happy

Ütleks siis nii, et film oli vaadatav, kuid samas ei pakkunud mitte midagi, mida juba enne nähtud pole.
Idees hirmuäratav vaade realistlikumale tulnukate invasioonile, kuid vormis parajalt mitteveenev segu mitmetest erinevatest ulmefilmidest (Matrix, Independence Day, Cloverfield jne.), mis jäi peale visuaalse küpsise pakkumise suhteliselt sisutuks. Razz

Edit: Paistab, et minu postitus tuli juhuslikult eelkõnelejaga peaaegu samal ajal, nii et mõned välja toodud seigad kattuvad. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Idees hirmuäratav vaade realistlikumale tulnukate invasioonile, kuid vormis parajalt mitteveenev segu mitmetest erinevatest ulmefilmidest (Matrix, Independence Day, Cloverfield jne.), mis jäi peale visuaalse küpsise pakkumise suhteliselt sisutuks. Razz


Muuseas tulnukad meenutasid mulle tegelikult tugevalt Mass Effect 2-s olnud tulnukaid oma mitmete siniste silmadega, täpsemalt siis seda mobi:
http://masseffect.wikia.com/wiki/Praetorian
Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 01, 2010 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

@Enterprise: Väga hea tähelepanek, on tõesti väga sarnane elukas. Very Happy
Mulle meenusid tulnukaid nähes esimese hooga Matrixi "päris maailma" robotid ja Babylon 5 sarjast tuntud shadow rassi esindajad.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2011 7:53 pm    Teema: Vasta viitega

Sain ka lõpuks mahti film ära vaadata ja ega mul väga palju selle kohta öelda ei olegi, mida juba eespool pole mainitud. Filmil tõesti näiliselt mingit sisu ei olnud ja täpsemalt ei hakatud ka seletama, et kes need tulnukad olla võivad ja miks nad siin on... see on muidugi ka ehk ka ilma selemata selge, et kas siis Maad vallutamas või kui nii palju filmist selgus, et neil oli vaja inimeste ajusid ja jäi ka selline mulje, et ajusid oli neil vaja põhimõtteliselt siis energiaallikana või midagi sellist.

Efektid oli tõesti head ja tulnukate disain meeldis mulle väga, kuigi nad meenutavad väga palju ka ME2 tulnukaid nagu Enterprise juba viitas. B5 shadow moodi nad vist küll eriti välja ei näinud, kuid see on muidugi minu arvamus, aga vahet pole. Selles mõttes ei olnud nad ikkagi päris originaalsed ja kui palju me üldse võiksime oodata originaalsust, kuna eks igasugune nähtu mõjutab meid kõiki ja kui väga otsida, siis on alati võimalik mingeid sarnasusi leida.

Sisu oli sisutu ja ebaselge lõpuga, mis on muidugi hollywoodi filmi jaoks ebatavaline. Mingit suuremat mõtet seal ei olnud ja kuhugi välja ka ei jõutud ja ma väga loodan, et sellele filmile ei tehta järge...

Vaadata igatahes kõlbab, kuid nagu eespool räägitud, siis peale visuaalsete efektide ei tasu sealt midagi muud otsida.

4 punkti 10-st.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group