Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tron: Legacy (2010)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 8:35 pm    Teema: Tron: Legacy (2010) Vasta viitega



Võib öelda, et minu aastale paneb i-le punkti just see film. Kes veel ei tea, siis tegemist on järjega filmile Tron, mis esilinastus juba 1982. aastal ning kus esmakorselt kasutati filmi tegemisel suures mahus arvutigraafiakat.

Sam Flynn (Garrett Hedlund), a rebellious 27-year-old, is haunted by the mysterious disappearance of his father Kevin Flynn (Jeff Bridges), a man once known as the world's leading video-game developer. When Sam investigates a strange signal sent from the abandoned Flynn's Arcade—that could have only come from his father—he finds himself pulled into a world where Kevin has been trapped for 20 years. With the help of the fearless warrior Quorra (Olivia Wilde), father and son embark on a life-or-death journey across a visually-stunning digital universe—created by Kevin himself—which has become far more advanced with never-before-imagined vehicles, weapons, and landscapes and a ruthless villain who will stop at nothing to prevent their escape.

Film esilinastub 17. detsembril ning trailerit on võimalik vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=a1IpPpB3iWI


Viimati muutis seda Artzz (Nelj Veeb 03, 2011 9:27 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2010 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

Eesti kinolinadele jõuab film vist küll alles 30. detsembril kui ma nüüd ei eksi, aga kaks nädalat elab vast üle. Smile
Pean üles tunnistama, et ma ei olegi veel esimest Troni näinud, aga plaanis on lähitulevikus kohe kindlasti ära vaadata.

Lisaksin veel mõned trailerid huvilistele, sest tegelikult on Artzzi postitatud video paari aasta tagune test footage.

1. ametlik trailer (youtube)
2. ametlik trailer (youtube)
3. ametlik trailer (youtube)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Siin on mõned ametlikud klipid filmist:

1. http://www.youtube.com/watch?v=QvELQeWKjpw&feature=player_embedded (koos Bruce Boxleitner'iga (Babylon 5), kes mängis ka esimeses Troni filmis)
2. http://www.youtube.com/watch?v=Bg-EdhVZ2I4&feature=channel
3. http://www.youtube.com/watch?v=u7X53igZoec&feature=channel
4. http://www.youtube.com/watch?v=Pk0n4IHgZog&feature=channel

Featurette: http://www.youtube.com/watch?v=k23aHA_AzsA&feature=channel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Siin on mõned ametlikud klipid filmist:

1. http://www.youtube.com/watch?v=QvELQeWKjpw&feature=player_embedded (koos Bruce Boxleitner'iga (Babylon 5), kes mängis ka esimeses Troni filmis)


See ei seondu küll otseselt filmiga, aga millegipärast meenutas Bruce Boxleitner mulle selles stseenis rohkem Michael O'Hare'i Sinclairi kui iseenda tegelaskuju B5-s. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 16, 2010 10:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kes ei ole jõudnud vaada Tron'i originaalfilmi, siis kindlasti, kui asute vaatama Tron: Legacy't, siis siin on 10 asja, mida te võiksite enne seda teada:

http://www.youtube.com/watch?v=5Du4vUCGOHg
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

«Tron: Pärand» nädalavahetuse kinokülastajate lemmik
http://www.elu24.ee/?id=366545

Peab vist ikka ka millalgi vaatama minema. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

Film lõpuks nähtud.

Kinoelamusena oli Tron: Legacy minu arvates kindlasti üks viimase aja paremaid. Nagu juba eeldada võibki, siis seisneb võlu eelkõige filmi visuaalsel küljel ja väljapaistvalt meeldejääval stiilil. Visuaalefektid olid suurepärasel tasemel ning minu arvates oli väga edukalt ühildatud kaheksakümnendate stiil tänapäevaste võimalustega. Oluline aspekt filmi juures oli ka see, et tegu oli järjega vanale filmile ja mitte rebootiga nagu viimasel ajal kombeks. CGI abil nooreks tehtud Jeff Bridges nägi ekraanil igati usutav välja ning Bruce Boxleitnerit oli ka meeldiv suurel ekraanil näha, kuigi isklikult oleksin lootnud, et tal natuke suurem roll on. Very Happy

Sisulise küle pealt on suhteliselt vähe kommenteerida, sest tegu ei olnud filmiga, kus oleks esitatud mingeid eriti huvitavaid ideid või filosoofilisi küsimusi. Pigem vastupidi, kui kokku koguda kõiksugu kli¹eed erinevatest filmidest, siis jõuaks lõpuks ilmselt just millegi taoliseni välja - näiteks üles leitud ammu kadunud isa, kes filmi lõpus ennast ohverdab jne. Aga antud filmi juures ei oma see erilist tähtsust, sest tegu on ikkagi eelkõige võimsa audiovisuaalse vaatemänguga.

Ja kui ma enne ütlesin, et visuaalne külg oli filmi juures suurepärane, siis veelgi parem oli heliline külg ehk filmi soundtrack, kus oli suurepäraselt ühendatud kaheksakümnendate elektrooniline muusika ja orkestraalne stiil, mis kokku andsid väga võimsa elamuse. Minu jaoks on see viimase aja filmide soundtrackidest kindlasti üks paremaid.

Nagu näha, siis väga palju mul selle filmi kohta öelda polnud, aga see ei tähenda sugugi, et tegu poleks vaatamist väärt asjaga. Lihtsalt mõned filmid ongi mõeldud eeskätt meelelahutuseks. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tron: Legacy kinos nähtud ja ütleks kõigepealt, et ei pidanud kindlasti filmis pettuma. Olles alles äsja ära näinud Troni 1982. aasta versiooni, mis oli eelkõige oma aja visuaalne maiuspala, ei kruvinud ma sisu osas ka seekord ootusi liiga kõrgele.

Võiks öelda isegi seda, et olin uusversiooni sisu osas meeldivalt üllatunud. Kui originaalis oli vaid hädavajalik teemaarendus, siis Legacy puhul tuli mängu ka veidikese rohkem tegelaskujude arendamist ning selles osas oli tegevustikku minu arust kergem sisse elada. Näitlejatöö oli veenev ja eriti hea mulje jättis minu jaoks Jeff Bridges nii Clu kui Kevin Flynni rollis. Tore oli muidugi näha ka Bruce Boxleitnerit, kes suudab alati oma tugeva isiksusega hea mulje jätta.
Muidugi ei olnud tegemist sügavamõttelise ulmega, kus üritatakse ka mingit sõnumit edastada, kuid puhta meelelahutuse tarbeks oli minu arvates sisu seekord piisavalt. Legacy täiendas oluliselt 1982. aasta filmi ning sobis minu hinnangul väga hästi vanaga kokku, luues igati loogilise terviku.

Selge see, et sarnaselt originaalile, oli ka uue filmi peamine eesmärk visuaalselt nauditava elamuse pakkumine ning sellega sai Tron: Legacy fantastiliselt hästi hakkama. Kui järele mõelda, siis ma ei ole kindel kas ma üldse olen nii stiilset ulmefilmi varem näinud. Iga detail oli suurepäraselt paigas, nii graafika, kaameratöö kui ka valgustus ja disain.
Natuke võrdleks võibolla visuaalset poolt Matrixiga ning kahtlemata oli mingil määral ka uues filmis sellest malli võetud, kuid üldjoontes jääb Tron selles osas väga omanäoliseks.
3D prillidega oli filmi igati nauditav vaadata ning mis peamine, eriefektid ei väsitanud liigselt ära, mis on minu arust paljude uute filmide juures suureks probleemiks. Efektid olid küll ilusad ja stiilsed, kuid samas mitte liiga kirevad ja pealetükkivad.

Kui veel üldist elamust kokku võtta, siis tuleks öelda, et linateos tekitas positiivseid emotsioone. Kui üritada lahti seletada mida ma sellega öelda tahan, siis võiks ehk näiteks tuua filmi Skyline, mis jättis vastukaaluks äärmiselt negatiivse sisetunde. Skyline oli täis särtsakaid ja visuaalselt pealetükkivaid efekte ning lõppude lõpuks oli ka kogu teostus ebameeldivalt agressiivne ja amatöörlik.
Tron: Legacy visuaalne pool jäi aga lõpuni elegantseks ja meisterlikuks ning juba oma professionaalse teostuse tõttu oli filmi meeldiv vaadata.

Kuigi midagi tõeliselt sisulist ei pakutud, oli filmi tegevustikule lihtsalt lõbus ja põnev kaasa elada ning kui peaks otsima huvitavaid ulmefilme selle sõna kõige otsesemas tähenduses, jääks Tron: Legacy kahtlemata eredalt silma. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2011 6:38 am    Teema: Vasta viitega

Mul jäi Tron Legacy kahjuks kinos nägemata ning ka esimene film veel vaatamata, aga õnneks on mitu Blu-ray komplekti peatselt ilmumas. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2011 12:25 am    Teema: Vasta viitega

Panen siis ka mõned read kirja enda muljetest filmi kohta. Minul igatahes pettuda ei tulnud ning elamust on kogu raha eest - nii visuaalselt, mis oli tõesti ka kõige pisema detailini viimistletud ja jättis vägagi usutava tunde. Muusika oli ka väga hea ning OSTi loojaks oli ka valitud minu arvates väga hea ja õige kollektiiv nimega Daft Punk, kes on ka üks minu lemmikutest ning mis tõi filmile ka oskari nominatsiooni, kuid kahjuks auhinnani ei jõutud.

Üldiselt saab öelda, et filmi loojad on pannud kõigega täppi ja on loonud nauditava filmi nii silmale, kõrvale kui ka hingele, kuigi loo osas ehk midagi väga sügavat ei ole ja see ei ole olnud ka filmi eesmärk. Siiski on see seotud ka meie maailmaga, kuna viimase 50 aastaga on arvutitehnika arenenud tormilise kiirusega - ka filmis mainitud mobiilid, wi-fi, internet, MMO-d jne, jne. Me oleme järjest enam sõltuvuses elektroonikast, mis mõjutab meie igapäevast elu väga suurel määral ja ega ei saaks ka meie siin oma mõtteid jagada, kui me ei oleks praegu seal, kus me oleme.

Kuigi näitlemist kui sellist ei olnud tõesti nii palju kui mõnes draama filmis, siis oli seda piisavalt ja ka hästi esitatud.

...ja kas on üldse võimalik vastu panna nii heale disanile, kui näeb välja see bike...


...või nagu need valguskostüümid...


10 palli süsteemis paneksin filmile tugeva 9 punkti.


...ja Olivia Wilde'i kehastatud tegelane meenutas küll Trinity'it filmist The Matrix Cool


Viimati muutis seda Artzz (Laup Apr 23, 2011 6:18 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kawoosh
Leitnant


Liitunud: 7 Jan 2011
Postitusi: 76
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2011 10:55 pm    Teema: Vasta viitega

Võtsin end kokku ja vaatasin Legacy ära.

Sisutud dialoogid, lool puudus hing, näitlejatöö oli mage. Visuaalsed efektid ei korvanud ka seda. Olin tige, et kaks tundi raiskasin selle peale. Kui algus veel reaalses maailmas oli põnev, siis virtuaalne seiklemine arenes väga.. imelikult? Visati kohe võitlusväljale ja taasühinemine isaga oli emotsioonitu. Eneseohverdused ei tekitanud kaastunnet, ei suutnud isegi kellelegi kaasa elada. Invasioon Maale, tõesti või? Ja nõnda siis hävitaski Kevin Clu, nii lihtsalt käiski? Ja Tron, talle anti kaks nõrka liini, aga midagi tõeliselt meeletut ta ei teinudki. Mulle väga meeldib Olivia Wilde, aga selle osatäitmise nägemise ma võtaks hea meelega tagasi. Zuse oli ainus muhe tegelane, keda need paar minutit oli hea vaadata. Ja muidugi DAFT PUNK!

So I heard there was Tron in Daft Punk movie...

No ei sobinud mulle Very Happy (ps, ma vaatan selliseid "kahtlaseid" filme öösiti, et teha selgeks, kas mul pole mitte mõistlikum magada või olen ma filmist täiesti hooked ja öö ei tule meeldegi).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Apr 23, 2011 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Võtsin end kokku ja vaatasin Legacy ära.

Sisutud dialoogid, lool puudus hing, näitlejatöö oli mage. Visuaalsed efektid ei korvanud ka seda. Olin tige, et kaks tundi raiskasin selle peale. Kui algus veel reaalses maailmas oli põnev, siis virtuaalne seiklemine arenes väga.. imelikult? Visati kohe võitlusväljale ja taasühinemine isaga oli emotsioonitu. Eneseohverdused ei tekitanud kaastunnet, ei suutnud isegi kellelegi kaasa elada. Invasioon Maale, tõesti või? Ja nõnda siis hävitaski Kevin Clu, nii lihtsalt käiski? Ja Tron, talle anti kaks nõrka liini, aga midagi tõeliselt meeletut ta ei teinudki. Mulle väga meeldib Olivia Wilde, aga selle osatäitmise nägemise ma võtaks hea meelega tagasi. Zuse oli ainus muhe tegelane, keda need paar minutit oli hea vaadata. Ja muidugi DAFT PUNK!

So I heard there was Tron in Daft Punk movie...

No ei sobinud mulle Very Happy (ps, ma vaatan selliseid "kahtlaseid" filme öösiti, et teha selgeks, kas mul pole mitte mõistlikum magada või olen ma filmist täiesti hooked ja öö ei tule meeldegi).



Kurb kuulda. Smile Kuigi eks maitsed ole erinevad.
Igaks juhuks mainin ka selle ära, et minu meelest oli tegemist filmiga, mida peaks kindlasti kinos vaatama, kasvõi juba 3D efekti pärast, aga ka visuaalid ja heli on kinosaalis hoopis midagi muud kui kodus teleri või arvutiekraani ees. Aga jah, sisu sellest muidugi ei muutu. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Apr 23, 2011 6:28 pm    Teema: Vasta viitega

kawoosh kirjutas:
Võtsin end kokku ja vaatasin Legacy ära.

Sisutud dialoogid, lool puudus hing, näitlejatöö oli mage. Visuaalsed efektid ei korvanud ka seda. Olin tige, et kaks tundi raiskasin selle peale. Kui algus veel reaalses maailmas oli põnev, siis virtuaalne seiklemine arenes väga.. imelikult? Visati kohe võitlusväljale ja taasühinemine isaga oli emotsioonitu. Eneseohverdused ei tekitanud kaastunnet, ei suutnud isegi kellelegi kaasa elada. Invasioon Maale, tõesti või? Ja nõnda siis hävitaski Kevin Clu, nii lihtsalt käiski? Ja Tron, talle anti kaks nõrka liini, aga midagi tõeliselt meeletut ta ei teinudki. Mulle väga meeldib Olivia Wilde, aga selle osatäitmise nägemise ma võtaks hea meelega tagasi. Zuse oli ainus muhe tegelane, keda need paar minutit oli hea vaadata. Ja muidugi DAFT PUNK!

So I heard there was Tron in Daft Punk movie...

No ei sobinud mulle Very Happy (ps, ma vaatan selliseid "kahtlaseid" filme öösiti, et teha selgeks, kas mul pole mitte mõistlikum magada või olen ma filmist täiesti hooked ja öö ei tule meeldegi).


Eks maitse üle tõesti ei vaielda Smile Viimasel ajal ma ei vaevu üldse väga filmidesse süvenema nii põhjalikult, et otsiksin sealt mingit mõtet või ajaksin taga meisterlikku dialoogi. Üks hea soovitus veel Troni vaatamiseks teleri või arvuti tagant on kõrvaklappide kasutamine, mis aitab paremini filmi nautida, kui ei ole mingit kodukinosüsteemi, mis seda korvaks.

Et nagu Enterprise ennist kirjutas, siis tegemist on peamiselt audiovisuaalse teosega ning seetõttu ei hiilanud ka Troni esimene film millegi sügavaga. Mis puutub kohe võitlemisse viskamisega, siis üldiselt see ongi Võrgu mõte, pärismaailma Troni mängu mõte, et tegemist on mänguga, kus keegi võidab ja keegi kaotab. Praeguses filmis on lihtsalt arendatud veidi sotsiaalset tausta, nagu klubid ja ühiskonna loomine ja muud sellist.

p.s. Daft Punkt oli hoolimata sellest ikkagi hea, kas oli Tron DP filmis või vastupidi Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group